2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Slm kizlar bugun aklima eskiler geldi
@miss_curious vardi nasil acaba iyi mi kizi cok huysuzdu hatirladigim nasil oldu ki?
canım o hic grmedi bi kac kere sordum özeldenmde yazdım ama kk ile irtibatı yok sanırım belkide sifresini unuttu
MERVE ve pınar 45 epeydir girmiyor ,diğer kızlar zaten nicklerini bile unutmuşum
onlar zayıflama topıklerındeler canım arkadaslarımın aktivitelerinde cıkıyordu

canım o hic grmedi bi kac kere sordum özeldenmde yazdım ama kk ile irtibatı yok sanırım belkide sifresini unuttu
onlar zayıflama topıklerındeler canım arkadaslarımın aktivitelerinde cıkıyordu
Ne bileyim insan cok ozel bi durumu yoksa bi girer bi selam verir 1 yili beraber gecirdik nerdeyse ben sahsen herkesi merak ediyorum yazMayinca uzun bi sure giremeyince

Aslında canım bu dediklerini yapamayışımın sebebi zamansızlık + kimseye iş bırakmayayım derdi + eksik bir şeyim olmasın derdi. Bazen diyorum bırak sal gitsin .
Düşünüyorum neyi yapmayabilirim
hımmm yemek yok yapmayayım o zaman ne yiyeceğiz?
hımmm çamaşır yıkamayayım o zaman ne giyeceğiz?
hımmm ev süpürmeyeyim ayaklarıma tozlar kirler geliyor?
Bunları yapınca bir şeye vaktim kalmıyor. Akşam 5.30-6 arası geliyorum zaten.
Bide ben çok yalnız kalıyorum annem hiç yanımda yok o varsa yoksa kendi gezsin deli ediyor beni zaten hep öyleydi. Tamam gideriz tamam yaparız diyor sonrada satıyor beni kendi gidiyor fena halde kızgınım ona. Belki o olsa yanımda daha farklı olacak bir şeyler yapmaya bahanem olacak.
Ama bundan sonra daha çok imkan yaratmaya çalışıcam dediğin gibi kocaya yaranamam bana da bu kadar güvenmesin. Deli gibi uğraşıyorum hala bana alemin karılarını örnek veriyor bilmem kim evini yaptıracakmış karısının babası destek olmuş ne iyi insanlarmış. Oldu hem dünya para sayayım eline her ay bide üstüne babam toplu ödeme yapsın, al canım. Bazen diyorum kızım olaydı okutmazdım diye çünkü erkek bir kere alıştımı kadının çalışmasına üstü zor geliyor Allahtan oğlum oldu ama kız da isterdim .
Zaten bu gidişle 2 . de bana hayal

Canım temizlik takıntım ayyuka çıkmıştı inan bıraktım öyle güzel bıraktım ki ohh kafam rahat canım istemezse akşama kadar yapmıyorum artık zaten eşim yapma diyor,tatil gelsin bir hafta çöp bile kaldırmıycam görsün yapmayınca ne oluyormuş çok pis planlarım var :))))
Bazı anneler öyle canım anlıyorum benimkide öyle

Bende tek uykuya alistirsam hem.ogle uyku saati uzun olacak hem erken yatacak.bazen boyle yapiyoruz ama cogunlukla oglen 2 uyku uyuyor. Oda beni yoruyor
Aynen canm hem uzun uyku hem erken yatış
Bu ara hastalıktan dolayı 1 saat aksaklık var akşamları iyileşince duzeltiriz inşallah

Ramazan geliyor hoş geliyor, nasıl oruç tutacam diyorum iligimi kemigimi sömürüyor bu oğlan
Tutatçrız allahın izniyle
Geçen yılda tuttum ben 5 aylıktı zorlanmadım şukur

Valla sağol canım dertlerimizle dertleniyorsun hep bir şeyler yazıyorsun oysa seninde derdin çok aslında hep okuyorum, üzülüyorum da ama diyecek bir şey bulamadığım için diyemiyorum. Çocuklarla bu evliliğin içinde kalmakta kalmamakta epey zor. Allah a bırakmakla en doğrusunu yapıyorsun. Annem''Bakalım Mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler der'' işte aslında hepimizin ki o hesap.

inşallah canım, ben geçen sene tutmadım ek gıda alıyordu bu sene tutucam insaallah , iki çocukla sabahın beşinde kalkıp aksama kadar koşturmak oruçla nasıl olacak bakalım :)

derdim büyük demiyorum artık derdimden büyük Allah var diyorum, her şey gelip geçiyor canım hayat böyle kalmıycak ki , sende sakin ol kendini bebeğini düşün gerisi boş

İstanbula yaz gelmedi gitti bu ne soğuk ya
ankarada öyle esim izmirden döndü orda yaz gelmiş diyor biz burda donuyoruz erzuurmu düsünbemiyorum

Ramazan geliyor hoş geliyor, nasıl oruç tutacam diyorum iligimi kemigimi sömürüyor bu oğlan
gecen sen bende Allah kabulederse tutum bu yılda ins bişeydcik olmaz canım tek korkum ameliyat sonmrası olmaz agrı acım az olur inş
Ne bileyim insan cok ozel bi durumu yoksa bi girer bi selam verir 1 yili beraber gecirdik nerdeyse ben sahsen herkesi merak ediyorum yazMayinca uzun bi sure giremeyince
herkes bir degil cvanım aynısekilde bende hep soyledım bunu ama demekki bu kadar içselleştirmek iyi bisdey degil kendımede soyluyorum ama kendimde kaptırıyorum
haklısın canım gün dogmaadan neler dogar annenede üzüllme napcakısn oda büyütüüm bu yasa geldi artık bende hayatıma dmı bakayım diyor onalrıda anlıyoruz ama calısan anne olmak ne zor seni iyi anlıyorum simdi kara kara düsünüyorum ersszurumda napcam acaba burda en azından bi arkadas cevrem bi komsum annem kosup yetişirdi yetismese bile varlıkları yakındı guvenim vardı ama artık oda yok esim ordda cok ygun olacak en yakın arkadasım ordsa ama aradan yıllar gecti bilmiyorum tek tabanca

Ek gıda almiyordu olacaktı :)

Alinti yapamadım kızlar, çok teşekkürler hepinize. Daha iyiyim çok şükür. Krem sürdükce mecburi sargi beziyle sarıyorum yoksa kızım heryerine bulastiriyor kremleri. Sarili değilkende yaniklari tutup sıkıyor cadi :) içim gidiyor ama yapacak bişey yok idare ediyorum. Birde kantaron yagi aldim inşallah iz kalmaz.

Biraz daha iyi olmana sevindim canım.. yaa kabariklari mi sıkıyor bak cadıya ins kalmaz benim kolumda buhar yanığı var yeni evli iken malesef paravkadar iç kolda kaldı tende önemli canım benim vücut çok hassas zor iyileşir inşallah sende kalmaz

oy yerim ben onun sayı sayan dillerini maşallah kuzuya:)
Bizimjide kitap çok seviyor geçen ebebekten sayı kitabı aldım 1 den ona kadar bu aralar favori oyuncağı odur kuzumun..

oyyy çok geçmiş olsun canım herşeyde bi hayır vardır demekki zamnı gelmemiş daha

Al bendende okadar benim oğlumda tam bir meme bağımlısı oldu sürekli açmamı istiyor sütten kesmeyi iplr çekiyorum...
Reengarenk iyi fikir verdin baba süt içmiyor ama sütlü çorba yapabilirim Sağol canım, bakıcam tariflere
oh ne mutlu bana inş içer kuzu bizde süt içrmiyoruz bazen meyveylr bazen çprbayla idarr ediyoruz sabahlarıda çok az çay koyuyorum öyle içiyor benim yaramaz pipetli bardakla..

Kizlar balik yagi veriyor musun hala ben veriyordum bi tanidik yazin verilmez bize dr oyle dedi sende verme dedi
Ben hiç kullanmadım canım..
bynların hepsini değilde çoğunu ben yapıyorum şi di gardrobumun alt parçası çıkmış çok kötü duruyor ama adamın umrunda bile değil o evde yokken marangozcu getirip yapmak istiyorum ama onuda kabul etmez..

evettt nerde iyi koca var onlarla tum iliskisini kesti bnmkide amw nedense hep hayali birilerinden bahseder tartistigimiz zamwnda milletin karisi ne fedakar der de oyle bir arkadasinin esi yok iste :))))
varya bütün erkekler aynı beni bi gün gezmeye götürür aradan aylarda geçse geçen gün seni gezneye götürdüm hani kim eşini götürüyor millet eşlerine ne eziyetler ediyor gıkları çıkmıyor ama sen benim başımın etini yyiyiyorsun diyor bende verecek cevap dahi bulamıyorum anca gülüyorum

Valla o aşan şeyleri ben yapıyorum şimdi hatırladımda ben hamileyken perde yıkardım bit bit söylenirdi asraken yok perdeleri neden yıkamışım yok hastalık varmuş bende yok beli kırılmış en sonunda yani şu hamile haalimle o perdeleri taksaydım daha az eziyet çekerdim dedim ona o pdrdeyi takana kadar ben ayakta perdeyi tutuyordum ağırlık veriyormuş perde kolu ağrıyormuş
sende bundan sonra yapmadığı şeylere karşılık işten çıkarım dersin

Ah bende öyleyim iki dakika küs kalamam sanki nulunmaz hint kumaşı

p pis tembeller bnmkide hic sevmez perde taktirmam zaten ons ya ben boyle siz ywzdikca farkediyorumda bnmkine hicbir is
yaptirmiyomusum ben yaaa iyikii ise gidiyo erken kalkiyo sanki tek kisi oo,ama bana daha ornekgosteremez yok su soyle diye sn de cemkirip rezil ediyorum cunku onu yok oyle bir kimse cunku
valla cnm bizim etrafimizda gercekten esimin anlattigi tabirde fedakar bir kadin gercekten yok butun arkadaslarinin esleri prenses gibi yasiyor hepsinin eslerine arabalar almistir kocalari hepside sorumluluklarini bilir bir kendinde yok o sorumluluk birde onca arkadasinin icinde kendi arwbasini calisip kendi alan bnm yani
bu arada bu saat basi uyanmalar nolucak yaa
neden benm coxugum su aksam yatip sabaha kdr deliksiz uyuyan bebklerden degilki yaaa
artik kaldiramiyorum bu durumu uc ayda bir kac gun odul veriyor sonra yine ayni yani bu dişlik bir durum digil gicik bir durum benceee ayy kafayi siyirdimmm gece gece

al ardayi yatarak daya memeyi yoksa cozemiyeceksin sanirim canım benimkide ustumde güreş tutuyor öylede olsa uykumu almaya calisiyorum

Evet canım devamlı aynı yapıyorsa huyu öyledir malesef ama düzelmez değil düzelir. Gecede kaç kere kalkıyor ve emiyor mu hala ? Geçen gün sen diyordun değil mi günde 2 kere dışarı çıkıyoruz diye eğer öyleyse aslında hava da alıyor yoruluyor da rahat uyuması lazım. Gece devam sütü veya normal süt vermeyi denedin mi şöyle 180-200 lük belki karnı iyi doysa uyur mu? ama bunların hepsini denemişsindir muhakkak dün doğan bebe değiller artık.
Bide 04.30 da nasıl mesaj yazabiliyorsun sana demek isterdim ama çok ayıp demiyorum.Belki saat mi yanlış acaba ben o saatte

Saate niye şaşırıyorsun canım benim bıdık o saatte ayakta dünden önceki gün 10 a kadar oyaladim yatırdım sabah 6.30 da kalktı ağlatacaktım sevinçten hatta şükür namazı kılacaktım pişman oldum kılmadığıma, dünde aynını yaptım 5 de uyandı hayallerim suya düştü gece de iki kere uyanmıştı nasıl bir mutluluk du
İki gece öncede gece iki kere kalkmıştı ayy sanki 10 saat uyudum nasıl bir saadet o zaman da şükür namazı kılıyım dedim unuttum bir daha olsun ihmal etmiycem öyle çaresizim ama biliyorum ki büyüyecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…