2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım yeşil soğanı verince hemen kopartıyor onun için veremiyorum eşim memleketten organik salatalık getirmişti onları veriyorum biraz dişini rahatlatıyor tabi onuda verince bidaha alamıyom kıyameti koparıyor

ohh çok güzel canım
Cnm Allah mesut etsin, ailenin arkanda durmasina sevindim..

Ben de mi gitmeliyim acaba kafam karisti cnm bizim doktor bi sey demedi bu konu ile ilgili..
amin canım sağol
Kızlar tatil için ek gıda gözünüzü korkutmasın.

Yolculuk terleme rüzgar klima korkutsun. Bebeği hasta etmeyin. Bizim Bebiş hasta 15 saat yol geldik diye
geçmiş olsun canım
bak sen ahmete hava değişimimi etkiledi acaba
Eki Görüntüle 1603569 buda havuzda yüzmekten porsuyen ahmet ayağı şükür huysuzlugu gider belki suyla uyudu
yerim o ayakları:)
canım yok bir çaresi maalesef
o arkadaş değilmiş bence canım kusura bakma yani:) kardeşimin düğününde benim eski arkadaşım gerçi samimiyetimiz kalmamıştıda, telden mesajlaşırken kilolardan dert yanmıştım beni görür görme ayy ne olmuşsun şişmişsin dedi bende ona sende kurumuşsun yüzün kırış kırış olmuş ne böyle 50 yaşında gibisin dedim ohhh canıma değsin:) canımı yakmak için söyledi aynen karşılığını aldı, az kilo al da yüzündeki kırışıklıklar gitsin bak bana hala genç kız gibi yüzüm dedim takma sende ne yapalım süt olsun diye yedik ki ben hala yemek zorundayım ek gıdayı mamayı her şeyi reddediyor sütüm artık yetmiyor ve ben çok üzgünüm
canım ek gıdaya geçtiniz mi, tatlı besinlerde gaz yapar haberin olsun, bebe bisküvisi gibi
git canım böyle böyle alışcaksınız cadınla sen:)

Selam hanımlar evde durmuyorum dün annemlerdeyim bugün dayımlarda olucam:) ablamları alıcam bir iki güne, yoğun geçiyor günlerim, eymen hala yemiyor zorla yedirdiğim 3-4 kaşık sütüm az artık mama almıyor, normal sütü sulandırıp su yerine veriyorum günde toplamda 125 ml içiyor ondan, ne yapıcam ben karnı çöktü resmen hep tombiş dururdu karnı süzüldü kuzum nazara geldiği kesin ama ne çare kızlar, tosun diye diye erittiler kuzumu

dün annem oğlumla aynı bir bebeği söylüyor nasıl tombuldu ek gıdayı yiyormuş emiyormuş diye, bende beni üzmek için mi söylüyorsun anne diye üzüldüm ablamda nesi var eymende toplu zaten dedi ama yok moralim gerçekten bozuldu

Canım benimkide iyiydi biliyorsun ama iste hep aydaş lari var burda havuza sokuyorlar kızlar bile daha iri duruyor oğlumun kafası falan minyon kilosu iyiydi ama iri deyil kızımda öyle anlamıyorum ben iri koca iri bu cocuklar ne boyle ayrıca genelde mama ve devam sütü alan cocuklar daha iri oluyor niye acaba anlamadım gitti ..sabah ağzına lokma sürmedi benimki gece kaç kere kalkıyor kalpol verdim dün artik sag üst dış çok çıktı ama sol bugün yariliyor huysuz torbam ya ayakta sallatmiyor bu bebek kendini alışması lazım off halası nasıl uyutacak biberonla süt verdim açmıyor aman gittikçe zorlaşıyorlar..dengesiz arkadasini da salla valla ben burda baktım herkes kilolu ben zayıf kaldim bu kız harici o da istisna iki çocuk ve sezeryanli dal gibi... herkes gurbetci ondan olabilir gerci yurtdisinda hormon mu basılıyor millete

Selam guzel anneler
Dun yine misafir vardi bebek görmesi son hiz devam.cok yoruluyrum ama. Abdullah inanılmaz hareketlendi hep beni istiyor uzatiyor kollarini beni al diye.ev supururjen kendini kaybediyo süpürgeyi tutmak icin cildiriyor.ama büyüdüler elhamdulillah iyice şuurlu oldular bu hallerini cok sevdim oglusa doyamiyrum şükürler olsun.Allahim isteyen herkese versin

• Ek gida hakkinda ben de düşüncelerimi yazayim

Be ne kadar ısrarla dikkat ettiysem esim koca kari gibi ne bulduysa tattırdı yedirdi hemsireden de kulağıyla duyduğu halde hadi beni takmiyo.dun de recel ver diyo karsi cikinca sanki tabagi tum bitirsin diyorum birazcik tadacak diyo.sebze corbalari yapiyorum muhallebi yapiyrum oğluş yemiyor zaten.esim de başlıyor sacma seyleri yedirip duruyon çocuğa.yok onu ver bunu verme yok eline bisi verme bogazina kacar yok onu yutamaz.kaynanaliga devam ediyor esim.kp kv konusunda sıkıntı yok onlar da ayri bir alem en basit kavun suyuna bile dokunur diyorlar e ne vereceksem şaştım.annemlerde hersey vermek istiyorlar yok diyorum allahtan israr etmiyorlar.
Ben de rabbime tevekkul ettim. Etrafimdaki bu kadar kisi okumusu okumamisi herkes bebeklerini cok rahat beslerken hemde ne rahat akliniza gelebilecek herseyi yediriyorlar bu donemde.kesinlikle cok yazik ya hersey nasil yedirilir.vekhasil bende yoruldum kocam boykeyken ben bosuna yirtiyorum kendimi.oglusun yediği mercimek çorbası yogurt.yogurt çorbası birde meyveleri yiyemiyor da kemiriyo suyunu içiyor işte. Daha oyke kahvaktisi su saatte şunu yiycek bizde hic olmadi. Günümüz nerdeyse hicbirsey yemeden geciyor.yaptiklarimi yemiyor bizim yedillrrimizi de vicdanim elvermiyo yedirmeye.ek gida baya stresliymis.muallakta kaldim.cok zormuş

Sağlık olsun diyorum artik.abdullah da öyle bu ay kilo almamis vermisti simdi de sadece emiyor sütüm yetiyo mu yetmiyo mu bilmiyrum.ek gidayi da yukarda yazdim.asilnda yemeyen bi bebek degil biz yerken agliyo istiyi verince yiyo tabi tadi tuzu olani veriyo esim yiyo ben verince yemiyo
Nazar illaki oluyr canim Allah korusun yavruları. Sen moralini bozma takma kimseyi canim
Ayy aynen benim minis de bi tek memede uyuyor calisinca zor olacak babası nasil uyutacak sallama ya alışmasi lazim

cnm kararsizim acikcasi 5 saat yol gidis 5 saat de donus, napsam bilemedim. .Stres de atmak isterim aslinda gideceğimiz kişi ablam sayilir vakti zamaninda esi yokken ve bebegi kucukken cok yaninda yatmisligim vardir, oyle ki bebisi uyumazdi uykusuz giderdim okula..Beni urkuten yol aslinda..böcümü yıpratmak istemiyorum senin gibiyim snrm ben de..
Esin kışa söz verdiyse kesinlikle degerlendir cnm, hem biraz daha buyumus olacaklar Allah in izniyle...
Konya da okudun cnm demek ne guzel..
Ben çocukken gittim aslinda merak da etmiyor degilim..

Uff cnm bosver sen onun bunun cocugunu..
Nil in boy kisa bizim kilosu normal, anasina cekmeyecek galiba.Valla disarda kac aylik diye soruyolar 7 aylik demeye cekiniyorum gecen yine kadının biri 5 aylik mi dedi..
Cnm oyle boyle alisacaklar biz surekli sut veremeyiz neticede doganin kanunu geregi yetmeyecek bi muddet sonra..
Benim minigin kafasi kadar kucuk diildir cnm emin ol,34 cm dogmustu bas cevresi..
gecen ay da kafasi buyumemisti dr.bıngıldağı acik sorun degil dedi bakalım.
Ayakta sallama olayi bizim de sorun cunku sadece carsafta ya da memede uyuyo..kv zorlanacak boyle devam ederse uyuturken..
Cnm bizim yediklerimizi yiyosa az az verirdim ben olsam hic yememesindense..
Gercekten stresli bi surec ek gida konusu..
Dun bayan eline kasik ver dedi abowww o da ne deniyim dedim onune koydum kaseyi elini daldirdi, ustu basi tamamen kirlendi dusa oturttum su tutuverdim nasil kahkaha atiyo sipa..Yok ya blw zor is..

Tostosum uyansin blenderi servise goturucem 2 aydir esimin arabada tum şehri gezdi..Is basa dustu, bi de cikmis carsinin gobegine aracla nasi gitcen ben götururum bi ara diyo..
Kizlar bebislerinizin eline ne veriyosunuz salatalık ve ekmek verdim ben, aslinda firsat versem kemirecek bi seyler ben urkek davraniyorum..Bi de şu fileyi kullanan var mi içine ne koyup veriyosunuz. .

bizede gelebilirsiniz vallahi ciddi söylüyorum
sende gel canm kampüse yakın sayılırım :)

Canim ben omlet verdim iki kere sevdi, yumurta sarisi, icine biraz tam bugday unu biraz kendi yaptigim peynirden kattin karistirdim kati kivamlu oldu, tavaya azcik tereyagi koydum yaydim onu yumurtayi doktum arka on pisirdim Ama kizarmayacak sekilde ve tam piscek. Kizim yedi masallah tabiki hepsini drgil, eliyle yeneye bayiliyor kasikla yediremiyorum elinealmak istiyor hep. Fikir olarak, brokoli hasla, havuc, tatli patates hasla ver, omleti severse icerigini dgistirebilirsin farkli vitaminler almis olur.

Kizlar kilom fazla degil ama eski halime gire kiloluyum bu kiloya dustum diye sevinmistim ama simdi yine memnun degilim

Arkadas oglunu birakti bana 27 aylik , benim istedigim yas farki gibi kizimla arasi :) bugun denedim cokda zor olmadi, cocuk nornalde cok hareketli ama annesi yok diye usluydu :)

fileyi artik vermiyorum canım ekmek salatalik hurma verdim eline ama küçücük ağzına tepiyor ağzı ayrilacak valla ne bulursam eline tutusturuyorum o oynarken ben ağzına bisey tıkarım diye konyaya git bence değişiklik olur

boş yumurta sarısı mi verdin canım o boğazdan aşmıyor sevmez öyle karistir peynire bebe byskuvisi pişir içine

Kızlar yürüteç aldınız mı ? Yürüteçte dikkat etmemiz gereken neler ? kare ve yuvarlak yürüteçler var hangisini tercih edelim acaba? veya direkt hangi marka aldınız?

Kızlar yürüteç aldınız mı ? Yürüteçte dikkat etmemiz gereken neler ? kare ve yuvarlak yürüteçler var hangisini tercih edelim acaba? veya direkt hangi marka aldınız?
bana ablam biz pahali bi yurutec aldik 150 lira ya dedi ama yegenim yurutec agir hantal olduğundan kaldiramamis yuruyememis.enistem gitmis 30 lira ya almis yeniden mis gibi kullanmış.o yuzden esim de gitti ucuzundan bi tane kare olandan aldi oglus kullanıyor memnunuz

Devam sütüyle sulandırdım. Bebe biskuvisi kullanmıyorum. Tam bugday ununu pişirip içine katsam olmazmı? Hatta diyorum tam bugday ununu pişiriym yumurtasıymış peyniriymiş tahiniymiş pekmeziymiş hepsini içine katıym. Olmamı ki ??

Baby max marka 100 liraya aldik vecihi gibi kullaniyo,keske daga cok oyuncagi olsaydi daha gzl olurdu yorulup durdugunda cok oynayack oyuncagi yok ustunde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…