2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Hoşgeldin çok geçmiş olsun. Benim dün çatı muayenesi oldu darmış normal doğum olmaz sezeryan dedi 15 Ocak sezeryan günümüz hayırlısı artık.
Herkese bi kulpları var zaten. Çatın dar yok kafası buyuk yok dönmedi yok kan sulandırıcı kullanıyorsun yok boyun kısa. . Sinir oluyorum yaa

arkadaslar çin takvimine göre hamıle kalıpda dogru çıkan varmı aranızda.

Benimki tutmadi. Erkek diyordu cin takvimi ama kizim olacak insaallah..

Canim cok zor bi durum. Allah yardimciniz olsun. Annecigine en acilinden sifalar versin.

Günaydın anneler biz dogduk dun 5-11de hersey yolunda darısı bekleyen hamislerin basina

Gozunuz aydin canim. Bahtu acik olsun bebisinin. Allah ayirmasin..

Kizlar ben geldim
cok sukur iyiyim 3gun yogun bakimin ardindan hayata tekrar donmek guzel ve cok saskinim cunku 3gune ait hicbirsey hatirlamiyorum
kimler dogum yapti bu arada
iyilik haberlerinizi bekliyorum...

Canim cok zor bi surecten gecmissin. Ama cok sukur atlatmissin. Allah tekrarini gostermesin, beterinden saklasin. Seni yavruna bagislamis Rabb'im. Tekrar da ayirmasin insaallah. Bebisini op kokla yerimize annesi..

Anladım.. Rabbim iki evladına da saglık sıhhat versin insallah..

Canim bu benim 3. Bebeğim olacak sagolasin iyi dileklerin için Rabbim bütün kuzucuklara analarina babalarına sağlık sıhhat versin inşallah

Kizlar merhaba. Sabah gidip nst'ye girdim. Tam bagladi kemerleri cikti hemsire agrilar basladi. Belimden kasigima giren ama dayanamayacagim bir siddette olmayan agrilar. Agrilar surekliydi ilk basta. Nstde de gorunmedi ama. Nst sonucunu gosterirken doktoruma anlattim agriyi, hemen vajinal muayene yapti ve aciklik 2cm olmus dedi. Agrilari takip et bakalim duruma gore tekrar muayene edicem dedi. Bu arada ben de hastanedeki gebelik egitimine katildim. 3dkda bir gelen ama yine siddeti fazla olmayan agrilarim vardi. Seminer bitince doktoruma ugradim. Dedim ben yemek yiyip gelsem olur mu, tamam dedi, esimle yemege gittik. Tam yemege oturduk benim agridan eser kalmadi. Yemek sonrasi tekrar hastaneye geldik ve tekrar vajinal muayene yapti doktorum. Aciklik hala ayni dedi. Evin nasilsa yakin. Evine git dinlen, agrin olur ya da suyun gelirse hemen ariyosun dedi. Ama eger pztesiye kadar dogum olmazsa pztesi sabah erkenden geliyosun, suni sanciyla baslatiyoruz dogumu dedi. Bu arada sezeryana da sikintili normale de sikintili dediniz kafam allak bullak oldu dedim doktora, meger sezeryan yapmak istemedigini, suyun seviyesi bebegi tehlikeye atma noktasina gelmeden dogum olursa normal olmasindan yana oldugunu ancak saliya kadar gelmedigi takdirde bebegi riske atmamak adina sezeryana alacagini ifade etmeye calismis. Benden haberler boyle. Kizimin eli kulaginda, en gec pztesiye kadar insaallah gelecek teyzeleri.. dualarinizda bana da yer verirseniz sevinirim. Rabb'im hepimize saglicakla kolaylikla bir avazda dogumlar nasip etsin insaallah..

Maşallah gırmeyeli bebişler gelmiş Allah analı babalı büyütsün biz cok küçük doğunca sık sık emziriyorym onun dışında sarılık gecırduk fototerapi
Gördük halen sarılığımı var degeri ölctütüyorum arada gidip syın 19 kontrolümüz var bakalım kac grm aldık gündüz uyuyoz gece tın tin uyutmuyor uykusuzum başım catlıyo sistemim çökmüş durumda sizler ne durumdasınız

canım ya hayırlısı inşallah okuyunca duygulandım ben senin adına inşallah kolay ve acısız bir doğumun olur

Eski hastane de doktor yanında olacaksa orda yap derim canım

o seçeneğim yok canm

saol canım amin

@bugdaytanesi82 çok geçmiş olsun canım

inşallah memnun kalırsın yorum yaparsan kullandıktan sonra sevinirim

Kizlar sabah kontrolumuz vardi. Okuyorum herkes nst girmis alttan muayene vs olan cok ben daha ikisini de yasamadim. Agrim oluyo dedim doktora bel vs. ok dayanilmicak gbi degiller normal daha da articak dedi. Her an bekliyoruz artik dedi. Normal dogumdan yana ki bebegin buyuk oldugunu soyluo bilemedim

Kizlar ben geldim
cok sukur iyiyim 3gun yogun bakimin ardindan hayata tekrar donmek guzel ve cok saskinim cunku 3gune ait hicbirsey hatirlamiyorum
kimler dogum yapti bu arada
iyilik haberlerinizi bekliyorum...
Çok geçmiş olsun canım allah korusun inşallah bebişinide senide çok üzüldüm dualarım seninle ve bebeğinleydi .

Çok çok geçmiş olsun canım allahım seni bebeğine ve sevenlerine bağışlasın çok korkup üzüldük duyunca neyseki geçmiş önemli olan o rabbim bütün hamilelere yardım etsin kolay doğumlarımız olsun...

Çok Sağol cnm ablam yolda inşallah rahat edicem biraz annem de iyi olsa inşallah biraz daha iyi gibi şimdilik allah razı olsun hepinizden iyiki varsınız :)

Çok Sağol cnm amiin inşallah:)

Ay cnm ya ağlayarak okudum allahım korumuş seni bebişine ve sevdiklerine bağışlamis :)

canım ins emecektir sutun üç gün yoğun bakım sonucu cogalamadı o da mamaya alisti ondan olur o kadar mamayi biberon değil de kasık la verip arkasındann hemen emzırmeyı dene yada önce emzir sonra manayi çay kaşığı ile hem karnı doyar hem emme refleksi gelişir ... Sen anne olarak daha iyi bilirsin iç gudulerını kullan edecek sonunda yeter ki güçlü ol annesi bak ne atlattı ayaktasın
canım geçen okumuştum erken lohusalıkta yani doğum sonrası ilk bi gün içinde olan bi olaymıs Rabbim seni sevmiş korumuş kuruna bağışlamış ins yavrunla mutlu huzurlu bi hayat sürüp bü olanları gülümseyerek hatırlarsınız
Ya nasıl dayanıyorsun.
Mecburiyet mi
canım arkadasin adına cevap veriyorum ama mecburiyet değil de anne olunca herşey dayaniyordu öyle müthiş bi olay ki bi yandan zaman ne çabuk geçti diyorsun ben 26 yaşındayım ama çok şey sıgdırmısım biraz hızlı koştum sanırım univ sonrası nişan atama evlilik 6aylık evlilik sonrası kizima hamilelik 4yıllik evli ıken oglumu kucagıma alışım yani toplam 5yıllık öğretmenim 4yıldır evliyim 3yıldır tek çocuk annesiyım son yirmi gündür iki çocuk annesi :):) bazen diyorum ki çok mu acele ettim kılolarımı vermem lazım falan tipim kaymış saç saginin gözler mor ...sonra bu bencil dusunceyı bölen bi minik kız sesi anneciğim ah ne sihirli kelime sonra küçük gozleriyle sana muhtacım bakışı atan ınga a a diye bi oglus.... Işte herşeye değer....

Sağol cnm amiin .

Daha bebek doğmadan almaya gerek var mı süt pompası sizce? Daha ne kadar sütümüz olacağı, bebeğin ne kadar süre emeceği belli değil. Ben inşallah emmeye devam ederse işe başlamama yakın almayı planlıyordum. Model isimlerini aldım ama şimdiden sizden sonrasında yardımcı olsun bize de :)

S ssule07 canım aynı benim olay olmuş demek ki benim doktordan ondan suni sancı ile başlattı dogumu bi hafta bekletti ... Kendimi gördüm sende ins çok kolay şekilde hemen kucağına alırsın fistik kizini opuyorum dualarimiz seninle

Canim cok gecmis olsun, Allah sifalar veesin.. Cok etkilendim canim uzme kendini ( imtihan iste, insallah butun gunahlarn dokulmustur, sen simdi gunahsiz tertemiz annesin, Allah guc kuvvet versin, bebeginle cok mutlu ol insallah

Kaç kg görünüyor şu anda bebek? Bizimki de biraz önde ama normal doğuma engel olmadığını söylüyor doktor. Önemli olan çatı yapısı imiş. Tabi bizimkinin hala gelmeye niyeti yok gibi süreyi aşarsak daha da kilo almış olacak nasıl olacak korkusu sardı şimdi. NST ye ben de hiç girmedim ama çatı muayenesi oldum. Onu yapmadan doğumun normal olabilme yorumunu yapabiliyorlar mı ki? Benim bildiğim çatı kontrolü yapılmalıydı şimdiye kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…