2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .

Ben vermiyorum canım ekmek paketlerinin üstünde bir Sürü içerik var Zararlı. Reçel zaten kara listemizde. Bir tek eline oyalanması için tam buğday ekmeği veriyorum o da zor durumda kalırsak sofrada vs...

@bestemeste tatil iyiydi canım çok eğlendik ama ek gıda sıkıntıydı yani bizimskide üst disten istahsizdi denk geldi diyelim meyce falan verdim ama yoğurtta sıkıntı oldu bugün burda iyi diyelim salya sümük devam da iste öyle sende kendimi misafirle yorma ya

selam kızlar
çorbayla bebişleriniz doyuyor mu?
mesela bir öğünde ne kadar ml yiyor mama? kaç ml mamayla doyuyor?

mesela en yararlı olan şey araştırmalarım sonucunda tam bugday unu oldu kahvaltı için
peki siz bebe bisküvisini nasıl veriyorsunuz zararlı değil mi?

Hipp organik aldım bebe buskivisi canım bazı arkadaşlar kendi yapıyor corbanin içine ekmeği firinlayip rondodan gecirdim içine atiyorum ben ne kadar yediği meçhul benim bazen 4 kaşık bazen 10 tatlı kaşığı

bilemedim ki
bebe bisküvisi lafını duyunca nedense aklımda katkı maddeli zaralı birşey canlanıyor
bu arada benim bebede çok sinirli ve inat
özellikle ltını degişirken şu son 1aydır kan kusturuyor resmen
altını degiştirirken şekilden şekle giriyorum

Aynen öyle. bende ilk yaptığımda su koymuştum. Bu sefer yoğurt koydum. Vitamin içindekiler kisminda yazıyor benim kullandığım bisküvinin.

Ben bebek kekini bisküviye alternatif olarak yaptım. Kahvaltı için.

Cok sinirli ve inat esittir oglak burcu :))
Bir oglwk kadini olarak cok iyi iki huyumdur ordan bilirim :)
1 gunle kova olduk
Ama annem inat ve israrla kabul etmiyor
Oglak burcuymus bnmkide inadindan ve sinirinden dik dik sacindan tesbit etmis ananemiz :))
Anne diorum 22 ocak bariz kovaa Yildizlardan dahami iyi bilcen
Yokefendim 42. Ci haftada dogurmusum gec cikmis hakiki oglakmis hemde :)
Biliosun basak burcu
Bir kadinla asla idda etmem :)

Ben vermiyorum canım ekmek paketlerinin üstünde bir Sürü içerik var Zararlı. Reçel zaten kara listemizde. Bir tek eline oyalanması için tam buğday ekmeği veriyorum o da zor durumda kalırsak sofrada vs...
Valla bu tarifi annelerin kardeşim bebekken gittikleri bi doktor önermis. Eskiden annelerimizin yaptığı bebek kahvaltı mamasini ekmek içi peynir yumurta sarısı tereyağı ve pekmezi karıştırarak yapın en sagliklisi bu demiş . Ama dediğin gibi ekmek olduğu için tereddutlu yediriyorum.

İyi akşamlar kızlar fırsat bulup yazamadım . Bir aydır filan yazmıyorum foruma. En son oglusun sunnetini yazmıştım. Sünnet oldu danam ama büyük oglumunki gibi kolay olacak sandım beklediğimin tersine çok zor oldu çok ağrılı oldu iyilesene kadar. O zamanda yeni emekliyordu yerde yüzüstü dönünce yarası tazelendi sünnet ettircek olanlar dikkat etsinler. Sonra dk gıda seruvenimiz başladı. Maşallah istahsiz bi bebek olmadı ne verirsem yiyor hemen hemen. Tabi başlarda alışma evresinde biraz zorlandık ama şimdi yiyor. Kahvaltiyi güzel yapıyor. Bir ogunundede yemek veriyorum bunun yanında gece devam maması içiriyorum. Birde bir ogunundede kaşık maması veriyorum. Meyve veriyorum .. şimdide bi kaç gündür çok huzursuz damagi kabarmis disimiz geldi gelecek. Üstten geliyor hemde. Dış çıkarmak bizde ishal ateş öksürük ve bol bol huysuzluk yaptı. İnşallah tez zamanda geçer. Şimdilik bu kadar bebis uyandı emecek. Iyi geceler..

Kizlar benim bebis emmeyi birakmak.uzere
Bastan beri cok hevesli degildi zaten
Ama ben 1 yasina kadar emsin istiyorum
Bunun icin sut sagma makinesi alip kendim.sagip biberonda verecegim
Hangi marka da memnunssunuz ?
hangisi daha iyi bilmiyorum ama sakın mamajoo nunkini alma
sacma sapan bir alet

Bende başak burcuyum :)

Kizlar benim bebis emmeyi birakmak.uzere
Bastan beri cok hevesli degildi zaten
Ama ben 1 yasina kadar emsin istiyorum
Bunun icin sut sagma makinesi alip kendim.sagip biberonda verecegim
Hangi marka da memnunssunuz ?
Ben bebedor un manuel olanindan çok memnunum. 50 TL ye almıştık eczaneden
Benimki de bırakmaya çalışıyor. Ben sağıp kahvaltısına katiyorum. Su yada meyve suyu yerine. Eğer yeterli gelmezse (ki çoğunlukla yetmiyo ) o zaman su ekliyorum.

Son düzenleme:
Benimki de öksürüyor. Dişten olur mu?

Ayrıca kız annesi olmanın avantajlarından biri daha.... Sünnet kaygısı yok

Oh ellerine sağlık güzel anne :) giriştin mi bir çırpıda bitiyor zaten.. Bebeklere gelince kendi yapıları gerçekten de

Canım Bisküvi kendim Yaptım hihami nin tarifi ile.. Bebek peyniri diye bir şey var mayasız limonsuyu ile yapılan onu bilmiyorsan bebekler işin lor da kullanabilirsin labneye alternatif olarak..
Cici bebe Zararlı bence hazır gıda sonuçta.. Ve şeker var içind.. Sarı yumurta Bisküvi eziyor erimiş tereyağı Ihlamur ile sulandırıuor ablam. Ben katı gıda veriyorum blw.. Anlamdan tarif verdim sana:)

Önünde örnek olması ne güzel maşallah sana yaptın iki tane:) çabucak iyileşin dinlenin ini..

Hoşgeldiniz canım iyi geçmesine sevindim moral oluyor insana..

Canım ben katı gıda eline veriyorum ama ablam bunlrı pekmezlr sulandırıuordu..
Korkma zaten Yanlarında bekliyoruz dik oturuyorsa bebek kendini kurtarmayı bilir Demişti doktorum. Bir de asla Ağzına parmak sokma bu tehlikeli su ver bekle sırtına vur vs..

Ye ablası:) çok Artistik pozlar Peşinde boyuna bakmadan :))

ben başağım Planlı programlı bir manyağım:) ama sakinim :) Kızım resmen bana burnunu çekip çekip parmak sallıyor çok sinirli ve inatçı( hiç bizim evde olmayan Özellikler of of kova daha iyi sanki :)

Boşver inatçı olsun sinirli olsun.. Hakkını savunsun. Ezdirmesin kendini.. Pısırık olmasın da...

Boşver inatçı olsun sinirli olsun.. Hakkını savunsun. Ezdirmesin kendini.. Pısırık olmasın da...
Yok canım ya böyle Gurlular kendini ve ailesini üzer başla bir işe yaramaz bence:))

Rabbim bahtlarını güzel etsin inş bebişlerin huyu suyu ömürleri güzel bol bereketli hayırlı sağlıklı olsun inş amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…