2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar içinizden gelen seslere aldırmayim bende 38 de dogururum diyordum Valla çarşamba günümüz doluyo bizimde bakalım cimcime ne edecek

babyforwe babyforwe canım ben yarin gidecem tekrar doktora soracam ne zamana kadar bekleriz diye 41 dolmadan sezeryan yapmaz benimki zaten bekletir
Aciklik varsa ne ala suniyi verir normale alır ama açıklık. Da yoksa hic istemedigim sezeryana giderim :KK43:

Dün markete gittik toplu alışverişe 3 saat falan ayaktaydim yürü yürü eve geldim karnima agri girdi ama kaburga ve Karin yoruldum diye herhalde uyudum kalktım yok kızımın Keyfi yerinde

bende 2 parmak açıklık vardı perşembe günü
yarın başka dr a görüneceğim, doğurmazsam bu gece eğer bide o baksın
bizde gezdik ettik hiç oturmuyorum ev dede sürekli iş halindeym yok

aynı durumdayız..12 sinde doluyo ama bende bebekte tık yok..hatta görenler daha inmemiş aşağıya yukarda duruyor diyor..doktor bir hafta daha bekleriz dedi..beklemek çok zor..her sabah sancı ümidiyle uyanıyorum ama bişey yok.tevekkül ettim bekliyorum

ne bunyemiz varmıoş maşallah canım
benim göbekte yukarda daha inmemiş herkes haber bekliyor her gece inş başlar sancım diye yatıyorum sabah kalkıyorum ne ağrı ne sancı
turp gibiyim maşşalh durup durup ev temizliyorum

Daha bebek doğmadan almaya gerek var mı süt pompası sizce? Daha ne kadar sütümüz olacağı, bebeğin ne kadar süre emeceği belli değil. Ben inşallah emmeye devam ederse işe başlamama yakın almayı planlıyordum. Model isimlerini aldım ama şimdiden sizden sonrasında yardımcı olsun bize de :)
Canım senin düşüncen de doğru aslında ama bebeğinin ememediği sütleri biriktirebilmen sütün ziyan olmaması açısında bence imkanı olan erken almalı. İlle makina olmak zorunda değil manuel pompalar da kullanılabilir bence. Torbalarda sütün saklanma imkanı var ya. Bir yere gitmen gerekse bebeğe bakacak kişi idareten süt verebilir bebeğe yada ilerde sütün azalsa biriktirdiğin sütleri kullanma şansın oluyor.

kızlar bu gece de doğurmazsam yarın sabah başka dr a kontrole gideceğim hayırlısı olsun artık o ne diyecek bakalım ne kadar beklicez
suni sancı falan derse kabul edeceğim ,artık her anım endişe ile geçiyor hayırlısıyla alalım artık kucağımıza bebeğimzi
bu diğer dr u da çok övüyorlar hayırlısı artık beğenirsem bununla devam edeceğim diğer hastane çok büyük, ilgi az içime sinmiyor hastane değiştirmek buradakiler güzler yüzlü ilgili hayırlısı artık

Kızlar sezeryan olacak ilan var mı ? Hep normal doğum düşünerek hazırlık yapmıştım sezeryani düşünmemiştim ama 15 Ocak ta mecburen sezeryan olucam çatı darligindan dolayi

Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz kaldı
bilgisi olan yardimci olursa sevinirim

Kizlar bebegin odasina kirli sepeti alacam. Malum onun camasirlari ayri yikanacak. Sizce hangisi güzel ?
2. Resimdeki olanlar icine birşey konulduğunda eğilme bükülme yapar mi acaba ? İnce çünkü
Screenshot_2015-01-11-14-07-00.png
çünkü
Screenshot_2015-01-11-14-09-54.png

Gününü geçiren annemiz cok az topikte maşallah 20ler 25ler bile bizden önce doguruyo... gün doldurmaya son 2 günüm Kaldi benimde bakalim ne edecek hanım
annem beni 40+2 de doğurmus

Kizlar son gunlerim sali dogum var ve sıkıntıli geçiyor. Dikkat etmedigimden mi bilmem yuzum elim ayagim sis baya.. iki gundur de muthis kasinti basladi.cnm sıkılıyor dusumu aldim ilik suyla banamisin demiyor
Canım kaşıntından doktorunu mutlaka haberdar et. Safra asitlerinin kana karışması gibi bir durum var Allah korusun. Ben bir hafta kaşındım. Test yaptılar, 4 günde çıkıyo sonuçlar. Test normal çıkınca dermayoloğa yönlendirdi. Gebelik hormonları kaşıntı yapmış meğerse. İki kere ilaç değiştirdi dermatolog anca geçti kaşıntım. Günde 10 kereye kadar ılık duş alabilirsin dedi dermatolog. Sakın sıcak suya girme tenin gerilirse daha çok kaşınırsın dedi. Allah bir daha yaşatmasın. Çok sıkıntılı bi durum. İnşallah çabuk geçer kaşıntın:KK43:((((

Kızlar sezeryan olacak ilan var mı ? Hep normal doğum düşünerek hazırlık yapmıştım sezeryani düşünmemiştim ama 15 Ocak ta mecburen sezeryan olucam çatı darligindan dolayi

Sezeryan olacak olanlar çantaya neler koydunuz nelerden kaçar tane koydunuz gecelik pijama hangisi bebeğe ne kadar bez ve kıyafet koydunuz en az 2 gün kalınıyormus hastanede daha önce sezeryan yapanlar var mı yardım edin dedim ama herkes doğal olarak bebisi ile ilgileniyor buralar sessiz kaldı
cnm merhaba bnde geçen sene ocakta kızımı kucağıma aldım
normal doğumla gittim sezeryan oldum çatım felan dar değildi normal denedik suni sancılar neler neler ama sonunda sezeryen neyse sezeryan olucaksan gecelik giydiriyolar ben lohusa takım koymuştum ama öylece geri getirdik iç çamaşırı felanda giydirmiyolar sürekli dikişlere baktıkları için sen yinede koy
birde ben 2 gün kalmadım 1 gün kalıp çıktım

cnm bnm norml dogum ama yinede cvp veriyim. Ben bebege uç takım giysi koydum . Biri onlu hastane çikişi dogumdan snra giydrilmesi için. İkiside beşli takım. Ayrıyeten iki tane kollu body iki tane tek alt bebek kusarsa çişi filan çıkarsa vs diye. On tanede bebek bezi koydum. Birde sezeryn yapan arkadaslarım var onlar birer gun kaldılar hep hastanede.bir pjama bir gecelik birde sabahlık koysan iyi olur her ihtimale karşı . Bir pakette hasata bezi yada mesane pedide olabilir.

kızlar bu gece de doğurmazsam yarın sabah başka dr a kontrole gideceğim hayırlısı olsun artık o ne diyecek bakalım ne kadar beklicez
suni sancı falan derse kabul edeceğim ,artık her anım endişe ile geçiyor hayırlısıyla alalım artık kucağımıza bebeğimzi
bu diğer dr u da çok övüyorlar hayırlısı artık beğenirsem bununla devam edeceğim diğer hastane çok büyük, ilgi az içime sinmiyor hastane değiştirmek buradakiler güzler yüzlü ilgili hayırlısı artık
hayırlısı olsun cnm hangisi içine siniyorsa oraya dvm et . Bende senin gbi beklemedeyim birde ikinci dogumum ama ne bir sancı ne bişey doguma dair hç bşy yok arada olan yalancı sancıları saymassam. Bende yarın gdecegim kontrole doktor gel bi bakalım bebegin durumuna dedi . Bebegin durumu iyiyse suyu eşi vs açilmam filanda yoksa ayon 15 ine kadar bekletecegini soyledi banada. Bak senin iki santim açikliginda varmiş yarına kadar dogumn baslamassa doktorun suni sancı ile dogumu baslatabilir bncede kabul et suni sanciyi doktorun ne diyorsa onu yapmalısın sonradan keske dememek için. Çunku haftanda dolmuş oluyor Allah korusun ani bir durum gelişebilir bebegin çişini yapması korfon dolanmadı yada daha iri bir bbk gbi norml doguma engel olabileck ani sezeryn kararı verdreck durumlar ortaya çıkabilir.

Kizlar bebegin odasina kirli sepeti alacam. Malum onun camasirlari ayri yikanacak. Sizce hangisi güzel ?
2. Resimdeki olanlar icine birşey konulduğunda eğilme bükülme yapar mi acaba ? İnce çünkü Eki Görüntüle 1370206 çünkü Eki Görüntüle 1370201
Canim ikinci resimdekiler görüntü olarak daha cezbedici ama ilk resimdeki daha kullanışlı. Ikinci resimdekiler evet çok eğilip bukuluyolar, paspal bi görüntü oluşuyor içine birseyler girince..

Arkadaşlar acil bi cvp versin . 38.hafta dayım .3 saatten beri karnımda düzenli sertleşip yumuşama oluyo ardından bel ağrısı yarım saatte bir acaba doğum mu başlıyo.sancı olmadığı için şüphedeyim.ağrı olmadan da kasılmayla başlar mı sizce???
canım ben 5 salıdan beri o haldeyim
Benim Mart Ayında erkek gösterıyor.ama ben martta hamıle kalmış olmuyorum degılmı yani ozaman Nisanamı bakmam gerekiyor.burda takılıyorum işte.yani martta ilişki olursa tutarsa eğer nisanda hamıle kalmıs oluyorum degılmı
http://modamelodi.com/cin-takvimi-otomatik-hesaplama burdan bi dene istersen

Canim ikinci resimdekiler görüntü olarak daha cezbedici ama ilk resimdeki daha kullanışlı. Ikinci resimdekiler evet çok eğilip bukuluyolar, paspal bi görüntü oluşuyor içine birseyler girince..
Bende öyle buldum. Eğilip bukuluyor cevremde gordugum kadariyla

Kizlar bisey sorcam. Taa ne zamandir kontrollerde bebek basi assada popo yukarda dio dr ama hic erken dogum riskin var fln demedi. Artik bel agrilarim basladi hatta oturdugum yerde. Bebegin dogum kanalina girdigi nasil anlasilir? Ilk dogumum olcak merak ediyorum.

Kizlar pazartesi doluyor gunum bebegim diretiyor gelmiyor in sag salim aliruz kucagimiza artik korkmaya basladim dr hersey yolunda var dedi zamani daha ne kadar var sanki 12 ocakta doluyo gunum kilosu da ii masallah rabbim yardimcim olsun cok zormus son gunleri beklemek
40+ 2 hafta -2 hafta normal doğum süresi cnm. 41 de normal zmn 38 de

X