2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım senin durumun farklı senin kv de seni sinir ediyor hem de işine karışıyor, benim kv bana nasılsa eltimede öyle çağırmadan gitmez falan, evimizi temizliyor kadın daha ne olsun kimin kv yapar ama bu hanım bir kere eline sağlık demedi kadına

çok iyi yapmışsın hastane işinde her zaman sen yanında ol bebeğinin bu sınırı bilsin herkes

oyy kıyamam ne ağlıyolar hem de

he he canım hepimiz aynıyız:)

canım nerde gezmek ben diyorum 3 aylık olana kadar düzen oturmaz, bizimde yarın kırkımız çıkıyor inşaallah, maşaallah süper kilo vermişsin ben 10 kiloda kaldım

hayda bak şimdi zaten hemen başlamamıştım kullanmaya yarın dr a sorayım ben sağol canım bilgi için

öyle tabi canım yine hamdolsun ne kocalar var diye teselli ediyorum kendimi:)

canım güzel bilgiler ama bence bebekler üşüyor yani ben üşüyorsam bebeğimde üşüyordur diye kendime göre giydiriyorum ben, bez konusu çok doğru bende 3 e geçicem

ah canım ya benimde kv sorar koca sormaz:KK70:

geçmiş olsun içini ferah tut bence

e ben dün dedim sana nazar olur diye, birde gaz sancıları 20 günden sonra artar canım ondan uyumamıştır

ne yazıyor ki nette

bizde işe yaramadı gibi bir daha deniyim bugün
Aynen canim nazar ettim bundan sonra soranlara çok kotu dicem hic durmuyo gece uyutmuyo dicem :-)
Ya gaz olayi tek değil dun gündüz de uyumadi ben uyutuyom yarim saat bile surmuyo kalkiyo beşiğini beğenmiyor diye düşündüm gece yanimda yatiyo yok gece oldu yine yok.Ayy Allahim inşallah ilk ve son gecemiz olur bebeğim uyumuyo diyenleri gazi var diyenleri simdi daha iyi anlıyorum.

canım senin durumun farklı senin kv de seni sinir ediyor hem de işine karışıyor, benim kv bana nasılsa eltimede öyle çağırmadan gitmez falan, evimizi temizliyor kadın daha ne olsun kimin kv yapar ama bu hanım bir kere eline sağlık demedi kadına

çok iyi yapmışsın hastane işinde her zaman sen yanında ol bebeğinin bu sınırı bilsin herkes

oyy kıyamam ne ağlıyolar hem de

he he canım hepimiz aynıyız:)

canım nerde gezmek ben diyorum 3 aylık olana kadar düzen oturmaz, bizimde yarın kırkımız çıkıyor inşaallah, maşaallah süper kilo vermişsin ben 10 kiloda kaldım

hayda bak şimdi zaten hemen başlamamıştım kullanmaya yarın dr a sorayım ben sağol canım bilgi için

öyle tabi canım yine hamdolsun ne kocalar var diye teselli ediyorum kendimi:)

canım güzel bilgiler ama bence bebekler üşüyor yani ben üşüyorsam bebeğimde üşüyordur diye kendime göre giydiriyorum ben, bez konusu çok doğru bende 3 e geçicem

ah canım ya benimde kv sorar koca sormaz:KK70:

geçmiş olsun içini ferah tut bence

e ben dün dedim sana nazar olur diye, birde gaz sancıları 20 günden sonra artar canım ondan uyumamıştır

ne yazıyor ki nette

bizde işe yaramadı gibi bir daha deniyim bugün
Yok kıllar kistleliyormuş adı da var hatta hastalığının, o bölgede delik varmış kiminde bizimkinde de çukurluk var ama delik nasıl oluyor bilmiyorum ki
Bizimki de öyle canım, doktor oradaki tüyler dökülecek dedi, anormal bir durum yok.
ilk günler daha çoktu zaten canım aslında dökülmüş baya da oradaki çukur gibi olan yer aklıma takıldı

canım merak etmiştim, miyom ameliyatına yok demişti dr un yanlış hatırlamıyorsam, zor olmuştur tabi, şimdi iyiymişsin hamdolsun

sünnet olacak demek ne güzel canım en doğrusu, ben yaptırmıycam büyüğü yaptıramayınca bu da mecburen kaldı, çok istedim ama

maşaallah oğlunla sana profildeki sizsiniz değil mi:)
Miyom ameliyatına yok demedi de başka bi doktor riskli demişti ama oldum sonuçta kaçarı yok. Ameliyat masasında doktoruma sordum ne zaman normal doğum yapabilirim diye 2 sene dedi. Bakalım ikinciye cesaret edebilirsem normal doğumu da tatmak istiyorum. Senin ilgi alanına girer diye yazdım bunu :)
Yavrularının sünneti sağlıkla olur inşallah vakti geldiğinde.
Profildeki biziz teyzesi, teşekkür ederiz.

Yok kıllar kistleliyormuş adı da var hatta hastalığının, o bölgede delik varmış kiminde bizimkinde de çukurluk var ama delik nasıl oluyor bilmiyorum ki
ilk günler daha çoktu zaten canım aslında dökülmüş baya da oradaki çukur gibi olan yer aklıma takıldı
Çukurluk da kıl da benim oğlumda var, doğumdan bu yana 3 ayrı doktor muayene etti kimseden böyle bişey duymadım. Ben de araştırayım ama panik olacak bişey olduğunu sanmıyorum.

Kaynanadan dertliler kervanına ben de katıldım canlar, dün geldi benimki, evlendikten sonra ilk gelişi.. Bebeği kucağa alıştırmışsın diyor sürekli, yazık miniğim akşam ağladı durdu neymiş kucağıma almayacakmışım. Yanındayken hasret kaldım yavruma çok mutsuzum. 2 saat dolmadan emzirmek yokmuş, yalnızken daha mutluydum... Sabah bir baktım bütün mutfağı düzelticem diye ortaya dökmüş, ya kalacağın 1 hafta neden düzenimi bozuyorsun, resmen gün saymaya başladım, Allah kaynanayla aynı şehirde olanlara sabır versin...

Sagolun kızlar inşallah bişey yoktr insanları boş yere korkutuyorlar. Bu hastalıgın ilk belirtileri zayıf dogma ve kilo alamama birde dogumdan sonra bagırsak tıkanıklıgına baglı kaka yapamama . Sukur bizde hiç bir belirtisi supelenmeyi gerektrecek hiç birsey yok ama yinede korkuyor insan. Birde hala devam eden sarılıgımız var bir ayfr hastaneye işliyoruz . Sarılıgı bi iniyor bi çıkıyor . Fototerapiden sonra inmişti tekrar 15 e yukseldi dunde 14.9 a inmiş inşallah iner . Emzir emzir emzir gecer diyorlar habire . Emziriyorum surekli baska ne yapabilirim kızlar sarılıgın geçmesi için bilginiz varmı. Birde bugun bogazında hafif hırıltı var bunun için onerecegnz birşey varmı ? Ihlamur filan akıtsam gecermiki?

Canım sıkma canını , bi yerde daha duymuştum aynı dediğin gibi bahsetmişler çok yeni olduğu için yüksek çıkıp ter testinde birşey çıkıyormuş,hatta bu hastalığın sınır değerini bile değiştirmişler çoğu kişide yüksek çıkınca
cnm internete bakma sen. Oksuruk oldum diye internete bak kanser çıkarır seni tobe tobe . Genede içinin rahat etmesi için bi goster doktora . Bzm eltinin oglununda oyleydi doktor normal demiş . Endişelenme yani normaldr.

Kaynanadan dertliler kervanına ben de katıldım canlar, dün geldi benimki, evlendikten sonra ilk gelişi.. Bebeği kucağa alıştırmışsın diyor sürekli, yazık miniğim akşam ağladı durdu neymiş kucağıma almayacakmışım. Yanındayken hasret kaldım yavruma çok mutsuzum. 2 saat dolmadan emzirmek yokmuş, yalnızken daha mutluydum... Sabah bir baktım bütün mutfağı düzelticem diye ortaya dökmüş, ya kalacağın 1 hafta neden düzenimi bozuyorsun, resmen gün saymaya başladım, Allah kaynanayla aynı şehirde olanlara sabır versin...
Ayy Allahim bunların nesli tukenmeyecekmi.Tamam yarin bigum bizde kaynana olucaz ama bu kadarida olmaz ya banane gelinimin evimden yada kizimin herkesi bi düzeni var.onane kucağa alistiysa sen tasican esin tasicak ona ne.vallahi bende izin versem bana kaynanalik yapicakta izin vermiyorum.bunların hepsi ayni sanirim,ayni şehirde ayri yerlerde olsak sukredicemde biz altli üstlü oturuyoruz onu napcaz :-) :-)
Ama tek avantajim var sadece günde bi kere geliyor bebeği sevip okuyup gidiyor.bide banyo dişinda gelmiyor ben pek istemiyomda yani bebeğimi nasil buyutecegime karismasina izin vermem catlasada patlasada :-)

Miyom ameliyatına yok demedi de başka bi doktor riskli demişti ama oldum sonuçta kaçarı yok. Ameliyat masasında doktoruma sordum ne zaman normal doğum yapabilirim diye 2 sene dedi. Bakalım ikinciye cesaret edebilirsem normal doğumu da tatmak istiyorum. Senin ilgi alanına girer diye yazdım bunu :)
Yavrularının sünneti sağlıkla olur inşallah vakti geldiğinde.
Profildeki biziz teyzesi, teşekkür ederiz.
Çok tatlisiniz Sezin maşallah
Bende cesaret edersem 2. Yi normal istiyorum

En iyi kaynana başka şehirde yasayan kaynana :)
Ayni şehirde olanlara allah sabir versin
Merhaba ocak anneleri.. ben burayı yeni keşfettim sohbetlerinizi okudum çok güzel bi ortam olmuş bende kızımı 10 ocakta dogurdum bi ocak annesiyim ve ilk bebeğim bundan sonra aranıza sohbetlerinize katilmak isterim hepinizin yavrusunu Allah bagislasin...
Hoşgeldin canim allah bagislasin

PINAR45 PINAR45
Canin aynisi benim kizda da var. Çukur içi killi
Zayif doğdu ama kilo alimi iyi
Kabizlikta yok çok sukur

hihami hihami canım benim korkms lütfen

nette her okuduğumuz doğru olsaydı bunalıma girerdik

bebeğinin yapısı öyledir

sen deyince baktım benim miniğindekide çukur

tüğ yok

ama vücudunun her yeri tüğlü

kulağı alnı sırtı omuzları

doğunca bende öyleymişim

şimdi tüğ yoksunuyum:)

nette adı ne olarak yazıyor bakıyım bende

Evet xanim sivi yapiyor baya ses cikiyor.

Canim benim
Dediğin gibi Allah bir yerden yüzünü güldürüyor
Ama hem eşinden hem kaynanasindn çeken var, yine şükür hayatına

Bende sabahları anneme birakip 2 saat uyuyorum bana çok iyi geliyor. Annem gidince ne yapacam bilmiyorum :KK43:

Pes etme sakin. Sabirla devam et. Benimki de ayniydi simdi alisti çok sukur
benim annem sabah geliyor akşam eşim gelince gidior ama o da her zaman gelemez nasıl yalnızlığa alışıcam bilmiyorum :KK43:

Merhaba kızlar nasılsınız ben ipin ucunu iyice kaçırmışım kusura bakmayın 2 çocuk uykusuzluk zor oluyor nasılsınız bebişleriniz nasıl biz iyiyiz çok şükür dün Ayrıntılı işitme testinizi yaptırdık normal çıktı ayın 19 aşımız var 20 de kontrol kalça ultrasonu var umarım onlarda iyi geçer birazda kilo aldıysa ne ala bu arada kızım biraz kıskançlık yapıyor oda benimle yatıyor 2 gecedir onada kıyamıyorum ne yapıcam bilemiyorum koca da gün sayıyor malum şey için artık bana yavaş yavaş gelirler herhalde :))

Sagolun kızlar inşallah bişey yoktr insanları boş yere korkutuyorlar. Bu hastalıgın ilk belirtileri zayıf dogma ve kilo alamama birde dogumdan sonra bagırsak tıkanıklıgına baglı kaka yapamama . Sukur bizde hiç bir belirtisi supelenmeyi gerektrecek hiç birsey yok ama yinede korkuyor insan. Birde hala devam eden sarılıgımız var bir ayfr hastaneye işliyoruz . Sarılıgı bi iniyor bi çıkıyor . Fototerapiden sonra inmişti tekrar 15 e yukseldi dunde 14.9 a inmiş inşallah iner . Emzir emzir emzir gecer diyorlar habire . Emziriyorum surekli baska ne yapabilirim kızlar sarılıgın geçmesi için bilginiz varmı. Birde bugun bogazında hafif hırıltı var bunun için onerecegnz birşey varmı ? Ihlamur filan akıtsam gecermiki?
Pinarcim gecmis olsun uzuldugunle kalicaksin cunku hersey tertemiz cikacak bak gor,pozitif ol,guzel bak,Allah in ixniyle bunuda atlaticaksin

canım sana ne deseydin alışsın anne ne var sen oğlunu şimdi kucağına alabiliyor musun bırak doya doya bu anlarımı yaşayım deseydin ulan ne cins insanlar var hayır ben çatır çatır söylerdim kendileri yetiştirmişler çocularını bıraksınlar bizler de istediğimiz gibi büyütelim

öyle canım farklılar ama şu kaka konusu yanlış canım çok yapan bebeğe yaramaması durumu yani, benim bıdık çok yapıyor ama maşaallahı var

kullanıyorum canım bence işe yarıyor, çemen kokuyorsun onu belirteyim

canım geçmiş olsun, benim minik gün içinde bir kaç kere öksürüyor normal diye biliyorum, bol bol emzir hasta olduysa bile hemen atlatır

canım yesemde yemesemde gaz illeti var maalesef

canım bende aynıyım tuvalet yemek işi zor, gittik canım iki radyolog baktı yoktur böbreği, olan böbrek iyi görünüyor, biraz daha büyüyünce ilaçlı vs. böbrek filimleri çekilecek ayrıntılı bakılacak, bebeğin şöyle 3-4 aylık olsun dönersin aramıza:)

öyle diyorlar canım hep, inanmıyorlar yaşıma:) sende göstermiyorsun hamileyken eklemiştin foto yüzünü hatırlıyorum

saç rengin çok hoşuma gitti doğumda çekindiğin fotoda ki, ne zaman boyattın ya da kendi rengi mi?

sağ boşluk derken benim sağ kasığım dikişin başlangıç yeri ağrıyor hep

canım artık ilk günlerde ki hızla gitmez daha az gider ayda iki kilo gibi, sütün kalori hesabı doğru canım hep öyle söyleniyor

ayyy evet ya bu bebekler ya biri gelince ya misafirlikte uyurlar benimkide öyle biri gelince uyuyor yalancı durumuna düşüyorum

iyi gezmeler size

ben ne gezecek ne de misafir ağırlayacak enerjiyi arzuyu bulamıyorum kendimde

canım bir kere denedim işe yaramadı daha doğrusu oğlum daha çok ağladı, eltime günde üç kere 5 damla demiş dr

canım ilk oğlumda tam üç ay sonra oldum hem de oğluma hamile kaldığım son adet tarihinin senesinde:) son adet tarihim 20 temmuzda tam bir sene sonra 20 temmuzda adet olmuştum:)

sütüm azalmıştı benim

sen olursun o zaman inşaallah:) bir sene olmasam şikayet etmem:) ha adet oluncada kilo falan vermedim tam tersi kilo vermem durmuştu:)

sabah kanamam vardı, hep leke şeklindeydi kanamam yoktu, ilk bir hafta oldu azcık kanama sonra leke oldu

ilk oğlumda 20 gün kanamam olmuştu

her ağladığından emziriyorum yoksa susmuyor

ahh ahaa her gün yıkamak istiyorum ama nerde 3-4 günde anca, her gün yıkamak en doğrusu

her istediğinde, iki saati geçirmiyorum

canım 34 günlük olduk, o kırkı çıkınca düzelir muhabbetine inanma, büyük oğlum ağlamazdı ama salla salla uyut perişan olurdum yok kırkı çıksın yok şu kadarlık olsun 3,5 yaşında hala sabah 5-6 dedin mi ayakta:rolleyes:

umutsuz konuştum ama beklentin çok olmasın hayal kırıklığı oluyor, oğlak bebeği huysuz oluyor ablamın kızından biliyorum 4 yaşını doldurdu hala gözüne baksan ağlar hiç kızmıycaksın hanıma:)
Anladım canım inşallah sağlıkla tamamlayacak gelişimini .. hiç canını sıkma Allah sağlık versin .. çocuk işi yorucu ama çok güzelmiş . Allah isteyen herkeze nasip etsin...

deneyimli anneler, sizlere bir sorum olacak. ben hamileligimin 26. haftasındayım yani 26 bitmek üzere kontrolumuz vardı bu gun, 1230gr 38 cm olmus benim tosun, doktor bu haftada 900 gr olmasını bekleriz masallah kilosu da boyu da 29 haftalık gibi dedi. birazcık telaslandım acıkcası, şeker yuklemesi de yapıldı degerler normal cıktı. benim gibi olan var mı acaba aranızda, doktor iri bir bebek olabilir dedi. biraz evham yaptım sanırım...

Birsey merak ettim hani eviniz sicak eldivene gerek yok demis ya,dereceniz varmi ev kac derece,cunku bizim ev 25 derece ve oglumun elleri hep soguk,dr umuz eldiven takma ellerini hissetsin deci,ama ben soguk olunca takiyorum yinede icim elvermiyor

Canim 22-24 derece yeterliymis bebek icin. Ama bizim icimiz el vermiyor o ayri :)

Teşekkürler faydali bilgiler paylasmissin. Ense ve sırrının usumedigini bilmiyordum. Oglun kaç günlük ve kaç kilo şuanki kilosuna bilmiyorsan dogum kilosunu soyler misin?? bez de 1 no dan 3 e geç demiş yaa merak ettim benim oğlum 26 günlük prima 2 numaraya yeni geçtik ona göre bende değiştireyim.

Canim oglum bugun tam 3 haftalk oldu. Hemsie geldiginde 4260 kg olarak tartti. 4005 gr dogmustu 300 kaybetmisti hastanede. Bez konusunda ornek olarak 1 no bebek bezi 2-5 kg icin yaziosa en kucuk kiloyu baz al dedi. Yani 2 kilo bebekler icin dedi. Direk 3 e gecmemizin nedeni 4-9 kg arasi olmasi yani 4 kiloyu baz aliyoruz

X