2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Sevgili çiçeği burnunda anne adayları öncelikle hepinizi tebrik ederim. Muhteşem bir serüvene başladınız. Allah hayırla tamamına erdirsin. Bende Kasım 2015 annesiyim. Geçen sene bu zamanlar keseydi kalp atisiydi bulantiydi ugrasiyordum sizin gibi. Hamileyken geçmeyen zaman doğumdan sonra su gibi akıyor. Dünyanın en güzel duygusuymus annelik yaşanılan en büyük aşk... Allah sizi ve bebeklerinizi korusun. Bu günlerin keyfini çıkarın mutlu olun stres yapmayın bebeklerinizde huzurlu olsun...[/QUOTE]

mevhibe senin ikizlerin mı olacak canım ? profil resmin dikkatimi cektide
evet tatlim sali gunu ikiz olacaklarini ogrendim ondan onceki sali tek kese idi ama bthcg yuksek olunca suphelendim ama tek kese dedi bu sali yani gecen sali ikiz oldugunu ve sok oldum bu gun arkadasa gittik ikiz kizlarini gorelim dedik biri uyuyor biri uyaniyor dinlenmek zor artik ama olsun saglikli ya sukur rabbime daha 1 ay 23 gunluklee cok tatlilardi bin massalah bende kiz bebek istiyorum yarabbim duy sesimi saglikli kizlarim olur insallah ogullum var gonul istiyor yaaaa :)

evet tatlim sali gunu ikiz olacaklarini ogrendim ondan onceki sali tek kese idi ama bthcg yuksek olunca suphelendim ama tek kese dedi bu sali yani gecen sali ikiz oldugunu ve sok oldum bu gun arkadasa gittik ikiz kizlarini gorelim dedik biri uyuyor biri uyaniyor dinlenmek zor artik ama olsun saglikli ya sukur rabbime daha 1 ay 23 gunluklee cok tatlilardi bin massalah bende kiz bebek istiyorum yarabbim duy sesimi saglikli kizlarim olur insallah ogullum var gonul istiyor yaaaa :)

Tebrikler tatlım bhcg kaçtı bat de ?

Benim oğlum var ama hiç ole kız olsun erkek olsun takıntım yok ne olacağı biz bilmiyoruz Rabbim biliyor herseyin hayırlısi evladın da hayırlısını versin Rabbim

Benim 4. Gebeliğim ilk bebeğim sağlıkla doğdu hiç birşeye dikkat etmedim ev bile taşıdım ama sonra yani geçen sene tekrar hamile kaldım ve doktor düşük tehliken var dinlen demesine rağmen işe gittim ve bebeğim tuvalette ellerime geldi arkasından üç ay sonra tekrar hamile kaldım o daha da kısa sürede düştü bir yıldır da hamile kalanıyordum iki gün önce hamile olduğumu öğrendim şimdi elime iki kilodan ağır birşey almıyorum bu elimde değil çünkü yaşantı insanı çok etkiliyor.. Siz sakın annelerinizin at üstündeki hamilelikleriyle karıştırmayın kendinizi ne olur ne olmaz dikkat edin rabbim den ömür biçildiyse Yaşar veren de o alanda ama önce biz tedbirli olucaz... Bir de sizden ricam aşerdiğimiz şeylerin adını yazmasak belki yurtdışında hiç bulamayanlar olur canı çeker... Mesela ben çok oburum her duyduğumu yiyesim geliyor..
MEsela ben! Vallahi cekiyor ... Ne kadar incesin , Allah sana da saglikli bir surec versin ve doya doya keyfini cikar. :nazar:

merhaba hayırlı olsun topik :) kızlar bir şey soracağım ben de aşırı gaz sancısı oluyor sanki adet sancısı gibi doktorum meteospasmyl diye bi hap verdi prospektüsünü okudum. gebelerin kullanması önerilmez diyor siz kullandınız mı? ya da doktorunuza bi sorar mısınız zararı var mıymış?
Ben de oluyor gaz , okuduguma gore bir cok anne adayinda bu sorun var. Normalmis. Bazen duramiyorum durdugum yerde gazdan. Disari cikmaya cekiniyorum , rahat davranamam diye. Tabii ben yurtdisinda oldugum icin ilaca kolay erisimim yok, zaten soyleseler de kullanmam :)) Cekiyorum mecburen.

ikiz gen anneden geliyormus bizde yok ikiz ama dr a gidene kadar skntidan ıhtimal modundayiz işte :-) allah herkesin gönlüne göre versin

Cift yumurta ikizlerinde , anneden gelen faktorler ,ileri yas, bazi irklar, tup bebek tedavisi etkiliyken , tek yumurta ikizi ihtimali her irkta ayniymis. O yuzden orasi hic belli olmaz :))

Cift yumurta ikizlerinde , anneden gelen faktorler ,ileri yas, bazi irklar, tup bebek tedavisi etkiliyken , tek yumurta ikizi ihtimali her irkta ayniymis. O yuzden orasi hic belli olmaz :))
evet sevdim bu ihtimali :-):-)gerçi hiç ikiz bebek hayalim olmadı hayırlısı neyse o olsun da salı günkü muayene ye kadar kafami meşgul edecek bir tek bu değer var elimde XD

Biz de dün kalp atışlarını duyduk minigimizin Allah sağlıkla kucaklarimiza almayı da nasip etsin inşallah kızlar :) yalnız benim aşırı bulantı ve halsizligim var ayakta duramıyorum temizlik yemek filan yapamıyorum var mi aynı durumda olan?bulantı ve bitkinlik için ne yapıyorsunuz?
Hayirli olsun canim. Saglikla kucagimiza aliriz jmarim. Samsunlumusun ☺

MEsela ben! Vallahi cekiyor ... Ne kadar incesin , Allah sana da saglikli bir surec versin ve doya doya keyfini cikar. :nazar:
Teşekkür ederim arkada
teşekkür ederim arkadaşım inşaallah 9 ay ve sonrasında burdan bol bol sohbet edelim hiç kimse ayrılmasın aramızdan...

Aküye gidecektim bende canım mehmet beyi istemiştim fakat sıra çok olduğu için olmadı bende şimdi park hast.nde ismail beye gidiyorum şimdilik memnunum canım

İsmail beyi de iyi olarak biliyorum, mehmet bey biraz aksi sert bi adammış. Benim arkadaşım ebe, geçen yillarda yanında çalışmıştı. Bi arkadaşım da mehmet beye gidiyor şimdi. Ama çok sıkıntısı yok şimdilik.

Ben de oluyor gaz , okuduguma gore bir cok anne adayinda bu sorun var. Normalmis. Bazen duramiyorum durdugum yerde gazdan. Disari cikmaya cekiniyorum , rahat davranamam diye. Tabii ben yurtdisinda oldugum icin ilaca kolay erisimim yok, zaten soyleseler de kullanmam :)) Cekiyorum mecburen.
Ben normalde hic gaz sancisi cekmezdim ama bebisim için dayanmak zorundayim ben o ilaçtan bir kez aldim gerçekten rahatlatıcı sonra bi okudum öyle yaziyor daha icmedim.

Evet kayseriliyim canım sende öylesin sanırım :KK66: yok canım ben biliyorum ters rahim in hiç bir sıkıntı yaratmadığını 3 sene önce öğrendim çok araştırdım cogunlugumuz sağ el kullanırız ya sol el kullanmak gibi ters rahim de doktorum böyle açıklamıştı tabi o zamanlar çok araştırdım ben de evet benim adetlerim hep bel ağrısı yapardı sebebi buymus ne olursa belim ağrir hiç kaşık ağrısı bilmem ben sadece dogumda merak ettim oda dediğin gibi zaten gebelikte düzeldiği için sıkıntı olmuyor doğumdan SONRa ya düzelir yada tekrar eski halini alır demişti dotorm benimki hafif sağa eğik bi rahim rahim filminde daha net gördüm bunu :KK70:

Ahh ah ne özledim kayserimii valla tadını benim yerime de çıkar. Nisanın ilk haftası gelecek tim ama bebek olunca erteledim. Yaza kardeşimin dugunune kadar burdayım :KK12:
Herşey bebeklerimiz için , inşallah sağ salim alırız kucagimiza da :KK50:

Aynen cnm.Ben Çarşamba günü gitmiştim.0.54 cm di.o zaman o 5.4 mm dir.o zaman büyüklüğünü soylememsti çünkü daha çok küçük haftasını söyleyemem 4 haftalık kadar demişti bende korkmuştum bi sorun mu var acaba Die.Dün de 11.5 mm dedi galiba.21 mm de kalp atisimi duyuluoms bebek mi goruluoms ne.5+2 dedi işte çok sevndm.Senin benden biraz daha büyükms.bu zamanlarda çok farklı oluo zannediorm.2.günde 1 hafta büyüdü elhamdülillah.Zaten ultrasonda da kocaman gördüm icindeki beyaz keseyi de gördüm.senin pazartesiye çok daha büyür çok rahat görürsün inşallah cnm.sağlıklı olsunlar da 2 gün geç 2 gün erken sorun değil inşallah.bi de benm önceki 2 ay adetim garipti battan 5 gün önce lekelenme başlamasti.8.gün kanama başlamayı falan.doktora dedim benm sat.yanlış da olabilr böyle böyle.tmm bakarz sonra dedi.onlarda zamanla daha iyi zaman veriyolar zannediorm.Ben bi daha iki hafta sonra gitcm.haftaya değil sonraki Çarşamba.Yine mi alttan bakar bilemiorm

Benim hala tek yumurta ikizi ihtimali de doktorun aklında , çünkü hem benim hem eşimin amcalarimiz doğal ikizler. Belki benim olculerin önden gitmesi o yüzden de olabilir. İçi görünmedi henüz kesenin o yüzden netlestiremedik. İnşallah ikiz degildir. Hiç gönlüm.yok ama hayırlısı diyelim.
Sat ilk etapta gebelik haftasını hesaplıyor ama , bebek ortaya çıktıkça onun bacak boyu kafa çapı filan onları ölçüp, bebeğe göre kaç haftaliksin onu söylerler. Belki de geç dollenme o da belli olmaz. Hem geriden gelse ne olacak milim lik farktan demi :KK49:özellikte takip edeceği birşey varsa alttan baka bence , karından bir hafta filan geç görülüyor sanırım

X