2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Sen bu kadar saydıktan sonra hala gelip aynısını yapıyorlarsa biz böyleyiz sen de bize hizmet edicdn demek istiyorlar herhalde..
Bence eşine kavg şeklinde söyleme ama bir dahaki geldiklerinde kesinliklee paşa ağırlarmış gibi ağırlama. Sonra kendilerini paşa zannediyorlar..meyvesinden çayından kuruyemişine kadar hizmet ettikçe de ayaklarını kesmiyorlar:KK43:((

Ablamın hastalığını öğrendiğim gün eşimin akrabası çocuklarıyla habersiz geldi. Bendeki de ne kafa:KK43:( çay koydum kek yaptım buzluktakileri çıkardım vs gün sofrası gibi sofra kurdum..
Bu sırada evi gezip kızlarıyla lak lak yapıyor:) neyse geldiler oyurdular böyle böyle dedim haber aldık vs konuştuk ettik. Ama benim beynim durmuş gibiysi üzüntümü bile yaşayamadkm bebeğe bir eşy olur korkusuyla..
Neyse yediler içtiler laf soktular eşi geldi yedi içti gittiler en son karısı eşime "x in suratını beğenmedim. Bebek olmasa daha gelmezdim" dedi eşim ve ben şok.... Bir geçmiş olsun vs de demediler.. Ee allah vermiş ne yapalım diye diyr memnun oldular..

Gelmek isterlerse ve kabul etmek zorunda kalırsan buyrun gelin de. Sonra kvne abdullahı yıkıcan gece uyumadı uyuyucam yedircem diyip hiç onlara hizmet etme.. Olan şeyler çıkar Mak. Mantı haşla o da onların yanında:)))
İşte bende tam böyle diyorum her grldiklerinde boşver uyduruk şeyler yap gitsin diyorum ama yok yinede döktürüyorum:KK43:

Eşime gelince eltimi günahı kadar sevmiyor geleceğini duydu niye geliyorlar ablana bırakacaktım seni dedi ben boşver dedim onşar için eşimle hiç kavga etmem uygun bi dille anlatıcam gelsiklerinde artık kusuruma bakmasınlar yetişemiyorum kalkığ yapıyorsa yapıp yesin onunda evi sayılır geliypr oğlu ayağında taaaa gidene kadar diyeceğim ki zaten eşim onu çok iyi tanıyor hep o şikayet ederdi annesine şimdide ben eşime eşimde annesine söyleyecek..

Canım kv ne diyeceğini demişsin anlamiyo demek ki bundan sonra onla laf dalaşına hiç girme hareketlerinle göster. Eşini de yavaş yavaş işlemeye başla kavgayla değil de mesela dün geldiler ya ayy ya çok ani oldu ben de çok yorgundum üstüne hizmet iyice yorucu oldu de bi kaç gün ayrı olacağımız için senle özel planlarım vardı bugün de :) Her daim aile bütünlüğünden gir sen oğlun Esin,öncelik aile siz geri kalanın bi adım arkadan geldiğini eşini de yücelterek vurgula sürekli. Onlar gelince eşine de sorumluluk ver çayı doldur tabakları koy vs hiç yapmıyorsa özellikle akraba yanında hiç yapmaz ama zamanla alisiyolar çocukla beraber çok yoruluyorum artık eskisi gibi değil hiç bişi filan de

Allahım ne kötü kalpli ne yüzsüz insanlar var ya ben olsam zehir zıkkım olsun yedikleriniz derdim
Hahaha en güzel kaçış yolu. Bi de şakası bi yana bebeğin hakkaten uyku saati gelip amaan hadi bugün babaannesi az daha seviversin yarım saatten bişi olmaz dedikçe uyku düzeni oturmuyor bi türlü. İlk zamanlar ayıp oluyo gibi geldi bana sonra günlerce uyku bozukluğu çekince taviz vermiyoruz artık
Benim kv dalaştan anlıyor yoksa iki dakikada eşimin önünde melek gibi durup alttan alttan kışkırtıyor ben böyle yapınca biraz çekiyor yoksa neler neler yapacaktı..

Yok canim ya cok isterdim album yapmayi ama esim benim internet ortamina resim atilmasina asiri karsi bi de buraya uye olup yorum yazdigimi bilmiyor telefonumu cok karistiriyor takintili biraz ödüm kopuyor bazen onla ve annesi ile ilgili yazdiklarimi okursa kesin beni boşar :eek:sen bu kadar insana nasil anlatirsin diye :bicak:gecen arkadaslar nick degistirdi bende degistireyim dedim bulamadim nerden degisiyor profile falan baktim anlamadim

Google a yaz kk kullanıcı adı değiştirme hemen çıkıyor zaten canım...

İşte bende tam böyle diyorum her grldiklerinde boşver uyduruk şeyler yap gitsin diyorum ama yok yinede döktürüyorum:KK43:

Eşime gelince eltimi günahı kadar sevmiyor geleceğini duydu niye geliyorlar ablana bırakacaktım seni dedi ben boşver dedim onşar için eşimle hiç kavga etmem uygun bi dille anlatıcam gelsiklerinde artık kusuruma bakmasınlar yetişemiyorum kalkığ yapıyorsa yapıp yesin onunda evi sayılır geliypr oğlu ayağında taaaa gidene kadar diyeceğim ki zaten eşim onu çok iyi tanıyor hep o şikayet ederdi annesine şimdide ben eşime eşimde annesine söyleyecek..

Söyleyince bir şey değişecek mi.. Bak eşi nasıl koruyot dite daha çok bilenmesinler de.. Onlar inadına değişmez ama sen yavaş yavaş yapmaamayı dene bence.. Öaleaef ben de hep özdl ağırlarım meyve tabaklarının yanına ıslak küçük el havlularını bile hazırlar koyarım:KK43:
Biz gittiğimizde davet edildiğiniDe bile maksimum çay koyarlar ya da aheste aheste şu hamurlu bir şey var ya onu yanımızda yaparlar bir paketi koca gşeenlere.. Ben de inadına yemem:)
Amaaann.. Kısacası kendini hiç yorma güleryüzlü ol ama hizmet etme.. Bu benim kendime de tavsiyem...

Günaydın kizlar ne guzel karakter analizleri yapmissiniz öyle bende bi insanla biraz vakit gecireyim hakkında ne dusunup soylersem hemen cikar esimde derki cunku onyargili bir insansin ondan tutuyor der beni elestirir
E zaten temiz kalplisin içine doğuyor diyecek gali ypk ya bu eşinin... Hem eş diye alıyorlar hem hakkımızda ne düşünüyor bu erkekler:))

bende onların evine gidince hayatta ayağa kalkmazdım hep kucağıma oğlumu alır gezer dururdum..başım ağrıyor falan der yapılanları tuzu mu az olmuş falan diye çaktırmadan elestirirdim:KK53: malesef evinde mesafeli davran desem yalan olur bende ikram konusunda senden beterim esim de kızıyor abartıyorsun diye ama bizim orası boyle ben boyle görmüşüm:KK47: sen eğer yapabiliyorsan uyduruk bi yemek bide cay bitti gitti ben yapamıyorum off:silah:

o zaman da kadın değil kaynana dayanışması diycem :sopa:
Ah ah ben huyum kurusun yapamıyorum onu yemek yapar afedersiniz allah günah yaxmasın zıkkım gibi yapar ben yemem ama yine eline sağlık derim o yedi içti eline sağlık bile demedi 2 tabak bulguru silip süpürdü normalde evimde kim ne yese gözüme gelmez ne var ne yoksa misafirlerimin önüne koyarım bunu görünce midem bulanıyor..

Merhabalar kızlar.. Uzun Zamandır yazamadım.. 17.05.2016 salı günü oğluşumu kucağıma aldım.. Sancım geldi bir saatin içinde doğum yaptım.. Allah yardım etti.. Kızım ilk gördüğünde oda da bile durmak istemedi.. :sinirli::mad:Alışıyo ama yavaş yavaş kardeşini öpmeye falan başladı..:KK19::KK74:Bugun 16 günlük olduk.. Dün sünnet ettirdik.. Çok şükür iyiyiz bizde haberler böyle darısı diğer bebiş bekleyenlerin başına..

Off offf en korktuğum şey... Kızımın incinecek olması.. Benim de nirkaç güne doğumjm olacak inş seninki gibi kolay hızlı ve sağlıklı olur:)
Kızıma oyuncak bebek alayım o da ona baksın alışsın diye düşünüyordum hep böyle tavsiye ediyor pedagoglar ama fırsat bulamadım hiç :KK43:(

Alışacaklar annesi inş. Sağlıkla huzurla afiyetle büyüt evlatlarını...

Ah ah ben huyum kurusun yapamıyorum onu yemek yapar afedersiniz allah günah yaxmasın zıkkım gibi yapar ben yemem ama yine eline sağlık derim o yedi içti eline sağlık bile demedi 2 tabak bulguru silip süpürdü normalde evimde kim ne yese gözüme gelmez ne var ne yoksa misafirlerimin önüne koyarım bunu görünce midem bulanıyor..

Bizdekiler de ne koysak eleştirir. Kuruyemişler pis yağlı meyveler bunlaea para mı verdik kek börek zararlı artık temeyin böyle şeyler:)))
Yemek yaparız ne eti olursa olsun beğebmezler eşim mabgal yakar mermerde yapsaydın daha iyi.. Sürekli de eleştirirler sanki yemekteyiz programı gibi... Onlar gelecek diyr eşim kaymak sucuk alır allaaah on gün çenelerini çekeriz:)

Bir keresinde ebiştem çiğköfte yapmıştı ustadır ayıptır söylemesi koca sini... Neyse üç kişi hepsini bitirdi salçası yol hulguru ezilmemiş eti kötü vs vs dediler gepiiciğini bitirdiler.. Misafir yedirmeyi çok sever uğraşırım ama onlarınki bana da batıyor o da bi şükretmediklendeb3)))

Söyleyince bir şey değişecek mi.. Bak eşi nasıl koruyot dite daha çok bilenmesinler de.. Onlar inadına değişmez ama sen yavaş yavaş yapmaamayı dene bence.. Öaleaef ben de hep özdl ağırlarım meyve tabaklarının yanına ıslak küçük el havlularını bile hazırlar koyarım:KK43:
Biz gittiğimizde davet edildiğiniDe bile maksimum çay koyarlar ya da aheste aheste şu hamurlu bir şey var ya onu yanımızda yaparlar bir paketi koca gşeenlere.. Ben de inadına yemem:)
Amaaann.. Kısacası kendini hiç yorma güleryüzlü ol ama hizmet etme.. Bu benim kendime de tavsiyem...
Aslında çok doğru söylüyorsun ama ben onları kafaya taktım onların hizmetçisi olmadığımı anca eşim açıklayabilir onalr resmen bu muameleyi yapıyorlar bana ama artık yemezler zaten ben söylemesem bile senin dediğin gibi düşünüyorlar kendileri öyle diye herkesi öyke sanıyorlar..

Kendimi hep anlattım allah o insanları bildiği bibi yapsın bu edilecek lafmı suratını beğenmemiş beğenmesiysen bidaha bakma işte bizimkilerde böyle yapıyor arkamdan eşime çok şey söylüyorlar eşim beni dinleyene kadar bana ters davramıyor dinledikten sınra jetonu düşüyor malum eşimin jetonu dört köşeli..

Bizdekiler de ne koysak eleştirir. Kuruyemişler pis yağlı meyveler bunlaea para mı verdik kek börek zararlı artık temeyin böyle şeyler:)))
Yemek yaparız ne eti olursa olsun beğebmezler eşim mabgal yakar mermerde yapsaydın daha iyi.. Sürekli de eleştirirler sanki yemekteyiz programı gibi... Onlar gelecek diyr eşim kaymak sucuk alır allaaah on gün çenelerini çekeriz:)

Bir keresinde ebiştem çiğköfte yapmıştı ustadır ayıptır söylemesi koca sini... Neyse üç kişi hepsini bitirdi salçası yol hulguru ezilmemiş eti kötü vs vs dediler gepiiciğini bitirdiler.. Misafir yedirmeyi çok sever uğraşırım ama onlarınki bana da batıyor o da bi şükretmediklendeb3)))
Ah canım sanki nizimkileri anlattın iğrenç mahluklar görümcem gelir yemek yaparım şu şöyle olmuş bu böyle olmuş şunu şöyle yapsaydın bunu böyle yapsaydın artık fwnalık geçiriyorum içimdende zıkkım ye işte ne bukadar eleştiriyorsun görmüşte bunuyor gıcık..

Merhabalar kızlar.. Uzun Zamandır yazamadım.. 17.05.2016 salı günü oğluşumu kucağıma aldım.. Sancım geldi bir saatin içinde doğum yaptım.. Allah yardım etti.. Kızım ilk gördüğünde oda da bile durmak istemedi.. :sinirli::mad:Alışıyo ama yavaş yavaş kardeşini öpmeye falan başladı..:KK19::KK74:Bugun 16 günlük olduk.. Dün sünnet ettirdik.. Çok şükür iyiyiz bizde haberler böyle darısı diğer bebiş bekleyenlerin başına..
Hayırlı olsun canım maşallah sünnet bile ettirmişsiniz:)
Günaydın kizlar ne guzel karakter analizleri yapmissiniz öyle bende bi insanla biraz vakit gecireyim hakkında ne dusunup soylersem hemen cikar esimde derki cunku onyargili bir insansin ondan tutuyor der beni elestirir
sende ona sende bana karşı çok önyarbılısım deseydin ben insanları bi götsem yeterlidir eşimede anlatıyorum kimin nasıl biri olduğunu hatta bazı kişilerden uzak durmasını söylerim dinlemez beni ve hep ben haklı çıkarım o kişi mutlaka eşime bir yanlış yapar öyle uzak durur eşim bazen korkuyor senin kerametlerinmi var diyor :KK70 :

canım hayırlı uğurlu olsun sağlıkla büyüt 1 saat çok iyi sürede doğmuş maşallah ...kızında alışır zamanla sünnetiniz hayırlı olsun

Canım sağlıkla büyüsün kuzun, Allah yardımcın olsun kolaylık versin
ne alaka ön yargılı olsan tam tersi yanılmış olursun :) cekemiyor eşin seni; ) zaten bu erkekler karılarını takdir etme sorunlu :)))

Ah canım sanki nizimkileri anlattın iğrenç mahluklar görümcem gelir yemek yaparım şu şöyle olmuş bu böyle olmuş şunu şöyle yapsaydın bunu böyle yapsaydın artık fwnalık geçiriyorum içimdende zıkkım ye işte ne bukadar eleştiriyorsun görmüşte bunuyor gıcık..
ayy yani sinir oldum hem de nasıl, cok terbiyesizlermis ya ,bencede eşine sakince söyle tatlı dille o halleder, bende ikram da çok özenirim canım ama kv me ve kızlarına bir tabak pilav bile yapmam artık çok kırgınım kendi ailemden üstün tuttum yedirdim icirdim giydirdim, kendi yaptıklarını başıma kalkıp kenara çekildiler, kadın evime gelip sırf temizlik takıntısı yüzünden evimi temizledi gönlüm bir gün razı gelmedi bir gün yapmasına engel oldum diye suratını salladı yaptığımı beğenmiyormusun dedi . Her yerde Allah razı olsun dedim ama bir gün içime sinmedi yapmış olması, beni ona muhtaç eden eşime ne diyeyim, ablam çok çabaladı işini ben yapayım diye salak gibi yok dedim çocuklar burnumuzdan getiririr diye :KK43: offf yine düşünmek istemiyorum, haksızlığa adaletsizlige gelemiyorum ama Allahım vekilim sensin beni de onları da sen biliyorsun dedim, İlahi adaleti bekliyorum :KK43:

Yok canim ya cok isterdim album yapmayi ama esim benim internet ortamina resim atilmasina asiri karsi bi de buraya uye olup yorum yazdigimi bilmiyor telefonumu cok karistiriyor takintili biraz ödüm kopuyor bazen onla ve annesi ile ilgili yazdiklarimi okursa kesin beni boşar :eek:sen bu kadar insana nasil anlatirsin diye :bicak:gecen arkadaslar nick degistirdi bende degistireyim dedim bulamadim nerden degisiyor profile falan baktim anlamadim
aslinda hepimizin esleri karsidir,nerdeyse burda en fazla esinin ve ailesinin dedikodusunu yapanlarin basinda ben varimdir heralde :KK70: kesinlikle okumus olsa bnmkide beni bosardi ama ne bu siteden haberi var nede en son nereye gordigimi bilse bile eline telefonumu alinca tek isi sahibinden e girip arabs bakmak oldugu icin gonul rahatligiyla dedikodumu yapabiliyorum :KK66:

E zaten temiz kalplisin içine doğuyor diyecek gali ypk ya bu eşinin... Hem eş diye alıyorlar hem hakkımızda ne düşünüyor bu erkekler:))
Aynen canim haklisin....dogumuna az kalmis cok heyecanlandim sanki ben dogurucam
Hayırlı olsun canım maşallah sünnet bile ettirmişsiniz:)
sende ona sende bana karşı çok önyarbılısım deseydin ben insanları bi götsem yeterlidir eşimede anlatıyorum kimin nasıl biri olduğunu hatta bazı kişilerden uzak durmasını söylerim dinlemez beni ve hep ben haklı çıkarım o kişi mutlaka eşime bir yanlış yapar öyle uzak durur eşim bazen korkuyor senin kerametlerinmi var diyor :KK70 :
Bende derim esime bu arkadasin soyle boyle falan derim dedigim çikinca da bana hic belli etmez konusmaya devam eder asla hic bir arkadasini silmez kusmez benle kuser onlarla kusmez kavgalarimizin coguda onlarin yuzunden olmustur zaten

ne alaka ön yargılı olsan tam tersi yanılmış olursun :) cekemiyor eşin seni; ) zaten bu erkekler karılarını takdir etme sorunlu :)))

ayy yani sinir oldum hem de nasıl, cok terbiyesizlermis ya ,bencede eşine sakince söyle tatlı dille o halleder, bende ikram da çok özenirim canım ama kv me ve kızlarına bir tabak pilav bile yapmam artık çok kırgınım kendi ailemden üstün tuttum yedirdim icirdim giydirdim, kendi yaptıklarını başıma kalkıp kenara çekildiler, kadın evime gelip sırf temizlik takıntısı yüzünden evimi temizledi gönlüm bir gün razı gelmedi bir gün yapmasına engel oldum diye suratını salladı yaptığımı beğenmiyormusun dedi . Her yerde Allah razı olsun dedim ama bir gün içime sinmedi yapmış olması, beni ona muhtaç eden eşime ne diyeyim, ablam çok çabaladı işini ben yapayım diye salak gibi yok dedim çocuklar burnumuzdan getiririr diye :KK43: offf yine düşünmek istemiyorum, haksızlığa adaletsizlige gelemiyorum ama Allahım vekilim sensin beni de onları da sen biliyorsun dedim, İlahi adaleti bekliyorum :KK43:
Aynen canim takdir etmezler şahane elestirirler ama

aslinda hepimizin esleri karsidir,nerdeyse burda en fazla esinin ve ailesinin dedikodusunu yapanlarin basinda ben varimdir heralde :KK70: kesinlikle okumus olsa bnmkide beni bosardi ama ne bu siteden haberi var nede en son nereye gordigimi bilse bile eline telefonumu alinca tek isi sahibinden e girip arabs bakmak oldugu icin gonul rahatligiyla dedikodumu yapabiliyorum :KK66:
Tek buraya uye degilim canim bircok egitimle alakali siteye de uyeyim oda sinir oluyor saga sola yorum yazip duruyorsun diye buraya yaziyorum sadece anasi ve kendisi ile ilgili dedikodularimi rahatliyorum valla anneme bile anlatamadigim seyleri yeri geldi buraya yazdim En Büyük KKeline alinca senin esin iyiymis valla benimki google gecmisine kadar aratir bakar:işsiz:

X