2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
birde kız erken doğar derler,tam şuan kaç hafta kaç günsün ?
Annelerimiz dönemde olsam cinsiyet öğrenme durumu olmasa benim ki kesin erkekti zaten. Herşeyi mavi olarak hazırladım kızıma. Erkekte karın üstte yuvarlak olurmuş, kızda aşağıda yayvan. Benim karnım top yutmuşum gibi. Bir ara ciddi ciddi yanlış mı bakıyorlar diye tekrar sordum doktora cinsiyeti emin misiniz kız mı diye :) eltimin oğlu var 36+4 gibi doğdu, bizim kız 40'ı gördü daha bekliyor. Hani kız erken doğuyordu :)

Annelerimiz dönemde olsam cinsiyet öğrenme durumu olmasa benim ki kesin erkekti zaten. Herşeyi mavi olarak hazırladım kızıma. Erkekte karın üstte yuvarlak olurmuş, kızda aşağıda yayvan. Benim karnım top yutmuşum gibi. Bir ara ciddi ciddi yanlış mı bakıyorlar diye tekrar sordum doktora cinsiyeti emin misiniz kız mı diye :) eltimin oğlu var 36+4 gibi doğdu, bizim kız 40'ı gördü daha bekliyor. Hani kız erken doğuyordu :)
Benimkide oyle kocamaaan bir top konulmus gibi goren direk erkekmi diyor artik ben bile emin degilim dogunca gorecez heralde

Benimkide oyle kocamaaan bir top konulmus gibi goren direk erkekmi diyor artik ben bile emin degilim dogunca gorecez heralde
Bazen diyorum ki bir filmde hamile rolünde bir kadın oynasa ve aynen benimki gibi bir karın yapmış olsalar ne kadar yapmacık karın yapmışlar hiç inandırıcı olmamış derim :)

Dogum yapan arkadaşlara gözünüz aydın dileklerimi bildiriyorum ne güzel Allah kolaylıklar versin. Bekleyenlere sabırlar versin. Pazartesi son muayene ve nst ve testler . 26 ocak pazartesi sabah 8 de sezaryen. Epiduralmi genel mi? Sizce kızlar genelde çok mu kötü uyanıyor çok mu sersem
Ben epidural istiyordum ama Dr bebek pozisyonu ters olduğu için genel olmasi gerektiğini söyledi.
İkisininde artisi eksisi var
Dr una danis bence. İkna etsin seni

Bazen diyorum ki bir filmde hamile rolünde bir kadın oynasa ve aynen benimki gibi bir karın yapmış olsalar ne kadar yapmacık karın yapmışlar hiç inandırıcı olmamış derim :)
aynı benimkide oyle sanki emanet gibi duruyor gobegim. Diyolarki gobek ayrı vucudun ayrı bi dunya, kendim pek kilo almadım ondan herlde. Birde bnm gobek çok aşagıya indi . Gogsumle gobek arasına bir elim giriyor. Birde bnm cinsiyet tahmnleri hep tutuyr direk erkekmi diye soruyrlar. Çunku top yutmuş gbiyim yusyuvarlak ve toplu.

Dogum yapan arkadaşlara gözünüz aydın dileklerimi bildiriyorum ne güzel Allah kolaylıklar versin. Bekleyenlere sabırlar versin. Pazartesi son muayene ve nst ve testler . 26 ocak pazartesi sabah 8 de sezaryen. Epiduralmi genel mi? Sizce kızlar genelde çok mu kötü uyanıyor çok mu sersem
cnm epiduralde his oluyormuş heralde .

Bugun yuruyuş yaparken aynı binada oturdugum bi kadın geçerken gordu diyo aaa dogurmadınmı sen diyo ne kadar salakça bi soru koca gobegi gormuyomu , yok dogurmadım dedim Allahımya soruya bk.
Banada yetr artik doguramadin gitti diyorlar baaende arayip dogurmadinmi diyorlar bende dogursam kwsin herkwsin haberi ollur diyorum

Beklemekten yoruldum gecen hafta gittigimde kafa capi kucuk demisti 2.5 hafta geriden geliyordu baska bi dr a daha gititim oda aynisini soyledi kac gundur uzuluyorum dr sana hic test yapmadilarmi niye birsey soylememisler dedi unv hastanwsi olunca asistanlara isimi kalinca boyle oluyor dogumdanda korkmaya basladim sezEryanna almiyor bekleki kendsi sancimiZ gelsin seEryan bile sakincali bende plt degerlerim dusuk diye oda yapilamaz bekleyecez

Canım ilkim spinaldi sadece dokunuş hissediyorsun ama herkesin farklı oluyor mesela benim sonra karnıma bastırdılar çok acımıştı ama herkese yapmıyorlarmış sınra öok başım ağrımıştı oda herkeste olmuyormuş ama doğumdan sonra ilk saatlerin rahat oluyor ağrın olmuyor şimdi 23 ocakta bende genel yapıcam bende ilk uyanışı bekllyorum doktorum çok ağrı olmuyor insanlar çok abartıyor dedi hemen ağrı kesici yapılıyor dedi inşallah iyi olursam sana genelide yazarım 23 üne kadar benden önce doğurmszsan tabi:)

Birşey sürmedi benim Dr ve ayni anlattagin gibi yapti canim
Yarin da kontrolün var sanci cikarsa yarin sezeryana alacak. İnşallah cikmaz da pazartesi giderim
ay inşallah cikmaz sancin da pazartesi gidersin daha günün var zaten niye erkenden sezaryene aliyor
Biz geldik ikimiz de iyiyiz çok şükür eve geçince detayları yazacağım rabbim bekleyenleri de bşran önce kavuştursun inşallah
Hayirli olsun canim:)
Benimde aynı cnm ya bağıra bağıra cnm çıktı resmen hele ikincide daha çok acıdı ölüyorum sandım bide hemşire nasıl doğurcan burdan çocuk çıkacak dedi :KK43: çok korkuyorum. .
Canim ayni benim gibi olmussun bende herkesinki kolay olunca bende bi sorun var diye suphelenmi
Benim drum jel sürerek yaptı canım, jel sürmediğinden acıyordur ya
Ne güzel jel biraz kayganlastiriyodur tabi cok zor olmuyodur
Canım bana henüz çatı muayenesi yapmadı. Ama açıklık var mı diye rahimağzına baktı geçen hafta benim onda bile canım yandı :KK43: jel kullandı hem de. Her anımız birbirine uymuyor maalesef.
Evet canim oyle gercekten herkesin ağrı esigi farklı jel sürüyomus ya insallah acımaz seninki

Evet ya ben iisallah ocaga girerimde oyle gelir diyordum ama bbirak ocaga girmeyi ocagi bitirez bu gidisle ☺
:) ayne bu gidişle şubat ta dogurcaz. Aslında fenada olmaz şubat dogumlu olsa daha iyi olurdu . Çunku ben bu bebegi ilk duşundugumde istedigimde aralık ocak dogumlu olmasında hangi ay olursa olsun diyodum hatta ona gore ayarlamak için baya onceden başlamaştik ama nasip bu gunlereymiş hayırlısı olsun .

Evet herkesin farklı oluyor gerçekten agrı eşigi . Benim ilk dogumda suyum geldi oyle gitmiştim hastaneye . Nst de çok sanci çikiyordu baya dalgalanıyordu makina. Ebe soruyordu yuksek sancin çikiyor hissetmiyormusun diye . Ama ben hiç hissetmiyordum . Gece gttm bir gece bekledim sanci hiç hissetmedim bu yuzden açilma ilerlemedi 2 santimde kaldı ve suni sanci vermk zorunda kaldılar . Suniyi bile hemn hissetmedim iki saati buldu . En şiddetlisi son iki saatti ama o son iki saati oyle bi hissettimki hissetmemk imkanszdı :)

Doktordan geldim kizlar cokk şükür alttan muayene yapmadi kurtuldum bu seferlik:KK71::KK71:nst de sancim cikmadi suyum iyiymis:nazar: kanala girmemis bebis ...bu bebegin keyfi cok yerinde dedi subatı bile bulabilir dogum dedi:anneadayı::emir_bebek:cok yogun kasık agrilarim var dedim boyle adet olacakmisim gibi sanci oluyor dedim baski gibi his var dedim hepsi normal dedi bebek buyudugu icin o agrilar oluyor dedi:KK76:cok halsizim bu aralar dedim o neden ki dedim eee kolay mi dedi karninda bi agirlikla dolasmak bebek kansızlık yapmıs olabilir dedi kan tahlili istedi bizden boyle haberler:KK52:

X