2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
yani kararım derken yrn sabah serum bağlanmasın gitmiceksin yani öylemi cnm,suyun ve sancının gelmesinimi bekliceksin doğrumu anladım

Benim bebiş 3 kiloyu geçtiğinde döndü. Ben döndüğünü anlamadan dönmüş. Hemde 36da tersti 37de döndü. Neresi neremde hala anlamıyorum. Hatta geri tekrar ters döner mi diye şüphedeyim. Seninki de sezeryan tarihine kadardönebilir.

Hayirli haberini bekliyorumcnm hersey sahane olmys ins ikinizde cok iyinisinizdiir
yani kararım derken yrn sabah serum bağlanmasın gitmiceksin yani öylemi cnm,suyun ve sancının gelmesinimi bekliceksin doğrumu anladım
Evet gitmicem canm yarin sancimi suyumu beklicem

Kiiizlar gecen gun nisan konusu konusuluyordu herkeste pembe olmuyormus diye bu konuyla ilgili bilgisi olann

Bence doktor gidecek diye suni sancı vermesini kabul etme. Seni ve bebeği mi düşünüyor kendi alacağı parayı mı

Bence doktor gidecek diye suni sancı vermesini kabul etme. Seni ve bebeği mi düşünüyor kendi alacağı parayı mı
Yok canim asla
Sonrasutum gelmicek falan saatlerce sanci cekcem anam aglar valla nasipse 2 gece icinde dogururum degilse de bebegimin keyfi ne zam gelirse o zamn dogururum

Kızlar kafama bir şey takıldı, şimdi diyelim ki açılma, sancı falan olmadı, 41+ larda suni sancı ile doğuma karar verildi, epidural doğum yapabiliyor muyuz? Suni sancı verilirse epidural olmaz gibime geliyor, bilgisi olan var mı?

Bebek 40i cikana kadar 40 kez huy degistirirmis. Bir gunu diğer güne uymaz
İnşallah seninkinden gazi sorunlu bebek olmaz canim benim.

Bebekler döndü bizi de telaş sardı. Ufak bi ağrım olsa korku sarıyor geçtiğinde de doğururum ne var diyorum:)
Bende 1 gün sanci çekerim en fazla sonra rahat ederim diyorum
Ama sanci geldiğinde fikrim ne olur bilmiyorum
İsabetli bir karar vermissin bayb
Suni sanci değil kendi sancinla farklı bir Dr tarafindan dogurulmayi tercih ederim bende

Akışına bırak bence. Normali deneriz olmazsa sezeryana alır ama hiç denemeden sezeryan demek iyi olmaz herşey müsaitken.
İnan benim için de hiç rahat etmeyecek ama doktorun karar ver demesi böyle kasarsan çok zor olur demesi kafamı karıştırdı. Bir de etrafımdakiler hastanedeki ebelerin yetersizliğinden bahsetti, Dr gitti en kötüsünü anlattı normal diye ısrarcı olursam bebeğimi riske atmış olur miyim gibi düşünceler geçiyo kafamdan. Ama ben yine de normal diyeceğim, akışına bırakalım diyeceğim sanırsam yaa. Dün uykularım kaçtı şu konu yüzünden

Yok canim asla
Sonrasutum gelmicek falan saatlerce sanci cekcem anam aglar valla nasipse 2 gece icinde dogururum degilse de bebegimin keyfi ne zam gelirse o zamn dogururum
Öyle cidden bi problem olmadığı sürece bebisin istediği vakit gelsin....Bende beklemedeyim gece kötü oluyorum adet sancısı olayı devam ama sık araliklarla girmiyor diye gitmiyorum doktora hakkimizda hayırlısı...bu arada seninkide oglanmiydi geç mi geliyor bu oğlanlar acep...:))gerçi bizim Babis te 10 aylık dogmus: /

Işte tam benim aradığım soru böyle doğuran varsa cevabı bende merak ediyorum..dün eşime dedim sancı kismina dayananazsam epidural alırım diye al feda olsun diyor sebekk:)))

Suniye de epudral yapıyorlar canım

Sen bedenine kendine güven sonrada doktorlara...zaten en ufak bi aksilikte sezeryana cevirirler hastane ortaminda olduğunuz sürece korkmayın olumlu düşünün hersey güzel olacak bebislerimize. Kavustugumuz an unutacagiz sancıyı manciyi insallahhh: )

açilma olmadan suni sanci verilmiyor diye bilşyorum ben .

canin açilma ve sanci çiktigi zaman dogum baslamassa suni sanci veriyorlar zaten ama doktorun hastaneden ayrılcagı için seni erknden dogurtmaksa amacı bnce baska bi doktora gorunmelisin bide o baksın ne diyecek ama kendi sancimi beklicem diye kontrollerini ihmal etme son biliyorsun son hafta riskli oluyr .

Bebekler döndü bizi de telaş sardı. Ufak bi ağrım olsa korku sarıyor geçtiğinde de doğururum ne var diyorum:)
Bende oyleyim valla sancı olmayınca bir cesaret geliyor sonra hemen geciyor o cesaret anlık yani
Hayrına yapıyor sanki, şu an en çok ihtiyaç duyduğumuz şey cesaretlendirilmek. Korkuyorum dediğimde kardeşim abla biz ne adet sancıları çektik bunu da atlatcaksın diyor, gaza gekiyorum
Bana kimse cesaret vermiyor bu forumdakiler haric kime desem aman ne var dogumda diyorlar
Normalde iyi davranirdi ama son muayenede asabiydi dr amcamız bende yaslılıgına verdim

kendini kasmaya bakma cnm dogumla ikisi bir degil bnm ikinci dogumm olacagı halde gecenki alttan muanede çok kastım kndimi acidi doktorda diyo senin ikinci dogumn degilmiydi neden kastın bu kdr diye. bide ebelerin yeterszligini anlamadım hani ebenin işi alttan bkmk nst ye baglmk filan nasıl bi yeterszlk olabilirki ilgiszlermi acaba o yuzdenmi sanmıyrm ama , çunku dogum esnasında surekli bnları yapmaları gerekyr bebegin annenin durumu için . Yinede aklına yatmıyorsa baska bi daha donanimli bi hastanede dogum planlıyabilirsin ama doktrunu bu saatten snra degiştrmk istemessende bu sartlar altında dogumu kabul edecksn o zmn da.

Canım tam cikaramadim hangisi ama preeklampsi yada eklampside sara benzeri nöbetler oluyor ama daha tehlikeli bi hali belki öyle birşey olmuştur Rabbim şifa versin inşallah.su kaybını ben de anlamadim inşallah tez zamanda iyilesirler

Doktor niye kararı sana bıraktı onu anlamadım. Sonuçta çatı muayenesinde hangimiz kendimizi kasmadık ki. Kastık diye doğuramıcaz mı yani. Doktor cesaret vermesi gerekirken korkutmuş hayret yani. Sırf sebep kasmansa çok saçma. Kilosu çok değil başı büyük değil bebek ters değil vs sırf kastın diye mi sezeryan? Sevmedim doktorunu.

Canım suni Sancı epidurale engel değil. Suni Sancı Alıp açılması olunca 4 cm den sonda epidurali alabilirsin aslında daha önce de verilirmiş ama Doğumu yavaşlatıyor diyr 4 cm sonrası epidural alabilirsiniz.

saol canm
kiz canm benimki bel agrim var bugun tansiyonumda dusuk halsizm biraz
Dusun dedi zaten karar bana ait gunumu beklicem o yuzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…