2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bebeğimi kıskanıyor ondanmı altına yapıyor işin çok zor allah yardımcın olsun canım...

Kızlar dün akşamüstü dr kontrolüne gittik. Kalça ultrasonu filan vardı, ben karın ultrasonu da istedim. Bebeğimin sol böbreğinde büyüme çıktı. Dr çocuk nefrolojisine filan yönlendirdi ama ben gitmek istemiyorum, çok ciddi bi durum gelmedi bana yani Allah korusun ciddi olsa bile şu an yapabilecekleri tek şey takip etmekmiş, bunun için de bebişimi yormak istemiyorum. Ultrasonda ne biçim korktu ağladı dünden beri uykuda ağlıyo, kucağımdan inmek istemiyo hiç.

Başına böyle bişi gelen var mı diyecektim uykusuzluk kafa bırakmıyo insanda

D Duru ipek yok canım 3 yaş 10 aylık

2 yaşında başladık tuvalet işine

o zamandan beri çekiyoruz

defalarca beze dönmek zorunda kaldık

çünkü 10 gün tuttuğu oluyor

lavman duphalaca rağmen

ishal gibi kakayı bile tutabiliyor

bezliyken kabız olmuştu ondan korku kaldı

iki sene olacak çok yoruldum artık

kakasını yapsın diye bez bağlıyorduk

6 aydır bağlamıyorum

bazen külotu kalmayınca bu bez külot diye bağlıyorum

hihami canım korkma çoğu bebekte görülüyor

zamanla geçiyor

bebeklerin bazı organları büyük ya da küçük olabiliyor

zamanla bu fark kapanıyor

mesela büyük oğlumun dalağı büyüktü

zamanla normale döndü

ben smdı saglık ocagndan geldm bıseyı yokmus.agzında cok salya gelıyo kopuk kopuk oluyo ondandır dedi.serum fizyolojik kullancaz aldmda.kullanan varmi.

cnm eltimin oglununda bobrekte kuçulme çıkmiştı 4 aylıkken . Onlar surekli fakulte de takip ettiriyorlar . Çunku olaki bobrek işlevini yitirirse erken teşhis ediyorlar buda gerekli mudahale için onemli . 3 ayda bir buyudukçe 6 ayda bir takip ettiriyorlar.

Insallah kizlar ateşini olcuyorum sık sık.burnuna deniz suyu damlattim aksam su an acik gibi..
gecmis olsun canm nazal aspirator kullan mutlaka deniz suyundan sonra onunla cek sk sk emzr atlatr ben kzmda naAl aspirator nasil kullanmadm hastaliklar ilerledi ve akinti cigerei doldurup alerjik astimi artrdu

Ay insallah cnm tedirgin oldum daha cok kucuk olduklari icin..atesi cikarsa götürürüm hemen olcuyorum sürekli. .
benim kayinvalidem de 40 gun kalma niyetindeydi sonra vazgecti ara ara gidip geldi..eviniz cok uzak degilse o da oyle yapabilir cnm aslında.

gecmis olsun canm nazal aspirator kullan mutlaka deniz suyundan sonra onunla cek sk sk emzr atlatr ben kzmda naAl aspirator nasil kullanmadm hastaliklar ilerledi ve akinti cigerei doldurup alerjik astimi artrdu
Hadi ya dun denedim cnm kullanmayi bi sey Gelmedi canini yakarim diye yavas mi çektim acaba. .Nasil cekiyoruz cnm hizli mi..

hihami goz yasi kanali tikaniklifi cocuklarn cogunda oluyor kizimda var 3yasinda malwsef gecmedi iki kwre genel anestezi ile sondalama yapildu yavruma ama gecmedui ins ilerde gecer diyoruz ama pek umut yok kucuk bi amelitatka oraya yapay kanal konulacak ben iki haftalikken farkettm masaja doktragtmeden baslamstm doktorda damlave masaji tavsiye etmisti bizde sadece akma vardi capak yoktubiri massjla acildi digeri acilmadi sag gozu hafif ruzgar guneste hemen sulanyr dikkatli ol masaji ihmal etme ama acilmaynca acilmiyor baska bi arkadasn sondalama ile acildi bizimki biraz inatci cikti

canim gozunden goz yasimi akiyor durup dururken oyle gecer deyince gecilmiyor bi anlatr msn durumu
Yok çapaklanıyor ağladığında fln sulanıyor bazen 3 tane damla damlatıp mercekle baktı bi sıkıntı yok çok güzel dedi masaj gösterdi bunu yap dedi ne bileyim ilac fln vermedi bazı sabahlar oluyor bazen olmuyor

Hadi ya dun denedim cnm kullanmayi bi sey Gelmedi canini yakarim diye yavas mi çektim acaba. .Nasil cekiyoruz cnm hizli mi..
canim deniz suyu nu sikinca bekle biraz kaldir bebisi sonra yatir cektir hizli cektir benm nefesim yetmiyor esim cektiriyor normal gunlerdede sabah deniz suyu kullanmadan hafif cektiriyorum kurums olan mukus geliyor rahat emiyor

Aslında öylesi daha iyi inan bebekle birden ev hayatına alışmak zor ben sezeryanlıyım kendi annem 1 hafta kaldı sağolsun yemeğimi ayağıma getirdi sonra kız kardeşimin okulundan dolayi gitmek zorunda kaldı haftada bir geliyor evimi temizleyip gidiyor sağolsun onun dışında yalnızım akşam eşim gelince yemeği yapıyorum katlanacak çamaşırlar bulasik makinesi yerleşecek ütü desen birikiyor. Kv bi sokak ötede oturuyor ama yalnızım ben hep.ev işini bırak bebeğim uyumuyor bazen çok ağlıyor bi destek arıyor insan..annem gelince kendimi lohusa gibi hissediyorum anca :)

mavi damla mi damlatti acaba cnm agladiginda sulanmamasi lazim kac gunluksnz ckucuk parmaginla sayarak ona kadar oraya masaj yapiyorsun mutlaka yap ihmal etme bir yasina kadar acilmasi lazim cocuklarn bi cogunda oluyor ve aciliyor bizimki acilmadi istisna iste oglumdada yok kucuk bisey ama idste anne icin endise kaynagi bir dr millet sorardi hep agladn mi sen diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…