2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
onemli olan 3 aydan sonra yemekmis kizlar. ben bugun doktora sordum, hiç kendini yorma canin o anda ne istiyosa onu ye dedi, hergun ayni seyi yesen bile sorun olmaz, 3 aydan sonra duzelir dedi. yalniz 1 bardak sut sart hergun.
Maydonoz icinde tabak tabak yeme ama salatanin yemegin icinde birsey olmaz dedi. fazla yenince ostrojeni azaltiyormus.
Ayrica sabaha karsi gaz sancilarim fena oluyor , papatya cayi bana normalde iyi gelir, icebilirsin zarari olmaz dedi, rezene de ic dedi.
Gaz sorunu yasayan varsa benim gib bilginize.
Çok faydalı bilgiler vermişsin canım sağol. Kızlar benden de bir hatırlatma doktora gitmeden önce soracağımız soruları not alalım unuturuz oraya gidince heyecandan:))

Bende de aynı sorun vardı. Eşim karbonhidratları kısmamı önerdi. Neredeyse hiç yemiyorum. Protein (kırmızı et) ve sebze yiyorum. Günde toplam iki porsiyon meyve ve bir avuç ceviz yiyorum. Kendime maydanoz yaprakları ve sapları ile kaynatarak hazırladığım çayı bol limon sıkıp içiyorum. Ödemi de atıyor. Kurtuldum sayılır.

Merhaba hamileliginiz hayirli olsun...gecen sene bu zamanlar neler yasadigimi hatirlamak icin topiginizi kizimi uyuttuktan sonra girip sizleri takip ediyorum...maydanozu okuyunca yazmak istedim...maydanoz suyu heleki ilk aylarda dusuk sonlara dogruda erken dogum riskini arttiriyor...benim sistit problemime en iyi care msydsnoz suyuydu...doktora soyledigimde asla icme sistit oldugunda buraya gel dedi ve az once yazdiklarimi soyledi...bu haftalarda sismeniz normal ben ilkaylarda hamile pantalonu giymeye baslamistim...ama 3.ay oldugunda karnim dumduzdu hatta bir parca uzuluyordum neden karnim sismedi diye.gerci ben doguma 15 kilo alarak girdim...doguma gidecegim sabah son kez kizim karnimda odasinda cekindigim fotoda yuzum gozum hala normaldi....cok odem yapmadi cunku hamileliginizin n yogun kismi kisa gelecek odem daha az oluyor...mart anneleri bu yuzden biraz sansli yaz annelerine oranla...bol bol su tuketin hem odem olusumuna hemde plesentanin bozulmamasi icin...tuzlu seyler yemeyin o zaman kilo degilde odemden sisersiniz...
Kilolari kafaniza takmayin bir kadinin kilo cirkinlesme derdi olmadan yiyecegi en guzel gunleri 9 aylik surec...kimse kilo aldin diyemiyor sizde ay kiyafetlerim olmuyor derdine girmiyorsunuz....birde onu ye boyle yap diyenleri kafayi takmayin ben mesela sutten ve baliktan tiksindim asla agzima suremedim...hatta komiktir buzdolabindan tiksindim uzun sure buzdolabini acamadim uzak mesafede acilsada kokusunu duydum...ama oyle kusmali bir hamilelik yasamadim...
Sonbaharda bir sabah ruyamda (simdi mevsimi diye yaziyorum) kiraz gordum her yerde aradik sorduk ama bulamadik asermek buysa yasamadim demem...
Birde akliniza gelen her firsatta uyuyun gerci ben calisiyordum ama birkac hafta sonra uykular bastirmaya baslar...uyuyun hatta doguma uyuyarak gidin :-) ben daha yeni yeni uyumaya basladim...gunde 3 saatlik uykuyla gezdim daha 15 gun oncesine kadar...bu gece ne olur bilemem ama artik antremanliyim...sakin ukalalik olarak algilamayin gercekten uyuyun kendi kendinize uykunuzu almis sekilde uyanmanin tadini cikarin....
9 ayin sonuna dogru sanki hep hamileymissiniz gibi gelecek...yere egilememek yuzustu yatamamak yatakta gerinememek yataktan ters donmus kaplumbaga gibi debelenerek kalkmak :-)
Topiginize sahip cikin bizler hala daha gorusuyoruz...bursa bulusmasi yaptik bir masa koca gobekli kadinlar halimiz komikti....cinsiyetler ogrenilince bebeklerimize cekilis yapip aramizda hediyeler gonderdik icine notlar koyduk turkiyenin her bir kosesine hediyelerimiz gitti...burada fotolarini cekip yayinladik...
So olarak dogumdan sonra cok yemeyin ben o hatayi yaptim 15 kilo girdigim dogum sonrasi ancak 5 kilo verdim cunku hergun sabah aksam olmak uzere 2 tane tatli yedim....hamileyken daha zayiftim simdi kocaman sarkik bir gobek buyuuuuk kalcalarim var...fitnes basladim 2 haftadir canim cikiyor...
Benden bu kadar sevgili yeni mart anneleri...insallah hayirlisi ile bebeciklerinizi kucaginiza alir o ilk aglama sesini duyar ve onlara sizlerde asik olursunuz....

Merhaba hamileliginiz hayirli olsun...gecen sene bu zamanlar neler yasadigimi hatirlamak icin topiginizi kizimi uyuttuktan sonra girip sizleri takip ediyorum...maydanozu okuyunca yazmak istedim...maydanoz suyu heleki ilk aylarda dusuk sonlara dogruda erken dogum riskini arttiriyor...benim sistit problemime en iyi care msydsnoz suyuydu...doktora soyledigimde asla icme sistit oldugunda buraya gel dedi ve az once yazdiklarimi soyledi...bu haftalarda sismeniz normal ben ilkaylarda hamile pantalonu giymeye baslamistim...ama 3.ay oldugunda karnim dumduzdu hatta bir parca uzuluyordum neden karnim sismedi diye.gerci ben doguma 15 kilo alarak girdim...doguma gidecegim sabah son kez kizim karnimda odasinda cekindigim fotoda yuzum gozum hala normaldi....cok odem yapmadi cunku hamileliginizin n yogun kismi kisa gelecek odem daha az oluyor...mart anneleri bu yuzden biraz sansli yaz annelerine oranla...bol bol su tuketin hem odem olusumuna hemde plesentanin bozulmamasi icin...tuzlu seyler yemeyin o zaman kilo degilde odemden sisersiniz...
Kilolari kafaniza takmayin bir kadinin kilo cirkinlesme derdi olmadan yiyecegi en guzel gunleri 9 aylik surec...kimse kilo aldin diyemiyor sizde ay kiyafetlerim olmuyor derdine girmiyorsunuz....birde onu ye boyle yap diyenleri kafayi takmayin ben mesela sutten ve baliktan tiksindim asla agzima suremedim...hatta komiktir buzdolabindan tiksindim uzun sure buzdolabini acamadim uzak mesafede acilsada kokusunu duydum...ama oyle kusmali bir hamilelik yasamadim...
Sonbaharda bir sabah ruyamda (simdi mevsimi diye yaziyorum) kiraz gordum her yerde aradik sorduk ama bulamadik asermek buysa yasamadim demem...
Birde akliniza gelen her firsatta uyuyun gerci ben calisiyordum ama birkac hafta sonra uykular bastirmaya baslar...uyuyun hatta doguma uyuyarak gidin :-) ben daha yeni yeni uyumaya basladim...gunde 3 saatlik uykuyla gezdim daha 15 gun oncesine kadar...bu gece ne olur bilemem ama artik antremanliyim...sakin ukalalik olarak algilamayin gercekten uyuyun kendi kendinize uykunuzu almis sekilde uyanmanin tadini cikarin....
9 ayin sonuna dogru sanki hep hamileymissiniz gibi gelecek...yere egilememek yuzustu yatamamak yatakta gerinememek yataktan ters donmus kaplumbaga gibi debelenerek kalkmak :-)
Topiginize sahip cikin bizler hala daha gorusuyoruz...bursa bulusmasi yaptik bir masa koca gobekli kadinlar halimiz komikti....cinsiyetler ogrenilince bebeklerimize cekilis yapip aramizda hediyeler gonderdik icine notlar koyduk turkiyenin her bir kosesine hediyelerimiz gitti...burada fotolarini cekip yayinladik...
So olarak dogumdan sonra cok yemeyin ben o hatayi yaptim 15 kilo girdigim dogum sonrasi ancak 5 kilo verdim cunku hergun sabah aksam olmak uzere 2 tane tatli yedim....hamileyken daha zayiftim simdi kocaman sarkik bir gobek buyuuuuk kalcalarim var...fitnes basladim 2 haftadir canim cikiyor...
Benden bu kadar sevgili yeni mart anneleri...insallah hayirlisi ile bebeciklerinizi kucaginiza alir o ilk aglama sesini duyar ve onlara sizlerde asik olursunuz....

çok güzel şeyler yazmışsınız kendi adıma çok mutlu oldum yol gösterici tecrübelerini aktaran insanlar olması ne güzel bu siteyi o yüzden çok seviyorum teşekkürler ebah 234:KK16::KK16::KK16:

çok güzel şeyler yazmışsınız kendi adıma çok mutlu oldum yol gösterici tecrübelerini aktaran insanlar olması ne güzel bu siteyi o yüzden çok seviyorum teşekkürler ebah 234:KK16::KK16::KK16:

Emin olun sizlerinde yasadiklarini okumak hafizami gecmis gunleri daha guncel kalmasini sagliyor....bu arada gunluk tutmaya baslayin keseyi ilk gordugunuz gunden doguma gideceginiz ana kadar...ben dogum yapip eve ilk geldigimde yaptigim sey kizimin son ultrason goruntusune bakmak ve o gunlugu okumak oldu...agladim...gerci hala daha lohusalik sendromunu atlatamadim ota moka agliyorum...ama hamileligimde pinar sutun reklamnda hungur hungur her defasinda agliyordum yanimda biri varsa sessiz cenem titreyerek agliyordum...buyudum buyudum bende anne oldum annemin gozunde hic buyumedim annemin gozunde ben hep kucuktum...:-)

Bende de aynı sorun vardı. Eşim karbonhidratları kısmamı önerdi. Neredeyse hiç yemiyorum. Protein (kırmızı et) ve sebze yiyorum. Günde toplam iki porsiyon meyve ve bir avuç ceviz yiyorum. Kendime maydanoz yaprakları ve sapları ile kaynatarak hazırladığım çayı bol limon sıkıp içiyorum. Ödemi de atıyor. Kurtuldum sayılır.

aman canım sakın haaaaaa:KK53::KK53: maydanoz düşüğe sebep olur diye biliyorum ben, hamilelerin yemesi yasak yiyeceklerden, ben abartıp salataya bile koymuyorum nerdeyse, aman dikkat

Emin olun sizlerinde yasadiklarini okumak hafizami gecmis gunleri daha guncel kalmasini sagliyor....bu arada gunluk tutmaya baslayin keseyi ilk gordugunuz gunden doguma gideceginiz ana kadar...ben dogum yapip eve ilk geldigimde yaptigim sey kizimin son ultrason goruntusune bakmak ve o gunlugu okumak oldu...agladim...gerci hala daha lohusalik sendromunu atlatamadim ota moka agliyorum...ama hamileligimde pinar sutun reklamnda hungur hungur her defasinda agliyordum yanimda biri varsa sessiz cenem titreyerek agliyordum...buyudum buyudum bende anne oldum annemin gozunde hic buyumedim annemin gozunde ben hep kucuktum...:-)

bende çok sulugöz bir anne adayıyımmm geçen gün yen, doğan bebek yıkama videosu izledim ya ben böyle yıkayamazsam diye oturup ağladım ya ona iyi bakamazsam diye de ağlıyorumm ama şunu da biliyorum bir bebeğe en iyi annesi bakar:KK16::KK16::KK16::KK16:

kızlar yaklaşık 1 saat önce afedersiniz lavaboda peçete çok az miktarda kahveye yakın bir akıntı geldi.

benim ilk bebeğimin kalbi durmuştu 9 haftalıkken, kızımda da 20 gün k.rengi lekelenmem olmuştu hatta ufak bir de kanamam olmuştu. 20 gün sırt üstü yatmıştım.. çok şükür kızım sağlıkla aldım kucağıma.

yarın sabah için dr. randevu aldım. bakalım inşallah bir sorun yoktur..

ayy inşallah önemli bir şey değildir, benim de bugün acayip ağrım vardı neden anlamadım yaaaa, her akıntımda lavaboya koştum, çamaşırıma bakma anı bir kabustu ama bir şey yok çok şükür

Korkma bisi olmaz insallah benimde kizda 5 haftada bi kere kahve leke oldu sonra dr progestan verdi bi hafta kullandim tekrar olmadi
Yerlesiyordur insallh annesi

dokyorun 1 hafta kullan yeter mi demişti, benim pakette baya kapsül var da hepsini bitirmem mi gerekiyor acaba?

teşk. canım.evet benim de anlamadığım nokta bu.burdaki hesaplamaya göre 6. haftanın içindeyim.bugün dr.uma sordum kaç haftalık diye.daha çok küçük 2-3 haftalık filan dedi.ben öğreneli zaten 2 hafta oldu.ben de dedim son adet tarihine göre yapılan bi hesap var.ona göre hesaplamıyo muyuz dedim.dr. da hayır o pek tutmaz kesee bebeği gördükten sonra ölçüm yapılır ozaman belli olur dedi.kafam karıştı yaa :KK53:

aaaaaa:KK53::KK53: ama benim kızımın doktoru da bu bebişimin doktoru da sat a göre hesapladı hep:26::26: yani elbette kesenin büyüklüğü bebeğin boyu kilosu hesaplarken çok önemli ama amaaaaann ne bilim bir bildikleri vardır heralde

kıxlsr ben progestan kullanıyorum, gün içinde bol bol uzanıyorum amcak son 2 gündür sarsılmamak kaydıyla toplam 2 saatlik yolculuk yaptım, bir zararı olmaz değil mi?

bir de bugün karnımda çok koşunca insanın karnında acyip bir ağrı olur ya, buün tüm gün karnıma öyle ağrı vardı, sizlerde de oluyor mu?

bende çok sulugöz bir anne adayıyımmm geçen gün yen, doğan bebek yıkama videosu izledim ya ben böyle yıkayamazsam diye oturup ağladım ya ona iyi bakamazsam diye de ağlıyorumm ama şunu da biliyorum bir bebeğe en iyi annesi bakar:KK16::KK16::KK16::KK16:

Kadinlar kulubunde dogum hikayeleri topigi var yuzum gozum sisene kdar okuyup agliyordum...ben firsat bulup yazamadim ama her hikaye cok guzel...

benim sat 26 mayıs 21 haziran değerim 529 hafta sonu yani ayın 29unda doktora gittim üstten muayene ile görülmedi, alttan muayene de ben istemedim. bu hafta sonu tekrar gideceğim, senin kaçıncı hafta sat ne ne zaman görülmedi değerin kaçtı bi de bana 5000den sonra görülebilir demişlerdi ama ben kan baktırmadım

Canim sat 27 mayis son uc aylik periuodlarim sirasiyla 34-29-31 gun 25hazirandaki kan degerim 809, 27 haziran 2001 , 28 haziran 5800 ama kese yok iste ve daha once dedigim gibi 29 haziranda 34.gunum oluyo 29 hazirandada gorulmedi kese ins bende yeniden o takvim ekleyip listenize dahil olabilirim

cnm benm de adetime yakın lekelenmelerim olmuştu iki gün sonra geçmişti.benimde son adet tarihim 27 mayıs ama adetlerim düzenliydi.cnm benimde değerlerim yüksekti 24 haziranda 630, 26 haziranda 1330,ve 1 temmuzda 6600 oldu ve keseyi gördük bence 6bini geçmesini bekle benimki de yüksekti ikiz olabilir dediler ama değil seninkiler benimkilerden yüksek ama kötü düşünme ikiz olabilir. ne saçma doktormuş kusura bakma cnm mol gebelikte bintane kese olur nasıl hiç bişe görmeden mol gebelik olduğuna karar verip kürtaja almak ister.sakın cnm bekle mol gebelik sadece değere bakılınca anlaşılmaz ben düşük yaptım daha önce o gebeliğimdede mol olabilir demişti doktor ama keseler görününce kesin olur demişti.başka bi doktora git olmazsa alttan bi baktır o zaman anlaşılır

ne biliyim nasil bi doktor yaaa yaklasik 6tane doktordan blabildigim en iyisi bide bu gerisini sen dusun aslinda degerlerimiz birbirine cok yakin ins bende gorebilirim keseyi dualarinizda eksik etmeyin nolur

Mrhaba, benim bildiğim kadarıyla kese zaten değerin kaç olursa olsun 5 inci haftanın ortalarından iitibaren görünüyor. Ben perioduma 3 gün kala farkettim. Ben 5 bitene kadar göremedik. Doktorum eşimin de arkadaşı olduğundan nazım geçiyordu. İki günde bir baktık. Görünmedi. Kandai beta hcg değeri ise coğul gebeleik gibi yüksek olmasına rağmen.

yaa gercektenmi kizlar cok sagolun nasil moral oldunuz bilimezsiniz ins bende pazartesi gorebilirim ve tekrar o sevinci yasarim

onemli olan 3 aydan sonra yemekmis kizlar. ben bugun doktora sordum, hiç kendini yorma canin o anda ne istiyosa onu ye dedi, hergun ayni seyi yesen bile sorun olmaz, 3 aydan sonra duzelir dedi. yalniz 1 bardak sut sart hergun.
Maydonoz icinde tabak tabak yeme ama salatanin yemegin icinde birsey olmaz dedi. fazla yenince ostrojeni azaltiyormus.
Ayrica sabaha karsi gaz sancilarim fena oluyor , papatya cayi bana normalde iyi gelir, icebilirsin zarari olmaz dedi, rezene de ic dedi.
Gaz sorunu yasayan varsa benim gib bilginize.
Hrşyin yolunda gidiyor olası harika. Bu arada bende çok fazla ödem olduğundan hatrı sayılır miktarda maydanoz yiyordum. Hatta kaynatıp içine limon sıkıp çayını bile içiyordum. Şimdi su ödem için ne yapayım dersiniz?

Sabah beste uyanan benim için su cümeleriokumak büyük bir keyifti. Çok teşekkür ederim. Moralim düzeldi. Görüşmel üzere. Sevgiler...

Günaydın bayanlarr :KK31:
Dünden beri tedirginim , sanki bişey olucak korkusu bastı beni :KK25:
çalıştığım için doktora gidemedim daha , yarın sabahta önceden ayarladığımız tatile gidicez :KK50:
içim hiç rahat değil , uçakta sorun olurmu sizce :26:

bu arada ben listede yokum :KK43:(

Son düzenleme:
Ameliee: dun doktora gittiğimde sordum, yolculuk yapabilirsin şiddetli ağrın ve kanaman yoksa dedi. Ben de paZartesi yolculuk yapacagım ister ucak ister araba dedi doktor. Kendini iyi hissediyorsan sorun olmaz Canim.
Tatili de sordum denize girebilirsin dedi, haberiniz olsun :)

herkese günaydııııııınnn:KK3::KK3::KK3: bütün gece kabus gördüm yaa:KK43::KK43: İnşallah hayra çıkar

Ameliee: dun doktora gittiğimde sordum, yolculuk yapabilirsin şiddetli ağrın ve kanaman yoksa dedi. Ben de paZartesi yolculuk yapacagım ister ucak ister araba dedi doktor. Kendini iyi hissediyorsan sorun olmaz Canim.
Tatili de sordum denize girebilirsin dedi, haberiniz olsun :)

çok çok teşekkür ederimm içim o kadar rahatladı ki anlatamam :KK16::KK16::KK16:
Denize girmek çok iyiymiş zaten okumuştum , havuz riskliymiş sanırım.

herkese günaydııııııınnn:KK3::KK3::KK3: bütün gece kabus gördüm yaa:KK43::KK43: İnşallah hayra çıkar

Hayır olsun canım günaydın , bende tuvalete kalkıp durdum bütün gece :KK9:

Günaydın bayanlarr :KK31:
Dünden beri tedirginim , sanki bişey olucak korkusu bastı beni :KK25:
çalıştığım için doktora gidemedim daha , yarın sabahta önceden ayarladığımız tatile gidicez :KK50:
içim hiç rahat değil , uçakta sorun olurmu sizce :26:

bu arada ben listede yokum :KK43:(

aynı korku bende de var, çok pimpirikleniyoruz hamileilk değil de şu pimpiriklenme mahvediyor zaten,yolculuk konusunda pek bir fikrim yok açıkçası, o yüzden pek yorum yapamayacağım,amaaa tatile gittiğinde bir iki önerim olacak, deniz ya da havuz hangisinde yüzeceksen ki mikrop kapmamak için tercihim denizdir kendini fazla yormadan yüz, ve uzun yorucu gezmelere çıkma.

ben şanslıyım esasen,herkes tatil için buraya geliyor ama yıllardır aynı şey sıkıldık, eşim de ramazan başlamadan bir iki günlüğüne gidelim bir yerlere diyor ama korkuyorum yaaa:18::18: haftasonuna kadar karar ver dedi ama hala:KK19:

Gunaydin sayfamn
Ben daha 4 haftam bitmeden 6-7 saat arabamizla yolculuk yaptim ve iki kerede havuza girdim cok sukur iyiyim
Kizlar kotuyu cagirmayin rahat olun planli degilde plansiz hamile kaldiginizi ve daha ogrenmediginizi varsayin 3 aylikken farkina varanlar oluyor dimi! Ustune dustukce bisiler cikar kanamaniz agriniz yoksa nirmal hayatiniza devsm edin
Hamilelik bir hastalik degil dogal bir olay.bol bol dua edin allaha reslim olun
Zaten kimse bangi jumping yapmayacaktir :)) rahat olun ani yasayin.
Ben ilk sayfalara yazmistim ilk uc ay bebegin saglikli gelismesi icin 70.000 subhanallah cekebilirsiniz ben yarisini cektom bile,duayla rahatlayanlara tavsiye ederim.

X