2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Benimde kızım olacak canım =)
Bu eşler hep aynı kafada işleri güçleri bizimle kafa bulmak =))
Eşimde öyle ama ben kızıyorum duygusuzsun diyorum...
Eee sen içinde büyütüyorsun ben hareketlerini hissedemiyorum, sesini duyamıyorum diyor...
Bir doğsun benden sana fırsat kalmaz diyor =)
Bakalım göreceğiz...
Ne güzel jile elbiseler var ya =)
Sende bakıyor musun?
Ben şimdiden almayı planladığım kıyafetler var =))
Erken ama ufaktan almak lazım. Sonra onun telaşıyla herşey yarım kalır diye endişe ediyorum.

Bana da hep erken erken dediler ama biz bebek odamızı bebek arabamızı aldık, hastane çıkışlarımız, tarak biberon emziklerimiz filan tamam :KK52::KK52: erken merken değillll, 8,5 aylığım ben, kimse beni durdurmaya çalışmasınnnn:21::21: para buldukça alıyoruz biz eksikleri, geriye sadece bakım malzemelerimiz, bi de bana kremler gecelikler kaldı. Bu ay da kalan eksikleri tamamlayıp sonra battaniye örmeyi, bebek şekerlerimizi hazırlamayı, odamızı hazır etmeyi planlıyorum. son ayda da naaparım bilmem. bu acelecilikle ben 9 ay tutmam kızımı içerde gibi gelio bana ama:KK1::KK1: o jileler elbiseler filan da beni benden alıyo, Allahımmmm hepsini içinde bebeğimi hayal ede ede seviyorum ki tocam bana gülmekten yerlere yatıyo :KK1::KK1: ne cici şeyler var ya bebişler için, tam da yaza 3-4 aylık olacaklar ki giydircen elbiseleri, kolları bacakları da her fırsatta ısırcannn:KK16::KK16::KK16:

cnm çoçukluktsn beri kahvaltısız duramam.annem saolsun:KK1::KK1:eşimde bu konuda destekçi.ben hazırlanırken kahvaltıyı hazrlıyor saolsun..
benim derdim de kuzumu akşamları aç bırakıyorum yemek yersem mideme dokunuyor.şişiyor ağrıyor..arada çorba yada yoğurtlu şeyler yiyorum.ama akşam yemeklerinden kaçınıyoruz resmen:KK14: kuzum aç kalıyor..

aşı canlı virüs ondan olabilir ama benim ki neden anlamış değilim okulda çocuklar hep hasta banada bulaştı sanırsam..

Annem ben kendimi bildim bileli çalışır =)
Evde hafta sonları kahvaltı yapabiliyorduk anca...
Bende ki alışkanlıkta oradan kalma.
O hazırlar işe giderdi ben tekim diye oturup yemezdim...
Şimdi eşime hazırlıyorum o yiyor ben oturuyorum bu şekil...
Kahvaltılık türü şeylerle de pek aram yoktur zaten.
Yenmek için çok çalıştım bu alışkanlığımı ama yok huylu huyundan vazgeçmezmiş =)
Aman dikkat et tatlım hasta olma...
Zaten havalar kötü tahminen bütün illerde durum böyledir.
Biz hamileyiz diye çok çabuk kapıyoruz..
Dikkat et kendine.

bende hafta içi kahvaltı yapamam sadece pazar günleri
onuda eşime evdeyse beraber yaparız.
Sabahları bir kase kahvaltılık gevrekler var ya onlardan yiyorum...ballı çikolatalı karışık meyveli falan
hatta süt bile dökmüyorum...tv karşısında çatır çutur yiyorum 1 bardak su yada süt le
hem tuvalet sorunuma da iyi geliyor,vitaminli de ayrıca

Tuvalet sorunum hiç olmadı çok şükür...
Aksine ne yesem 10 dk midemde duruyor =)
Sonra koştura koştura wc nin yolunu tutuyorum...
Gevreklerle işi götürdüm bu zamana kadar, hala da öyle onları yiyebiliyorum ama nereye kadar demi :KK31:
Meyve salatası yapıp içine ceviz falan atsam sabah sabah yesem nasıl olur diye düşünüyorum şimdi.
Yarın kalkınca bir deniyeyim en iyisi.

Bende çok hayal kuruyorum
allah nasip etsin inşallah
o saçlarına uçuş uçuş tokalar taktığımı,kısacık eteklerin altından o ısırmalık poposuna fırfırlı kilotlar giydircem
kurban olsun annesi onu yaratana.....

böyle hayallerle geçmez bu dört ayyy :KK9::KK9: ama anladım ki bebişlerin bizden çekecekleri var, ortak hayalimiz totoşlardan ısırmak galiba :KK16::KK16:

Bana da hep erken erken dediler ama biz bebek odamızı bebek arabamızı aldık, hastane çıkışlarımız, tarak biberon emziklerimiz filan tamam :KK52::KK52: erken merken değillll, 8,5 aylığım ben, kimse beni durdurmaya çalışmasınnnn:21::21: para buldukça alıyoruz biz eksikleri, geriye sadece bakım malzemelerimiz, bi de bana kremler gecelikler kaldı. Bu ay da kalan eksikleri tamamlayıp sonra battaniye örmeyi, bebek şekerlerimizi hazırlamayı, odamızı hazır etmeyi planlıyorum. son ayda da naaparım bilmem. bu acelecilikle ben 9 ay tutmam kızımı içerde gibi gelio bana ama:KK1::KK1: o jileler elbiseler filan da beni benden alıyo, Allahımmmm hepsini içinde bebeğimi hayal ede ede seviyorum ki tocam bana gülmekten yerlere yatıyo :KK1::KK1: ne cici şeyler var ya bebişler için, tam da yaza 3-4 aylık olacaklar ki giydircen elbiseleri, kolları bacakları da her fırsatta ısırcannn:KK16::KK16::KK16:

Oo sen herşeyi hazır etmişsin zaten =)
Senin gibi bir kafa hamiş arkadaşım olsa yanımda...
İstanbulda ki mağazaların altını üstüne getirirdik :KK1::KK1::nazar:
Ben araba ve beşik için Ocağı bekliyorum..
İstanbul bebek fuarı var oraya gitmeden karar vermek istemiyorum...
Gerçi beşiğini eşimin ablası alacakmış ama ne zaman belli değil.
Ben yine gider bakarım bir çok şeyine =)
Sende benim gibisin belli ki :KK53:
Yat, kalk düşün hayal kur bak bakın, araştır bütün zamanım böyle geçiyor =))):KK52:
Bir hayaller kuruyorum şimdiden...
Giyeriz kızımla aynı eşofman takımını, aynı spor ayakkabıyı...
İstanbul kazan, ben kepçe dolaşırız falan :KK1::KK1::KK1:
Bak yine aklımın iplerini saldım :KK52:
Off off gel Nisan Gel....:KK5:

Son düzenleme:
Oo sen herşeyi hazır etmişsin zaten =)
Senin gibi bir kafa hamiş arkadaşım olsa yanımda...
İstanbulda ki mağazaların altını üstüne getirirdik :KK1::KK1::nazar:
Ben araba ve beşik için Ocağı bekliyorum..
İstanbul bebek fuarı var oraya gitmeden karar vermek istemiyorum...
Gerçi beşiğini eşimin ablası alacakmış ama ne zaman belli değil.
Ben yine gider bakarım bir çok şeyine =)
Sende benim gibisin belli ki :KK53:
Yat, kalk düşün hayal kur bak bakın, araştır bütün zamanım böyle geçiyor =))):KK52:
Bir hayaller kuruyorum şimdiden...
Giyeriz kızımla aynı eşofman takımını, aynı spor ayakkabıyı...
İstanbul kazan, ben kepçe dolaşırız falan :KK1::KK1::KK1:
Bak yine aklımın iplerini saldım :KK52:
Off off gel Nisan Gel....:KK5:

bekarken ben de istanbuldaydım. ailem orda şu an, beylikdüzünde. evlilik hazırlıklarında o kadar gezdim ki herşeyi öğrenmiştim. eminönü, kadıköy, bakırköy :KK1::KK1::KK1: çok güzel gezilirdi valla, gez gez bitmiyo bir de, doğuma kadar oyalardı bizi :KK52: neyse ki izmiri de öğrendim. burda da ihtiyacıma göre gitcek yeri biliorum da gel velakin hafta sonu olcak taa, tocacığımın keyfi yerinde olcak taaa, bana eşlik etcek deeeee... bi sürü işşş :KK9::KK9: ayyy, aynen ben de öyle hayaller kuruyorum, bi yandan da eşime üzülüyorum kendini dışlanmış hissetcek die :44: hayallerimde hep kızımla bir örnek giyiyoruz, elinden tutup geziyorum ki aaaa, bişey unutmuşum "tocamıııı":KK1::KK1: ilk bebişim o benim, valla hem hayallerimi hem tocişimi ihmal etmeden nasıl çıkcam işin içinden bilemedim :44:

bekarken ben de istanbuldaydım. ailem orda şu an, beylikdüzünde. evlilik hazırlıklarında o kadar gezdim ki herşeyi öğrenmiştim. eminönü, kadıköy, bakırköy :KK1::KK1::KK1: çok güzel gezilirdi valla, gez gez bitmiyo bir de, doğuma kadar oyalardı bizi :KK52: neyse ki izmiri de öğrendim. burda da ihtiyacıma göre gitcek yeri biliorum da gel velakin hafta sonu olcak taa, tocacığımın keyfi yerinde olcak taaa, bana eşlik etcek deeeee... bi sürü işşş :KK9::KK9: ayyy, aynen ben de öyle hayaller kuruyorum, bi yandan da eşime üzülüyorum kendini dışlanmış hissetcek die :44: hayallerimde hep kızımla bir örnek giyiyoruz, elinden tutup geziyorum ki aaaa, bişey unutmuşum "tocamıııı":KK1::KK1: ilk bebişim o benim, valla hem hayallerimi hem tocişimi ihmal etmeden nasıl çıkcam işin içinden bilemedim :44:

Valla şimdi unutuyoruz bir heyecanla ama =)
Onlar 2 adım uzak dursun çocuk doğduktan sonra...
Sonra eşim beni sevmiyo triplerine gireriz :KK1::KK1::KK1:
Daha gelecek zamanı bak gör sen =)))

Canım nerelerdesin sen ?
Göremiyorum artık pek seni.
İyi misin, halin keyfin nasıl?
Merak ettim valla, bakındım bugün yoktun.
Umarım bir yaramazlık yoktur.

hep biz haklıyıııııızzz :KK9::KK9::KK9:

Demi yaa =)))
Ama biz çekiyoruz hep, temizlik,yemek,ütü v.s
Daha da nicesi...

$images.jpg

slm kızlar herkese iyi hafta sonları...:KK3::KK3: oh bee haftasonu geldide bende kendime geldim dinlendim...ama boğazım yanıyo sanırım bende grip olucam:KK43:( dün ayrıntılı ultrasonumuz vardı bebeğim sürekli eliyle yüzünü kapatıyordu...dr. organlarını detaylı inceledi...bende uzun uzun seyretme fırsatı buldum :KK16::KK16:

kızlar sıze bırsey sorucam du gece gec yattım 4 gbı uydum ve saha 6 da karnımda mıdemden baslayan felakket bı agrı ve bebege doru ınıyodu zor uydum ve terrar uyandım 9 dave aynı sıdedtlı agrı bı an bebgım dusdu gbı hıseetım cok korktum ama tekkrar uydugmda uyadıgımda bıse yoktu acaba bebgıme bıse olmusmudur ılk defa bolee bı agrıyla karsılastım:KK50::KK50::KK50:

Günaydın kızlar,

Bende dün gece acildeydim.Dün bütün gün kahverengi akıntı geldi daha fazla beklemek istemedim tedirgin oldum gittim acile kadın doğumcuları varmış allahtan ultrasonda baktı kanama alanı yada bir sorun görmedi yorgunluktan olabileceğini söyledi ki son 2 gündür gerçekten fazla yorulmuştum.Ama çok şükür içim rahatladı.Bir tek doktorun nursuz sıfatına taktım sanki zorla benim için gelmiş gib,i zaten nöbetçiymişsin ne surat asıyorsa.Birde Medical artık işi ticarete dökmüş acile gelen hastaları nöbetçi doktorlara gönderiyor onlarda muayene ücretlerini alıyolar.Yani dün acil diye gidip 60 TL para verdim.İnsan parasında değilde zaten benim sigortamdan dünya parası alıyor bari acil durumlarda insanları hoşnut bıraksınlar diyecem ama bu ülkede zor tabi...

geçmiş oşsun canım inşallah şuan kalmamıştır akıntın

Günaydın kızlar,

Bende dün gece acildeydim.Dün bütün gün kahverengi akıntı geldi daha fazla beklemek istemedim tedirgin oldum gittim acile kadın doğumcuları varmış allahtan ultrasonda baktı kanama alanı yada bir sorun görmedi yorgunluktan olabileceğini söyledi ki son 2 gündür gerçekten fazla yorulmuştum.Ama çok şükür içim rahatladı.Bir tek doktorun nursuz sıfatına taktım sanki zorla benim için gelmiş gib,i zaten nöbetçiymişsin ne surat asıyorsa.Birde Medical artık işi ticarete dökmüş acile gelen hastaları nöbetçi doktorlara gönderiyor onlarda muayene ücretlerini alıyolar.Yani dün acil diye gidip 60 TL para verdim.İnsan parasında değilde zaten benim sigortamdan dünya parası alıyor bari acil durumlarda insanları hoşnut bıraksınlar diyecem ama bu ülkede zor tabi...

geçmiş olsun canım inşallah şuan kalmamıştır akıntın

sevindim bak dediğim çıktı canım bende de öyle oluyor arada duruyor annesini meraktan çatlatıyor arada oynuyor ozaman rahatlıyorum

Kızlar kardeşimin eşi de çok istiyor bebişi olmasını Allah onlara da göstersin inşallah sizlerden ricam 41 anne adayından 1 er Ayetel Kürsi okumalarını rica edebilir miyim? Birincisini ben okuyayım 40 kişiden bekliyorum Allah rızası için. Ama okudum diye yazmayın beğenirseniz mesajı daha rahat takip edebilirim. Şimdiden teşekkürler kızlar.

iyi akşamlar herkese... nete anca girebiliyorum. of bugün çok yoruldum ya temizlik falan yaptık. ev tertemiz oldu çok şükür kendimi çöp evde yaşıyor gibi hissediyordum. yemekti şuydu buydu derken geçti vakit. bebeğim de az az oynadı bugün bakalım içimde...

Evet ben de o firfirli dantelli suslu seylerden hoslanmiyorum. Sade seyler bakiyorum genelde. Tac da da bi kac model var baktigim ama hep internet uzerinden baktim. Gidip inceleme sansim hic olmadi. Anti-alerjilk, anti-bakteriyel filan falanlarina dikkat etmek lazim mi yoksa sadece pamuk olsa yeter mi?

ben de hiç sevmem süslü abartılı şeyleri. benbi fırsatım olursa english home daki uyku setlerine de bi bakıcam. geçen bi öylesine bakmıştım. ama çok fazla incelemdim cnm. tabi dediklerinin hepsine dikkat etmek lazım bence.

X