2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
S Sevdeangel bende tek elle yapıyorum:)

oturma odasına yere koyuyorum sofrayı artık

bir elimle beşik sallıyorum

diğer elimle oğlumla kendimi besliyorum:)

benim eşim süsteb püsten anlamaz

türünün tek örneği!!!

canım annen manevi olarak yanında hep. Allah rahnet eylesin.
sen de evladın için ayakta durucaksın bundan sonra. bebeğinin sana ihtiyacı var. o yüzden kendini iyi hissedicek düşünceler içinde olmaya çalış. bebek büyütmek kolay değilmiş evet ama anne olarak dik durmak zorundayız.

kızlar bebeğiniz gece uyuyorsa 2-3 saatte bir uyandırıyormusunuz?
ben kendisinin acıkıp uyanmasını bekliyorum. zaten az uyuduğu için uyandırmıyorum.
Sagol cnm insallah gececek bu günler. .
benim kizim 2-3 saatte bir uyaniyor cnm o yuzden uyandirmama gerek Kalmıyor. .
Yalnız bir ara 5 saat uyuyordu o zaman uyandirmak istemistim kayinvalidem uyuyan cocuk uyandirilmaz demisti yine de uyandırmadan emzirmistim...
Bildiğim kadariyla 3-4 aydan sonra gece beslenmesi kesilebilir aksam sık yedirip..

Nego Nego sagol cnm ben de oyleyim cogu zaman tek elle Kahvalti yapıyorum Ya da ayagimda sallayarak..
ben cok paspal Oldum bebisten Sonra miniOne tebrik ederim cnm seni masa yapmaya calismissin en azindan..Kaslarim berbat halde ama havalar duzelsin yeter artik aticam kizi arabaya gidicem ev gezmesine..

Allahım neydi gunahımm : )) bu saat oldu bi kahvaltı bile yapamadım . Kolum koptu iki saattr sallıyorum . Tam uykuya dalacak gibi oluyor bu seferde buyuk oglum patt diye içeri giriyor uyanıyorr . Saka gibi ya.

Pc ye geçebildim sonunda:KK48: Merhaba annişler biz bugün 1 aylık olduk. Yazacağım çok şey birikti, genelde telden takip ettiğim için fırsat olmuyor. Çoğunuz artık bebişlerinize tek başına bakıyosunuz, sizi gördükçe imreniyorum özellikle 2 çocukluları tebrik ediyorum. Bizim durum şu : Kv doğumda geldi 40 ının çıkmasını bekliyor gitmek için annem gündüzleri geliyor. Bu durum hem iyi hem kötü benim için. Burada gelen giden (misafir) sağolsunlar hiç eksik olmuyor, bu durumda evde illa ki birileri gerekiyor. Bi de ilk bebeğim ve panik yapılı bi tipim o bakımdan da yanımda birilerinin olması işime geliyor, kötü yanı şu benim işlerim yapıldıkça hem rahata alışıyorum hem de bebeğe tek başıma bakamayacakmışım gibi geliyor. Artık günlük hayatıma da geçmek istiyorum yavaş yavaş,dengesiz günler geçiriyorum sanki. Hele lohusalığın ilk günleri zordu benim için, acayip sinirliydim önüme geleni haşladım haşladıkça daha da sinirlendim. Akıl veren hurafelerle bebek bakımı tavsiyelerinde bulunanlar oldukça çıldırdım. Şimdi daha iyiyim. Yazdıklarım dağınık olmuş olabilir, ne zamandır yazmayınca böyle oldu. Bendeki durum bu, iki de sorum var geçen bi arkadaş monovit D vitaminin içinde zararlı bi madde olduğundan bahsetti, siz ne kullanıyorsunuz? Diğeri de ben bebişimi sırt üstü yatırmaya korkuyorum, normalde filan da kusar da boğulursa diye hep yan tutuyorum çocuğu anakucağına filan da yatırmıyorum, siz ne yapıyosunuz. Mesela oyun halısı alıcam sırt üstü diye nasıl oynayacak diye düşünüyorum:KK57::confused::KK17:o_O

Günaydın herkese... Kontrolden geldik, kalça usg çektirdik çok şükür sıkıntı yok ama tek böbrekte genişleme var, hamilelikte yapılan ayrıntılı ultrasonda çıkmıştı biliyordum varlığını ama yine de üzüldüm, takip yapılacak inşallah kendiliğinden düzelir. Bu arada göbeğimiz tam iyileşmemişti meğer granülom olmuş, aptal ebe yüzünden boşuna zaman kaybettik, keşke baştan çocuk cerrahına gitseymişiz, neyse yakıldı artık iyileşir herhalde. Bebekle hastaneye gitmek çok yoruyor gerçekten...

Bu benim ki @pınar45

Eklentiler

• CAM00474.jpg
    CAM00474.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 116
  • CAM00475.jpg
    CAM00475.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 102
Kizlar biz dun ormana gittk, bebegim bebek arabasindayken esimle yuruyus yaptik, sonra oturup cay ve kek goturmustum onlari yedik. Hava bayagi soguktu, kizima mont tulum giydirdim ustune battaniye orttum basinada beresini taktim, ellerini ve yuzunu kontrol ettik hic soguk olmadi ben usudum dondum bebegim usumedi misil misil uyudu :). Sonra eve geldik, banyo yaptirdik bebisime, bizde yorulduk oda :). Bunu disari cikmaya cekinenler icin anlattim, inanin bebegim 2 haftalik bile degildi ben carsiya ciktim, o gun bu gundur cikiyoruz..Disari cikmaya cekinenler bence cikin, bebek temiz hava alsin, onun icinde iyi, sizin icinde.. ben bugunde yarinda cikacagim, bugun markete aliaverise gidicez, yarinda kadin doktorunda kontrolum var..

Allahım neydi gunahımm : )) bu saat oldu bi kahvaltı bile yapamadım . Kolum koptu iki saattr sallıyorum . Tam uykuya dalacak gibi oluyor bu seferde buyuk oglum patt diye içeri giriyor uyanıyorr . Saka gibi ya.
Benim oglanda beni deli ediyor caak diye bir kapıyı acıyor bi bagriyor bebehin gozleri fildir fildir oliyor uyumuyor sonra
birde diyorlar emzirirken birsey yiyip icmeyin varmi boylr birsey duydunuzmu

Günaydın herkese... Kontrolden geldik, kalça usg çektirdik çok şükür sıkıntı yok ama tek böbrekte genişleme var, hamilelikte yapılan ayrıntılı ultrasonda çıkmıştı biliyordum varlığını ama yine de üzüldüm, takip yapılacak inşallah kendiliğinden düzelir. Bu arada göbeğimiz tam iyileşmemişti meğer granülom olmuş, aptal ebe yüzünden boşuna zaman kaybettik, keşke baştan çocuk cerrahına gitseymişiz, neyse yakıldı artık iyileşir herhalde. Bebekle hastaneye gitmek çok yoruyor gerçekten...
Gecmis olsun

Merhaba kızlar

Mesajları okudum. Öok şükür döndük, anneme geldim:) kompostosu yemekler ve yatak hazır:)) ama annemi bile öpemeden bebekle ilgilen bebek uçakta hiç durmadı hep meme verdim son

Şu dönemde üzülmek istemiyorum Ama buraya dönünce öğrendim buradaki evimizi eşim sarmış benden habersiz :KK43:( bana doğum hediyesi oldu!

Riskli dönemde strese girersn diye söylemedim diyor sattığı kişi de Akrabası yani aslında Karşılıksız olarak evimi verdi :KK43:
Bana daha önce sorduğunda rızam olmadığını söylemiştim ve konu kapandı sanmışım eşimin böyle bir şey yapacağı aklımın ucundan geçmezdi:KK43:(

Ama ev MEV. Umrumda değil öndmli olan bebeğimin rızkı sütüm zaten az bebişim emsin yeter bana..

çok şükür geldk annem ablam yeter bana

ablam burda degil cnm mlsf en azindan o burda olsaydi biraz daha rahat olurdum..
Insallah cnm bi an once buyurler de geride kalir bu sıkıntılı günler. .

Canım artık sen anne oldun sarıl bebişine annenden öğrendiğin ninnileri ya da en sevdiği şarkıları söyle dua et ya da... Sen çok güçlü bir kadınsın ve çocuğun da öyle güçlü olacak :) ve de mutlu..
Sakın lohusalık depresyonuna yenilme.. Yaza çocuğun fosur fosur uyuyacak da ayy bir türlü gezme gidemiyorum diyeceksin. Aile ve birarada olmak büyük şans, Üzülerek bu anları kaçırma:)
Allah sana ve ailene uzun ömürler versin Bebeğinizin her anını Gör inş :)

Bebek uyurken düz yatırıp kafa sağa sola çevrili ya da destekli olarak yan yatırılır.

Annenin gözetiminde gün içinde de sırtı dinlensin diye yüzüstü yatırılır Kafası yana çevrilir yine vs.
Ve uyanıkken düz yatılır kafa da düz ki Şekli düzelsin diye

Bebek yatış pozisyonları bunlar diye biliyorum

Kizlar biz dun ormana gittk, bebegim bebek arabasindayken esimle yuruyus yaptik, sonra oturup cay ve kek goturmustum onlari yedik. Hava bayagi soguktu, kizima mont tulum giydirdim ustune battaniye orttum basinada beresini taktim, ellerini ve yuzunu kontrol ettik hic soguk olmadi ben usudum dondum bebegim usumedi misil misil uyudu :). Sonra eve geldik, banyo yaptirdik bebisime, bizde yorulduk oda :). Bunu disari cikmaya cekinenler icin anlattim, inanin bebegim 2 haftalik bile degildi ben carsiya ciktim, o gun bu gundur cikiyoruz..Disari cikmaya cekinenler bence cikin, bebek temiz hava alsin, onun icinde iyi, sizin icinde.. ben bugunde yarinda cikacagim, bugun markete aliaverise gidicez, yarinda kadin doktorunda kontrolum var..
kız ben bu havalarda bebişi dişarı çıkartsam hem bizim hem bebişin totosu donar . Hava buzz . Hele bide ormanlık alana. Burası bide kayseri zehir gbi sogugu . Erciyesten esiyor. Belki her yer ole degildir ama ben hastaneye bile gotururken arabaya beygir gbi bebekle 4 nala koşuyorum : ) helal olsun sana çıkartabiliyosan bn cesaret edemem şimdilik . Bnde çok sıkıldım ama havalar ısınınca çok gezcez diye avutuyorum kendimi : )

Kizlat bugun 5. Gun kaka yapmadi kizim zeutin yagi icitdim poposunuazeytin yagi kulak copuyle uyardim ama yok yapmiyor napscam varmi öneriniz
Canım en iyi kayısı aslında.sen kayısı hoşafı yapsam bol bol içsen sütüne de geçer bi dene bakalım.milupanın da kayısılı bi maması mı ne varmış geçen arkadaş diyordu sütüne kattım söktürdü diye

Gecmis olsun canim genisleme ne kadar kac mm bizde de ciktida 5.6 mm bizimki dr usg takibi yapacaz dedi bizim bide yumurtaliklarda kistler cikti insallah zamanla duzelir hepsi

X