2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bebegim agzinda emzikle uyuyo 1 saat bile gecse bakiyorum sap syp uykusunda emio cektigim an uyaniyo birakirsam bogulurmu acaba ya

Kizlar bebegim agzinda emzikle uyuyo 1 saat bile gecse bakiyorum sap syp uykusunda emio cektigim an uyaniyo birakirsam bogulurmu acaba ya
yok bogulmazda , ben uyuduktan sonra yavasça,çekiyorum agzından . Uyanack gbi olursada sallıyrm yavasça uyuyor. Emzik çok iyi bişey ya bugun gazdan uyutamadım gezdrdim salladım emzirdim yok . En sonunda emzik verdim emirken uyuyuverdi . Ama tabi sagolsun buyuk oglum geri uyandırdı bagırdı.

kizlar goz doktoruna gittiniz mi sizde bebisler icin ve damla verdimi sizede? bize verdi gozlerndeki mikrobu atsin diye gbi bisey dedi 3 gun sabah aksam 1 damla kullaniliyomus

eflalim bazen uasadıklarımızı benzetiyorum birbirimize. Bizde dogumdan sonra çok soguklaşiyoruz eşimle. İlk dogumumdada oyle olmuştu. Ne oluyosa artık bu erkeklere dogumdan snra bi haller tavırlar . Tabi bnmde payım var lohusa depresyonumu ne diolar ondan oluyor bende . Aşiri sinir stress asabiyet ... Tabi çocuklardanda birbirimize vakit ayıramıyoruz. Bunlar bizi soguklaştırdı...
Yine seninki çocuklarına olsun çok ilgili . Benimkinde oda yokk varsa yoksa gezmede hep . Hiç evde durmuyor iştrn gelip yemegi yiyip dışarı çıkıyor. Bazen uç,gun bile bebegi gormedigi oluyor . Gelip bi bakmak ne oldu nasıl oldu hiç yok . Sanki bekarlik için yaratılmış . Aile olmak hiç ona gore degil . Bazen kendinede diyorum sen bizi hiç haketmiyosun aile olmayı hak etmiyosun diye salak salak konuşma ne alakası var diyo sinir oluyorm. Aynı evin içinde o naska alemde biz baska alemdeyiz. Gezmeye tozmaya ayırdıgı vakti çocuklarna ayırsa. Bazen gitme bugunde evde dur diyorum durunca kavga ediyoz diyo bahaneside hazır . Son bir aydır çok kavga ediyoruz. Allahtan hayırlısı...

Allah askina pinar ne gezmesi ya,karismak isteniyorum ama nereye gidiyir esin? Bnm esinde yeri geliyi gece 3 de gelio s disina gidio kaliyo tabi bebk dogdu dogali gitmioda sadexe is icin,evlendikten sonra 1 kere bile beni birakip gezmege gitmedi gondermem yani,ne munasebet,anca berwber kanca beraber,hele bebk varken sizleri evde ni basiniza birakip arkadaslariyla gezmege gidiyorsa cok uzulurum ya

Ben evde teror estiriyorun son 1 aydir, esim dernek vs. Faaliyetleri oluyo oraya da sikila sikila gidiyo zira suratim 5 karis bekliyorum evde minione in dedigi gibi bugünlerde yanımızda olmalari lzm .
kaVgalar hic olmadigi kadar var bu donemde ama şimdi Allah var benimki susup ozur diliyo hep bunalimda olduğumu biliyo. .

Bu gece kizim sebepsiz aglama krizine girdi memede susan çocuk almadi bile. .
eşim sakinlestirdi cok sukur geceden beri onun kucaginda uyuyodu emzirmek icin kaldirmadim bile. .Zira yaygara koparmasindan korktum tatli cadinin..

Pinar sarilik icin bebegini sar sarmala oglen gunesi gordugum an biraz nalkona cikar. 5 dk falan yuzune direk gunes isigi vursun. Aksam da beyaz florasan lamba yuzune vuracak sekilde yatir hep. Arkadasim tavsiye etmisti bize iyi geldi. ayrica sakin mama verme. Mama bebeginin sindirim ve bosaltim sistemini bozar. oysa ki sarilik diskiyla atilir. Sik sik emzirmeye valis.

günaydınlar

geçmişi pc den alıntılıycam

banyo yapan bebek uyumaz mı

evet benimse uyumaz:)

dün o kadar temizliğin üstüne uykusuz gece

baş ve mide ağrısı olarak döndü

vardır bir hayır

Ben ilkinde killanmamistim ama bunda arada bif veriyorum isim varsa durmuyor sa iyi oluyor ama hep alistirmam

günaydınlar

geçmişi pc den alıntılıycam

banyo yapan bebek uyumaz mı

evet benimse uyumaz:)

dün o kadar temizliğin üstüne uykusuz gece

baş ve mide ağrısı olarak döndü

vardır bir hayır

benim cadı da oylee sırf uyusun diye akşam akşam yıkadık gece yarısı uyanip sabaha kadar uyumadi perişan etti beni ne bu enerji anlamadım :)

kizlar goz doktoruna gittiniz mi sizde bebisler icin ve damla verdimi sizede? bize verdi gozlerndeki mikrobu atsin diye gbi bisey dedi 3 gun sabah aksam 1 damla kullaniliyomus
Biz gittik gözümüzün akıntısı için ama damla fln vermedi problem yok maşallah geçer dedi göz muayenesi feci bişey ama ya kiyamadim kuzuma çok ağladı

canım iş başa düşünce yaparsın hiç merak etme sen

d vitaminini dr a sormayı unuttum mecburen veriyorum içim rahat değil ama

canım yan yatırmıyorum en azından gündüz, sırt üstü yatıyor başı yana dönük şekilde, gecede hafif yan çeviriyorum arkasına battaniyenin birini rulo yapıp destek yapıyorum ama dönmeyi başarıyor yinede, sürekli kontrol ediyorum zaten, gündüz yine ara ara yüz üstü yatırıyorum uyanıkken gazını rahat çıkarsın diye tabi gözetimim altında

geçmiş olsun canım inşaallah düzelir, göbeğinide iyi ki göstermişsiniz
maşaallah canım yok ben cesaret edemem mümkün değil bu ayazda:)
Merhaba kızlar

Mesajları okudum. Öok şükür döndük, anneme geldim:) kompostosu yemekler ve yatak hazır:)) ama annemi bile öpemeden bebekle ilgilen bebek uçakta hiç durmadı hep meme verdim son

canım gözün aydın kavuştun ailene şimdi keyif zamanı hakettin fazlasıyla:)

eşinin yaptığına ne desem bilemiyorum vardır bir hayır diyelim belki çok daha güzel bir eviniz olur canım, dediğin gibi üzülüpte sütünü etkileme tadını çıkar anne yanında olmanın:)

Canlarm cok mutluyum yavas yavas zayifliyorum sabah kalktm evi toplayp yemegimi koydum yemwgim hazr kizimla oynadm az once dus aldm oglumu bi cok kez emzirip alt degistrdm konustum cilvelestik simdi uyudu bende size geldim dinlenme vakti artik
maşaallah canım ne güzel bende başlıyım diyorum düzenli beslenmeye ama olmuyor
hamak beşik iyi olur canım senin için ama gittigin yerde çoluk çocuk varsa tehlikeli olabilir . Çunku kolay devrilebilen bişey . Surekli beklemk gerekir .
canım bebeğimi yalnız bırakmam hiç gittiğim yerde annemin evi bile olsa o yönden sorun olmazda girlboymom koyunca fotoyu dedim kız eflal seninde var ardiyede duracağına onu götür gittiğin yere nasılsa başından ayrılmıyorsun bebişin düşmez:) almıycam yani şimdilik tabi:)
yapabilir madem mama vereceksin aptamil conformil var kabız bebekler için, ben kullandığım zaman sma kullandım kabız yapmadı
ne dıyım bılmıyorumkı umarım duzelır kotu sey soyleyıp gaz vermek istemıyorum.arkadaşn olarak ıyı temennıde bulınıyım.zaman zaman herkes bıseler yasıyo
sağol canım amin:)
ohh ne iyi halaymış o öyle
canım ne güzel ve kolay bir doğum olmuş maşaallah her anıda hoş olmuş ufak sıkıntılar olmuş ama olur o kadarı
ya yürü git be kadın diyicem ona, bir analığımıza laf etmediği kalmıştı dellendim ha
Kizlar gorumcem bizde rahat göremiyorum artik
Son bir hafta
Sizden catlaklarim için krem önerisi rica edeceğim
Mustella duydum başka tavsiyesi olan var mi ?
Kizarikken hala belki biraz etki eder ?
bende bekliyorum krem önerisi:)
kaynanana ne tabi oğlunun parası gidiyor çatlıyor
Kizlar kizimla a101 e indim bi roman varmis aldm sirlar ucurumu adi alein kentigerna yazari elimden birakamiyorum oglumu araba koltugu olan anakucagina koydum ayagimla sallayp kitap okuyorum guya cocuk sallamicaktm kitp aski hersy yaptirdi

canım aşı sonrası huzursuzluk olabiliyor
canım ya benimki en başta tutmuştu şimdi almıyor keşke alsa boğulmaz ama sürekli emmesi sağlıklı değil canım, büyük oğluma kullandım ama sadece uykuya geçirirken bir nevi uyku arkadaşıydı, emziği aldıktan sonra salla bir süre
gitmedik çocuk dr una gösterdim göz masajı pansuman dedi zaten yapıyordum
canım senin eşin sopalık ama kusura bakma, ne demek bırakıp gitmek yardım etmemek üzüldüm senin için olmaz böyle bencillik resmen!! İnşaallah ıslah olur canım

Benimki bana karşı hassas değil ama çocuk bakımında yardım eder isterse etmesin gerçekten terör estiririm alttan alamam bu konuda, tek mi yaptım ben bu çocukları, üçüncüyü istemeyi biliyor!!
yani canım kadın evde perişan adam keyif için gezsin yok öyle! eşim işten geç gelirdi çok yoğun işi doğum olduğundan beri daha erken geliyor, gelmezse yandı benim surat beş karış olur anında!! Akşamı zor ediyorum gelsede wc ye girsem duşa girsem diye
cnm ben de bunaldim zaten basa cikmak cok zor..1 saat bile uyusa butun islerimi hallediyorum ama o da nadir yemeğimi filan esim gelince yapiorum. .
maşaallah canım süpersin sen
canım sen akşama kadar perişan oluyorsun haklısın tabi ki eşinin desteğini istemekte neyse ki anlayışlıymış
Bu gece kizim sebepsiz aglama krizine girdi memede susan çocuk almadi bile. .
eşim sakinlestirdi cok sukur geceden beri onun kucaginda uyuyodu emzirmek icin kaldirmadim bile. .Zira yaygara koparmasindan korktum tatli cadinin..
bazen benimkide öyle ağlıyor
benim cadı da oylee sırf uyusun diye akşam akşam yıkadık gece yarısı uyanip sabaha kadar uyumadi perişan etti beni ne bu enerji anlamadım :)

benim büyük oğlanda öyleydi şaka gibi

Kizlar bebegim nezle ya da grip oldu snrm. .
hapsiriyo ve oksuruyo..burnu da akiyo. .atesi yok cok sukur dr.a goturmeye gerek yok di mi simdilik..
Canim bizimki de nezle olmustu, arkasindan da oksuruk basladi. Biz surekli burnuna damla damlatip otribebe burun aspiratoruyle temizledik. Bir de sık sık atesini kontrol ettik. Birkac gune duzeldi. Seninki de iyilesir insallah kisa zamanda. Cok gecmis olsun canim

Benim bebişin de doğduğu günden beri gözü çapaklanıyor, çocuk doktoru damlayı enfeksiyon kapmış mı diye görmek için verdi. Eğer enfeksiyon kaynaklıysa geçer ,geçmezse gözyaşı kanalı tıkanıklığı olabilir dedi o zaman göz doktoruna gidin dedi. Tam faydasının göremedik damlanın biz

Ben sormuştum D vitaminini doktora, kullanabilirsin monoviti dedi ama burada konuşulmuştu ya içinde bir madde varmış diye ara ara göz atabilmiştim o zaman , içim rahat değil.

Bana da iş başa düşünce yaparım gibi geliyor canım ki şu an zaten bebek bakımı konusunda kimseye vermiyorum, bana faydası yemek yapmak filan oluyor. Artık normal hayatıma geçmek istiyorum yaa, kv hala 40 muhabbeti yapıyo bunaldım sanırsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…