2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
günaydın güzel anne adayları

nasılsınız?

ben bu sabah acayip şiş bir şekilde uyandım. karnım gazla dolu sanki....

ben dr. 6. haftanın içinde gitmeyi düşünüyorum... hem kalp atışlarını da dinlemiş oluruz. siz de durumlar nasıl:44::44:

Gunaydin herkese bende hic hamilelik belirtisi yok sadece kasiklarima sanci giriyordu o da zamanla azaldi goguslerim sis ve aciyor o kadar unutuyorum bile:))ben de bidahaki haftasonu gideyim diyorum sat tan baslayip sayinca 6 hafta oluyor bakalim hamilelik belirtileri ne zaman baslayacak

Gunaydiinnn..unutuyorum ben de bazen bebisimi..oturdugum yerden hizlica kalkinca bicak batiyo sanki..bide cok uykum war...biraz daha bekliyip öyle gidiym diyorum doktora..alttan muayeneye gerek kalmadan karnimdan baksin..

Gunaydiinnn..unutuyorum ben de bazen bebisimi..oturdugum yerden hizlica kalkinca bicak batiyo sanki..bide cok uykum war...biraz daha bekliyip öyle gidiym diyorum doktora..alttan muayeneye gerek kalmadan karnimdan baksin..

günaydınlarr

anlaşılan aynı fikirdeyiz 6. hafta konusunda..

Bir de arkadaslar nadil besleniyorsunuz kac kg hamile kaldiniz benim boyum 1.60 kilom ise 63.5evlendigimde 55 kiloydum 63.5 oldumsimdi de hamileyim mumkun mertebe dikkat ediyorum ama bakalim surec nasil isleyecek ins fazla kilo almam ve catlamam(

Bir de arkadaslar nadil besleniyorsunuz kac kg hamile kaldiniz benim boyum 1.60 kilom ise 63.5evlendigimde 55 kiloydum 63.5 oldumsimdi de hamileyim mumkun mertebe dikkat ediyorum ama bakalim surec nasil isleyecek ins fazla kilo almam ve catlamam(

benim de şuanki en büyük problemim kilo canım. 1.70 boyundayım kilom 72-73 olmuştur herhalde:18::18::18: ilk hamileliğimde 67 ile hamile kalıp 81le bitirmiştim... ama bu defa daha kontrollü olmam gerekiyor...

beslenme konusuna gelince bu sabah hemen 2 ceviz, 2 badem, 2 fındık ile başladım. bundan sonra her sabah yenilecek... kahvaltı menüme hemen bir kase yoğurt ekledim.. ve tabi ki en önemlisi suuu... ilk aylar bulantılar olabileceği için beslenme konusunda çok yüklenmezsen de oluyor.

ayrıca folik asit kullanmak gerekiyor....

sanırım en erken ben gidicem nasıl sabrediceksiniz ? Ben bu hafta miniğimle tanışıcam valla

maalesef kilo konusunda sıkıntılıyım ben de..1,67 boyum..kilom 68...ilk hamileligimde de bu kilodaydim..toplamda 7-8 kiloyla bitirmistim..insallah yine oyle olur..beslenme konusunda ozel bisiy yapmiyorym henuz..

sanırım en erken ben gidicem nasıl sabrediceksiniz ? Ben bu hafta miniğimle tanışıcam valla

ay napiim alttan muayene etmesin diye meecbuur

Gayet detaylı açıklamışsın güzel bir cevap olmuş canım:) Benim de çok düzensizdi regllerim ama doktora sormuştum senin düzenin bu bir sıkıntı yok demişti. 32-33 günde bir regl olduğum da oluyordu 28 günde bir de. Düzensizlik korkutmasın seni diye söylüyorum. Sen bugün bir test yap bence çıkabilir de belli olmaz. Çıkmazsa kesinlikle üzülme ama daha vaktin var ne de olsa.

merhaba
nasıl gidiyor heyecanlı günler
folic asid kullanmaya başladınız mı
bazı arkadaşalr geç gitmeyi düşünmüşler benim nacizane fikrimse
alttan muayaene o kadar acı veren birşey değil korkmayın anlık bir durum sıkıntı olmuyor
ben ilk hamileliğimde doktor direk iğne tedavisine başlamıştı düşük tehlikesi var diye rahim ağzına tutunmuştu
korkutmak değil amacım yinede biran önce gidin tedbiri elden bırakmayın derim
en azından içiniz rahat olur

ben 27yaşındayım 164cm boy 68kg kilo biraz fazla umarım sağlıklı bir hamilelik olur kaç kilo alırsam alayım sorun değil sonrasında gider bebeğimin peşinde koşturmaktan

Galiba:))hatta ben bazen diyorum haftaya degil de temmuzun ikinci haftasinda mi gitsem biraz daha mi kesin olur sanki diye

Bende hiçbir belirti yok kızlar. Ağrı sızı bulantı uyku hiiiççç bi şi yok. Ben de şu anda temmuzun ilk haftasında karar kıldım doktor için. Satım 26 mayıs. Ama bazen daha da beklesem mi diyorum da çatlarım heralde:))

hamilelikte özellikle yenilmemesi gerekn birşeyler var mı
ben maydanoz ve nane yenilmemesi gerektiğini duydum
çay kahve türk kahvesi hazır ürünlerin yenilmeside sakıncalıymış

Her söylediğine katılıyorum canım. Folik asit çok çok çok önemli. Ben marttan beri kullanıyordum zaten şu anda da devam ediyorum.
Dışarıda çiğ sebze meyve yemeyin ve az pişmiş kırmızı eti kesinlikle tüketmeyin. Onun dışında güzel bir kahvaltı yapın. Yumurta, yoğurt, peynir, süt, portakal suyu tüketmeye çalışın. Bilmediğiniz güvenmediğiniz hiç bir yerde yemek yemeyin. Fındık ceviz badem de çok yararlı. Balık tüketin olmazsa bezelye yiyin. Benden şimdilik bu kadar:))

Son düzenleme:
açılın yoldaaaaaan bebişim geliyooooooo

herkese merhaba, önce ocak annesi olcam dedim tutmadı, sonra şubat annesi olayım dedim, tutmadı, nihayet mart annesi olabileceğim galibaaaaaaa bugün öğrendiğime göre hamileyim, 4 hafta 3 günlük fasülyem bile yok ortada

ancak düşük tehlikem varmış progestan verdi doktor. inşallah bebeğim bana tutunur da bu yolda size eşlik edebilirm

aynen canım, benim de ikinci hamileliğim, ilkinde 10 kio ile kapattıım da bu kez baya kilolu başladım 172 boyundayım 73 kiloyum yine hedefim on kilo, anında ekmeği kestim, makarna ve pilavı kestim bugünden itibaren

Son uc gundur yine ovu testi yaptim ikisi cok silikti bugun telrar koyuydu ve buda gebelik isareti olabiliyormus sonra gebelik testi yaptim alttan siluetini gordum ikinci cizginin ama umitlenmek istemiyorum sabah tekrar test yapicam bakalim hayirlisi

Son uc gundur yine ovu testi yaptim ikisi cok silikti bugun telrar koyuydu ve buda gebelik isareti olabiliyormus sonra gebelik testi yaptim alttan siluetini gordum ikinci cizginin ama umitlenmek istemiyorum sabah tekrar test yapicam bakalim hayirlisi

Ovulasyon testi hiç kullanmadım canım bilmiyorum ama gebelik testini sabah ilk idrarınla yap. Çok silik bile olsa gebesin demektir. Benim de silikti. İnşallah olur canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…