2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
genel anestezi ile uyanma süresi kişiden kişiye değişiyor sanırım.Bir arkadaşımın uyanıp kendine gelmesi 3 4 saati bulmuştu sanırım bünye meselesi bazıları daha güçlü bazıları daha hassas olabiliyor.Bunu da göz önünde bulundur mak gerekiyor aslında

canım endişeni çok iyi anlıyorum benim kadar doğumdan korkan yoktur vajinal muyeneden bile korkardım ama hep normal olsun istedim milyarlarca kadın doğurmuş bende doğururum dedim sancım başlayınca bumuymuş dedim adet sancımdı aynı, suni sancıda verildi çok rahattım 8 kere tuşe yapıldı o anlarda bebeğimin sağ salim doğmasını hayal ettim nasip olmadı normal doğum ama o sancı süreci bile çok özeldi

sana şunu yap diyemem senin bedenin senin hayatın senin içinden ne geçiyorsa o olmalı dr un normali denemek istiyorsa bu fırsatı kaçırma derim korkmayan yok inan tek değilsin

bak benim oğluma koca kafalı dediler 4 kiloya yakın bekliyorduk 3350 doğdu yani dedikleri çok nadir çıkıyor

ben fikrimi söyledim gerisi senin annelik iç güdüne kalır canım

Canim cok tesekkur ederim cevabin icin. Artik o an ne olcaksa rabbim en guzelini vericek diye inaniyorum dusunerek kafayi yicem yoksa. Zaten hassasim bogaz agrim oksurugum nuksetti antibiyotik aliorum dr al dedi. Artik bu hastaliktan kurtulmak ve dogurmak istiyorum

Eflalim nasılsın kız kim kim dogurdu.. Minione dogum yaptımı...
Allahım artık telefon bana yabancı oldu...
Kardeşim gitti pazartesi günü.. Dedim 12 gn kaldı yeter .. Şimdi daha rahatım ama inat gıbı oglumda gündüz uyumuyo bni sinir ediyo .. Gaz damlası kullnmm lazım hsngısı ıyı hangısı etkılı
Allhım erkk cocugu cok gazlı olur dıolar iyice afalladım

Günaydın kızlar, nasıl olacak bu doğum diye gece uyuyamaz oldum benim psikolojim alt üst olmak üzere :KK57:

seninle günümüz aynı ama doktorum bana bu hafta sonu büyük ihtimalle doğum gerçekleşir dedi artık kısmet bekleyip göreceğiz stres yapma canım bence çok etkiliyor bebeği de. Akışına bırak hayırlısı neyse o olsun son günler evt stres çok ama hamilelikte güzel özleriz belki bu günleri :)

Benimde Dr genel aneatezi dedi
Bende genel anestezi uyanma sureci ve sonrasında ayilmadan korkuyorum
Yarin son kontrolde epidural olmak konusunu tekrar konuşacak
Dr bebegin Bask ters diye genel anestezide daha kolay cikar diyor
Canim ne alakası var. Sen uyusan da o aynı işlemi yapıcak yarım uyussan da.. Ama belki onlar orda konuşacak ya, acele et, çabuk şunu ver bunu ver, bebeği çabuk çek vs. O sırada sen duyup telaş yaparsın tansiyonun düşer bi de seninle ugrasmasin diye düşünmüş olabilir..

Slm kızlar bugün kontrolüm var uyku muyku kaçtı bende belki yarın suni Sancı falan verip doğuma alır doktor artık gelsinler ama dimi kim var başka benim gibi son haftada olan herkes doğum yaptı galiba
bncede artık gelsinler . Ben varım canim yarın haftam doluyor . Seninde ikinciydi degilmi . İlk gebeligin kaç haftalıkkn dogmuştu. Bnmde p.tesi kontrolum vr dogum gercekleşmesse suni sanci vereck galiba doktrm.

Eflalim nasılsın kız kim kim dogurdu.. Minione dogum yaptımı...
Allahım artık telefon bana yabancı oldu...
Kardeşim gitti pazartesi günü.. Dedim 12 gn kaldı yeter .. Şimdi daha rahatım ama inat gıbı oglumda gündüz uyumuyo bni sinir ediyo .. Gaz damlası kullnmm lazım hsngısı ıyı hangısı etkılı
Allhım erkk cocugu cok gazlı olur dıolar iyice afalladım
canım mememi tutmuyor benim oğlan zoruma gidiyor artık

gaz için zinco işe yaramıştı bizde ama her bebekte farklı damlalar işe yarıyabiliiyor

Kızlaaaaarrr sizi çok özlediiiiim :rolleyes::rolleyes:
O kadar çok ama o kadar çok anlatacak şeyim var kiiiii :rolleyes:
Okumaya çalışıyorum yazılanları süt sağarken :KK70::KK70::KK70:

O kadar kızıyorum ki kendime :KK11:
Ben ki doğum yapanların yazılarını 4 gözle bekliyordum, kasım annelerine, aralık annelerine gidiyordum, yeterki doğumla ve sonrasıyla ilgili yazılar okuyayım Ben ki doğum yapanların yazılarını 4 gözle bekliyordum, kasım annelerine, aralık annelerine gidiyordum, yeterki doğumla ve sonrasıyla ilgili yazılar okuyayım Ben ki doğum yapanların yazılarını 4 gözle bekliyordum, kasım annelerine, aralık annelerine gidiyordum, yeterki doğumla ve sonrasıyla ilgili yazılar okuyayım Ben ki doğum yapanların yazılarını 4 gözle bekliyordum, kasım annelerine, aralık annelerine gidiyordum, yeterki doğumla ve sonrasıyla ilgili yazılar okuyayım diye.
Ne lazım oldu, neler kullanıldı neler hissedildi, sonrası nasıldı vs :cry::cry:
Keşke sizler doğurmadan yetiştirebilseydim yaşadıklarımı :cry:
Spinal+epidural ameliyat, süt yetmeme, mama konuları, ağlama, sarılık yükselmesi, %10 dan fazla kilo kaybı, böbrekte taş şüphesi, ve kuzum kum döküyor. Bir çok şey var anlatacağım.
Ama böyle yazdığımdan olumsuz algılamayın, her şey mükemmel diyebileceğim kadar Ama böyle yazdığımdan olumsuz algılamayın, her şey mükemmel diyebileceğim kadar Ama böyle yazdığımdan olumsuz algılamayın, her şey mükemmel diyebileceğim kadar Ama böyle yazdığımdan olumsuz algılamayın, her şey mükemmel diyebileceğim kadar güzel.
Evet bir kaç günde çok başka bir hayata başladık, ama biz bu hayatı çok sevdik:KK36:

Gelmeye çalışacağım artık ufak ufak. Biraz yoluna girmeye başladı hayat elhamdülillah.
Şimdiden doğum resimlerine bakıp Mustafamla kavuştuğumuz günü ve anı deli gibi özlüyorum:cry:
Daha 6 günlük ama büyüdü bile:cry:

Doğum yapan arkadaşlarım Allah analı babalı büyütsün, hayırlı sağlıklı e

Günaydın canlar, 9da kontrolümüz var, bakalım ne diyecek doktor... Ne sancı var ne doğum belirtisi, hatta yürürken falan eskisinden daha rahatım, gelmeye niyeti yok bizim paşanın sanırım. Kontrolü olanlar hayırlı haberlerle dönsünler inşallah...
Âmin. Bugün benim de kontrolüm var. Millet gidiyor şu kadar açılman var yatıralım falan deniyor. Bana sanki şimdi git haftaya gel dicek gibi geliyor.

Günaydın kızlar, nasıl olacak bu doğum diye gece uyuyamaz oldum benim psikolojim alt üst olmak üzere :KK57:
Ben de dün gece gözümü kırpmadım. Uyanığım diye mi bilmem yarım saatte bir tuvalete gittim. Hep aklımda doğum nasıl olacak vardı. Eski tatlı uykularım bir hayal oldu. Bi de dün kv gelip Hergün benimle bekleyeceğini söyledi istemem dedim daha doğrusu eşime söylettim, onu da taktım kafaya. Ne zaman doğuracağım belli değil ki.

Canim ne alakası var. Sen uyusan da o aynı işlemi yapıcak yarım uyussan da.. Ama belki onlar orda konuşacak ya, acele et, çabuk şunu ver bunu ver, bebeği çabuk çek vs. O sırada sen duyup telaş yaparsın tansiyonun düşer bi de seninle ugrasmasin diye düşünmüş olabilir..
Epidural de yapiyor normalde ama
Yarin konusacam epidural anestezi için ne gibi uygunsuz şartlar varmis ki genel anestezi yapacak beni

Slm kızlar bugün kontrolüm var uyku muyku kaçtı bende belki yarın suni Sancı falan verip doğuma alır doktor artık gelsinler ama dimi kim var başka benim gibi son haftada olan herkes doğum yaptı galiba
bende varım cnm,bugun 14 ocak,beklenen tarih 19 yazıyor,artık çok sıkıldım beklemekten,bugun kontrolüm var 3 te,bakalım nst nasıl çıkacak,keşke deseki,aaa açılma olmuş hemde 5 cm,eve gitme,hahahhaha mümkünmü böle bişi acaba:KK33:

X