2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
p
:halay:pis tembeller bnmkide hic sevmez perde taktirmam zaten ons ya ben boyle siz ywzdikca farkediyorumda bnmkine hicbir is
yaptirmiyomusum ben yaaa:eğlence: iyikii ise gidiyo erken kalkiyo sanki tek kisi oo,ama bana daha ornekgosteremez yok su soyle diye sn de cemkirip rezil ediyorum cunku onu yok oyle bir kimse cunku
valla cnm bizim etrafimizda gercekten esimin anlattigi tabirde fedakar bir kadin gercekten yok butun arkadaslarinin esleri prenses gibi yasiyor hepsinin eslerine arabalar almistir kocalari hepside sorumluluklarini bilir bir kendinde yok o sorumluluk birde onca arkadasinin icinde kendi arwbasini calisip kendi alan bnm yani:işsiz:
bu arada bu saat basi uyanmalar nolucak yaa
neden benm coxugum su aksam yatip sabaha kdr deliksiz uyuyan bebklerden degilki yaaa
artik kaldiramiyorum bu durumu :KK14: uc ayda bir kac gun odul veriyor sonra yine ayni yani bu dişlik bir durum digil gicik bir durum benceee:KK45: ayy kafayi siyirdimmm gece gece:eğlence:
Seni çok ii anlıyorum canım benim oğlanda öyleydi verdim uyku eğitimini ohh rahatım hep dişten diyorlardı ama demekki değilmiş gece emzirmesini kesmeden deliksiz uyuması imkansız gibi

:KK70:al ardayi yatarak daya memeyi yoksa cozemiyeceksin sanirim canım benimkide ustumde güreş tutuyor öylede olsa uykumu almaya calisiyorum :21:
tatlim zaten oyleyiz her uyandiginda memede o emiyo ben uyumaya calisiyorum bazen oyle uyuyakaliyoruz bazen hmn daliyo bazende gozunu acip oyle bana bakiyo o zmn cildirasim geliyor
Evet canım devamlı aynı yapıyorsa huyu öyledir malesef ama düzelmez değil düzelir. Gecede kaç kere kalkıyor ve emiyor mu hala ? Geçen gün sen diyordun değil mi günde 2 kere dışarı çıkıyoruz diye eğer öyleyse aslında hava da alıyor yoruluyor da rahat uyuması lazım. Gece devam sütü veya normal süt vermeyi denedin mi şöyle 180-200 lük belki karnı iyi doysa uyur mu? ama bunların hepsini denemişsindir muhakkak dün doğan bebe değiller artık.
Bide 04.30 da nasıl mesaj yazabiliyorsun sana :oha:demek isterdim ama :oops:çok ayıp demiyorum.Belki saat mi yanlış acaba ben o saatte :ruh:
yok cnm gayet normal goruyorsun
cunku her uyandiginda brni emiyo ve tekrar dalmasi 30 dk yi gectigi icin emzirirken cepten internete giriyorum yoksa vakit gecmiyor
evet beni emiyor iki saatte bir uyaniyo su teklif ediyorum icmiyo,ayagimda sallasam kesmiyo illa meneyi emerek uyumak istiyo
ne zmn bu gece emzirmicem desem oyle bir sansim hic olmuoo agliyo diye aman uykusu kacip yeterki gezmesin tekrar dalsin diye emziriyorum :KK43: bu arads 7-8 aylik olans kdr biberonda devam sutu icerdi birden kesti istemedi,suan kahvaltida pinar devam sutunu kamisla iciyor biberona koysam asla icmiyor o yuzden uyumadan evvel sadece hippin yada actamilin kasik mamasini verip yatirirsam belki tokmu tutar acaba? iki ay once yediriyordum nedense 9 gibi meyva veriyorum diye mamayi da kestim belkide gercekten acliktan uyumuyo,bu gece mama veriyim ben bi
Seni çok ii anlıyorum canım benim oğlanda öyleydi verdim uyku eğitimini ohh rahatım hep dişten diyorlardı ama demekki değilmiş gece emzirmesini kesmeden deliksiz uyuması imkansız gibi
biliyorum bunlarin hepsi emdiginden bir basarabilsem bir kesebilsem keske

SelamlAr kızlar vakit bulup giremiyorum ama özledim sizleri,şimdi biraz geçmişi okudum hey gidi önceden hiçbir mesajı atlamazdım :). Kızlar yaa emzirmeden kestim çok şükür masallah rahat ettim, kızım hala açıp okşıyor memeyi kıyamam :). Ama Cidden rahatladım ben, psikoloji kalmamıştı artık birde emerken cimciklemeye başlamıştı gece filan bayagı sinirim bozuluyordu... Of gerçi şimdide hormonlar sinirlerimi alt üst etti, kızıma bağırıyorum bazen ve kendimi çok kötü hissediyorum :KK43:( ev alt üst sürekli uykum var esnemekten ağzım yırtılacak, uyuduğum Zaman'larda hiç rahat edemiyorum belim ağırlıyor yAda çok rüya görüyorum uykudan bişey anlamıyorum :KK43:. Ama yinede mutluyum kızıma kardeş geldiği için, şimdiden kardiişş deyip karnımı öpüyor :) inşallah çok iyi anlaşırlar kuzularım :). Bu ramazan bende deneyeceğim orucu, Almanya'da saatler çok zor 9.45de akşam ve o saatte yemek yeyince sahur kesinlikle tapılmıyor yani tek öğünle yaşıyoruz, ne diyim Allah kolaylaştırsın inşallah

Selam baybiler uykusuz anneler istahsiz bebekler 2.yavruyu bekleyenler herkese selam
selam canım biraz geç oldu ama misafirler falan :KK66:

SelamlAr kızlar vakit bulup giremiyorum ama özledim sizleri,şimdi biraz geçmişi okudum hey gidi önceden hiçbir mesajı atlamazdım :). Kızlar yaa emzirmeden kestim çok şükür masallah rahat ettim, kızım hala açıp okşıyor memeyi kıyamam :). Ama Cidden rahatladım ben, psikoloji kalmamıştı artık birde emerken cimciklemeye başlamıştı gece filan bayagı sinirim bozuluyordu... Of gerçi şimdide hormonlar sinirlerimi alt üst etti, kızıma bağırıyorum bazen ve kendimi çok kötü hissediyorum :KK43:( ev alt üst sürekli uykum var esnemekten ağzım yırtılacak, uyuduğum Zaman'larda hiç rahat edemiyorum belim ağırlıyor yAda çok rüya görüyorum uykudan bişey anlamıyorum :KK43:. Ama yinede mutluyum kızıma kardeş geldiği için, şimdiden kardiişş deyip karnımı öpüyor :) inşallah çok iyi anlaşırlar kuzularım :). Bu ramazan bende deneyeceğim orucu, Almanya'da saatler çok zor 9.45de akşam ve o saatte yemek yeyince sahur kesinlikle tapılmıyor yani tek öğünle yaşıyoruz, ne diyim Allah kolaylaştırsın inşallah
canım hem küçük çocuk hem hamile piskolojisinormal bunalr yavaş yavaş elinden geldiğine yao zaten uzaktasın misafir falan çok gelmiyordu sanırım elinden geldiği kaaa dar rahat ol tabi ne kadar olursada küçük çocukla kaç haftalık oldun bu arada o_O kardeş geliyor var mi bundan ötesi inşallah hep öyle gelmeden sevdiği gibi sevecek mutlu olacak sari cimcime :KK19: oruç konusu senin için çok zor bi dene bakalım :anne::anneadayı: malum biri kucakta biri karında hemde saat o saatte nyse hayırlısı öpüyorum :nazar::nazar::KK15:

Kızlar bu aksam misafirim vardı esimin arkadaşları, kizartma yapiyordumki ellerimi yaktım birden yag patladi resmen ya, apar topar acile gittik pansuman yaptılar. Basparmaklarımda dahil olmak üzere tüm elim sargili. Diger parmaklarim acikta sadece. Hastaneden dönünce esim annemlere bıraktı beni, malum kizimi kucağıma almakta çok zorlanıyorum. Bana dua edin ne olur, cok moralim bozuk. 2 krem verdi doktor, yarın tekrar pansuman yapılacak sonra elim acik kalacakmis. Aslında yer yer yandı tamami değil ama cok canım yandi halada ara ara ağrıyor. Inşallah izi kalmaz.

Safransari Safransari ay gorunce cok sevindim. hayırlı olsun canım.
Canim cok gecmis olsun
Elin biraz duzelince elma surmeye basla iz kalmamasi icin

Canim oruc konusunda dene ama cok zorlama kendini. Hem hamilesin hem evde cocukla zaten zor.
Saglicakla kucagina alirsin insallah

ankarada öyle :işsiz:esim izmirden döndü orda yaz gelmiş diyor biz burda donuyoruz erzuurmu düsünbemiyorum:KK14::KK14:

gecen sen bende Allah kabulederse tutum bu yılda ins bişeydcik olmaz canım tek korkum ameliyat sonmrası olmaz agrı acım az olur inş:işsiz:

herkes bir degil cvanım aynısekilde bende hep soyledım bunu ama demekki bu kadar içselleştirmek iyi bisdey degil kendımede soyluyorum ama kendimde kaptırıyorum:KK51:
haklısın canım gün dogmaadan neler dogar annenede üzüllme napcakısn oda büyütüüm bu yasa geldi artık bende hayatıma dmı bakayım diyor onalrıda anlıyoruz ama calısan anne olmak ne zor seni iyi anlıyorum simdi kara kara düsünüyorum ersszurumda napcam acaba burda en azından bi arkadas cevrem bi komsum annem kosup yetişirdi yetismese bile varlıkları yakındı guvenim vardı ama artık oda yok esim ordda cok ygun olacak en yakın arkadasım ordsa ama aradan yıllar gecti bilmiyorum tek tabanca :bicak:
Burasi da oyle canim sonbahari yasiyoruz sanki
Canim sen sicak kanli birisin, arkadas bulmakta sikinti yasayacagini hic zannetmiyorum. İnsallah cok guzel anilar biriktirirsin

Burasi da oyle canim sonbahari yasiyoruz sanki
Canim sen sicak kanli birisin, arkadas bulmakta sikinti yasayacagini hic zannetmiyorum. İnsallah cok guzel anilar biriktirirsin
Saol canim inşallah dediğin gibi olur :KK19:yeni dışınız nasıl nasıl bi duygu ebelikten kurtuldu nisa:KK45:

Cok degerli disi gostermiyor hic bize :-)
Elimi surunce goruyorum :)
Cok zor cikti insallah bundan sonrakiler oyle olmaz.
İnsalah canım çok zor cikmaz diğerleri diyeceğim ama nasıl bi zorluk? onlar en kolay çıkanlar diğerleri malesef daha zor ateşli oluyor ..sure olarak diyorsan geç oldu güç olmasın:)) yalnız tabi göstermez kız ne zorluklarla çıkardı dile kolay 16 ay bence bakmaya çalışan herkesten bir altın alsın:-)

İnsalah canım çok zor cikmaz diğerleri diyeceğim ama nasıl bi zorluk? onlar en kolay çıkanlar diğerleri malesef daha zor ateşli oluyor ..sure olarak diyorsan geç oldu güç olmasın:)) yalnız tabi göstermez kız ne zorluklarla çıkardı dile kolay 16 ay bence bakmaya çalışan herkesten bir altın alsın:-)
kesinlikle ayni fikirdeyim :KK70:
ondekiler hiccc anlamamistik bile en cok kopek disi ve azi saniyordum meger en arka sonuncu azilarmis ,ates olmadi ama huysuzzz mutsuzz inatt gece bildigin yarasa gunduz yarasa meme bagimlisi yapti :KK70:

Nego Nego slm tatlim hani demissin ya sabah 5-6 uyaniyoruz diye yanlis hatirlamiyosam siz dogdugunuzdan beri hep boyle oeki cnm aksam kacta yatiyor?? yani gecte yatsa sabhinkorunde kalkuyomu yine
geç de yatsalar aynı canım, büyük mesela 11 de de yatsa 5 de 6 da kalkıyor hala o yüzden akşam erkenden yatırıyorum, daha yeni 7 ye kadar uyumaya başladı büyük ama küçüğün sesinden uyuyamıyor :) bana çekmişler bende çocukken 6 da kalkardım :)

Eşim evde uyuyor hiç bi iş yapamadım bütün gece hastanedeydi bi tanıdığı yoğun bakımdaydı gece rahmet etmiş:KK43: daha 18 yaşında gencecik çocuk eşimi ilk dega böyle ağlarken gördüm:KK43: gecenin 4 ünde telefonda çok kötü ağlıyordu ne kadar acı annesini düşünemiyorum çocuğun allah sabır versin ailesine:KK42:

kesinlikle ayni fikirdeyim :KK70:
ondekiler hiccc anlamamistik bile en cok kopek disi ve azi saniyordum meger en arka sonuncu azilarmis ,ates olmadi ama huysuzzz mutsuzz inatt gece bildigin yarasa gunduz yarasa meme bagimlisi yapti :KK70:

Allahımmmm:KK43:(((( 16 dişi ben çıkarsam daha rahat ederdim:KK43:( arkalar daha berbatsa hiç düşünemiyorum:KK43:((

Eşim evde uyuyor hiç bi iş yapamadım bütün gece hastanedeydi bi tanıdığı yoğun bakımdaydı gece rahmet etmiş:KK43: daha 18 yaşında gencecik çocuk eşimi ilk dega böyle ağlarken gördüm:KK43: gecenin 4 ünde telefonda çok kötü ağlıyordu ne kadar acı annesini düşünemiyorum çocuğun allah sabır versin ailesine:KK42:

Rabbim bizden daha merhametlidir onu cennetine almıştır inş..

Cok degerli disi gostermiyor hic bize :-)
Elimi surunce goruyorum :)
Cok zor cikti insallah bundan sonrakiler oyle olmaz.

Ben hamileyken bana derlerdi de sinir olurdum:)) şimdi ben sana diyeyim:)) bunlar daha iyi günleriniz!! (Ne gıcık bi laf)
Malesef canım diğer dişler çok daha zorlu.. İnş kolaycacık patlat tüm dişleriniz..

praline praline allah yardımcın olsun canım.. İbadet edene etme denmez, hepimiz inanan insanlarız sonuçta ama anlamazsın vs kendini zorlama. Teksin bebekliisin ve hamilesin... Ben bu hamileliğimde sıfır kg aldım, böyle bir şey mümkün mü? Sağlıklı değil ama hem kızıma hem kendime yetişemedim, düzgün beslenemedim bir tek su içmeye fırsatım oldu. Sen oruçla bedenini iyice yorup halsiz bırakma.. Dene ama kendini zorlama kesinlikle diye tavsiyede bulunmak istedim.. Tutmaman için değil yani yanlış anlamazsın umaım.. Allah yardımcın olsun.
Kızın da nr güzel kardiş diyormuş benimki anlamıyor daha kardeşini:)) sadece o elviseler aenin değil kardeşinin diyordum bir kere bana kızınca gidip o elbiseleri askıdan alıp yere attı o kadar..

Queen_21 Queen_21 allah yardımcın olsun canım, bebişine uf oldu desen ellemese keşke:KK43:(( çok zor.. Eniştemde iz kalmadı kantaron yağı kullandı. Kaldı diye yazmışım korkma kalmaz demek istemiştim, hiç moralini bozma..

Kocalara gelince kızlar... Benimki de iyi arkadaşlarımla, karısının kıymetini bilenlerle asla görüşmüyor. Ne tesadüf değil mi??!

Karısının kapısını açab, market alışverişi yapan, birlikte tatillere çıkan, haftsonuhu ailesiyle programlayan, karısından korkup sayıp sevenlerden illa nem kapıyor, görüşmüyor.

Nerde karısına hıyarca davranan, tatile yerine anasıyla köye yollayan, akşamları haftasonları erkek arkadaşlarıyla takılanlar var onları örnek gösteriyor:)) sanki denkmişiz gibi.. Ve kendi üstüne koca baba vs olmadığına inanıyor:))))

Tey tey tey... Eşimin eve yaptığı market alışvsrişi de kendine fıstık ve çekirdek almaktır:))) asla eksik etmez sağolsun:))) ama ne meyve ne su ne ekmek ne aöylediğim eksikleri almıştır şu ana kadar.. İyiki internet var diyorum ben de:)) çıkamadığımda bebeğim bezini kremini bile öyle sipariş veriylrum..

geç de yatsalar aynı canım, büyük mesela 11 de de yatsa 5 de 6 da kalkıyor hala o yüzden akşam erkenden yatırıyorum, daha yeni 7 ye kadar uyumaya başladı büyük ama küçüğün sesinden uyuyamıyor :) bana çekmişler bende çocukken 6 da kalkardım :)
Gün ışığından dolayı erken kalkıyor olabilirler mi acaba bizde 5te kalkıyorduk geçte yatss o saatte kalkıyordu ben odayı koyu renk perde ile kararttım çok şükür şimdi 8 gibi kalkıyor herşeyi denedim çay çok içerim çaydan uykusuz kalıyor diye 10 gün çay bile içmedim ki benim için çay ekmek su gibi hayati birşeydir baş ağrısından mahvolmuştum oda işe yaramadı koyu renk perde kurtardı bizi gündüz uykuları bile uzadı karanlık oda sayesinde

X