2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar yürüteç aldınız mı ? Yürüteçte dikkat etmemiz gereken neler ? kare ve yuvarlak yürüteçler var hangisini tercih edelim acaba? veya direkt hangi marka aldınız?
benim kare olan ucuzdan var sevmedi şahsen etrafta gezmesi daha çok geliştiriyor kızımda sevmemişti 11 aylık yürüdü şahsen ucuz al ama çok yürüteç kullaniMi parmak ucunda yürümeye geç yürümeye sebep oluyor

tinimini_hnm tinimini_hnm olur super olur hem sağlıklı hipp bebe buskivisi organik

Kızlar bugün bebeğimin kesesini gördük iki hafta sonra kalp atısı için gidicem. Sanki dejavu yasıyormus gibiyim saka gibi :)baslarda pek istememiştim ama simdi düşününce bilgiler falan taze fena da olmadı. İkinciyi düşünen varsa hadi hemen yapın bana destek olun :)
Hadi gözün aydın

bizede gelebilirsiniz vallahi ciddi söylüyorum:KK66:

sende gel canm kampüse yakın sayılırım :)

M miss_curious canım sen Antalya da mıydın alanyada mı
biz hafta sonu alanyaya geldik 3,5saat surdu
Cnm cok.tesekkurler soylemen bile mutlu etti beni, ztn 1 gunlugune gidiyor esim o yuzden ziyaretimiz kisa olacak..Ben antalya'dayim merkezde oğluşla nasil gecti yolculuğunuz?
Canim ben omlet verdim iki kere sevdi, yumurta sarisi, icine biraz tam bugday unu biraz kendi yaptigim peynirden kattin karistirdim kati kivamlu oldu, tavaya azcik tereyagi koydum yaydim onu yumurtayi doktum arka on pisirdim Ama kizarmayacak sekilde ve tam piscek. Kizim yedi masallah tabiki hepsini drgil, eliyle yeneye bayiliyor kasikla yediremiyorum elinealmak istiyor hep. Fikir olarak, brokoli hasla, havuc, tatli patates hasla ver, omleti severse icerigini dgistirebilirsin farkli vitaminler almis olur.

Kizlar kilom fazla degil ama eski halime gire kiloluyum bu kiloya dustum diye sevinmistim ama simdi yine memnun degilim :KK43:

Arkadas oglunu birakti bana 27 aylik , benim istedigim yas farki gibi kizimla arasi :) bugun denedim cokda zor olmadi, cocuk nornalde cok hareketli ama annesi yok diye usluydu :)
Sagol cnm aslinda omlet versem sevebilir sanki ama yanimda buyuk biri olmasi lzm tirsiyorum bogazina kaçacak diye Allah korusun..
Kahvalti hic yemiyor bugun avakadolu yogurt verdim caresizlikten kahvalti niyetine..
fileyi artik vermiyorum canım ekmek salatalik hurma verdim eline ama küçücük ağzına tepiyor ağzı ayrilacak:KK45: valla ne bulursam eline tutusturuyorum o oynarken ben ağzına bisey tıkarım diye:63: konyaya git bence değişiklik olur

boş yumurta sarısı mi verdin:eek: canım o boğazdan aşmıyor sevmez öyle karistir peynire bebe byskuvisi pişir içine o_O

@Duha22 ben mecbur burda otelin tuzu çok değil ama çorba tavuk falan verdim daha mutlu oldu çokta kasmamak lazim napalim

Dogru aslinda cnm file zamani gecmis de olabilir salatalik ve ekmek veriyorum ben de senin gibi..
Bugun dondurma kulahi verdik ucunu kemirip yedi..:-)
Ne kdr bindiriyosunuz bu yurutecte kizlar,15 dk yi gecince kiyamiyorum kucagima aliyorum bacaklari yorulmustur diye
söyle soyliyim yuruteci mama sandalyesi gibi kullanıyorum daha cok oynarken ağzına tikiyorum, ztn tek durdugu ve sevdigi sey yurutec..
Kızlar bugün bebeğimin kesesini gördük iki hafta sonra kalp atısı için gidicem. Sanki dejavu yasıyormus gibiyim saka gibi :)baslarda pek istememiştim ama simdi düşününce bilgiler falan taze fena da olmadı. İkinciyi düşünen varsa hadi hemen yapın bana destek olun :)
Hayirli olsun cnm, gozunuz aydin..

Ekmegi nasıl veriyorsunuz kızlar
Ben kabuklu kavun verdım kabugunu kemirirken suyunuda alsın diye bi baktım damagıyla kesmiş cok korktum bogulur dıye aldım elinden cesaret edemiyorum birsey vermeye.
Her meyvesi ya cam rendeden geciyor ya meyve filesiyle

Ekmegi nasıl veriyorsunuz kızlar
Ben kabuklu kavun verdım kabugunu kemirirken suyunuda alsın diye bi baktım damagıyla kesmiş cok korktum bogulur dıye aldım elinden cesaret edemiyorum birsey vermeye.
Her meyvesi ya cam rendeden geciyor ya meyve filesiyle
Artik ısırıp kopariyor ve çiğneyip yutuyor canım ekmek yiyebiliyor benimki ..

AngelHeart AngelHeart bu geçiş donemi boyle sanırım hepimizde öyle kilo aldirmZ ama süt doyurur...

Günaydın kızlar ikiside uyuyor..babamız yalniz indi kahvaltiya sırayla yiyelim dedik uyanmadilar kızım çok yoruluyor cocuklar için ne güzel boyle şeyler ..çocuk olmayı özlüyorum ben bazen eski hayatımı ne bileyim büyüdükçe sanki zor hayat ...

Artik ısırıp kopariyor ve çiğneyip yutuyor canım ekmek yiyebiliyor benimki ..

AngelHeart AngelHeart bu geçiş donemi boyle sanırım hepimizde öyle kilo aldirmZ ama süt doyurur...

Günaydın kızlar ikiside uyuyor..babamız yalniz indi kahvaltiya sırayla yiyelim dedik uyanmadilar kızım çok yoruluyor cocuklar için ne güzel boyle şeyler ..çocuk olmayı özlüyorum ben bazen eski hayatımı ne bileyim büyüdükçe sanki zor hayat ...
Hey maşallah
Dişleri varmı kuzucugunun

hayırlı olsun canm sağlıkla gelsin inşallah

eşime kadınlar kulübünde Bi arkadaş hamile dedim offf çok kıskandım bizimde olsa dedi :)
Cnm cok.tesekkurler soylemen bile mutlu etti beni, ztn 1 gunlugune gidiyor esim o yuzden ziyaretimiz kisa olacak..Ben antalya'dayim merkezde oğluşla nasil gecti yolculuğunuz?

Sagol cnm aslinda omlet versem sevebilir sanki ama yanimda buyuk biri olmasi lzm tirsiyorum bogazina kaçacak diye Allah korusun..
Kahvalti hic yemiyor bugun avakadolu yogurt verdim caresizlikten kahvalti niyetine..

Dogru aslinda cnm file zamani gecmis de olabilir salatalik ve ekmek veriyorum ben de senin gibi..
Bugun dondurma kulahi verdik ucunu kemirip yedi..:-)

söyle soyliyim yuruteci mama sandalyesi gibi kullanıyorum daha cok oynarken ağzına tikiyorum, ztn tek durdugu ve sevdigi sey yurutec..

Hayirli olsun cnm, gozunuz aydin..
canm giderken akşam 8gb çıktık yola arkada pusetinde oturdu ilk etapta sonra Bi kaka faciası yaşadık ki sorma :KK66:

donuşu sabah 6da çıktık yola ve gelene kadar uyanmadı diyebilirim
nil arabayı seviyorsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

genel anlamda iyiydik bu tecrübeden gaza gelerek 45dk uzaklıktaki arkadaşıma bebek görmeye gittim 2gun önce oğluşla yalnız

öne mi bağlasam puseti diye düşündüm ama arka görüş açısından daha rahat oldu

Canım dişler yokken vermeye başladım damak dış gibi kuvvetli bu donemde küçük küçük ver bakalım dene bizim 4.dış çıkıyor bugün
aynen canm damak da çok kuvvetli

ek bir şeyler vermeye başladığımdan beri çiğniyor Arhan nerden öğrendi bilmem:)

muhallebi yoğurt fark etmez çiğniyor öyle komik ki anlatamam:)
dişi çıksa benide yer herhalde

c
Canim senin adina sevindim rahatlamis olmana, bu bebeginidr saglikla kucagina alirsin insallah, pespese iyidir, hic arkadassiz kalmazlar :)

hayırlı olsun canm sağlıkla gelsin inşallah

eşime kadınlar kulübünde Bi arkadaş hamile dedim offf çok kıskandım bizimde olsa dedi :)

canm giderken akşam 8gb çıktık yola arkada pusetinde oturdu ilk etapta sonra Bi kaka faciası yaşadık ki sorma :KK66:

donuşu sabah 6da çıktık yola ve gelene kadar uyanmadı diyebilirim
nil arabayı seviyorsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

genel anlamda iyiydik bu tecrübeden gaza gelerek 45dk uzaklıktaki arkadaşıma bebek görmeye gittim 2gun önce oğluşla yalnız

öne mi bağlasam puseti diye düşündüm ama arka görüş açısından daha rahat oldu
Cnm bi sure idare eder ama sonra sikilacak hanimefendi arabada..
4 saate gideriz diyor esim, aslinda gitmesem mi dedim once sonra pazar günü düğün varmış tum günü kayinvalidem de gecirmek durumunda olucam üstüne bi de düğüne gidilir o yüzden esimle bi seyler yapmak daha iyi gelir diye dusundum..
Umarım kötü gecmez..
Sizin guzel geçmiş yolculuk darisi bize. .
Bi de konya da hava nasil? Sort filan giyiyor mu arhan evde?

aynen canm damak da çok kuvvetli

ek bir şeyler vermeye başladığımdan beri çiğniyor Arhan nerden öğrendi bilmem:)

muhallebi yoğurt fark etmez çiğniyor öyle komik ki anlatamam:)
dişi çıksa benide yer herhalde
maşallah oğluna canım hep boyle iştahlı olsun bizimki iki gündür dış patlıyor ishal iştah derken uğraşıyoruz ..çiğneme iside iyiymiş yoğurt çiğniyor he:-)

Cnm bi sure idare eder ama sonra sikilacak hanimefendi arabada..
4 saate gideriz diyor esim, aslinda gitmesem mi dedim once sonra pazar günü düğün varmış tum günü kayinvalidem de gecirmek durumunda olucam üstüne bi de düğüne gidilir o yüzden esimle bi seyler yapmak daha iyi gelir diye dusundum..
Umarım kötü gecmez..
Sizin guzel geçmiş yolculuk darisi bize. .
Bi de konya da hava nasil? Sort filan giyiyor mu arhan evde?

Sabah erken ya da gece geç Çıkın. Biz hep erken çıkıyoruz. Hiç görmediği oyuncaklar ayna sesli oyuncaklar kumandayı:) al yanına kriz anı için.ve de

Aylin aslım on ninni cdisi ya da çocuklar için bir cd al.

Gazan mübarek olsun :) kolay değil ama bir yerden başlamak Lazım..

Iyi yolculuklar şimdiden :)

Bebişim hasta dün kp kv ile konuştum. Hasta ettiniz bir bakamıyorsunuz şu çocuğa, az gezmeyin de evde oturun dediler. Sadece beni sinir etmek için dediklerimi biliyorum yine de sinir oldum.

Bu arada sadece Tatlıları kestim yakında diyete başlayacağım :) eşim de gaz verdi Bebeğin doğumgününe yetişiriz inş:)

Yazmak istiyorum yazamıyorum bebeğim ilk defa eski günlerdeki gibi huysuz yere kıyamıyorum kucağımda ve ayaktayız hep ikimiz hatta eşim de ödümüz de hastayım ve Sıcaklarda yapışık olmak çekilmiyor..

Biz de durumlar bu. Evimizi de su basmış yine annemde kalıyorum :KK43: Yatıp birkaç gün uyuyasım sonra da sinemaya ve alışverişe gidesim var ahh ahh :)))

Oy taze din şimdi taptaze anne olacaksın:) hakkında Hayırlısı olsun sağlıkşa kucağına alırsın inş.. Zayıf olsam ben de yapardım inan, en Güzeli hem sana hem bebeğine kolaylık ve iyilik bu bence. 3-4 sene sonra iki bebek büyütmüş rahatlamış olacaksın bizse tekrar aynı hengâmeye girip girmemeyi tartışıcaz...

X