2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
ben bugün bebeğimi gördüm :) geçen hafta sadece keseyi görmüştüm 5+0 da, bugün de 6+2 de bulantılarım için tekrar gittim aradan 9 gün geçmişti 7 mm olmuş yavrum. pıt pıt larını ultrasonun sesinde problem olduğu için duyamadık ama gördük. kımıl kımıl içerde pıt pıt hareket ediyor. tahmin edersiniz mükemmel bi duygu yaaaa. ben sadece görünce böyle oldum bi de duyunca naparım bilmem :KK70: bugün bütün gün elimde ultrason fotografıyla gezdim evin içinde :KK70: Allahım bebeklerimizi bize bağışlasın sağlıklı bişekilde eli ayağı düzgün doğsunlar inşallah.

bir de çok garip bi gün öncesi bulantıdan hiç bişey yiyememiştim yediğimi hemen çıkarıyodum bugün maşallah hiç bişeyim yoktu. ben öyle sürcek sanıyodum ama bigün başka bi gün başka olmaya başladı. acaba yarın nasıl olcak merak ediyorum. doktor bulantıların genellikle de psikolojik olduğunu söyledi evde kapanıp durma dedi hatta şehir dışına gidebiliyosan hava değişimi bile iyi gelir dedi. bulantı hapı verdi ama çok kötü olmadığım sürece kullanmıcam.

:KK52:canım benim ne kadar güzel haberler bunlar :nazar:,darısı başımıza.Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin yavrularımızı:KK49:

:KK52:canım benim ne kadar güzel haberler bunlar :nazar:,darısı başımıza.Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin yavrularımızı:KK49:

canım ne güzel bebeğini görünce rahatlamışsındır biraz.İnş.kalp sesinide duyarsın.darısı bizim başımıza inş.sadece kese gördük 15 gün sonra çağırdı doktor inş görürüm bebeğimi ve kalp atışlarını çok merak ediyorum tedirgininm görsem rahatlayacağım.Allahım bebeğimizi bize bağışlasın sağlıklı bi şekilde inş.

Benımde son adetım 7 hazıran 5+5 haftalık gebeyım kesemızı gorduklk ama daha bebıs vs yok tabı... Ne zaman gorurum hıc bılmıorum ılk bebgım bu napcagımı bılmıom...

cnm benim seninle ayniyiz. benimde son adet tarihim 7haziran... keseyi 5+0 da gorduk. yarin 6+0 tekrar gidicem doktora. dr demisti bir hafta sonra yine gel ... gecen defa bisi dememisti cunku... insallah yarin hersey yolunda gider... bebisi goruruz...
belki pitpitlarida duyarsak super olur....

onu ben de duydum ama sağda hissedip kızı olanlar da var, o yüzden oğlana kendimi çok koşullandırmak istemiyorum, bakalım beleyeceğiz, kızım olsa da çok sevinirim ama şu çevre baskısı delirtiyor beni, kızım olsa sevinecek ohh oğlu olmadı işte diyecek o kadar çok kişi var ki etrafımızda sanki oğlan olsa da kız olsa da ekmeğini suyunu onlar vercekler, şu çevre baskısından bıktım artık, hergün birisi laf atıyor, 2. damat geliyor diye, nerden biliyorsunuz diye haykırasım geliyor ayrıca gelse size ne diesim geliyor, ayy utanmadan iddiaya giren bile olmuş, tövbe yarabbim yaaa:KK47::KK47:

su cinsiyet ayrimi yapanlar sanki onlari kadin dogurmadi... evlat ayrimi yapana hayirmi gelir evlatlarindan ...
oyle insanlar heryerde var... ama kiz evladin yeri ayri ailesine duskun deger bilen olurlar... sen gonlunu ferah tut...
bak bizim orda bir hikaye var adamin biri tek basina is yapmaya calisiyormus. Bisiler tasiyormus... Erkek cocuklari fln varmis ama kendi havalarinda... neyse komsulari adama sormus esegin yoksa ; damadindami yok diye... anlican kuzum varsin gelsin 2. damat.
saglikli sihatli hayirli evlat olduktan sonra gerisi onemli degil...

kızlarrr , bacak agrısı yasayanlar var aramızda , dün akşam iş çıkışı bana da oldu , sebebini bileniniz var mıdır acaba ? belki ilk gebeliklerden tecrübesi olanların fikri vardır ... :KK43:((

kızlarrr , bacak agrısı yasayanlar var aramızda , dün akşam iş çıkışı bana da oldu , sebebini bileniniz var mıdır acaba ? belki ilk gebeliklerden tecrübesi olanların fikri vardır ... :KK43:((

bana iğne batması gibi oldu dün.
Dizimde ve baldırımda oldu :44:

Kizlar ben bugun sizden dua rica ediyorum tatil sebebiyle sehir degistirince keseyi falan gorebilmek icin kontrole bugun gidicem kac gundur kabus goruyorum umarim hersey yolundadir

Kizlar ben bugun sizden dua rica ediyorum tatil sebebiyle sehir degistirince keseyi falan gorebilmek icin kontrole bugun gidicem kac gundur kabus goruyorum umarim hersey yolundadir

ooohh sen bugün sadece keseyi değil pıtpıtları da duyacaksın inşallah.
Hayırlı haberlerini bekliyoruz. :)

Bugün doktora gideceğiz bebeğimizi tekrar ultrasyonda görmek için 2 gün önce doktor kan testinden sonra ultrasyonda baktı ama bebişimizi zor gördü.sanki susam yutmuş gibiydim.minacccık.bakalım bu gün nasıl olmuş büyümüş mü? annesi ona iyi bakmış mı?babası da gelecek ayyyy eşimin tepkisini merak ediyorum onu görünce ne hissedecek?
Kızlar nasıl besleniyorsunuz?Nelere dikkat ediyorsunuz bu benim ilk hamileliğim de :)

ben bugün bebeğimi gördüm :) geçen hafta sadece keseyi görmüştüm 5+0 da, bugün de 6+2 de bulantılarım için tekrar gittim aradan 9 gün geçmişti 7 mm olmuş yavrum. pıt pıt larını ultrasonun sesinde problem olduğu için duyamadık ama gördük. kımıl kımıl içerde pıt pıt hareket ediyor. tahmin edersiniz mükemmel bi duygu yaaaa. ben sadece görünce böyle oldum bi de duyunca naparım bilmem :KK70: bugün bütün gün elimde ultrason fotografıyla gezdim evin içinde :KK70: Allahım bebeklerimizi bize bağışlasın sağlıklı bişekilde eli ayağı düzgün doğsunlar inşallah.

bir de çok garip bi gün öncesi bulantıdan hiç bişey yiyememiştim yediğimi hemen çıkarıyodum bugün maşallah hiç bişeyim yoktu. ben öyle sürcek sanıyodum ama bigün başka bi gün başka olmaya başladı. acaba yarın nasıl olcak merak ediyorum. doktor bulantıların genellikle de psikolojik olduğunu söyledi evde kapanıp durma dedi hatta şehir dışına gidebiliyosan hava değişimi bile iyi gelir dedi. bulantı hapı verdi ama çok kötü olmadığım sürece kullanmıcam.

canım gözün aydınnnnnnnnnn :KK52:
maşallah görmüşsünüz bebişinin pıt pıt kalp atışlarını :KK16:
çok sevindim canım allah sonuna kadar hayırlısıyla devam ettirsin inş :KK16:
biliyorsun seninle günlerimiz aynı benim kontrolümde salı günü inş bende duyarım pıt pıtları :KK16::KK16::KK16:

Merhaba arkadaşlar;
Benim mide bulantılarım hafif hafif ama çok şeyden tiksindim yiyemiyorum kahvaltı yapamıyorum mesela ama önüme sulu yemek konsun ne mide bulantısı kalıyor ne tiksinme bu kadar etkiler mi bilmiyorum. Süt içemiyorum ama yoğurt ve ayran istiyor canım acayip bir biçimde. Merak ediyorum bu kadar erken bir sürede bu kadar çok etkilenme olur mu?

tebriklerrrr darısı başımıza:))

biz kontrolden geldik.küçük fasülyem gayet iyi kalp atışınıda duydu(k) heyecandan hatırlamıyordum kociş söyledi.kızım ultrason için sedyeye uzanınca baya ağladı babası sakinleştirdi nasıl doğuma gidicem kızımı nasıl bırakıcam düşünmeye başladım şimdidien.çizelgemi değiştiricem sürpriz bebek olduğu için sat hatırlamıyordum 30 mayıs 1 2 3 haziran olabilir dedim 30 mayısa uygun çıktı 4gün erkene alıcam doğum tarihim 6 mart
gelelim doktorumuza bir liste halinde sorduğumuz soruların yanıtlarına belki başkalarınada fikir olur diye yazıyorum.bu arada kızımı normal doğumla dünyaya getirmemde katkısı çok büyüktür doğuma 20 gün kala aylarca gittiğim doktoru bırakarak kendisini keşfettim ve en basından beri gitmediğime pişman oldum.kendisine rica ettim doğuma girmesi için kırmadı sağolsun.çok iyi bilgisine güvendiğim normal doğumu sayesinde yaptım.
NOT:herkesin bünyesi farklı olabilir ve düşük tehlikem yok çok şükür sağlıklı bir gebelik yaşıyorum lütfen düşük tehlikesi olanlar dikkate almayınız:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
1.tatil yolculuk serbest
2.ilk 3 ay oruç tutulabilir
3. ilişki serbest
4.folik asit elevit kan ilacı ve aşırı bulantılarım için dramadine yazdı
5.doğuma kadar emzirebilirsin bilimsel olarak kanıtlandı
6.denize girmek serbest
aklıma takılan husus kızımı doğuma kadar emzirirsem doğumdan sonra napacagım olmaz bence doğuma 1 ay kala bıraktırıcam inşallah.Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin kolay doğum olsun inşallah amin

Bende sendenim canım. 13 aylık allah bağışlasın bir kızım var. Ve Mayıs,haziran ayı çok yoğun geçtiği için (kızımın doğum günü bkz Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun ve görümcemin düğünü) sat ı bilmiyorum. şüphe üzerine 16.07.2013 te doktora gittim ultrasona girdim ve 5+2 günlük hamile olduğumu öğrendim. Süpriizzz 2.kez plansız hamileyim allah her isteyene nasip etsin inşallah. Biraz erken bir bebiş ama allah böyle uygun gördü demekki. HAyırlısı ile kucağımıza alırız inşallah şimdi kalp atışlarını duymak için gün bekliyoruz.

ben varım cnm.idrar ve kan testi hamile gösteriyo fakat bugun dr.a gittim.kese görünmedi.sat 8 haziran benim.ona göre 6.hafata içindeyim.ama geç döllenme olmuş dedi dr.10 gün sonra çağırdı tekrar.anlam veremedim canım cok sıkkın.geç döllenme olduğu için görünmemiş ama inşallah 10 gün sonra görünür.kız kardeşimin 6.haftasının sonunda görünmüş mesela.yani göremesende panik yapma cnm.7.hafta da ancak görenler bile var.bakalım ben de beklemedeyim.hayırlısı ile bebeklerimizi kucağımıza alırız inşalllah.

inşallah canım inşallah sağsağlim alırız kucağımıza rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşallah bir sorun çıkmaz

kızlarrr sanırım aşırı derecede armut aşeriyorum:26: kardeşim geitrmişti dün ama yeşil tatsızdı benim istediğim sarı içi yumuşak tatlımsı armut... burdan bulamamışlar....

Kızlar ben oruç tutuyorum. Hiçbir sıkıntımda yok. Henüz doktora da gitmedim daha çok erken olduğunu düşünüyorum.:KK17: keseyi göremezsem çok üzülürüm. Alttan muayene kesinlikle istemiyorum. tuttuğum oruç bebişime zarar vermez demi? akşam çok güzel yiyorum. meyve bolca tüketiyorum. folik asidimi alıyorum. Şimdilik oruca devam bakalım. Rabbim kolaylaştırsın güçleştirmesin.

X