2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım sağdığım sütü vermeden önce emzirmeye çalışıyorum homurdanıyor sonunda yaygarayı basıyor

az önce şey denedim önce sağdığımdan verdim sonra mememi ağlamadan emdi keyif kahvesi gibi:) birde böyle deniycem olur inşaallah
Eftalim bende p.tesi doğum yaptim canim.
2 gün hastanede kaldik hic gogsumu tutmadi bile
Ya diliyle oynadı ya agzinda emmeden tuttu çoğu kez de agladi gogsumu verince.
Dun sabah yarim saat kadar aldi
Sonraki denemeler yine basarisiz oldu
Sabahtan yine almadi mama verdim artik sut gelmiş goguslerim sertlesmisti, KV mamadan sonra bal sürelik dedi, oncede demişti ama Esim izin vermemişti, neyse surduk sabah tuttu çok şükür. Ama karni tok ve uykusu vardi 15 dk emdi birakti.
Ne kadar zormus emmemesi :KK43:
Uyaninca diğer göğsümu deneyecem inşallah tutar.

20 Ocak'ta gece 12de sezaryanla kızımız dünyaya geldi. Ilk bebek olunca baya perişan olduk. Süt ilk gün geldi sonra gitti mama veriyoruz şimdilik, bugün pompa alacağız almamıştık önceden. Çok zormuş anne olmak. Dikişlerim acıyor. Bebek çok tatlı maşallah. Herkes bizde kaldı dün annem kv kp yardım ettiler çok iyi oldu. İnş sütüm gelir.
Hayirli olsun canim cabuk iyilesirsin insallah sütün de bol bol gelir

Arkadaslar dua edin bsna 1 de sezeryan oluyorum,3 gundur cektigim agrilar sonucu 0 acilma,bebk kanala cok inmemis,ve kanli akinti geldi mecbur kaldik anliycaniz,dua edin lutfen bize
Canim benim ya hakkinda hayirlisi olsun saglikla dogum yaparsin insallah dualarimiz seninle...bebegin saglikla dogsun da onemli olan o sezaryen ya da normal dogum hic fark etmez saglık herseyden önemli kalbini ferah tut az kaldı bebısın kucagında olacak:KK66:

Sabah 9.30 da tekrar muayene oldum açıklık yoktu yumuşama. Vardi 2.saat falaj suni verecem ona göre. Davranacam dedi
gittik doğumhaneye 10.20 de lavman oldu kan aldılar 4 tüp dedim ben kan alinca kötü oluyorum alinmasi gerek. Dedi
suni sancı verilecek odaya geçtik yattim nst ye bağlandim daha sanciyi vermeye baslamadan benim başım döndü Tansiyonum düştü baygınlık gibi birsey geçirdim sonra bebegin Kalp.atislari cok zayıfladi
ben kendime geldim serumla o gelmedi 40.a.dustu acil.sezeryana alındım hersey 1 saatte bitti spinal.anestezi oldum 11.32.de.kizim.geldi
Su an Kuvez de maalesef solunumu.cok hizli oldufu için bende kendime geliyorum o.asagidayken agrim var ama dayanilmiycak gibi değil 3 kere kalktim yürüdüm 8 den beri... sütüm gelmedi daha hosaf falan başladım içmeye gelir inşallah
dua edin bizlere
Çok geçmiş olsun canım allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah :) darısı bizlere inşallah bol bol süt olsun miniğine :)

minione minione hayırlısı olsun canım sen elinden geleni yaptın zaten sancıların zorluğunu gördün son aşamalar daha zor oluyordu kismet belki o esnada dıyecektın sezeryan diye yada kalp atisi olayı var o zaman hemen alıyorlar sağlıkla kucağına al kuzunu F fatvolege hayırlı olsun üçüncü bebeğin canım demek ki kismet işi bu işler sağlıklı olunda sezeryan olsun.. Safransari Safransari canım Allah yardım etsin emzirme eğitimi almış miydin uzman tv den bi izle memeyı ne aç ne tükten vermeyi dene açken çok acliktan sinirlenir tutmaz tokken gazdn tutmaz ne denir napılir bilmem inanıyorum tutar kuzun ...@LadyLeyla hayırlı olsun kızın ins sizde bi an önce emme olayını halledin anne kız op kuzunu bol bol

Son düzenleme:
canım sağdığım sütü vermeden önce emzirmeye çalışıyorum homurdanıyor sonunda yaygarayı basıyor

az önce şey denedim önce sağdığımdan verdim sonra mememi ağlamadan emdi keyif kahvesi gibi:) birde böyle deniycem olur inşaallah
Canim ben de ayni sorunu yasadim on gun kadar. Emdiginden emin misin? Tutamadigindan agliyordur o. Baslarda ben de sagdigim sutu kasikla verip sonra meme veriyordum. Emiyor saniyordum. Meger ucuyla oynuyormus :) Gercekten emmeye baslayinca(hemsireden egitim aldim) oncekilerin fasa fiso oldugunu anladim :)

Son düzenleme:
LadyLeyla LadyLeyla canım hayırlı uğurlu olsun sağlıkla huzurla büyüt bebeğini

F fatvolege hayırlı uğurlu olsun canım sağlıkla huzurla büyüt bebeğini

Safransari Safransari canım sütüm gelmedi diye yazınca yazmıştım sana bol bol sağ sütünü iki gündür mama vermiyorum artık tabi zor oluyor hazırda sütüm yoksa beklerken çok ağlıyor sağana kadar

şekerli su sürdüm mama sürdüm neler neler bu halimle oturduğum yerde zıplıyorum tutsun diye bugün çıplak mememle denedim tuttu ağladım sevinçten iki kere ağlamadan emdi 17 gün oldu her öğün denedim sende dene inşaallah tutarlar sağmaktan mahvoldu göğüslerim bir arkadaşım her gün bir sayı artırarak alıştırmış memeye

Kizlar merhaba. Biz bugun tam 10 gunluk olduk. Kizim minnak dogdugu icin kilo olarak emzirmede gucluk cektim. Silikon ucla emziriyorum. Allah bulandan razi olsun. Bir de sarilikla mucadelemiz var. Sik sik emzirmem lazim. Bebegimi uyandirmak cok zor oluyor. Bugun biraz daha azalmis gorunuyor bakalim. Bu 10 gunde hic giremedim kk ya. Sayfalar almis basini gitmis. 300sayfa var okunmamis. Malesef yetismem imkansiz. Dogum yapanlarin gozu aydin olsun. Rabb'im hepimizin bebislerini bizlere bagislasin, acilarini gostermesin..

R reyhanerdem eminim canım benim ikinci çocuğum senin yazdığını okudum cevap yazdım ama telden çıkmadı

ilk oğlumda slikon uçla emdi 20 gün benim meme ucum kısa ve yayvan şeklinden tutamıyorlar yine ilk oğlum tuttu biberona alıştığı halde bu bebeğime şırıngayla verdim vakumlamayı öğrendi sonra biberona geçtim ki slikon ucu tutsun diye ondan sonra tuttu biberonu bile vakumluyor emmiyor

hastanede ne kadar ebe hemşire varsa tutturmaya çalıştı teşhis benim oğlum tembel:)

yani tutunca emdiğini biliyorum uğraşmak istemiyor büyüdükçe emer diye umudum var

minione minione canım sen bekledin elinden geleni yaptın Allah ın takdiri neyse olur inşaallah çok rahat sağlıklı bir doğum olur bol bol sütün olur bebeğin emer

S ssule07 canım önemli olan emmesi uyandırmak için ayaklarına dokun altını aç uyanır bol bol emsin şifa olsun bebeğine

R reyhanerdem eminim canım benim ikinci çocuğum senin yazdığını okudum cevap yazdım ama telden çıkmadı

ilk oğlumda slikon uçla emdi 20 gün benim meme ucum kısa ve yayvan şeklinden tutamıyorlar yine ilk oğlum tuttu biberona alıştığı halde bu bebeğime şırıngayla verdim vakumlamayı öğrendi sonra biberona geçtim ki slikon ucu tutsun diye ondan sonra tuttu biberonu bile vakumluyor emmiyor

hastanede ne kadar ebe hemşire varsa tutturmaya çalıştı teşhis benim oğlum tembel:)

yani tutunca emdiğini biliyorum uğraşmak istemiyor büyüdükçe emer diye umudum var
:) Allah kolaylik versin canim. Zor bir surec gercekten. İnsallah tez zamanda emismeler baslar. :*

R reyhanerdem amin canım sağol hem de ne zor
en azından sütüm var diye kendimi teselli ediyorum

X