2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Yaparlar inanirim cnm bizim kinin dislerinden hicbirsey elinden sag cikmiyor
Aventin alistirma su bardagini aldim oda biberon gibi onu hicccc sevmedi
En adi delikli suluklardan aldim ilk mecbur iciyordu simdi ondanda sogudu
Bir arw her dk ver su bardagiyla iyi gidioduk artik onuda yemiyor
Cok zorlamadan her yolla yavas yacas alistiricam artik
Cnm sevmiyosa zorlama o zaman..
Isteyince icsin annesi, sutun iyi ise ordan da alir siviyi..

Ocaga kiymali sebze corbasi koydum bugun ilk kez kiyma vericem uyaninca deniyim bakalim bi..
Tarifin resmini koydum isteyenlere..havuc mevsim sebzesi diil dileyen koymayabilir..
Screenshot_2015-08-05-16-41-14-1.png

Kızlar hepinize maşallah :))
Benden de bir Çubuk kraker tarifi, hem sağlıklı hem de bebeklerin elinde tutacağı cinsten. Ablam bana gönderdi, ben anneme okuyacağım :)) o da yapacak. Sizle de pylaşayım dedim..:

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 55
minione minione canim kizim biberon hic emmiyordu, agzina veriyordum ancak sakiz gibi ucunu cigniyordu, bende elimle suyu agzina sıkıyordum, hergun verdim bijac kere en sonunda birden emmeye basladi cok mutlu oldum :)) simdi avent alistirma bardagindan bende aldim bakalim inu ne zaman emcek :)

Pinking Tree Pinking Tree Larkin Larkin kizlar sizi cok merak ediyorum. Ozellikle mevlut resimlerinizi. Hazirliklarinizi hamileyken paylasiyordunuz hepsi cok guzeldi :)

ınanır mısın bugun yatak odasını supuruyordum aklıma sen geldın bu mhulyak da nası guzel ıcımı ferahlatmıstı sagolsun dıye ıcımden gecırdım :KK48:
lisedeki arkadaşlarım pollyanna derlerdi.insanları rahatlatmak beni de ferahlatıyor. hele de memnun kalırlarsa...faydalı olmaya çalışırım genelde... herşeyde bir hayır vardır hesabı; herşeyin güzel bir tarafı oluyo. tabi biz görebilirsek...

minione minione hosbuldum canim
masallah subhanallah Arda Taha ya demek bu yilin bebislerinin cogu hizli cikti.
haftada 2 kez ev supurup silebiliyorum
o da annam ya da ablam gelip Mustafa ya bakinca. Cok nadir kendi basima yapabildigim butun evi geziyor emekleyerek pesimden geliyor tutunup her yerde kalkiyor
yetmiyormus gibi tek elini birakip donup bana bakiyor :))
Ufak kazalar olmuyor degil genellikle kafa vurma olarak :)
Kaka olayi bizde de ayni
gunde en az 3-4 kez yapan bebek şimdi 2-3 gunde 1 kati olarak yapiyor
normalmis boyle ve bayagi hasmetli oluyor cikardigi
ama bence kabiz degil ek gidadan diyorum bende
bende ayni senin gibiyim ek gida konusunda bazen her gun sebze meyve yogurt
bazen sadece 1 i
simdilerde daha duzene sokmaya basladim cok sukur
yogurdu her gun kendim mayaliyorum
ama sicaklarla basim dertte tutmuyor bazen
az suyla sebze taze fasulye patates bezelye kabak hasliyorum ayri ayri
icine bulgur ya da pirinc sonra catalla eziyorum
azcik gercek zeytinyagi koyuyorum puturlu olarak yediriyorum
bazen yiyor bazen yemiyor :)
Meyveyi de Pinking Tree Pinking Tree gibi blw deneyerek veriyorum bazende cam rendede pure yapiyorum
icine cok az suda dogal irmik ve dogal misir unu pisirip icine katiyorum
kavanoz mamalarinda gördüm irmikli falan diye :)

Muhallebi yaptim bi kac kere gece verdim
cok agir geldi gece uyumadi hic
Gelenekselpazar.com dan siparis verdigim tam bugday unu pirinc unu irmikle
suyla pisirip sagdigim sutle aciyorum icine pekmez koyuyordum
ama bu aralar yapmiyorum
bebe biskuvisini gurme anne deden aldigim tarifle yaptim
tuz seker hic vermedim baskilara ragmen
ozellikle gaz yapmasin diye yogurda seker katmam konusunda
yumurta sarisi denettim
ama onun haricinde kahvaltiya falan hic baslamadik bakalim yavas yavas oturtacagiz biseyler insallah

Kanguru konusu da bebek arabasi kanguru ayrimi olmadi bizde cok sukur
bazen arabayla carsiya git oto koltuguna mustafayi oto koltugunu arabaya bagla sok tak zoruma gidiyor
takiyorum kanguruyu biniyorum minibuse ohh diyorum bazen
ikisini de kullaniyoruz hala

Ayy iste geliyorum geliyorum da kisa yazamiyorum ki

Oh sen de boş durmamışsın hamarat anne :) ailedeki ilk torun olmanın avantajını yaşıyorsun anne be ablan sana koşuyor :))
Şu tuz ve şekerdeki ısrarı anlamıyorum sanki yararlı da Israr ediyorlar :KK43:

Pinking Tree Pinking Tree kizz o ne demek kiiiizzzz
gecte olsa cevap verdim yaaaa mevlut fotosu dogum fotosu kendi fotomu gonderdim yaaaa aaaa askolsun
sanki yeni uyeyim şuna da bakin hele :)
Yerim belli yurdum belli kizz

Bu arada diyetisyene gidiyorum yaklasik 1 aydir
emziren diyeti yapiyorum
Bir ornek kumastan kiyafet diktirecegim anneme dis bugdayi icin azcik zayiflayayim insallah :))
Bizde bu ay tatile gidecegiz nasipse o yuzden geldikten sonra yani bende Eylul ayi gibi dusunuyorum insallah
fikirlerim olustu benim
bu hafta kuzenime etiket metiket tasarimlarini yaptiracagim geldikten sonra bastiririm
bi yer var aklimda orayla gorusmem lazim
bu sefer disarda yapacagim insallah
pasta beze kulesi cakepops icin anlastim
Hediye olarak ismeozeltasarim dan nakisli havlu yaptiracagim sanirim Mustafa nin disi cikti diye birde dis sekli
booyle seyler iste
ben doktorumuzdan memnun kalmadim ek gida konusunda o yuzden boslukta kaldim ama dogru yapiyormusum cok sukur
senden de cok faydalaniyorum Allah razi olsun
ben benim Larkin im Izmit te yasiyorum oglum Mustafa sizin kv tarafini tanidigimi hic sanmiyorum :)))

Ayyyy yerin dibine girdim ne biletim belki tanıdık demiştim ama mesajını da okumuşum şok olduk hiç hiç hiç hatırlamıyorum herhalde gece Yarısı okuduysam :KK43:( bir de kv akrabası herhalde diyorum sen yazmadın diye:)) ay larkin özür dilerim :KK43:(( burda yazmasaydım iyiydi:))
Ben doktor için yaka değiştiriyoeum ama hayallerimdeki doğalcı doktor :) aldığım bilgileri yazarım..
Diş buğdayında takım giyinmeniz çok hoş olur biz de yapıcaz:) bir de kınamız var ama hediyr dağıtmayacağım çünkü kv ailesi poşet poşet alıyor görgü yok Şekerim:)) ayy larkin:KK43:(( hem okumuşumhem mesaj gelmedi diye yorum yapıyorum kendimce:KK43: özür dilerim..
Cakepops lar va hepsinden yaptıracağım ama sadece dağıtmadık hediye olmayacak:) temayı bizle de paylaş ben de harekete geçmeliyim :) bu sefer evin Bahçesinde yapacağım ama az kiii olacağı için..

M miss_curious bende Avent in alistirma bardagini aldim 1 hafta hic icemedi sonra zorla ceker gibi oldu simdi cok sukur likir likir iciyor.
Normal bardakla da arada veriyorum
kahvalti ornegi icin tesekkurler bende yakinda denemelere baslarim

Pinking Tree Pinking Tree blw de kahvalti nasil?
Parmak Salatalık yeşil SOĞAN biber çeşitleri bebek loru ve yumurta sarısı bunları yeni koyuyorum önüne... B meyveleri koyuyorum.. Haftaya Bisküvi koyacağım annemden Alıp.. Bu şekilde.. Kaşıkla yoğurt da koyuyorım.

Pinking Tree Pinking Tree canım benide izlemeye alir misin?

Aldım canım

minione minione canim kizim biberon hic emmiyordu, agzina veriyordum ancak sakiz gibi ucunu cigniyordu, bende elimle suyu agzina sıkıyordum, hergun verdim bijac kere en sonunda birden emmeye basladi cok mutlu oldum :)) simdi avent alistirma bardagindan bende aldim bakalim inu ne zaman emcek :)

Pinking Tree Pinking Tree Larkin Larkin kizlar sizi cok merak ediyorum. Ozellikle mevlut resimlerinizi. Hazirliklarinizi hamileyken paylasiyordunuz hepsi cok guzeldi :)
Sağol canım resimleri atıcam inş hep birlikte bakarız :) dedikodu yaparız:p

Bi yanlislik mi oldu Pinking Tree Pinking Tree ahmet yurumuyor sadece kalkıp ttunuyor siralama asamasinda :KK66:
aysimason aysimason basınsagolsun

Alıyım canım Albüm yapamadım mesaj yazmaktan :) yapıcam :) biliyorum sıralıyor diye demiştim adımlıyor diye..

Pinking Tree Pinking Tree canim senin doktorun asiyi destekliyor mu? Yaptiriyorum ama her zaman endise ve supheyle, suana kadar 2 kere asi oldu kizim.. Universite hocalarina bile sordurttum hepsi asici, yaptirma diyenler anne baba, bilemedim yaptiriyorum.l, insallah dogrusudur..

İYİ AKSAMLAR KIZLAR :) bugun dondum evıme sukur ınsanın evı gıbısı yok.... bı yıgın camasır dagınıklık.... oysa kı evı temız bırakıp gıtmıstım yaz vaktı cok camasır cıkıyor malum hemen ıse koyuldum :eek:
bebısımde kı degısıklıkler cook ınanamıorum bu munık benım mı :oops:hıc sırtustu durmuyor hemencecık donuyor tekrar eskı halıne gelebılıyor cok ugrastı basardı :KK31:
bebeklı halıme bakmadan kayserıye gezmeye gıttık tıkıs tepıs bebısım perısan oldu aman allahım o nasıl sıcak of of off :KK14:
ogluma bebek arabası aldık dedesı aldı sagolsun bızde gızlı gızlı telsız aldık haberlerı yok nıhahahha napalım cok heveslenıyorduk evımızde kutu gıbı ha ıh dese duyarız ama dıger cocuklarada lazııım canııııııım :KK39:
bebısımın kkakası aynen dedıgınız gıbı ama cok pıs kokuyor öghh kendı cocugumun kakasından mıdem bulanıyor zor temızlıyorum olur o kadar:KK49:ıyıkı eskı zamanlarda kı annelerımız gıbı elde yıkamıyorum sukurler olsun :KK75:
oglum aynalara bayılıyor tabı bunu goren teyzeler yohh yawwwrııımmmm ruyasına gırerler dıye korkutmuyor degıller :KK43:
ek gıda ısı meyve ve muhalebıden ıbaret sebze yemıyor:mad:yogurt kv de taze bulamadım sımdı eve gelınce hemen sut pısırdım yogurt yapacagm ınsallah :KK28: gecmısı okudum aysimason aysimason allah sabır versın canım cok zor yakınlarını kaybetmek allah rahmet eylesın Pinking Tree Pinking Tree adını yanlıs okuyanlardan bırıde benım kuzum soyle kolay soylenebılır bı ad bulamadın mı kendıne :KK53: fotolrı bende bende beklıyorum benıde ızleyn nolur :KK73:@Larkin hosgeldın gozumuz yollarda kaldı bebıse yaptıgın hazırlıkları an be an takıp ederdım sımdı nasıl ozenıyorsundur kım bılır :21:
I imspecial ohh ohh tatılınkeyfını cıkarın ıyı gelır :KK9:@eflalim sabrın sonu selamettı allah yuvanıza mutluluk versın minione minione senınde yuvana aynı sekılde ınsallah :110:@mhulyak ah canım benım ne guzel bende onceden oyleydım fakat artık kotu kalplı mı oldum nedır kafama takıyorum ama artık yacvas yavas bıtırmeye calısıyorum....
hihami hihami masallah oglunu senı gordum annelık yakısmıs cınarda pek yakısıklı masallah kadarıde yuzu gıbı guzel olsun gayette kılosu yerınde masallah
opuyorum hepınızı hamarat hatunlar masallah bende bahce bıberlerımızı ne yapsam dıye dusunuyorum konseve yapacagım galıba dolmalık bıber vardı yıne bahceden buzluga attım hayırlısı..

gorusmek uzere :KK24::KK200:

@asliayet telsize çok güldüm :))) nesine heves ediyordunuz:)) Hoşgeldiniz evinize.. Aynaya gelince ben bebeklikten beri baktırmoyorum el burun ayak yapıştırıyoruz sırtıma alıyorum ayna karşısında çok Gülüyor. Çok şükür de öyle Şeyler hurafe de geç :)

Asla su icmiyooo zorla iciriyorum
Ama beni gayet guzel emiyor
Zorlada olsa su icereyim
Ben en iyisio_O
Bizimde katıydı.muhallebiyi daha sıvı yapın.biberondan süt gibi veriyorum hem doyuyor hem sulu tüketmiş oluyor.bizimlidr suyu az içiyordu.zorla veriyorum bende bibetondan sıkıyorum.bazense çok susuypr uafa acıkıyor emiyor suyu.

Çorbada editorlar ya da sebzeyi onda Başlıyor olabilirler canım biz daha et suyuna geçmedik.
Bebeklere tuz yasak, tuzu kaldırabilecek bünyeleri yok. Ben kullanmıyorum. Aylık kontrollere gidiyor musun? Hazır muhallebilerde de şeker var o da bebeklere yasak.
Bence yanlış anlama herkesin sütü olmaz tabi mama verilir vs ama süt bebeklerine de her bulduğumuzdan veremeyiz, yazık onların bünyelerine... Yavaş yavaş kendi yaptığın sebze püreleri ile başla. Çok üşeniyorsan cam rendesi meyve püreleri yap... Yoğurt makinesi al ev yoğurdunu öyle yap...

Ben kullanmıyorum bebeklere Demir ilacı test sonucunda veriliyor. 6. Ayda doktora gidip tahlil olması gerekiyor bebeğinin.
Eksikse kullanır
Normal ya da fazla ise kullanmaz. Kullanırsa Dişi çürük çıkan bebekler bile oluyormuş.

Bende proteini bol alıyorum ve balık hapı içiyorım. Bel ve bilek ağrım da cabası...

Benim sana tavsiyem güzel anne bir çocuk doktoruna ya da en azından sağlık ocaklarına gitmen. Ve bebeğine her şeyi vermemen. Sindirim sistemleri hazır deüil Bebeğini Boşa yoruyorsun ve alerjisi olursa neye olduğunu bile anlamayacaksınız Karışık mamalar Yüzünden...
Tabiki gidiyorum doktora sağlık ocağına kan ilacı veriyorlar bende kararsız kaldım kullanıp kullanmamakta.ek gıdayıda erken başladık biz mama kullandığımız için püreleri meyve sularını veriyorum.cam rendemde var:) yeni değilim sadece izlemedeyim.kemik suyu ile çorbada veriyorum sırası ile hepsini denedim alerjisi yok şükür.burada merak ettiklerimi soruyorum uyguladıklarımı değil.bir yerde duydum muhallebi sine az tuz katıyormuş bayan bende katcakmıyız yoksa diye merak ettim. doktorlarda bazen farklı şeyler söyleyebiliyor.

Saclarim o kdr dokuluyorki oglum zaten avuc avuc yoluyor
Ama dun kuaforw gittim canima tak etti upuzun saclarimi cene omuz hizamda kestirdim kuafor cok normal bu aylar cok dokulur panik olma demisti
Ne zaman geçer aceba.benimde yeni başladı bu aralar dikkat edemiyorum beslenmeme ondan sanırım ayaklarımda ağrıda başladı sonradan sonraya.benim bünyeye hiç açık vermeye gelmiyor zaten.doğumun etkileri uzun sürecek demekki.Dr bir buçuk yılda toplar vücut demiştide yok canım demiştim ben süperim filan demiştim içimdrn:)

Bizimde katıydı.muhallebiyi daha sıvı yapın.biberondan süt gibi veriyorum hem doyuyor hem sulu tüketmiş oluyor.bizimlidr suyu az içiyordu.zorla veriyorum bende bibetondan sıkıyorum.bazense çok susuypr uafa acıkıyor emiyor suyu.
Kardesimin esi de senin gibi yapiyordu, mama kulandigi icin dr. 6. Ayda biraktirmis onun yerine biberonda muhallebi verdirmis pirinç unu ile civik yapıyorum demisti gelınımız.
Ben demir ilacını veriyorum ama aksatarak mlsf..su oncesi ve sonrasında emzirmeme olayi zorluyor..

X