2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Ya forumda mesaj begenmeme butonumu çıkmış ? Mesajı begene basıyorum mesajı begenmemek istedgnzden emnmisşniz onayla yazıyor .

Ben kafayi heran yiyebilirim ne olur bir akil verin,bugun 6 gunluk olduk,sorunum şu arkadaşlar hastanede hasta o dıye bana değil ablama öğrettıler emzırme tekniğini,hep o ucundan tuttuda emzırdık nerdeyse,hep emzırmeyı zar zorda olsa ablam sağladı,neyse ben eve geldım ama ablamda evinr döndu,bana 63 yasındakı annm bakıyor öunku,ilk 2 akşam çok zorlandık asla yok kafayı yıcem ben beceremıyorum bu işi,annmde çok beceremıyor,neysekı dune kdr cok sevındık,sol mene ucum hem çıktı hemde 1-2 dk içinde mızrdasada emmeyı kaptı,gel gelelım sag memeye oda olmuş kaskatı ayrıca ucu yok,hadı dedım phlıps avent sut sagma makınası aldık,ıyı gzl hoş uclarda çıktıı yokkk yıne yok yıne yok,ben nıye beceremıyorum bu işin tekniği ne,memekerım cok buyuk dıyemı basarısızım yoksa,bırde kızlar bnm oğlum bıraz obur,yok bu çocuk doymuyor istiyor istşyor sonrada içince cır cır oluyo,gunde 10 bez degiştitiyorum desem yerıdır,hele bu gece en kötü gecemizdşi,saat 2 den 5 e 3 saattır cnımıza okudu,saglı sollu hmn 10 dk sutumu sagdım,nedense azcık doldu ,uçlar oldu mandalına kdr ve bu cocuk bu memeyı bır turlu tutamıyor dün sılu emiyordu bugün soluda emmedi hepten üzğldğm :KK43:((,annem desen verıyorsun manayı bıberonla çocuk memeden tıksındı işte o daha kolayına gidiyo daha çok akıyor dedikçede kahroluyorum,sagdım sütü yada dr un önerdiği günde 2 defa mamayı phılıps avent ü bıberonuyla vermem den sebepmi bu çocuk beni emmiyo yoksa beceremıyormuyum,nolur akıl verin bana ya
ben şükür ki küçük bir kaç sorun dışında sorun yaşamadım,,, çünkü öncesinde internette baya bir araştırdım,,, latch on diye bir şey var,, yani bebeğin emmek için ağsını açtığında meme ucu değil , memenin siyah olan yerlerine kadar bebeğin ağzına sokmak gerekiyor,, böylelikle meme uçların yara olmuyor,,, ama ben lansinoh un meme ucu kremini kullandım çokda memnun kaldım, tavsiye ederim,,,

bebeklerin emzirdiğin zaman kaka yapmaları çok normal, çünkü bağırsakları hareket hakinde oluyor,,,
tabikide ilk başlarda süt yeterli gelmeyecek onun için de sık sık emzirmek gerekiyor her iki saatte bir,, emzirdikçed sütğn çoğalacak sakın morelin bozulmasın,,, birde bebek emerken üstünde sadece atlet bulundur bebeğin, bebekler için emmek zaten çok yorucu bir işlem,,, uyuduğu anda ayaklarını gıdıkla çenesine parmağınla dokun,
birde biberon verme, mamayı yada anne sütünü süt kadehleri veya kaşıkla ver ama biberon verme ,,,,
olucak sakın panik olma,,,,

iyi geceler güzel anneler ben genellikle cok okur cok az yazardim bu gruba.bende allahin izniyle oglumu 23 ocakta kucagima aldim cok sükür.normal dogum olcakti dogum tarihi 16 ocakti ama oglumuz gelmek istemedi 7 gün bekledikten sonra doktorum cuma günü beni hastaneye yatirdi suni sanci icin.vajinal hap verdiler ikitane o iki hap beni maffetti..rahim agzi tamamen 10 cm acildi ama oglum yinede gelmek istemedi..sonunda kalp atislari düstü yavrumun acil sezeryana aldilar iyikide almislar kuzucum 4,100 gr olunca sigamamis ordan:)))
cok kötü sancilar cektim ama hepsi gecti unutuldu.yavrumu kucagima aldimya baska bisey istemem darisi sizinde basiniza
dogurmus olan arkadaslarida cok tebrike ediyorum allahim hepimizinkini anali babali buyutsun insallah

c
Allah kolaylık versin. Günlerdir seni buralarda görmeyince anlaşılıyor zaten bebeğin tüm vaktini enerjini aldığı. Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin inşallah. Biz de evimize getirseydik de ben de başka bir şeye zaman bulamasam keşke. O lanet göbek hepimizde kalıyor maalesef. Düşüncem bir kısmı lohusalıkta bitene kadar gider ama bir kısmı kalacaktır. Doğumdan sonraki fotoğraflarıma bakıyorum da artık tam bir Türk kadını gibi görünüyorum :) o eski halimden eser yok. Korseyi doktoruma sordum hiçbir faydası yok dedi. Benim de 2 sezeryanım var hiç korse kullanmadım karın kaslarını çalıştıracak spor tek çözümü der. Ben de araştırdım göbeğim kalmasının sebebi göbek bölgesindeki yağlanma ve genleşmen deri. Korsenin yağ yakmaya etkisi olmayacağı için bir anlamı yok mekik vs spor ile kaslar çalışıp sıklaşacakmış. Bunun için tabi 2 ay geçmesi gerekecektir ameliyatın tamanen iyileşmesi için.

iyi geceler anca bir 5 dk lığına girebildim,insallah arkadaşım en kısa zamanda sizde bebeğinizle evinize dönersiniz

I imspecial profil resmindeki yakisikliya masallah. .biraz oglusuma benzettim...bu arada gazman oglus öyle gazliki koca adam pirtliyor sanarlar...hatta oglus gaz yapinca kızım anne o ne diye yüzüme bakiyor yavrum...ne yesek diye sasiranlardan biri de benim
canimtesekkurler ..hepimizin yavrularina masallah aynen ya ne bu gaz cilesi kendilerine gore gazlari olsa bari :KK66: kizinada opucukler
Safransari Safransari . Saol canim biz topigin abisiyiz ya erken gelisip yakisikli olduk ama kumral olduk sari mavi gozu tutturMadk senin kizin sari olabilfi mi sen sarisindin oyle hatrlyrm
@bestemeste napti acaba

X