2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Bu belirtilen belirtiler daha ilerki donemde cikicak sanirim. Mide bulantisi icin erken degil mi 5+3 bilemedim . Idrarim tam soylediginiz gibi. Bu belirtilere gore de oglum olacak:)
Allah bu seferde saglikli bi kiz nasip etsin size 3.de Masallah. Darisi bize saglikla 3 tane :)

sağlıklı olsunda erkek kız farketmez ama annelik hisleri herzaman baskın çıkıyo erkek olucakmış gibi geliyo bana da eşimde öyle tabi başı herzaman sağlık

biz kontrolden geldik.küçük fasülyem gayet iyi kalp atışınıda duydu(k) heyecandan hatırlamıyordum kociş söyledi.kızım ultrason için sedyeye uzanınca baya ağladı babası sakinleştirdi nasıl doğuma gidicem kızımı nasıl bırakıcam düşünmeye başladım şimdidien.çizelgemi değiştiricem sürpriz bebek olduğu için sat hatırlamıyordum 30 mayıs 1 2 3 haziran olabilir dedim 30 mayısa uygun çıktı 4gün erkene alıcam doğum tarihim 6 mart
gelelim doktorumuza bir liste halinde sorduğumuz soruların yanıtlarına belki başkalarınada fikir olur diye yazıyorum.bu arada kızımı normal doğumla dünyaya getirmemde katkısı çok büyüktür doğuma 20 gün kala aylarca gittiğim doktoru bırakarak kendisini keşfettim ve en basından beri gitmediğime pişman oldum.kendisine rica ettim doğuma girmesi için kırmadı sağolsun.çok iyi bilgisine güvendiğim normal doğumu sayesinde yaptım.
NOT:herkesin bünyesi farklı olabilir ve düşük tehlikem yok çok şükür sağlıklı bir gebelik yaşıyorum lütfen düşük tehlikesi olanlar dikkate almayınız
1.tatil yolculuk serbest
2.ilk 3 ay oruç tutulabilir
3. ilişki serbest
4.folik asit elevit kan ilacı ve aşırı bulantılarım için dramadine yazdı
5.doğuma kadar emzirebilirsin bilimsel olarak kanıtlandı
6.denize girmek serbest
aklıma takılan husus kızımı doğuma kadar emzirirsem doğumdan sonra napacagım olmaz bence doğuma 1 ay kala bıraktırıcam inşallah.Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin kolay doğum olsun inşallah amin

Son düzenleme:
ben 8 gün oruç tutdum zorlanmadım hiç ama 8. günde böbreğim ağrıdı akşamda kasık ağrım vardı sanırım susuz kaldığım için ağrıdı eşim ve ailesi korktu izin vermiyorlar tutmama ama yine kendin bilirsin diyo bişey olucak diye korkuyorum o yüzden tutmuyorum bebeşlerdoğsun ozaman büyüsün ozaman tutarız allah affetsin ilkinden hamile ve emzirme döneminden 2 ay var bundanda 2 ay olucak 4 ay borçlandım vitamin kullanıyormusunuz bu arada

kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yap ben ilk hamileliğimde 6 veya 7 .aydı sanırım tutamadım doğumdan sonraki ramazan yani gecen yılda kızım 7 -8aylıktı ama ek gıdaya geçememişti emdiği için tutmadım etti 60 gün henüz bu borçlarımı ödeyemedim çok zor oluyor bu hamileliğimde bebek küçük olduğu için ve bünyem elverdiği için 8gündür tutuyorum ve 1 gün fire dışında tamamlayacagım sadece bugün tutmadım burda okuduklarımdan dolayı idrar kesem boş olursa ultrasonda gözükmez vs düşündüm bol su içip gittim ve çikolata yedim çikolata yiyince bebişler hareketli olur ultrasonda.

Son düzenleme:
Benımde son adetım 7 hazıran 5+5 haftalık gebeyım kesemızı gorduklk😄 ama daha bebıs vs yok tabı... Ne zaman gorurum hıc bılmıorum ılk bebgım bu napcagımı bılmıom...

kızlar aşermeleriniz var mı yaaa?ben bugün ilk defa aşerdim.hem de limona.resmen saldırdım.dilimleyip tuzlayıp tuzlayıp yedim valla.hep ekşi şeyler çekiyo canım.kız mı erkek mi acaba çok merak ediyorum.:18:

kızlaaaarrr,
benim yarın kontrolüm var kalp atışları için. Allah'ım ben de duyarım inşallah o pıt pıt atan minik kalbi....

aynen canm daha erken onlar ıcın genelde 7-8. haftalarda baslıyrmus. benım 6+5 de basladı mesela uc gun once

hadi bakalımm cnmmm inş hayırlısıyla minnosun pıt pıt sesini duyarsın darısı da bizlere olur inşş daha sonra

canım ınsallah duyarsın. benım gıbı ıdrar kesen bos ıcınde ne su ne yemek hıcbırsey yokken gıtme sakın doktora. ıcerı gırmeden once 1 ltre suyu devır doktoru beklerken. net gorursun ultrasonda keseyı yada bebegı

ben bugün bebeğimi gördüm :) geçen hafta sadece keseyi görmüştüm 5+0 da, bugün de 6+2 de bulantılarım için tekrar gittim aradan 9 gün geçmişti 7 mm olmuş yavrum. pıt pıt larını ultrasonun sesinde problem olduğu için duyamadık ama gördük. kımıl kımıl içerde pıt pıt hareket ediyor. tahmin edersiniz mükemmel bi duygu yaaaa. ben sadece görünce böyle oldum bi de duyunca naparım bilmem bugün bütün gün elimde ultrason fotografıyla gezdim evin içinde Allahım bebeklerimizi bize bağışlasın sağlıklı bişekilde eli ayağı düzgün doğsunlar inşallah.

bir de çok garip bi gün öncesi bulantıdan hiç bişey yiyememiştim yediğimi hemen çıkarıyodum bugün maşallah hiç bişeyim yoktu. ben öyle sürcek sanıyodum ama bigün başka bi gün başka olmaya başladı. acaba yarın nasıl olcak merak ediyorum. doktor bulantıların genellikle de psikolojik olduğunu söyledi evde kapanıp durma dedi hatta şehir dışına gidebiliyosan hava değişimi bile iyi gelir dedi. bulantı hapı verdi ama çok kötü olmadığım sürece kullanmıcam.

canımmmm yemın edıyorum gozlerım dolu bişekilde yazıyorum sankı o duyguyu ben yaşamışım gıbı mutlu oldum.yarın bizde kesemızı gormeye gıdıcez eşimle.rabbim o guzel duyguları bizede yaşamayı nasıp eder inşallah.saat 2,30 ve ben hala heyecandan uyuyamıyorum yarını beklıyorum delı gıbı.inşallah sağlıklı guzel bır gebelık donemı yaşarsın canım.

ben varım cnm.idrar ve kan testi hamile gösteriyo fakat bugun dr.a gittim.kese görünmedi.sat 8 haziran benim.ona göre 6.hafata içindeyim.ama geç döllenme olmuş dedi dr.10 gün sonra çağırdı tekrar.anlam veremedim canım cok sıkkın.geç döllenme olduğu için görünmemiş ama inşallah 10 gün sonra görünür.kız kardeşimin 6.haftasının sonunda görünmüş mesela.yani göremesende panik yapma cnm.7.hafta da ancak görenler bile var.bakalım ben de beklemedeyim.hayırlısı ile bebeklerimizi kucağımıza alırız inşalllah.

ay canım ya uğraşmışsın da bir sürü sağol :)
amin canım bütün güzel dileklerin için teşekkürler .
ben yarın gidicem en son adet tarihim 11 haziran,nette hesaplattığıma göre bugün 5+2 oluyor ama yarın gidicem bakalım doktor ne diyecek çok gerginim kalp atışlarını duyana kadar böyle gider herhalde hatta doğuma kadar ilk bebek olunca acemilik de oluyormuş onu anladım

herkese günaydııınn

geçmişi okuya okuya gideyim dedim ama işin içinden çıkamadım yahu, maşallah ne çok döktürmüşsünüz, gözlerim ağrıdı:2:

hadi yaaaa ben de henüz aşerme falan yok malesef

ben kızımın nerde olduğunu hiç hatırlamıyorum, ablam sen biliyordun hatta bana dokundurdun diyor ama hiç aklımda değil

mide bulantısı yok, baş dönmesi yok, uyku hali yok, idrarı kestiremedim henüz bilemiyorum bakalım

Aybüke bence senin oğlın olucakkk..bu arada bişey duydum sağ kasık ağrırsa oğlan sol kasık ağrırsa kız olurmuş:)))))))))

onu ben de duydum ama sağda hissedip kızı olanlar da var, o yüzden oğlana kendimi çok koşullandırmak istemiyorum, bakalım beleyeceğiz, kızım olsa da çok sevinirim ama şu çevre baskısı delirtiyor beni, kızım olsa sevinecek ohh oğlu olmadı işte diyecek o kadar çok kişi var ki etrafımızda sanki oğlan olsa da kız olsa da ekmeğini suyunu onlar vercekler, şu çevre baskısından bıktım artık, hergün birisi laf atıyor, 2. damat geliyor diye, nerden biliyorsunuz diye haykırasım geliyor ayrıca gelse size ne diesim geliyor, ayy utanmadan iddiaya giren bile olmuş, tövbe yarabbim yaaa

bugün bende de var birtane, yağlı yağlı hem de çok acıyorrr normalde adet günüm bugün, belki o yüzden mi oldu acaba

aynen canm daha erken onlar ıcın genelde 7-8. haftalarda baslıyrmus. benım 6+5 de basladı mesela uc gun once

10 gunde 2 kilo vermisim :) kusmalarimda baslarsa 3. Ayin sonunda 10 kilo vermis olur muyum acaba?
Ayyyy sevindim birden...
(Saglikli olucaksak sevinirim bebisimle tabi)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…