2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Cnmmzaten bu yazim pzt ye aitti,hata yapmisim o kdr uykusuzdumki belki 8 gece uykusuz kaldim,bebk uyuyo diye isimize gelmis sali hic kilo almadigini goruncee o kdr uzuldimki gunduz saatlerce emiyo diye ona guvenmisim,artik bana ders oldu gece 3 saatte bir uyandirip emziriyorum,gunduzleride 2 saat uyuyup uyaniyo ,biraz kilo alsin diye bu haftaya mahsus sabh aksam da sma mama veriyorum,bakalim carsamba kilo almis olcakmi kuzum yaa

İyi aksamlar kızlar...
Hepinize kolay gelsin
Kızlar size yalvarıorum bakın yaaaalvaaarııyyoorruumm.. Canınızı sıkan kimseyi sinlemeyin.. Bi sorun varsa acın dr sorun...
Olmadı internette heraoruyacvp var..
Kendinizi ezdirmeyin.. Saygı cercevesi içinde hakkınızı savunun.. Bilmiş cok.. Hepsi 10 tane cocuk büyüttü zaten..gercekten iyiligbizi düşünen birileri varsa tmm...
Kendinizi sabrınızı cocugunuza harcayın...

Bu arada zinco günde 3 kez 4 damla ama digerlerininde recetesini netten bakabılırsın kullanma talımatı yazıyo canlarım...

He buarada iyiyim hala cinnet geçirmedim:))))))

Canim mama vermiyorum. Doktor gerek yok demisti. Bakalim 1 ay kontrolunde netlesir. Kilo alma durumuna gore. Sutum hacim olarak yetiyor da yariyor mu onu bilemiyorum. Masaallah seninki de cok guzel almis. Hemen buyusunler toparlansinlar kuzucuklar insaallah..

İnşallah canim toparlansinlr bir an once ufak doğunca kiyafette sikinti.bende aksi gibi hic ufak kiyafet almamisim sadece 2 takim 50 cm gerisi hep 56 falan sanki selvi boylu cikaricaktimda büyük almisim.tecrubesizlik boyle bize.hic aklima gelmezdi ki bizim zaten kemik uzunlugumuz FL falanda kisaydi eldiven kullanmiyorum mesela çünkü kollarimizin masallahi var gerek yok eldivene.ama tabi saka bi yana Allah başka dert vermesin.
İnsallah senin kuzunda toparlar bir an önce iyi güzel kilo alirda annesinin sutu yaramistir,

Benim de kucukler vardi ama bi kac tane. Yikayip yikayip onlari giydiriyorum. Hevesleniyorum buyuse de kiyafetlerini giydirsem diye. Bakalim kucuk bebekler cok cabuk buyur diyorlar.

Herkese merhaba. Birkaç gün forumdan uzak kaldım, geçmişi henüz okuyamadım. Bugün itibariyle 15. Günümüzde yoğun bakımdan taburcu olduk çok şükür evimizdeyiz artık. En büyük dileğim doğum günüm olan 2 Şubat'ta taburcu olmasıydı, o gün taburcu edilmedi ama beni emzirmeye çağırdılar. Ona da çok şükürdü, kızımla ilk defa kucaklaştık, koklaştık. 3 gündür sabahtan akşama kadar hastenedeydim arada emzirmek için. Yorucu günlerdi bu nedenle de uzak kaldım forumdan. Öğlen tam doymadığı için baya mızırdandı, sütüm çok değil ama her istediğinde emzirdim. Çok şükür doydu uyudu. Şimdi de uyandıramıyorum. 6 saatten fazla oldu, bir ara altını değiştirdim o sıra azıcık uyanır gibi oldu 10 dk bile emmeden tekrar uyudu. Bu kadar uzun saat normal mi? En uzun ne kadar ara verilebilir emzirmeye?

Cnm cok gecmis olsun sevindim iyi olmaniza..
6 saat uzun gibi geldi bana 2-3 saatte bir emzirin diyorlar genelde..

Kizlar bebeklerinizin boyu nasil? Benimki 1 aylikken 53,5 cikti, 50cm dognustu, 3,5 cm uzamis bir ayda sizce nasil?
iyi bnce cnm boyu . Oglumnda dogum boyu 55 ti şimdi kaç oldu bilmiyorum. 6-9 ay arası tulumlar tam oluyor. Giysilerinin çogu giydiremeden kuçuldu.

cnm 6 saat fazla olur açliktan kan şekeri duştugundwn uykudan uyanamaz . Kalkamıyorsan saatini kurarak kalkmaya çaliş cnm bn ilk oglumda oyle yapıyrdum. Kuçuk oglumda gece en fazla 4 saat uyuyor arada 2 saatte bir uyanıyor ama gece hiç uyanık kalmıyor emip uyuyor . Bazen uykuya dalmakta zorlanırsa sallayrk uyutuyrm. Sabah 9 da da uyanıyor . Yavas yavas geceyi gunduzu ayırt etmeye baslayack galiba.

Çok sevindim canim
Rabbim ayirmasin sizi
6 saat çok uzun bir süre canim
Bende önceden uyandirmak için bir saat caba harciyordum
Alarmimi gece 2-5-8 e kurdum.
Bebekte alisti simdi alarma birkaç dk kala kendisi uyanip agliyor alarmdan önce
Larkin ilk zamanlar uyandırmak için belden asagisini bile yikadigini yazmistir.
Bende altini aciyorum, burnunu sikiyorun vs

P.tesi verdik kani bekliyoruz aramadilar daha ins, temiz çıkar sizinkide

Ozlemcimm cokk ama cok sevindim evinize donmenize hosgeldiniz,biliyorsun biz senle ayni gun dogum ysptik gunlerimizde ayni cnm,o hatsyi bende malesef bu pazarda dahil olmak uzere yaptim cnm pzt dr a gittimizde anladim hatami 6-7 saat cokkkk uzun bir zamanmis bebegim hic ama hic kilo almamis adi dr bi suru tahlil istedi perisan olduk hastanede,elinin acidinami yanayim o kdr alinan kanami,sonuc bisi cikmadi tabi,aslinda kilo kaybi cok normalmis ertesi gun saglik ocagindada dediler benegim gayet saglikliymis hemn hmn cogu anne adayi uykusuzluktan senin dustugun duruma duserler dedi misil misil uyuturlar ama dedi en fazla 3 saatte bir uyandir,pzt den beri geceleri artik 3 saatte bir uyandirip emziriyorym,ayrica sabh ve aksamda 30 ml mana veriyirum bu haftaya ozel sadexe hizlandirilmis bebek kilo programi uuyguluyorum cunku
Gunduzleri belli olmuyo 2 saat uyuyo,2-3 saat uyanik sonra yine emio yine 2 saat uyuyo belli olmuyo bakalim bu cars tekrar saglik ocagina giturcem ins kilo almistir yawrumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…