2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar bebeğim oyuncaklarını bile bile atmayı öğrendi. eline geçen herşeyi yere atıyor bide almamızı bekliyor bazen çok sıkıcı olsa da çok da tatlı oluyor :KK70: bu arada dişlerimizden ses seda yok hala. iyice zorlaştı bugünlerde çok ağlıyor bi çıksaydı hayırlısıyla.sizin dişler ne alemde bizimki gibi çıkmayan varmı hala? :KK55:
bizim alttan iki diş hiç sorunsuz çıktı iki ay kadar önce ama üç gün önce üst diş patlamış o bayağı sıkıntılı geçiyor bide hastalandı, ikisi bi araya geldiği için mi bilmiyorum ama hala huzursuzluk devam ediyo

kızlar bebişleri yanında yatıran var mı? benim malesef yaz tatilinde alıştı yatmıyor artık beşiğinde ne yapacağım bilmiyorum, uyuyunca ben yanına yatarsam uyuyor beşiğine bırakınca hop kalkıyor

Bi

Bizim de dişimiz hala yok sanırım belirtisi de yok anlayamadım
Ayrıca hala desteksuz oturamıyor hemen kendını yuvarlamaya calışıo sürekli ayaga kalkmak istio oturamayan var mı
Yürüteç bazen kullanıyoruz hedıye gelmişti yürüteçe bayılıyor

bizim alttan iki diş hiç sorunsuz çıktı iki ay kadar önce ama üç gün önce üst diş patlamış o bayağı sıkıntılı geçiyor bide hastalandı, ikisi bi araya geldiği için mi bilmiyorum ama hala huzursuzluk devam ediyo
ne güzel canım sizinki sorunsuz çıkmış, bizimkisini 4 aylıktan beri bekliyorum hiç susmadı 4 aylıktan beri eli ağzında bas bas bağırıyor, bazen kafam kaldırmıyor ya çok ağlıyor. bi çıksaydı artık diyorum hayırlısıyla. benim oğlum 1-2 dk kadar desteksiz oturabiliyor, sonra yıkılıyor :KK48: hiç emekleme hareketi yok dönüyor sadece, ama onunla da amacına ulaşıyor sonuçta :KK54:

kızlar bebişleri yanında yatıran var mı? benim malesef yaz tatilinde alıştı yatmıyor artık beşiğinde ne yapacağım bilmiyorum, uyuyunca ben yanına yatarsam uyuyor beşiğine bırakınca hop kalkıyor
bizimki şimdiye kadar nadiren aramızda yattı eşimle canım. yani doğduğundan beri 6-7 kere anca. aramızda yattığında iyi uyuyor ama güvenemiyorum döneriz de ezeriz diye. beşiğine alışkın Allahtan yadırgamıyor. yanında yatırmak zor yaa uzun vadede alışınca ayırması zor olur allah yardımcın olsun

kızlar bebeğim oyuncaklarını bile bile atmayı öğrendi. eline geçen herşeyi yere atıyor bide almamızı bekliyor bazen çok sıkıcı olsa da çok da tatlı oluyor :KK70: bu arada dişlerimizden ses seda yok hala. iyice zorlaştı bugünlerde çok ağlıyor bi çıksaydı hayırlısıyla.sizin dişler ne alemde bizimki gibi çıkmayan varmı hala? :KK55:
Bizimkide yere atıyıor dediğin gibi sonra eğilipbakıyor çok komikler:KK48: Dişimizde çıkmadı hala eli 4 aylıktan beri ağzında ha çıktı ha öıkıcak dedik ama tık yok

Bnmki yanmda yatıyor ama alıştığından değil ben yatırıyorm çünkü gece sürekli uyanıyor memeyle uykuya dalıyor bide ben yatarak emziriyorm. Nolcak bilmiyorm bi gece uykumuz düzene girseydi beşiğine koycam da yok :KK43:

Bizimkide yere atıyıor dediğin gibi sonra eğilipbakıyor çok komikler:KK48: Dişimizde çıkmadı hala eli 4 aylıktan beri ağzında ha çıktı ha öıkıcak dedik ama tık yok
evet atıyor bide yere eğilip bakıyor sonra bana bakıyor verdiğimde de gülüyor birşeyler konuşuyor tekrar atıyor yaa yiyesim geliyor keratayı :KK72:pelukk senin bebiş kız mıydı erkek miydi canımm??

kızlar bebeğine emzik vermeyen anneler, bebeğiniz gece uyandığında nasıl tekrar uykuya dalmasını sağlıyorsunuz? benimki emzirme dışında uyumuyor yaa yıldım artık zaten yarım saate bir uyanıyor sürekli emziriyorum ki uyusun. sırf bu yüzden emzik vermediğime pişman oldum :KK20: öyle beşiğini sallamakla falan hayatta uyumuyor

kızlar bebeğine emzik vermeyen anneler, bebeğiniz gece uyandığında nasıl tekrar uykuya dalmasını sağlıyorsunuz? benimki emzirme dışında uyumuyor yaa yıldım artık zaten yarım saate bir uyanıyor sürekli emziriyorum ki uyusun. sırf bu yüzden emzik vermediğime pişman oldum :KK20: öyle beşiğini sallamakla falan hayatta uyumuyor

Bizimki maalesef emzıkle uyuyor sallama fılan kar etmıyor

Kızlar ;
Bu kaloriferin üstüne takılan suluklar var ya (adı suluk mu bılmıyorum ama:) ) havayı nemlendırmek için
Bebekler onlara bayılıyor mutlaka takın bız koltugu oraya dayadık butun gun onunla oynuyor takır tukur ses cıkarıyor bayılıyor artık koltuga cıkar cıkmaz yerını öğrenmiş kendı yöneliyor oraya hatta bazen düşürüyor dönüp alın der gibi bakıyor bayılıyorum

Kızlar bebeklerınız heceleri soyluyor mu benımkı hiçbişey demıyor sadece bagırıo hayri gözlükgillerin yazısını okudum da 6:ay bıttıgınde soylemesi gerekırmiş ma ba ga gıbi bızim 7 ay bitti

Canim hakkimizi yemissin ama ne sorduysan cevabini bizden de alamadinmi ben cok net hatirliyorum yazdiklarimi sana ve cogu kisiye yaptigim pureye kahvaltiya kadar resimli paylastim ve kacirdiginiz biset var benimde sordugum bazi seylere yanit alamadigim oldu bole isyan etmedimhee dedim demekki bilgileri yok yada baslarina bole bisey gelmemis sonea acip googleden arastirdim bukadar basit.neyse canim aman tel tokaya dikkat et evet zor artik sumuk toplamak aldirmiyo benimkide agliya agliya cikariyoz
Evt yaa sende cevap yazmıstın hatırladım. Pardon. Hakkını yemeyeyim şimdi. Ben burdan çok şey öğrendim. Ama çok zorlanırsam. 2013 Mart annelerini okuyorum.

canım biz de aldık yürüteç 6.5 aylıktan itibaren kullanılabilir. erkek çocuklar için uzun süre oturtmalarda zararlı kısa sürelerde zararı yok. ben her defa en fazla 15 dk bırakıyorum ve günlük de 1 saati geçirmiyorum

canım biz aldık, sana yapacağım alıntıyı yanlışlıkla broken e yaptım :KK48:

yürüteç almaktan vazgeçtim. Ben kendim için kolaylık olsun istiyordum. Ama bebeğim kısa süre oturacaksa gerek kalmadı. Koltuk kenarlarına tutarak yürümesi daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Cevaplarını için. Teskurlr

Ben genelde memeye unutuyorum. Yanıma alıp emziriyorum. Bir bakmışım ikimizde uyuşuz :)

Emzik ne yaptımsa almadı uyuma şekli gün gün değişiyor önceleri yan çevirip sırtını vurup piş piş deyince uyuyordu yaklaşık 2 aydır ana kucağında sallayıp uyuyordu 3 gündür onda da uyumuyor akşam 8 den 11 e kadar salla emzir ağla salla emzir ağla kriz yaşıyoruz uyuyo 2 dk :) diş döneminde olduğu için uyku eğitimidr vermiyorum ama güttikçe zorlaşıyorrrrr

Kızlar bebeklerınız heceleri soyluyor mu benımkı hiçbişey demıyor sadece bagırıo hayri gözlükgillerin yazısını okudum da 6:ay bıttıgınde soylemesi gerekırmiş ma ba ga gıbi bızim 7 ay bitti

Benimki de demiyo sadece dudaklarını büzdürüp puıı diye tükürük çıkartıyor doktora sordum her bebrk farklıdır dedi sonra da sussun dersiniz dedi

bizim alttakiler 4,5 aylıktı çıktı. şimdide de üsttekiler geliyor imdattttt diye bağırasım geliyor bazen

Bi

Bizim de dişimiz hala yok sanırım belirtisi de yok anlayamadım
Ayrıca hala desteksuz oturamıyor hemen kendını yuvarlamaya calışıo sürekli ayaga kalkmak istio oturamayan var mı
Yürüteç bazen kullanıyoruz hedıye gelmişti yürüteçe bayılıyor
ahahaaaa aynen oturtuyoruz pat atıyor kendini öne doğru illa ayağa kalkacak

ben emeklemeden yürüyecek diyorum bakalım

ikisini de hiç yatırmadım hem ezeriz korkusu hem de düşerler bir şey olur korkusu

inan ben verdim alıyor ama bu dönemde ne emzik fayda ediyor ne kucak, ne pışpışlama, ne ayakta sallama ne de son çare çarşafta salla yok ne yaparsam yapayım sakinleşmiyor sakinleştiremiyorum bu yüzden pişman olma hem sizin diş sıkıntınız da varmış çok da tuhaf değil

her çocuk farklı canım bu yüzden başkalarının çocukları ile kıyaslama yapma.
sadece sen onunla sürekli konuş

Her cocugun gelisimi farklidir canim kiyaslama ozeliklede internette yazilanlarla bizimki aciktiginda maamaa diyo anne diyo dun babbab yapiyodu tabiki net degil iste bebek nasil derse ole konusmanin etkisi cok buyuk ben heran yanimdan ayirmiyom ne yapiyosam anlamasada anlatiyom evi temizlerken bile anne evi supurucek diyom guluyo saskinim ve yapmasi gereken seyleri bikac kez gosteriyorum ogreniyor tel sarar yapiyor gel babasi yapiyor gozune kestirdigi seyi surunerek gidip aliyor geri halisinin ustune getiriyor mekanini bellemis ne bulursa halisinin ustune tasiyor:))

Benim oglan fisher dan aldigim renkli numarali kaplar,sekil atma kutusu ve renkli halkalarla oynuyor oturtum onune koyuyorum bayag bi sure ic ice koyuyo cikariyor oyuncak konusunda fikir olsun istedim

ne güzel canım sizinki sorunsuz çıkmış, bizimkisini 4 aylıktan beri bekliyorum hiç susmadı 4 aylıktan beri eli ağzında bas bas bağırıyor, bazen kafam kaldırmıyor ya çok ağlıyor. bi çıksaydı artık diyorum hayırlısıyla. benim oğlum 1-2 dk kadar desteksiz oturabiliyor, sonra yıkılıyor :KK48: hiç emekleme hareketi yok dönüyor sadece, ama onunla da amacına ulaşıyor sonuçta :KK54:
benim oğluşum dönmüyo bile ama baya oturuyo bide ayağa kalkıp yürümesini çok seviyo galiba emeklemeden yürüyecek

bizimki şimdiye kadar nadiren aramızda yattı eşimle canım. yani doğduğundan beri 6-7 kere anca. aramızda yattığında iyi uyuyor ama güvenemiyorum döneriz de ezeriz diye. beşiğine alışkın Allahtan yadırgamıyor. yanında yatırmak zor yaa uzun vadede alışınca ayırması zor olur allah yardımcın olsun
Bnmki yanmda yatıyor ama alıştığından değil ben yatırıyorm çünkü gece sürekli uyanıyor memeyle uykuya dalıyor bide ben yatarak emziriyorm. Nolcak bilmiyorm bi gece uykumuz düzene girseydi beşiğine koycam da yok :KK43:
benimkide sürekli uyanıyor ve emmek istiyor bende yatarak emziriyorum böyle tabi daha rahat ama nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum, annem büyüdükçe geceleri daha çok emmek ister demişti galiba öyle oluyor

aynen cnm emzirmeden dalmıyor malesef

X