2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Pinarcim ben verdim diye 5 gun kaks yapmadi bugun dt fitil verdi oyle yapti verme mama drfbana ams seninki sarilik icin mecbur verecen olmszsa srndr fitil kullanirsin
5 gunmu yapamadı :/ mafolur çocuk 5 gun yapamasa . Ama çok az bişey içirdim fazla degil . Sarılıgıda baya azaldı . Gerek varmı bilmiyorum . Persembe yine gotrcez olçturmeye. İnşallah duşmuştur. Hastane git gel mafolduk çocuk dogdu dogali.

@praline tebrik ederim seni canm gez piskolojimize cok iyi grliyor bende her firsatta geziyorum hafta ici evdeyiz zaten diye hafta sonu kesin gidiyorux bi yerlere:KK66: kizimda kar kis demedim gezdik esimle hic hasta olmadi anne sutu koruyor bebisleri ne zaman 2yasina geldi evfen bakicidan cikmadi hasta oldu o yuzden gezmekten korkmuyorum
cnm bn bebegin ustunu degiştrirken filan hemn hapşuruyor . Uşuyunce oluyor genelde . Bide çenesi titriyor . Bide soyle bişey var bebegi çok gezdirirsin dışarıya çıkartırsın ama o anda hastalamaz. Sogugu alır bi nevi biriktirir buyuk bi patlama verir . Bronşit gbi mesela. Alımını alıyor yani . Dikkat etmk lazım .

Sagol cnm insallah gececek bu günler. .
benim kizim 2-3 saatte bir uyaniyor cnm o yuzden uyandirmama gerek Kalmıyor. .
Yalnız bir ara 5 saat uyuyordu o zaman uyandirmak istemistim kayinvalidem uyuyan cocuk uyandirilmaz demisti yine de uyandırmadan emzirmistim...
Bildiğim kadariyla 3-4 aydan sonra gece beslenmesi kesilebilir aksam sık yedirip..
uyku da çocuğu besler tabi ki. sadece 5 saatten fazla uyursa kan şekeri düşer diye okumuştum ben.

leke geldiyse adet olabilirsin . Yerleşme kanaması desem tup bbkte olurmu bilmiyorum . Bnde hiç olmuyor mesela. Bnce normal çubuk testlerden yaptr hmn çıkar sonuç . Tuttuysa yukselmiştr hcg.
Leke az geldi bir daha da gelmedi üzerinde. 4 gün geçti adet belirtisi de yok

İyi akşamlar kızlar arada baksamda çocuklardan fazla girip yazamaz oldum. İnşallah iyisinzdir okuyamadgm sayfalar var. Ben bişey sorcaktım kızlar ev tipi ana kucagı kullananlar varmı ? Nasıl kullanışlımı sallanma ozelligi varmı bebek içine sıgabiliyrmu rahat ? Çok soru sordum galiba : )
Pinarcim e bebekten baby hopr marka aldik elektrikli gzl nbi model ama daha 1 aylik diyemi ne tam akli ermiyo aglio cok sevemedi 200 lirada para verdik umarim alisir yaa

evet canım doğru söylüyorsun. portakala hasret kaldım. yeşil mercimek, kuru fasülye, nohut ve lahana sarmasını özledim.
Kuru fasulye yaptim iki gun yedim cocuk iki gundur kivraniyor,ahh bu canan karatay yokmu,bol
Bol yiyin diodu sut yapar ee gsz yapar dediler bir azarladi anaysaniz madem gazinida cikarmayi becerin demisti hic unutmuyorum :) ona inandim yedim daha yememm

kızlar bebeğiniz gece uyuyorsa 2-3 saatte bir uyandırıyormusunuz?
ben kendisinin acıkıp uyanmasını bekliyorum. zaten az uyuduğu için uyandırmıyorum.
İlk dogdugunda ne gzl 7 saat bile uyumustu :))) cahillik iste ne cok sevinmistimm ooo dedimm bol bol uyurum cocuguda hic uyandirma sekeri dusmus yawrumun sariliktan paso uyumus zavalli gecede beslenemedigi icin kilo bile kaybetmisti simdi nerdeeeeee 4 saate hastetim anca 2 saat 2,5 saat yoksa uyumuyooo

Yine uykusuz bir gece. Bu saate kadar hâlâ kızım tam olarak uykuya dalamadı. Inşallah şimdi uyurda bende uyuyabilirim, çok yorgunumm ama kızımı uykudan daha cok seviyorumm. :KK60: :KK68:Allah yardımcımız olsun:KK23:
Uyku manyagi biri olarakk banada o kdr koyuyorki aglamak gelio nerdetse ama o sirada goz goze gelioruz birde ustune gulmuyomu yedigim yanagima koydugum ayvalarda ise yaramis o cukur cukur gamzeleri cikmiyormu gulerken hmn cildiriyorum sesime hakim olmaya calisiyorumki esim duymasinda uyanmasin diye,her uykusuz gecsye degermis megerrr,beni bu kdr etkileyecegini bekleniyordum anneligin,inanilmaz bir duyguu hele o teninin kokusu o nasil bir koku icime cekmete doyamiyorumm,birde dunyanin en guzl bebegi bnmis gibime geliooo:KK45:

Arkadaşlar sağ göğsümde irice bi kitle oluştu, elime semsert geliyo :KK43: dün geceden beri daha sık emzirmeye başladım bebeğimi ama acıyo da :KK43: internette araştırdım süt birikirmiş, kimisi sıcak kompres demiş kimisi soğuk ! Pompayla da sağayım diyorum bi tek bebişle geçmez bu sertlik, gerçi sağarak fln geçer mi onu da bilmiyorum :KK43: çok korkuyorum
Emzirirken hamur yogurur gibi o sertligi minciklsya minciklaya masaj yapa yapa bebegi emzirdim iki elle bir meneyi tutup verdim oyle oyle gecti ama bende bazen oluyoo kitle gibi degilde tas gibi oluyolar hep masaj yapiorym

haklısın canım koptuk iyice ben zaten yorgunum eşimde yorgunum diye ses çıkarmıyor ama ben yinede onun yaklaşmasını istiyorum, büyük oğlumdan sonra da böyle olduk 2 sene sürdü:KK43:

dün akşam plan yapıyor büyük oğluma diyor ki oğlum bir liseye gittiğini görsem bir evlensen çocukların olsa hemen gelse o günler dedi

ben her şeye sinir oluyorum ya, çıldırdım, şu planında biz ikimiz nerdeyiz dedim, e varız ya diyor, karı koca olarak nerdeyiz dedim niye hemen yaşlanma peşindesin biz daha genciz gençliğimizi dolu dolu yaşamak gibi derdin yok senin sorunun bu için yaşlanmış dedim, tabi hemen beni suçluyor ne saçmalıyorsun ne alakası var bilmem ne! Dedim sen önce benim kadın olduğumu bir hatırla yine aynı şeyleri yaşamaya başladık yine dedim sustum...

geç başlıycakmışsın işe o zaman şimdi atsan olmaz buzluğa doğru

alışacaksın canım Allah veriyor o gücü

canım benim Allah rahmet eylesin annene

benimki var ama biliyorsunuz bir hafta bile durmadı yanımda canım anne işte... kv gil desen şansıma hepsi hasta olmuştu ben resmen yapayalnız kalmıştım o kadar insanın içinde:KK43:

inşaallah bebeğin bundan sonra sakin bir bebek olur annesi Allah kolaylık versin

canım uzun süre kullanılmıyor onlar bende var ama kullanmıyorum bile çünkü yere koyuluyor ve alçak oğlum artık neler yapar düşünmek istemiyorum, hamak beşik almak istiyorum ben annemgilde perişan oldum

inşaallah canım

canım senin model benimkindendi foto görmüştüm, nasıl yükselttin ki?

canım benimki yara değilde sivilceydi yine oldu, tahin yağı sürüyorum sanırım o iyi geliyor bana azaldı yine

artık uyandırmıyorum canım 50 günlük olduk

ah canım ah beni anladın mı başından beri öyle benim oğlum delirmek üzereyim:KK43:

canım tahin yağı denedin mi? Birde dün bestemesteye yazdım annem ablama yapıyordu şifa olmuştu, kemiğim iliğini çiğ halde havanda dövüp macun haline getiriyorsun onu sürüyorsun

:)

iyi gezmeler canım

bilgim yok canım hiç denemedim slingde emzirilirde kanguruda nasıl olur bilemiyorum zor olur gibi geldi

bolca sağ emzir sıcak duş al duşun altında masaj yap, korkma süt birikmiş, ateşine dikkat et ateşin olursa dr git
Bebegim yaa sakin ol lutfen,seni krndime su eslerimizden sebep cok benzeyiyorum gerci bizde ikinci bi cocukta yok ki bu gidislede dusunmuyorum zaten 33 oldu yasim,sinirlerimiz cok bozulmus bixim bunu anladim hsmiletkende cok sinir ettoler birde sen ustune Hastane mevzusuna cok uzuldun oda yetmedi kpederin sinirlendirdi oglunun bobrek olayi ,eve geldinizdeki stesli zamnkar eltilerinin hareketleri ve halen esin suan agziyka kus tutsa yaranamaz esimden bikiyorum cunku ilk hafta cinnet geciriyordum ben cok agladim dr a gittik hemn dedi kendine gel allh Korusun bu lohusa depresyonu intihara kdr goturur dedi enzirdigin icin sadece benexol verdi sinir uclarina ck ii gelen bir vitamin,kullan demiyorum ama dr uns danis istersen bende ck ise yaradi cnm ,kocalari ve yaptiklarini degistiremiyoruz malesef ama en azindan verdikleri sinieri birz olsun bende bu hap hafifletiyo:)

Kızlar bu mamalar hep kabızmı yapıyor . Doktor onermiş eşime sarılıgı kolay atlatması için mama verin biraz demiş . Eşimde aptamil almiş. Dun biberonlar vereyim dedim tutmadı biberonu . Çay kaşigiyla doke saça 30 ml zar zor içti geri çıkarta çıkarta. Bugunde karnı agrıyor uyutuyorum 5 dakika snra uyanıyor . Kabız olmuş çocum . Kakasını yapanıyor ıkınıp duruyor . Ne yapabilirimki kakasını yapması için?
Evet canim malesef mama kabiz yapiyor bize kabiz yapmaz diye sma mama verdi doktor oda yapti kabiz ...benim sutum cok az ondan hep mamayla besleniyor gecen 4 gun yapamadi fitille yaptirdim ondan sonra hala yapmadi kakasini bugun 3.gun oldu bekliyorum ne zaman kaka yapacak ama bu nasil bir bekleyis kivraniyor bebegim

Kuru fasulye yaptim iki gun yedim cocuk iki gundur kivraniyor,ahh bu canan karatay yokmu,bol
Bol yiyin diodu sut yapar ee gsz yapar dediler bir azarladi anaysaniz madem gazinida cikarmayi becerin demisti hic unutmuyorum :) ona inandim yedim daha yememm
bence de yeme canım :)
gazını çıkarırız çıkarmasına ama çocuk kıvranıyor. ve saatler sürüyor. alem kadın ya...

İlk dogdugunda ne gzl 7 saat bile uyumustu :))) cahillik iste ne cok sevinmistimm ooo dedimm bol bol uyurum cocuguda hic uyandirma sekeri dusmus yawrumun sariliktan paso uyumus zavalli gecede beslenemedigi icin kilo bile kaybetmisti simdi nerdeeeeee 4 saate hastetim anca 2 saat 2,5 saat yoksa uyumuyooo
acemilik oluyor ilk günler de canım. 5 saati geçirmemek lazımmış geceleri. kesintisiz uykulara hasretiz gerçekten.

Kizlar gorumcem bizde rahat göremiyorum artik
Son bir hafta
Sizden catlaklarim için krem önerisi rica edeceğim
Mustella duydum başka tavsiyesi olan var mi ?
Kizarikken hala belki biraz etki eder ?

X