2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canım süresini geçirebilir bi de benim mesela sürpriz bebek bir türlü sat ı hatırlayamadım rastgele bir tarih söyledim Dr a o Yüzden bebeğim doğacağı tarihi benden daha iyi biliyordur diyorum hep
benm gunum tam canm hakkmizda hayirlisi neyse o
Allah razı olsun canim inşallah bebeim skintisiz olur inşallah :KK60:
amiin canm
42 ye kadar beklenebilir aslında
Suyun iyi, esin yaslanmamis bebegin kalp.afişi iyi ise
Ablam 41+1 de doğum yaptı
Ama dediğin gibi beklemek çok zor.

Bence kasinti stresten oluyor canim
Biraz rahat olmaya calis kafani orguyle vs. Oyala

Bende merak ediyorum @Larkin i umarim herşey yolundadir
Dr sadece esi hakkida bisi soylemedi canm diger hersey iyi dedibende sormyi unuttum

Günaydın anneler biz dogduk dun 5-11de hersey yolunda darısı bekleyen hamislerin basina:KK37:
Tebrik ederim, Allah analı babalı büyütsün Hanne bebeği. Başka isim de koydunuz mu?

cumartesi günü ayın 3ü saat 9:30 gibi evde kanepede uzanmış tvbakıyordum
birden suyum geldi kocama suyum geldi diye haykırdım o heyecanla
hemen duşa falan girdim üstümü giyindim
apartopar cıktık evden
doktorum yokmuş hastanede başka bi doktor ultrason cekip hemen sezeryana hazırladı beni
bu arada 5 bardaga yakın suyum geldi ara ara durdu sürekli aktı gitti su
çok heyecanlıydı benim için herşey
ameliyata girdim koluma bi serum taktılar 1000cc lik ama yavaş gidiyordu
sürekli bende saglıkçıyım falan diyordum cok ta ilgilendiler sagolsunlar hatta spinal sezeryan eglenceli gecti durmadan sohbet ederek güldük şakalar falan
ameliyat esnasında beni titreme tuttu ama hemşireler 1 saat sonra gecer dediler,
odaya gectik kocam odayı süsledi
bebegimi doğurdugumda saat 23:05ti
titreme hep devam etti kolumda 4000cc serum vardı hepsini yolladılar ama sondada idrar cıkışım fazlaymış saat 4:20 gibi
en son birden başım fırılfırıl dönmeye başladı kocama kaynanama ben bayılıyorum galiba korkmayın sakın dedim
ondan sonrası bende herşey koptu hiçbirşey hatırlamıyorum
epilepsi krizinine benzer bi kriz geçirmişim
kocam hemen doktorları hemşireleri çağırmış
kaynanam dişlerimi kilitlediğim nefes alamadığım için cenemi acmaya calışmış
medilife hastanesinde yoğun bakım yer olmayınca beni kendi çalıştığım hastaneye ambulansla acil sevketmişler
medilifede ki doktor epikrizime eklemsi krizi diye teşhiş koymuş
kendi hastanemde doktorlar eklempisi krizi tanısı değil demişler
ilkin sezeryana baglı beyine pıhtı atmış diye süphelenmişler cünkü sürekli görme kaybı ve hafıza kaybı tariflemişim
göremiyorum hatırlayamıyorum demişim
çalıştığım hastanede hiç bir arkadaşımı hiç bir doktoru hatta ailemi kocamı bile tanımamışım boş boş bakışarım varmış
mr cekmeye götürmüşler ama çok ajiteymişim 5 kere mr cekmeye calışmışlar bakmışlar kıpırdamadan duramıyorum iğneyle uyutmuşlar
sükürki beynimde pıhtıya rastlanmamış3gün boyunca hafıza kaybı boş bakışlar beni beyin cerrahi yogun bakıma almışlar
doçentler profesörler falan gelmiş
o kadar seviniyorum ki beni iyiki kendi hastaneme götürmüşler bütün hastanede seferber olmuş bana
doktorlarım arkadaşlarım
ailem çok memnun kalmış
kendime geldiğimde annem bana yemek yediriyordu ilkin ruya görüyorum zannettim
kendime gelmişim
doktorların bana yaptıgı acıklama vücüt aşırı sıvısız kalınca epileipsi krizi gibi krize yol açarmış bu durum
ve bu durum her 30 gebeden 1inde görülürmüş
daha öncede böyle vakayla karşılaşmışlar
herkes cok korkmuş ama şükür iyiyim
Allah ım bebegime bagışladı çok sükür
kocam hem bana hem bebege kurban kesip dagıtacak basımızın gözümüzün sadakası büyük bişey atlattım cünkü
iyiyim çok sükür
hikayem bu kızlar
Allah düşmanımın başına vermesin
cok duygusalım ailem görmeden geceleri o duygusallıkla aglıyorum zor bisey atlattım nebiliym belki ölebilirdim
allah ım sizlere saglıklı başarılı doğumlar nasıp etsin canlarım
kimler doğum yaptı heber bekliyorum....
saglıcakla kalın...
Çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın, büyük bir şey atlatmışsın canım. Ailen eşin nasıl korkmuşlardır kim bilir. Bebeğini sağ salim almışsın ya kucağına, her şeyi unutmuşsundur bile. Yavrunla sağlıklı mutlu bir ömür dilerim, Allah analı babalı büyütsün.
Canm haklısın evet ama,, hem kızım kucuk daha 21 aylık,, hemde evde daha 3 günlük bebek var. Evet mıkroba da ıhtıyacı var bunun bılıncındeyım ama daha bunun ıcın cok kucuk.. Çok özledim evet ama Bir iki gün idare edicem artık napım..
Canım tebrikler, kızını kucağına almışsın. Darısı başımıza. Ablacığı da bir an önce iyileşir inşallah.
Madela da çok pahalı ve çoook sesliymiş.

Bugün iyice psikopata bağladığımı gören eşim iki arkadaşımın çok memnun kaldım dediği philips avent scf312 60 modelini aldı. Diğer model için negatif yorumlar hep. Hemde fiyat çok uçuk değil. .inşallah memnun kalırım ve inşallah çokta ihtiyaç hissetmem

Güle güle kullan, inşallah memnun kalırsın.
Ben medela swing aldım, çalıştırıp baktım öyle sesli gibi gelmedi ama diğer markaları bilmiyorum. İnternetteki yorumlarında da sesli olduğunu yazana rastlamadım. Acaba medelanın diğer modeli olmasın?
Fiyatı biraz yüksek diğerlerine göre, ben 325'e aldım ama içinden 50 tl değerinde medela calma biberonu da çıktı, ki onu ayrıca alacaktım zaten. Bana çok çok yüksek gelmedi o yüZden.
Avent çok tercih edilen bir marka, bence memnun kalırsın.
Pompa gerekli mi diye düşünenler için yazayım. Ben açıkçası süt gelmemesi gibi bir ihtimali hiç düşünmedim, gelmeyebilir ama gelmesi için elimden geleni yaparım.
Süt üretiminin sürekliliği için de göğüslerin boşaltılması gerekiyor, bebek emmese bile pompa bu durumda kurtarıcı olacak. Doğum izni bitiminde hemen işe başlamayı düşünüyorum o yüzden de pompayı aldım, işyerinde kullanacağım.

Kizlar içinizden gelen seslere aldırmayim bende 38 de dogururum diyordum Valla çarşamba günümüz doluyo bizimde bakalım cimcime ne edecek

babyforwe babyforwe canım ben yarin gidecem tekrar doktora soracam ne zamana kadar bekleriz diye 41 dolmadan sezeryan yapmaz benimki zaten bekletir
Aciklik varsa ne ala suniyi verir normale alır ama açıklık. Da yoksa hic istemedigim sezeryana giderim :KK43:

Dün markete gittik toplu alışverişe 3 saat falan ayaktaydim yürü yürü eve geldim karnima agri girdi ama kaburga ve Karin yoruldum diye herhalde uyudum kalktım yok kızımın Keyfi yerinde

Eflalim öok sevindim doğum yapmana bebeğinin sağlığına.. Böbreklerinden de haberdar et bizi. Abisini sevsinler o da bebek oluyor demek ki babası da onu numaradan kundaklasın arada :)
Gözün aydın tebrik editörüm Allah analı babalı sağlıklı büyütsün..

Canım sen mutlaka dene ben inanarak denemiştim çünkü faydası olan kişileri öok duydum forumdan ama bana olmadı o ayrı.. bir iki gün mememi almadı beğenmedi sonra güzel mama bilmem ne kokulu krem sürdüm öyle Aldı soğanı beğenmedi.. Sağ göğsüm de fena yara oldu:KK43: umarık faydalı olmuştur..

Oh canım çok şükür. Herkes buğdaytanesi ne olanlar diye bahsetti korkumdan soramamıştım Bebeğin ve sen sağsınız ya gerisi hallolur Ağlayarak okudum. Ilk günler daha güçlü çeler çünkü kolostrum denen süt sor geldiği için vakum gibi yapılır gene öyle olacak sık emzir mama verme göğsünü sağ imkanım varsa inş

Büyük geçmiş olsun canım..

Dayanamıyorum uykusuzluktan ölüyorum:) ama başka çare var mı bana Muhtaç bebek var. Doğunca anlayacaksın :)
Cnm uykusuzluk ve stres (geçen sene kardeşimle bizzat tecrübe ettim ) sütü çok azaltıyor. Yanında teslim edeceğin biri varsa bırakıp muhakkak uyu. Sağabiliyorsan sağ ver yanındakine sağamıyorsanda Bi öğün mama yemekle ölmez çocuk. Sen iyi olmadan oda iyi olamaz. Bunu unutma. En sonunda aşırı titiz tavrı sürekli emzircem diye kendini telef etmesi yüzünden sutu azaldı sonra da mastit oldu ve 40 günlükken yeğenime süt veremez hale geldi. Nolur sen kendine önce iyi bak

Slm kızlar son aya kadar catlamadım cok mutluydum ama 1 haftadir karnim cok kasınıyor belime dogru acayip kasınıyor bu catlak kasıntı gecince mi ortaya cikar hani boyle kirmizimsi morumsu cizgiler yok bende

Kizlar pazartesi doluyor gunum bebegim diretiyor gelmiyor in sag salim aliruz kucagimiza artik korkmaya basladim dr hersey yolunda var dedi zamani daha ne kadar var sanki 12 ocakta doluyo gunum kilosu da ii masallah rabbim yardimcim olsun cok zormus son gunleri beklemek
aynı durumdayız..12 sinde doluyo ama bende bebekte tık yok..hatta görenler daha inmemiş aşağıya yukarda duruyor diyor..doktor bir hafta daha bekleriz dedi..beklemek çok zor..her sabah sancı ümidiyle uyanıyorum ama bişey yok.tevekkül ettim bekliyorum

@buğdaytanesi82 canım çok üzüldüm yaşadıklarına aklım sendeydi şükür şimdi iyisiniz bundan sonrası çok güzel geçsin sizin için
benim oğlumda mememi tutmuyor slikon uçla güçlükle veriyorum ağlıyor savaşıyor pes etmiyorum veriyorum oturduğum yerde zıplaya zıplays şekilden şekile giriyorum ucu direk verince yalayıp bırakıyor şırıngayla verdik onu istiyor biberona yeni başladım ondan sonra slikon ucu tutmaya başladı bir emse ahhhhh
sürekli süt sağıyorum inşaallah seninkide tutar

Slm kızlar son aya kadar catlamadım cok mutluydum ama 1 haftadir karnim cok kasınıyor belime dogru acayip kasınıyor bu catlak kasıntı gecince mi ortaya cikar hani boyle kirmizimsi morumsu cizgiler yok bende

Canım bol bol Kremlrn kaşıntı çatlağın Alarmı
Ben son hafta ve doğumda çatladım malesef :KK43:(

kızlar aklım hep sizde telddn beceremiyorum mesaj yazmayı yazdıklarımın çoğu çıkmıyor
unuttum sanmayın süt sağarken tel elimde okumaya çalışıyorum hep
annem gitti yine iki gün zor durdu dün ablam geldi eşime diyor bu kızın yatması lazım hep ayakta dikişleri iyileşmez dedi eşimde o da sizin ayıbınız abla yatıracaksınıx dedi gülerek anneme laf vurdu ablam gidene kadar dedi yat diyd annem bir kere yat demiyor her fırsatta kendi yatıyor şaka gibi ya ilk gece bilr hastanede o uyudu horultusundan ben uyuyamadım o halimle kucağımds oğlum koltukts bir saat oturdum.... Sürekli tv açıktı dizi izledi en son anne kapat artık başım şiştii dedim illa söylemek gerekiyor bir şeyi yaptırmak için
büyük oğlum hasta oldu kv gilden geçti huysuz hem de çık ne yapcağımızı şaşırdık
kv de hasta gelemez yardıma hoş az önce geldi bakmak için sinirlendim hasta hasta ne diye geliyorsa
ben niye böyle nasipsizim kızlar
tek güzellik yavrularım iyi onların mis kokusu

Inşallah bebeğin memenin emer birinci öyle idi ve 6 aydan sonra artık hiç almadı ve 1 yaşına gelmeden süt bitti.sizin kaç cc çıkıyor sütünü bebeğe ne kadar cc yetiyor . Yalnız güzel anneler önerim kesinlikle direkt memeden verin kaşık Şırnak meme koruyucu iyice soğutuyor çocugu
OTE="eflalim, post: 38799977, member: 214143"]kızlar aklım hep sizde telddn beceremiyorum mesaj yazmayı yazdıklarımın çoğu çıkmıyor
unuttum sanmayın süt sağarken tel elimde okumaya çalışıyorum hep
annem gitti yine iki gün zor durdu dün ablam geldi eşime diyor bu kızın yatması lazım hep ayakta dikişleri iyileşmez dedi eşimde o da sizin ayıbınız abla yatıracaksınıx dedi gülerek anneme laf vurdu ablam gidene kadar dedi yat diyd annem bir kere yat demiyor her fırsatta kendi yatıyor şaka gibi ya ilk gece bilr hastanede o uyudu horultusundan ben uyuyamadım o halimle kucağımds oğlum koltukts bir saat oturdum.... Sürekli tv açıktı dizi izledi en son anne kapat artık başım şiştii dedim illa söylemek gerekiyor bir şeyi yaptırmak için
büyük oğlum hasta oldu kv gilden geçti huysuz hem de çık ne yapcağımızı şaşırdık
kv de hasta gelemez yardıma hoş az önce geldi bakmak için sinirlendim hasta hasta ne diye geliyorsa
ben niye böyle nasipsizim kızlar
tek güzellik yavrularım iyi onların mis kokusu[/QUOTE]
İnş

Tebrik ederim, Allah analı babalı büyütsün Hanne bebeği. Başka isim de koydunuz mu?

Çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın, büyük bir şey atlatmışsın canım. Ailen eşin nasıl korkmuşlardır kim bilir. Bebeğini sağ salim almışsın ya kucağına, her şeyi unutmuşsundur bile. Yavrunla sağlıklı mutlu bir ömür dilerim, Allah analı babalı büyütsün.

Canım tebrikler, kızını kucağına almışsın. Darısı başımıza. Ablacığı da bir an önce iyileşir inşallah.

Güle güle kullan, inşallah memnun kalırsın.
Ben medela swing aldım, çalıştırıp baktım öyle sesli gibi gelmedi ama diğer markaları bilmiyorum. İnternetteki yorumlarında da sesli olduğunu yazana rastlamadım. Acaba medelanın diğer modeli olmasın?
Fiyatı biraz yüksek diğerlerine göre, ben 325'e aldım ama içinden 50 tl değerinde medela calma biberonu da çıktı, ki onu ayrıca alacaktım zaten. Bana çok çok yüksek gelmedi o yüZden.
Avent çok tercih edilen bir marka, bence memnun kalırsın.
Pompa gerekli mi diye düşünenler için yazayım. Ben açıkçası süt gelmemesi gibi bir ihtimali hiç düşünmedim, gelmeyebilir ama gelmesi için elimden geleni yaparım.
Süt üretiminin sürekliliği için de göğüslerin boşaltılması gerekiyor, bebek emmese bile pompa bu durumda kurtarıcı olacak. Doğum izni bitiminde hemen işe başlamayı düşünüyorum o yüzden de pompayı aldım, işyerinde kullanacağım.

Cok gecmis olsun canım bebisin nasıl

@buğdaytanesi82 canım çok üzüldüm yaşadıklarına aklım sendeydi şükür şimdi iyisiniz bundan sonrası çok güzel geçsin sizin için
benim oğlumda mememi tutmuyor slikon uçla güçlükle veriyorum ağlıyor savaşıyor pes etmiyorum veriyorum oturduğum yerde zıplaya zıplays şekilden şekile giriyorum ucu direk verince yalayıp bırakıyor şırıngayla verdik onu istiyor biberona yeni başladım ondan sonra slikon ucu tutmaya başladı bir emse ahhhhh
sürekli süt sağıyorum inşaallah seninkide tutar

buğdaytanesi82 ağlayarak okudum çok t2çmil olsun su içs3n olmayacak mıydı yani anlamadım .bebeğini sürekli emzirme inşallah memeden emer kızım ı sağarak besledim öyle zordu ki Allah kolaylık versin
bebegim meme tutmuyor onun disinda iyi sukur
ilk dogurdugumda cukcuk emmisti sonradan yogun bakima gecince memeyi unuttu tabi
suan sagarak veriyorum sutu ama daga c o k mamayla besleniyor surekli emzirmeye calisiyorum ama tam bi iskence iki cekiyor ondan sonra agliyor durmuyor
nasil olcak bilmiyorum mamada icime sinmiyo anne sutunun yerini tutamaz tabi

Canim su icmekle karsilanac as k bisey degil bu spinalden once en az 2000cc serum takilmasi lazimmis ama beni apartopar ameliyata aldilar ve koluma taktiklari 1000cc lik serumun bile ceyregi gitmemisti ameliyat bittiginde
arti sondadan acayip idrar cikarmisim yani ustten taktilari sivida alttan gitti aninda
neyse olan oldu suan iyiyim ya onemli olan bu
bebegimin derdindeyim memeyi bi emse alissa baska sikintim kalmiycak...

X