2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
İnşallah yaaa. Sağ olasın..

Kızlar merhabalar benim doğum için verilen son gün 5 şubat fakat bugün muayenem vardı çatım ve bebeğin pozisyonu gereği normale uygunmuş biraz açılma varmış doktorum 1 veya 2 hafta öncesinde doğumumun olabileceğini söyledi. Doğum yapan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum acaba normal doğumu epiduralle mi yapsam çevrem bana ağrısız doğumun hep çok riskli olacağını söylüyor çok kararsızım. Epiduralle normal doğum yapan arkadaşlar problem yaşadılar mı acaba beni bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

Valla canım beni haftada bir kntrol etmeye devam edicek. Sıklaştırmadı kontrolü kaka yapmasıyla ilgilide bir şey demedi.

Açılma olmadığı zaman balonla açıyorlarmış ama tabi her yapılan müdahele başka bir müdaheleyi getiriyor inşallah normal kendiliğinden doğarlar.

Ay çok iyisin bir karşulaş
Duru ipek çok iyisin ikisini de görmüş biri olarak haber verirsen çok sevinirim 1.si epidural. Ve harikaydı ama çok geçmez bel ağrısı çeken duydum korkuyorum iki saat rahat etmek için bi ömür çekilmez diyorum .Genel anestezi dede ağlayarak uyanan duydum ondan da korkuyorum

Ben epidural istiyordum ama Dr bebek pozisyonu ters olduğu için genel olmasi gerektiğini söyledi.
İkisininde artisi eksisi var
Dr una danis bence. İkna etsin seni
Ters olması engel değildir ki son7çta ters bebekleri normal değil Sezer'in yapıyorlar bit daha sor bence .doktor kesinlikle epidural diyor Of ne zor karar vermek çok acılı olmaktan korkuyorum

Canım her zaman en doğal olan en iyisi bazen epidural doğumu yavaşlatabiliyor. Ama bence hiç kafana takma doğum anında ağrı durumuna göre karar verirsin ağrıya tahammül edene kadar almazsın epidural. Epidural doğumu yavaşlatırsada zaten çekiyorlar epidurali o yüzden kafana takmana gerek yok.

Bugün bizim de kontrolümüz vardı kızlar. Gelmeye pek niyetli değil oğluşum, haftaya 40 haftası doluyor. 40 dan sonra beklemek istemiyorum dedim. Salı kontrolümüz var sonra cuma var tekrar, o zaman cumaya aç karınlı gel dediDüşündükçe streslenmeye başladım ben, sezeryanden daha çok korkuyorum sanki

Bazı şeyleri doktora bırakmak, çok da irdelememek gerekiyor arkadaşlar.
İrdeleyince her şeyin altında bir şey bulursunuz.
Spinal anesteziyle sezaryen yaptım ilkinde, bunda da öyle olacak. Sorun yaşamadım. Yaşadıklarımı da neticede ameliyat oldum deyip geçiştirdim. Kendini dinlemek kadar kötü bir şey yok inanın.
Bana da doktor haftaya cumartesiye gün verdi bakalım, o zamana kadar uslu uslu durur kızım inşallah. Normal doğumuma 5 gün kala sezaryen olacağım dua edin daha erken gelmeye kalkmasın küçük prensesim.

daha önce epidural olduysan yan etkiside olmadıysa tekrar yapabilirsin bende çok yan etki yaptı ben ondan şimdi genel istiyorum inş ondanda pişman olmam...

Canim benim pozisyon ters aoldugu için doğum.kanalina girmeden almamiz gerek diyor
Sezeryani 37-38 de alıyorlar zaten

Ters olması engel değildir ki son7çta ters bebekleri normal değil Sezer'in yapıyorlar bit daha sor bence .doktor kesinlikle epidural diyor Of ne zor karar vermek çok acılı olmaktan korkuyorum
Ters olunca rahat cikmasi için bebek genel.olması gerekiyirmus Dr öyle aciklama yapti canim

Ne jel sürdü ne baticon zönk diye sokmustu valla elinimaden arıyor sanki bide bi saga bi sola bi asagi bi yukari baya kurcalamistiinsallah yapmaz yaparsa da basa gelen cekilir napiyim
çatı muayenesinede jel falan sürüyorda en sinir olnı doğum anındada ık sık mayene ediyorlar hele birde açılma gecikirse gelen sokuyo afedersin giden sokuyo yani berbat birşy maalesef alışsan iyi our

Açılma olmadığı zaman balonla açıyorlarmış ama tabi her yapılan müdahele başka bir müdaheleyi getiriyor inşallah normal kendiliğinden doğarlar.
canim o balonla açma yurtdışında oluyrda burda hiç duymadım varsada çok yaygın kullanılan bi teknik degil heralde.

Biz geldik ikimiz de iyiyiz çok şükür eve geçince detayları yazacağım rabbim bekleyenleri de bşran önce kavuştursun inşallah
hayırlı uğurlu olsun canım Allahim anali babali sağlıkla büyütsun

Bugun yuruyuş yaparken aynı binada oturdugum bi kadın geçerken gordu diyo aaa dogurmadınmı sen diyo ne kadar salakça bi soru koca gobegi gormuyomu , yok dogurmadım dedim Allahımya soruya bk.

Hahahhahha kadina iki cakasim geldi yaaa bana da herkes ariyo yaa sanki her bebek 40 olduğunda dogmak zorunda 41 de doğan cok bebek varmış

çatı muayenesinede jel falan sürüyorda en sinir olnı doğum anındada ık sık mayene ediyorlar hele birde açılma gecikirse gelen sokuyo afedersin giden sokuyo yani berbat birşy maalesef alışsan iyi our

Ben ondan cok korkuyorum gelen giden sokmasindan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…