2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar ben de bugün ilk ek gıdasını verdim kızıma. 1 dilim kabak, 1 dilim havucu buharda haşladım. süzgeçten ezerek geçirdim, pürüzsüz oldu, çok az da zeytinyağı koydum. pirinç kalmamış evde, artık yarın koyarım. ilk kaşığın ucuyla verdim. ne yapacağını bilemedi püskürttü ağzından :) sonra yukarı bakmasını sağladık öyle verdim yedi. ama tabii her yer battı kaşı bile mama oldu :) ilk denememiz fena değildi de anladım ki önlük olayı çok önemliymiş. ilk alışverişimde güzel önlükler alıcam.

Calisan anneler bebisleriniz duruyormu siz yokken.ben ogretmenim.ucretsz izne ayrilacaktm fakat sut izninin dogum izni bittikten sonraki 6ay 3saat oldugunu ogrendim.diger 6ay da1.5saatmis.yani araliga kadar gunde 3saat hakkim var.3saat okulda kaliyorum.12-3arasi calisiyorum.2 saatte yol var.toplamda bebegmden 5 saat ayri kaliyorum.1.5 saatte uyuyor ben calisiyorken.kayinvalidem bakiyor alt katta oturuyor.napsam calismasammi sizce.bebegmden ayri kalnak istemiyorm.ama eninde sonunda caliscam.en fazla 3ay ayrilabilirim
canım yaa bana çok güzel bi haber vermiş oldun sağolasın ben bilmiyordum süt izninin doğum izni bittikten sonra başladığını, doğum yaptığımız tarih baz alınıyor sanıyordum sevindim valla . :KK48: o zaman benimki de 15 kasımda ikinci 6 ay başlıyor. bende zaten 15 kasımda işe başlayacam, bari 6 ay boyunca 1,5 saat erken çıkarım işten. ben senin yerinde olsam çalışırım bakacak biri var sonuçta çocuğuna, bakıcı elinde olmayacak. hem 5 saat çok değil günlük, dediğin gibi bir kısmı da uykuyla geçecek. keşke benim de çocuğuma bakacak güvenilir biri olsaydı 3 saatlik izni değerlendirebilseydim

kızlar ben tatilden döndüm minnoşum şu anda durmuyor, durursa yazarım benden haberleri laflarız azcık iki lafın belini kırarız :-)

geldim kızlar miniğimi uyuttum ama uyanmaz inşallah , bugün bol bol bulgur ve mercimek yedim gece baya gazlı olacak kesin sık sık uyanacak.tatilim gayet güzel geçti kızlar, yalnız annem çalıştığı için çocuk bakımı yine bana kaldı. ama allahtan extraa bi huzursuzluğu olmadı miniğimin, burada nasılsa orada da aynıydı. birkaç huy öğrendi, mesela eskiden gece 12den önce uyumayan oğlum artık 10 gibi uyuyor çok şükür. bide yememeyi öğrendi yaa nasıl güzel yerdi herşeyi nazar mı değdi ne oldu hiçbirşey yediremiyorum. bol bol emzirdim bende ama sütüm çok azaldı. birde denize soktuk oğlumu ayy nasıl korktu anlatamam bas bas bağırdı. dişlerimizden ses seda yok henüz. bide annannesi örümcek aldı oğluma, aslında karşıyım erkek çocuklarına örümceğe ama günlük en fazla 1 saat kadar bindiririm artık. çok tatlı görünüyor örümcekte yaa yiyesim geliyor keratayı :KK48: benden haberler böyle kızlar inşallah sizler de iyisinizdir fırsat bulursam geçmiş okuyacam

ha bide 15 kasım da işe başlıyorum veeeeee sıkı durun esas bomba şimdi geliyor; çocuğuma bakmak için annem bizim eve yerleşiyor :-) ay allahım yüzümüzü kara çıkarmasın inşallah herşey yolunda gider, eşim de istemişti annemin gelmesini, ev üstünde ev olmaz derler ama bakalım nasıl olacak inşallah herşey güzel olur

Canim mayobezler var huggies marka. Bebeginin kilosuna gore alabiliyorsun. Ben onunla soktum. Girmeden once bagliyodum cikinca da normal bezini. Bide ilk ciktiginda normal bi havluyla ıslakligini alip sonra panço seklinde olan havluya sarıp biraz beklet iyice kurusun bebis.kapşonuyla da sacini iyice kurulayabiliyosun.
sağol canım benim ama mesajını yeni okuyorum tatilden döndüm çıplandırıp soktum denize valla :KK48: ama aklımda bulunsun seneye alırım artık

Kız esroş meyve sebze pürelerini ne zamanlar veriyodu .ben daha tam alışamadım bu ek gıda işine yaa

Canim uyaninca kahvalti oglen sebze puresi aksam ustu yogurt yada meyvecbizde bole durum
Hımm tamam bende öyle yapmaya çalışayım bari. Dr liste verdi ama pek ayrıntılı değil. Bide yiyemeyeceği şeyleri söyler misin. Sebzeye başka bişey de katıyo musun?meyve püresine falan. Tahıllar ne zaman konuyo bilmiyom. Dr da anca bidahaki ay sorabilirim

Hımm tamam bende öyle yapmaya çalışayım bari. Dr liste verdi ama pek ayrıntılı değil. Bide yiyemeyeceği şeyleri söyler misin. Sebzeye başka bişey de katıyo musun?meyve püresine falan. Tahıllar ne zaman konuyo bilmiyom. Dr da anca bidahaki ay sorabilirim
Canim kkahvaltiyi biliyob dime tuzsuz peynir.yumurta sarisi (azla basla).az tereya.pekmez.ihlamur.bugday ekmegi.oglen sebze puresi patates.havuc.kiyma.bezelye.kirm.biber.hepsini kaynat pure haline getir z.tag koyup.aksam ustu ben genelde yogurt veriyom daha saglukli oldugu icin meyce vericeksemde rendeleyip tek cesit veriyom tahil olayina daha girmedim corbalara gecince arastiricamyasaklar:bakla.patlucan.ispanak.kivi.ananas.cilek.salca.tuz.seker.bal.yumurta beyazi.süt

Kizlar ne cok sey paylasmissiniz masallah:) Benim kardes dogum yapti bu siralar habire ordayiz annem geldi memleketten baya yogun geciyor. Doktor ek gidaya baslayin dedi ama benim oglan 1 tatli kasigi bile yemiyor verdiklerimden napcaz bilmiyorum. Dogumdan sonra kanamam artti diyenler olmuş benim de ayni ilk 3 gun normalin 4 kati falan kanamam oluyor hala da duzelmedi doktora gidebilirsem sorucam ben de bakalim.

Canim kkahvaltiyi biliyob dime tuzsuz peynir.yumurta sarisi (azla basla).az tereya.pekmez.ihlamur.bugday ekmegi.oglen sebze puresi patates.havuc.kiyma.bezelye.kirm.biber.hepsini kaynat pure haline getir z.tag koyup.aksam ustu ben genelde yogurt veriyom daha saglukli oldugu icin meyce vericeksemde rendeleyip tek cesit veriyom tahil olayina daha girmedim corbalara gecince arastiricamyasaklar:bakla.patlucan.ispanak.kivi.ananas.cilek.salca.tuz.seker.bal.yumurta beyazi.süt
Saol şekerim kafama takılanları sorarım yine.tarif neyim bulursan paylaş

Foto ekle bölümünde resim seçip ileri yapıyon ya orda bu konuma ad ver falan yazıyo ordan seçiyon şekerim
Ekledim haci ama baska foto yuklemek istedigimde bulamiyor busefer amannn neysee gordumya seni ve kizceyi tmmdir cok kanim kaynadi kiz sana topragiz biraz aslinda benim annem duzceli:)

X