2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Şu dönemde üzülmek istemiyorum Ama buraya dönünce öğrendim buradaki evimizi eşim sarmış benden habersiz :KK43:( bana doğum hediyesi oldu!

Riskli dönemde strese girersn diye söylemedim diyor sattığı kişi de Akrabası yani aslında Karşılıksız olarak evimi verdi :KK43:
Bana daha önce sorduğunda rızam olmadığını söylemiştim ve konu kapandı sanmışım eşimin böyle bir şey yapacağı aklımın ucundan geçmezdi:KK43:(

Ama ev MEV. Umrumda değil öndmli olan bebeğimin rızkı sütüm zaten az bebişim emsin yeter bana..

çok şükür geldk annem ablam yeter bana

Canım artık sen anne oldun sarıl bebişine annenden öğrendiğin ninnileri ya da en sevdiği şarkıları söyle dua et ya da... Sen çok güçlü bir kadınsın ve çocuğun da öyle güçlü olacak :) ve de mutlu..
Sakın lohusalık depresyonuna yenilme.. Yaza çocuğun fosur fosur uyuyacak da ayy bir türlü gezme gidemiyorum diyeceksin. Aile ve birarada olmak büyük şans, Üzülerek bu anları kaçırma:)
Allah sana ve ailene uzun ömürler versin Bebeğinizin her anını Gör inş :)
cnm sagol destegin icin..
Disari cikmaya baslasam rahatliycam biraz..
Sen de ailene kavusmussun ne guzel tadini cikar bu gunlerin, canini sikmasin hicbi sey bu donemde sen zaten bilincli bi annesin..
Esler yapiyor bazen bu tarz seyleri. .

Gecmis olsun canim genisleme ne kadar kac mm bizde de ciktida 5.6 mm bizimki dr usg takibi yapacaz dedi bizim bide yumurtaliklarda kistler cikti insallah zamanla duzelir hepsi
Sormayı akıl edemedim canım, usg takibi yapılacak bize de, ciddi boyutta değil sanırım, bir dahaki gidişimde sorayım, size de geçmiş olsun.

kız ben bu havalarda bebişi dişarı çıkartsam hem bizim hem bebişin totosu donar . Hava buzz . Hele bide ormanlık alana. Burası bide kayseri zehir gbi sogugu . Erciyesten esiyor. Belki her yer ole degildir ama ben hastaneye bile gotururken arabaya beygir gbi bebekle 4 nala koşuyorum : ) helal olsun sana çıkartabiliyosan bn cesaret edemem şimdilik . Bnde çok sıkıldım ama havalar ısınınca çok gezcez diye avutuyorum kendimi : )
Canim bende havalarin guzelesmesini bekliyorum insallah bizde turkiyeye gidicez onun sabirsizligi var, bebegimizi bi annem gordu, insallah herkes gorsun sevsin istiyorum :)

@Mrssuperfine canim ne guzel ya bende cok ozledim vatanimi, baharda gitmeyi dusunuyoruz bizde, simdiden neler yicem diye hesap yapmaya basladim :) amerika bayagi uzak bebekle o kadar saat gercekten zor olmustur, bende hamileyken 14 saatlik ucak yolculugu yasadim insan cok bunaliyor.. Neyseki sag salim anacigina kavusmussun ne guzel :)

Benim oglanda beni deli ediyor caak diye bir kapıyı acıyor bi bagriyor bebehin gozleri fildir fildir oliyor uyumuyor sonra
birde diyorlar emzirirken birsey yiyip icmeyin varmi boylr birsey duydunuzmu
oyle soyluyorlar ama ben su iciyorum dayanamiyorum canm bazen hakikaten genzine sıcrıyor sut ben bisey icersem

Şu dönemde üzülmek istemiyorum Ama buraya dönünce öğrendim buradaki evimizi eşim sarmış benden habersiz :KK43:( bana doğum hediyesi oldu!

Riskli dönemde strese girersn diye söylemedim diyor sattığı kişi de Akrabası yani aslında Karşılıksız olarak evimi verdi :KK43:
Bana daha önce sorduğunda rızam olmadığını söylemiştim ve konu kapandı sanmışım eşimin böyle bir şey yapacağı aklımın ucundan geçmezdi:KK43:(

Ama ev MEV. Umrumda değil öndmli olan bebeğimin rızkı sütüm zaten az bebişim emsin yeter bana..

çok şükür geldk annem ablam yeter bana
canim hosgeldin memleketine :KK66: kavustun ailene ne guzel tadini cikar geri donus olacak mi ..serra da belki korkmustr ucakta hava boslugu falan dayamissin susturucuyu :-)
Esini de umursama bazen hepimizinki dusuncesiz oluyor sen istanbul havasini icine cek kizina sut olsun :KK66:

çok sagol cnm vakit ayırıp resm çektigin için. Tam istedgim gbiymiş çokta kuçuk degilmiş. Ne guzelde doşemişsin su torbası filan : ) .
saol cnm gorerek al ama senin. Ogln biraz kilolu dogmustu sanrm guzel bisey ama uzun sureli degil ben minderlerle yukselttm yukselmiyor yani onde ck kucuk bir yuksrlme aparati var sallanmasini engelleyen apartlari ben sallamadigm icin oglumu o ozellikleri kullanmiyorum icine alt acma olarak aldugim pelus yastik la ortuyu kullanyrm popo kismina alttarafa bi kucuk battaniye koydjm bebis icine gomulmesin diye bi kac kez kizim yatti esnetti su torbasi bizim arkadasimiz gazina cok iyi geldi ben birde bu anakucagini esimin ailesine gidiyoruz yaza dogru orda uyur diye aldm hafif bisey tasimasi kolay

Gecmis olsun canim genisleme ne kadar kac mm bizde de ciktida 5.6 mm bizimki dr usg takibi yapacaz dedi bizim bide yumurtaliklarda kistler cikti insallah zamanla duzelir hepsi
canim cok gecmis olsun ins duzelir zamanla
@Raindop26

praline praline tebrik ederim seni canm gez piskolojimize cok iyi grliyor bende her firsatta geziyorum hafta ici evdeyiz zaten diye hafta sonu kesin gidiyorux bi yerlere:KK66: kizimda kar kis demedim gezdik esimle hic hasta olmadi anne sutu koruyor bebisleri ne zaman 2yasina geldi evfen bakicidan cikmadi hasta oldu o yuzden gezmekten korkmuyorum

Canlarm cok mutluyum yavas yavas zayifliyorum sabah kalktm evi toplayp yemegimi koydum yemwgim hazr kizimla oynadm az once dus aldm oglumu bi cok kez emzirip alt degistrdm konustum cilvelestik :-) simdi uyudu bende size geldim dinlenme vakti artik

Arkadaşlar tüp bebekle hamile kalan varmı aranızda benim transferin yapıldı ama 10. Günüm henüz belirti yok

tebrikler canım. grubun ilk üyesi sensin :) bende tüp bebekle ocakta bebeğimi kucağıma aldım. ilkbaharda tüp bebek iyi tutuyor bence. heryercanlanırken vücudumuzda bi silkelenip kendine geliyor. :)) İnşallah sende sağsalim kucağına alırsın yavrunu. 10 haftalıkken kalbi durduysa bunda clexan kullansan iyi olur canım. bi doktoruna danış. benimde 8 haftalık bi kaybım olmuştu ve clexan kullandım hep.

Bende tüp bebek yaptırdım henüz bir belirti yok cnm sıkkın

haklısın canım koptuk iyice ben zaten yorgunum eşimde yorgunum diye ses çıkarmıyor ama ben yinede onun yaklaşmasını istiyorum, büyük oğlumdan sonra da böyle olduk 2 sene sürdü:KK43:

dün akşam plan yapıyor büyük oğluma diyor ki oğlum bir liseye gittiğini görsem bir evlensen çocukların olsa hemen gelse o günler dedi

ben her şeye sinir oluyorum ya, çıldırdım, şu planında biz ikimiz nerdeyiz dedim, e varız ya diyor, karı koca olarak nerdeyiz dedim niye hemen yaşlanma peşindesin biz daha genciz gençliğimizi dolu dolu yaşamak gibi derdin yok senin sorunun bu için yaşlanmış dedim, tabi hemen beni suçluyor ne saçmalıyorsun ne alakası var bilmem ne! Dedim sen önce benim kadın olduğumu bir hatırla yine aynı şeyleri yaşamaya başladık yine dedim sustum...

geç başlıycakmışsın işe o zaman şimdi atsan olmaz buzluğa doğru

alışacaksın canım Allah veriyor o gücü

canım benim Allah rahmet eylesin annene

benimki var ama biliyorsunuz bir hafta bile durmadı yanımda canım anne işte... kv gil desen şansıma hepsi hasta olmuştu ben resmen yapayalnız kalmıştım o kadar insanın içinde:KK43:

inşaallah bebeğin bundan sonra sakin bir bebek olur annesi Allah kolaylık versin

canım uzun süre kullanılmıyor onlar bende var ama kullanmıyorum bile çünkü yere koyuluyor ve alçak oğlum artık neler yapar düşünmek istemiyorum, hamak beşik almak istiyorum ben annemgilde perişan oldum

inşaallah canım

canım senin model benimkindendi foto görmüştüm, nasıl yükselttin ki?

canım benimki yara değilde sivilceydi yine oldu, tahin yağı sürüyorum sanırım o iyi geliyor bana azaldı yine

artık uyandırmıyorum canım 50 günlük olduk

ah canım ah beni anladın mı başından beri öyle benim oğlum delirmek üzereyim:KK43:

canım tahin yağı denedin mi? Birde dün bestemesteye yazdım annem ablama yapıyordu şifa olmuştu, kemiğim iliğini çiğ halde havanda dövüp macun haline getiriyorsun onu sürüyorsun

:)

iyi gezmeler canım

bilgim yok canım hiç denemedim slingde emzirilirde kanguruda nasıl olur bilemiyorum zor olur gibi geldi

bolca sağ emzir sıcak duş al duşun altında masaj yap, korkma süt birikmiş, ateşine dikkat et ateşin olursa dr git
hamak beşik iyi olur canım senin için ama gittigin yerde çoluk çocuk varsa tehlikeli olabilir . Çunku kolay devrilebilen bişey . Surekli beklemk gerekir .

Kızlar bu mamalar hep kabızmı yapıyor . Doktor onermiş eşime sarılıgı kolay atlatması için mama verin biraz demiş . Eşimde aptamil almiş. Dun biberonlar vereyim dedim tutmadı biberonu . Çay kaşigiyla doke saça 30 ml zar zor içti geri çıkarta çıkarta. Bugunde karnı agrıyor uyutuyorum 5 dakika snra uyanıyor . Kabız olmuş çocum . Kakasını yapanıyor ıkınıp duruyor . Ne yapabilirimki kakasını yapması için?

Kızlar bu mamalar hep kabızmı yapıyor . Doktor onermiş eşime sarılıgı kolay atlatması için mama verin biraz demiş . Eşimde aptamil almiş. Dun biberonlar vereyim dedim tutmadı biberonu . Çay kaşigiyla doke saça 30 ml zar zor içti geri çıkarta çıkarta. Bugunde karnı agrıyor uyutuyorum 5 dakika snra uyanıyor . Kabız olmuş çocum . Kakasını yapanıyor ıkınıp duruyor . Ne yapabilirimki kakasını yapması için?
Pinarcim ben verdim diye 5 gun kaks yapmadi bugun dt fitil verdi oyle yapti verme mama drfbana ams seninki sarilik icin mecbur verecen olmszsa srndr fitil kullanirsin

S Sevdeangel bende tek elle yapıyorum:)

oturma odasına yere koyuyorum sofrayı artık

bir elimle beşik sallıyorum

diğer elimle oğlumla kendimi besliyorum:)

benim eşim süsteb püsten anlamaz

türünün tek örneği!!!
ne dıyım bılmıyorumkı umarım duzelır kotu sey soyleyıp gaz vermek istemıyorum.arkadaşn olarak ıyı temennıde bulınıyım.zaman zaman herkes bıseler yasıyo

Kizlar merhaba.bi kaç gündür giremedim.Cmtden beri evde Yoktuk bugün geldik.Saglik ocagiydi,doktoruydu,kalça ultrasonuydu derken epey gezdik :-) ilk asimizi olduk çok şükür.Kontrolumuzede gittik ultrasonumuzda temiz cikti çok şükür sadece kundak yapma dedi ayakları serbest hareket etsin dedi yine ince bi battaniye ile yapiyodu ben hariç herkez tam kundak olmuyor ama bizim kiz pek istemez eli kolu bagli :-) ama oda yok artik
Yavaş yavaş günler geciyo 2 gece gorumcemde kaldik o bakti geceleri bizim kiza ohhh be valla 2 gece uyudum yaa ne güzel biseymis sabah erkenden kalksamda deliksiz uyku ayri birşey.kocamla beraber yatmakta cabasi :-) ozlemisim onunla uyumayi.inşallah sizlerde bi sikinti yoktur.

İşte benim doğum hikayem :)

31 aralıkta son kontrolüm vardı ve doğum için son günüm 1 Ocaktı. Doktorum 2 Ocak saat 8 de yatış yapmamı istedi. Suyumun sınırda olduğunu beni sezeryana alabileceğini ya da suni sancı deneyeceğini söyledi.

Doğum konusunda hamile kaldığımdan beri hiç takıntılı olmadım. Bebeğimin ve benim sağlığım için ne gerekiyorsa onun olmasını istedim. Doğumdan da hiç korkmadım çünkü düşünmüyordum iyiki de öyle yapmışım düşünüp düşünüp kendimi hiç korkutmadım.

Neyse hazırlıklarım tamamdı 1 Ocak günü kocamla gezip çikolata yaptırdık süslü süslü alışveriş yapıp eve döndük ve ben çok az kanamam olduğunu gördüm. Hemen hazırlanıp doktora gittik. Doktorum hastanede değildi ebe beni alttan muayene etti ve açıklık olmadığını söyledi doktoruma da bilgi verildi ve biz eve döndük. Hiç alttan muayene olmamıştım doktorum ağrı sırasında açılma olabileceğini önceden çatı muayenesi yapıp normal doğum yapılıp yapılmayacağına karar vermenin doğru olmadığını söyledi.

Gece güzelce uyudum hiç ağrım olmadı. Sabah 9 da hastanedeydim. Doğumhaneye girdim önce beni doğuma hazırladılar. Damar yolu açıldı, lavman yapıldı. Ebe muayene etti ve 5 cm açıklığım olduğunu normal doğum olabileceğini söyledi. Açıkçası sezeryana alıştırmıştım kendimi biraz şaşırdımJ

Doktorumu bekledik bu arada beni sancı odasına aldılar. Doktorum geldi ve suni sancıya karar verildi. Önce çok iyiydi kocam hep yanımdaydı, annem de arada yanıma geliyordu. Ağrı gittikçe artmaya başladı önce yatakta bacağımı oynatarak sancıları geçirmeye çalıştım. Sonra bağırmaya başladım :p epİdural istiyorum diye bağırıyordum ebe geldi ve tekrar muayene etti artık epidural olamayacağını bebeğimin geldiğini söyledi ama o an çok fenaydı ayağa kaldırdılar beni aşağı doğru öyle bir baskı vardı ki anlatamam adet ağrısı X100 şeklinde bir sancı L biraz yürümem gerektiğini söylediler bebeğin aşağıya inmesi için çok az bir süre yürüdüm tuvalete gittim ve oradan direk beni doğumhaneye aldılar :O kocam hala yanımdaydı doğumda da yanımda olacaktı.

Doğum masasına yattım doktorum henüz gelmemişti ebe sancı geldiğinde güçlü bir şekilde ıkınmamı söyledi. Aynı sancı da 2 kez ıkınmam gerekiyordu 1. Ikınmayı yapıyordum ama 2. Yi yapamıyordum bağırıyordum. 2 denemeden sonra ıkınmayı becerdim 2 kez bir sancıda. 1 2 sancı sonra bebeğimin kafasının gözüktüğünü söylediler ve doktorumu çağırdılar. Doktorum geldi 2 veya 3 sancı şeklinde 15 dk da doğurdum. Doktorum doğurmak için yaratılmışsın dediJ bu performansı beklemiyordum kendimden J iyi becermiştim ıkınmayı ve bebeği pırt diye çıkarmıştım. Kafasının çıktığını hissetmedim ama sonra vucüdunun hızlıca çıktığını hissettim. Bebeğimi hemen kucağıma verdiler elini tuttum çok farklı ve mükemmel bir duyguydu J doktorum ilk defa seni gülerken görüyorum dedi bende o kadar suratsız mıyım dedim J

Doktor kesi atmıştı ancak benim onun dışında da yırtığım olmuştu. Bu doğuma bu yırtıkların yakışmadığını söyledi. Dikişe başladı ama ben hafif hissediyordum kımıldamadan duramadım yırtıkta olunca doktor uyutalım mı seni dedi bende lütfen uyutun dedim. Bu arada kocamın tansiyonu düştü onu içeriye uzanması için götürdülerJ Anestezici geldi ve uyudum. Kalktığımda bacaklarımı uzatmışlardı ve kocam yanımdaydı. Aşırı derecede yorgundum kolumu bile kaldıramıyordum. Serumum bitince tekerlikli sandalye ile odama gittik ve hemen bebeğim geldi ve emzirdim J

Sabah 10 gibi suni sancı verilmişti ve ben 12.20 de doğurmuştum J

Yarım saat şiddetli sancı çektim geri kalanı çekilebilirdiJ

Herkese hayırlı ve kolay doğumlar, sağlıklı bebişler dilerim J

X