2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Sacim eskiden de dökülürdu ama su an had safhada..kel kalicam bu gidisle cadim da yoluyor bi de..
Kemik suyu nasil tad veriyor et suyu da koydum cesaret edemedim kemik suyuna..
Dun ilk kez kiyma koydum corbasina..

allah kıymet bilenlerle karsilastirsin canim.gercek su ki yaptikca fazlasi bekleniyor ne yazikki.sende cok haklisin eflalim.
amin canım amin
ayyy aferin size atomu parçalara ayırmışsınız deseydin o adama:)
canım ya 75 sin ama iyi duruyorsun tabi kim istemez 50 kilo olmayı

Bende hepinizi görmek istiyoruuum @minione
sağol canım çekilmiyor gerçekten yaşamayan bilmez anlaşılamıyorum ama neyse napıyım elimden bir şey gelmiyor

mustafaya maşallah tam tepikcan çıktı benim koca kafalım da hareketli ama geri geri sürünüyor koca kafasını taşıyamıyor, ekledim seni görebilirsin foto
ohh mis gibi serinliyordur Ahmet, sağol canım
canım benim başınız sağolsun Rabbim şifa versin o gencede, bol bol sabır diliyorum...
Ben markette görmedim hiç.değiştirmiş olabilirler ama aynı işte sadece muzlu şeftalili bisküvilisi var senin oğlunun zamanı ne zamandı MÖ den önce kaç :)
4 sene önce canım:) değiştimi bilmiyorum almıyorum artık:)
et suyu çorbalarla veriliyor yani ben direk onunla pişiriyordum, tahıllı gıda büyük oğluma kullandım şimdi de aldım ama bu miniğim hiç bir ley yemiyor
demiri pek kullanmıyorum deviti de hep unutuyorum maalesef
canım ek gıdaya geçince katılaşması normal ama top top kaka normal değil susuz kalıyordur
soğan sarımsak verebilirsin, semizotunu pirinçle pişirip blendırda çek
@minione ise yarar mi bilmiyorum ama ben nuk un alistirma bardagini aldim biberon a benziyo..
Ondan su icmeyi seviyo sıpa, gorunce bardağı atliyo hemen. .Oynarken kemire kemire iciyo..Sabah emzik kismini delmis uc almaya gittim..
bende ki de wee nin içiyor onunla canı isterse
hani bize foto aşk olsun yani çok güzelsin onu biliyorumda:)
canım büyük oğlum 1 yaşında kadar su içmedi öğürüyordu içmeyen içmiyor
herkese merhaba
internet buldukça okuyorum yarım yarım.
herkes birşeylerle ugraşıyor.
allah herkesin yardımcısı olsun.
annelere sevgiler selamlar
bebişleri öpüyorum
özletme canım ne zaman alıyorsun net paketi:)

canım hayırlı olsun arabanız telsiziniz:) güle güle kullanın özledim:)

aynaya bakma işi gece karanlıkta olursa kötü canım araştır bulursun

K

kizlar kizima bundan aldim, banyo yaptirirken artik kuvette buna oturtacagim oh dedim dogrusu, banyo yaptirmak cok zor geliyordu ortalik islaniyordu, kuveti getir gotur su tasi bilmem ne gelsinde kizimi bolnol yikayayim insallah :) pembesidr vardi ama ikinciyi dusunuyoruz ya erkek olursa mantigiyla yesil aldim :))

Canlarım eymen artık huysuzlukta mastır yapacak:) hep kucak istiyor, bugün rota aşısını içiricem kilo alamadığı çok belli evde tartıcam sağlık ocağına gitmiycem hastaneyede haftaya giderim artık malum çocuk cerrahı nefrolog çocuk doktoru üç doktor görecek , şu düğün geçsinde, bizim çocuk doktoru tayin istemiş üzgünüm

Eymenden bahsedeyim bende, öncelikle yemiyor kızlar yemiyor ben beceremiyorum anlaşıldı sizinkiler yiyor maşallah neler neler pişirmek istiyorum ama yok almıyor mis gibi yoğurt yapıyorum iki üç kaşık zorla o da muzla karıştırıp veriyorum, bebe bisküvisi hippin tadı gayet güzel yemedi eline verdim yemedi yine, tahıllı zaten yemiyor, kabak patates sarımsak pişirip içine tereyağ yoğurt kattım ben bile bayıldım tadında beyimiz yemedi ööö diyor ya, dün kavun suyu verdim suluğuyla zorla bir kaç yudum içti, saatli vermiyorum ne zaman keyfi olursa zaten, şeftali kayısı muz erik denediklerim, ne tatlı yiyor ne sebze yani, şeker tuz asla yok zaten, kendimize kıymalı madımak pişirdim tuz atmadan ayırdım onunkini blendırda çektim yine yemedi, nasıl yiyecek 7 aylık oldu deli olucam, 5.5 aylıkken ufak ufak başladım, geçen gittiğim misafirlikte teyzemin kızı geç başlamışsın ben 4 aylıkken başladım diyor! İlk altı ay anne sütü önemli neden geç olsun emirde de aynı başladım o her şeyi yiyordu dedim, cahil insan her yerde ya, benim sütüm yetmiyordu da ondan diyor, benimki yetiyor yetmeseydi mama verirdim dedim! Ablam da ağzına poğaça parçası falan verdi sinir oldum verme diyorum veriyor en son ağzından çıkardım marifet zannediyorlar şaka gibi

Fiziksel hareketlerine gelince, emekleme pozisyonuna geçiyor hatta popoyu dikip ayaklarının üstüne basıyor ama öne gidemiyor:) geri geri gidiyor karnının üstünde 360 derece dönüyor:) koltuktan tutturup yürütmeye çalışıyorum öyle duruyor, desteksiz hala oturamıyor öne eğiliyor devriliyor oturmayı beceremiyor endişeliyim gerçi hep yere koyuyorum çok oturtmuyorum, yürüteci sevmedi iki dk da sıkılıyor zaten sağa sola gitmeyide beceremedi hem de eğiliyor kesin düşer koca kafalım eğilirken o yüzden kullanamıyorum.

Kaşığı ağzına yaklaştırınca ağzını sıkı sık kapatıp çenesini aşağı doğru çekiyor:) abisine deli oluyor yaklaşınca saçını yoluyor sarılıyor yalıyor:) abisi sinir oluyor tükürük ediyor diye, abisi oyuncaklarını vermiyor tükürük ediyor diye çok tiksiniyor:) beni görünce kolları bacakları çırpıyor, babasın abisinede öyle, zaten genel anlamda benni kucaklarına alsınlar diye herkese öyle:) gezmeyi o da öğrendi oturunca yere koyunca ağlıyor, annne bababa abii den sonra kelimemiz angııı artık anne mi abi mi bilemiyorum:) bu sabahtan itibaren anneee annnne diyor ciddi ciddi:) ben tekrarlayınca gülüyor yine söylüyor:)

Uyku hala kabusumuz, uyku aralaraı iki saat uyanıyor iki saat bekletip uyutuyorum düzenimiz böyle sadece her gün aynı saat olmayabiliyor yarım saat geç erken, gün içinde ki genel uykusu için böyle yani, akşam 8 de uyutuyorum , sabaha kadar 5-6 kere kalkıyor, beşik sallamaktan kollarım pert, sepet beşiğine alıştı büyük beşikte uyumuyor napıcam bilemiyorum

Daha yazıcam da ağlıyor yine hadi hoşçakalın:)

çok güzel canım bayıldım:)

Gunaydin hanimlar, kizim sabah erken kalkiyor simdi tekrar uyuttum uayninca arkadadima kahvaltiya gidicez :) cocuklu ortama bayiliyot kizim. Arkadasin 7 yasinda kizi var onu gorunce ciglik atiyor ve kiz ne yapsa kahkahayla guluyor, biz evde kendimizi paraliyoruz o kadar gulduremiyoruz :) biraz kiskaniyorum dogrusu :))
birde oglu var 16 aylik onuda seviyot kizim bebek arabasindan birbirlerinin ellerini tutmusluklari bile var gorenler arkadasa senin gelin hazir diyorlar kizima kayisi seftali filan yediriyor :))

Kizimi yere yatirip surunmeye tesvik etmeye calisiyorum, bizimki totosunu pek oynatmak istemiyor, yuvarlaniyor ve vucudunu yuzustuyken her tarafa donduruyor ama o toto sabit olcak :) bugun oyuncaklar koydum hic cabalamadi bile sol tarafindaki battaniyeye yoneldi hemen, bende sabirsizim galiba biraz, moralim bozuluyot cunku

Kızlar gece yatarken bebişlerin üzerini örtüyor musunuz oda bugün 31 derece
ince örtüyorm ama arkamı,dönmeden açmış oluyor cann

@Girlboymom ben hiç demem:) bahar havası severim, annem camız havası seviyorsun sen der, beni camız ediyor yani
offff bayılırım camız havasına :)
canm geçen gün köfte yaparken ayırdım baharat ve tuzu koymadan 1kofte büyüklüğü kadar yağsız tavada pişirdim yarısını yedi yoğurt la
tatil tatil tatil en sevdiğim :) iyi gezmeler
canm başınız sağ olsun

ayy benimkide bayılıyor çocuklara:) çığlıklar kahkahalar:)

bende sabırsızım çünkü abisi 6 aylıkken emekledi 9 aylıkken sıraladı konuştu diş çıkardı:) iştahlı iştahlı yedi her şeyi

Kızlar moralim bozuk benim yüzüm gülmüyor neden böyle ki kilo almadığı gibi vermiş kuzum 300 gr az değil ya

Yemiyor mama veriyorum içmiyor ben ne yapıcam Allah aşkına, persentil hesaplamada 90 ları gören oğlum şimdi 10 larda 25 lerde çok çok üzgünüm gerçekten

Nasıl yediricem süt içiricem ben bu kuzuya

Yine 1haftalık aradan sonra burdayım

Tekirdağ'dan eltimler geldi iki günlüğüne hafta sonu öyle geçti
sonra hep Bi misafir durumu vardı arkadaşım diyor ki valla senin ev tekke gb
doğru da söylüyor:)

ocak bebişleri hepinize maşallah kuzularım

bizdeki gelişmeler 10gundur emekliyor Arhan bey
emekliyor yorulup oturuyor ama ne oturuş yamuk yumuk görseniz koparsınız gulmekten

emekleyerek tv ünitesine gidiyor örtülerini asılıyor mumlarımı alıyor sıpa

ek gıdaya gelince yiyor çok şükür
tarhana semiz otu kaşık maması muz kayısı şeftali yoğurt mercimek çorbası pirinçli kabak yumurta sarısı peynir hipp bisküvi deneyip severek yedikleri

7 ay 3 günlük su anda ev tartısına göre 500 gr almış bu ay 8 kilo görünüyor

dişimiz henüz yok ama yakın gb iyice kabarmış diş yeri biraz beyazlık var

her şeye kahkahalarla gülen bir tip

yarın akşam ustu tatil yolculuğumuz başlıyor inşallah Alanya ya doğru

şimdi evimi temizleyip valiz hazırlama işine başlicam

hepinizi operim

@Mrssuperfine benide izler misin çok merak ediyorum sizi ve Larkin sizide

canm dr ne dedi çok mu hareketli eymen kuzu

Bende nerde bu hatun diyordum:) maşallah canım ben misafir falan istemiyorum:)

Arhana da maşallah benim ki beceremedi emeklemeyi çabalıyor olmuyor

Benim kuzu yemiyor napıcam hiç bilmiyorum moralim sıfır ailesel sorunlarımla mı uğraşayım çocuklarımla mı ki tabi ki çocuklarımla uğraşmam lazım:) ama gel gör ki ruhum perişan tükenmiş haldeyim hiç bir şeye gücüm yok bari çocuklarım akıllı uslu sakin olsalardı diyorum, şükürsüz gibi...

canım gitmedik doktora haftaya gidicez, dr mama demişti daha önce ama biliyorsunuz asla içmiyor, inek sütü deniycem belki sever başka çarem yok
4aylıktan sonra verilebilir diyor çoğu dr ama bilgim yok canm inşallah onu sever minik

misafir benim göbek adım :)

emekleme evi temizlerken iyi oldu süpürgeye ulaşmak için deliriyor arkamdan geliyor ben bu arada bütün evi süpürmüş oluyorum :)

canım yiyecek illaki sevdiği bişey çıkacaktır zamanı vardır öyle düşün
denemişsindir ama yine de söyleyeyim mamayı şırıngayla denedin mi
Arhan suyu içmezdi ama şırıngayla alırdı ilk zamanlar

senin gerginliğinden de etkileniyor olabilir canm
Allah yuvanıza huzur versin inşallah

Cnm moralini bozma ne yapabiliriz onu dusunelim..Belki dis cikaracaktir onun etkisi ile vermistir, belki de yanlis tartmissindir..Moral olsun diye yazayim nil geçen ay 20 gun hic kilo almadi, sonrasinda çabalarım ile cok sukur toparladi..
Keyfinin olduğu anlarda denedin mi, bak inan ayni gidayi gun icinde belki 5.6. Denemede veriyorum. .oyun oynarken tikiveriyorum agzina caktirmadan..Bir de sütün nasil neticede su an hicbi sey yemese.bile % 70 sut ile beslenmesi lzm..
Inek sütünu dene o halde..Sevdigi bi sey var mi mesela.onu ver karistirip..
Aklima gelenler bunlar..
Sen tecrubeli annesin ztn. Zamanla oturacak her sey..

Ayy ne guzel bi ciciymis..
Gule gule kullanin cnm..

Canim bunu merak ediyordum güle güle kullanın merak ettiğim şey poposu nasıl yıkanıyor
Ayy ne tatlı bi görüntü olmuştur bebek arabasından elele :)

oh iyi bari benimkide emeklesin artık en azından arkamdan ağlamaz takip eder:)

canım şırınga falan yok biliyor kilitliyor ağzını, şöyle söylüyüm gülünce ağzını açıyor ben o ara ek gıdayı tıkıyorum ağzına onu bile öğrendi gıdıklasamda gülmüyor ağzını kilitliyor, meyve dediklerimi canı isterse bazen 10 çay kaşığı yiyor bazen 3-4 gün bir kaşık bile yemiyor, dün mesela saydım 15 çay kaşığı muzlu yoğurt yedi tabi hepsi ağzına gitmiyor çoğu peçetede:) çok sevindim ama sonrası yok, öncesi zaten 3-4 gündür yemiyordu, çorba yok meyve yok yoğurt yok nerdeyse direk bizim yemeklerden vericem, aslında süt iççe hiç yemek vermem

canım denedim her şekilde keyifliyken vs. emzirmeden önce sonra bir saat sonra iki saat sonra... Sevdiği hiç bir lezzet yok olmadı şimdiye kadar, kaşığı gördüğü an ağzını kilitliyor, elimle vereyim diyorum yine aynı, tecrübem bu konuda sıfır çünkü büyük oğlum her şeyi yiyordu

Şimdi suluğuna inek sütü koydum azcık sulandırdım su yerine onu vereyim dedim, 25 ml içti gerisi yok içmiyor, bu gidişle iyice kilo verecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…