2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463

cok gecmis olsun canim.artik hareketlendiler cok.hic yatirmamak lazim yuksek biyere.benim ilk cocuk da dusmustu kanepeden.insan cok kotu oluyo gercekten.daha bunda bi vukuatimiz yok.olmaz insallah

Ayy allahim gecmis olsun cok ay cok korkuyom bende
Dusurmekten gecen gun bizde kilpati emniyet kemeri sayesinde
Kurtarddik arabada beni rahat gorsun diye pusetin tutma kolunu
Geriye dogru actik tam hastaneye geldik ben bagajtan arabayi indiriyim
Diye hemen indim esimde puseti aldi almasiyla oglan dimdik kaldi tutma kolu kilitli degildi cunku
Pusette emniywr kemeri takili olmasa dik bi sekilde dusup once popo sonra
Belini kafasini vurcak ayy dusunmek bile istemiyom

Merhaba mart anneleri
Benim de bir oğlum 2 yaşında diğeri de 2014 mart doğumlu. Göz gezdirdiğim kadarı ile mamalar ek gıdalar konuşuyorsunuz. 6. Aya kadar ek gıda başlamanın hiç gereği yok emzirebilen anne sütü emziremeyen veya sütü yetmeyen formul süt. Başka hiç bir şeyi denemeye acele etmeyin zaten ömrünüz bebeklerinize birşeyler yedirmekle geçecek. Şu dönemde yapılan her türlü besleme hatası bize ileriki yaşlarda evlatlarımızda olabilecek kolestrol şeker hastalığı kalp rahatsızlığı vs olarak geri dönme olasılığına katkı. Şuan sindirim sistemleri bağışıklık düzenlerinin tek ihtiyacı varsa anne sütü eğer yoksa formül sütler. Çok kalmadı zaten 6. Aylarına birazdaha sabredin. 6. Ayda da günlük sütten yada anne sütü veya formul sütten mayalanmış evde yapacağınız yoğurt sebze olarak buharda pişmiş az zeytinyağında kabak patates havuç ile salçasız tuzsuz püre tattırarak başlayacağız meyve püresi olarak az tattırıp alerjisi olmadığına emin olduktan sonra cam rendede rendelenmiş meyve yedirebilirsiniz. Kabız bebiş varsa kayısı ishal eğilimliyse şeftali vs. Önce yavaş yavaş bunları denetip çok sonrada kahvaltıyı menüye alabirirsiniz. Oda tereyağı beyaz peynir yumurta sarısı pekmez elma rendesi karışımı vb şeklinde olacak ilk aylar.
O ağıza tofie şeker tıkan kaynanalara gelince ağızlarına kokaini tıkın nasıl yalanıyorlar seyredin bu ne kendilerini eğlendirmek için masum yavrulara nasıl şeker tattırırlar. Benim büyük oğlum 2 yaşında hazır tek bir ürün tatmadı ne dondurma tadı bilir ne çikolata dışarı çıktığımızda yaşıtları dondurma yalatken o afiyetle salatalığını kemirir.

Sizinle cok guzel bisry paylasmak istedim dondurma deuince
Biz kucukken hasta oluyoz diye annem bos kulah alip ustune
Patates puresi koyuyodu bayiliyoduk butun mahhale ole yapmaya
Basladi sonra cabim annemya nekadar ilgileniyo

Ben 86 dogumluyum kardesimde 89 (erkek)ozaman nerde bole fisherdaki gibi
Oyuncaklar kahvaltilik sanayag kutularini arka arkaya baglayip gazoz kapagindanda
Tekerlek yapmisti kardedim kum oynuyoduu banada havludan bebek hey gidi 90 lar

Eskiden bukadar yapay ürün olmadığı için bizim gibi paronoyak değilmiş annelerimiz. Herşey zaten organikmiş değilse bile kimsenin tehlikeden haberi de yoktu. Ama sizin anneniz ona rağmen bukadar hassasmış vallaha tebrik etmek gerekir. Benim annemde tanıdığı pastanenin dondurması hariç yedirmezdi ve sadece temmuz ağustosta izin verirdi dondurmaya ::)

çok geçmiş olsun geçen hafta bizimkide çek yattan düştü nasıl bir korkudur en iyi ben anlarım kızım kucağımdayken bile en ufak seste irkiliyorum sanki yine bişey olmuş gibi

Cok gecmis olsun sana da bebeginede. Canim bence yere bi minder at onun ustunde yatir genis genis. Nasi olsa gecici bi sureymis boyle idare edersin. Ben artik evde oturma odasina bi minder attim gündüz onun ustunde vakit geciriyoruz oglumla. Uyursa da oynarsa da orada. Hem etrafi acik oldugu icin uyudugundada hava alabiliyo serin serin uyuyo.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar bayram geliyo malum bizim findik kurtlarinin ilk bayrami. Aldiniz mi cicilerini ? Ben boncuguma bunlari aldim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ah keşke çevredeki insanlar da bizim gibi hassas olsalar daha iyi olurdu canım, ben mesela çocuğumun ağzına çay vermek istemiyorum çayın tadını bile bilsin istemiyorum, eşim de hayır vereceğiz diyor , bizim bi akrabanın çocuğu var 1,5 yaşında, onlara misafirliğe gittiğimizde ben bir çay bardağı çay içiyorum, o çocuk 1 kupa bardak çay içiyor üstüne bide ağlıyor bitince yarım kupa daha veriyorlar ve eşim bu durumu normal karşılıyor yada diyorum eşime gelen misafirlere söyleyelim çocuğu çikolataya şekere alıştırmasınlar, her gelen çikolata yerine meyve getirsin versin eline diyorum yok olmazmış çocuk dediğin bol bol şeker çikolata yermiş. nesi zararlıymış herkez yemiş küçükken birşey olmamış . millet heralde yer yemez kanser olmasını falan bekliyor olmayınca aaa birşey olmuyor ne olacak deyip yediriyorlar. günümüzde daha 20 yaşında insanlarda midesinde gastrit ülser , bağırsak hastalıkları falan çıkıyor ama kimse düşünmüyor neden acaba diye. sindirim sistemlerimiz çökmüş durumda ama hiçkimse farkında değil.

annene hayran kaldım yaa bu ne yaratıcılıkkkk bende yapacam inşallah oğluşuma yaa ben varya küçüklüğümden beri zayıfım, oyun oynarken komşunun çocukları vardı anneleri çalışıyordu, oyun arasında gider ekmeğin arasına kuru fasulye koyar getirir yerlerdi yanımızda Allahım inanılmaz canım çekerdi, giderdim anneme nolur anne bana da ekmeğin arasına kuru fasulye koy götürüp yiyeyim derdim olmaz derdi , benim annem için herşey yerli yerinde olacak, mesela kuru fasulye tabakta yenir ekmeğin arasında değil. zayıf çocuğum işte ver bari o şekilde yiyeyim sonuçta yiyeyim de

Senin eşin de pek özgür takılıyo bacı.merak ettim yaşı kaç ki? Sen millete bakma kendi doğru bildiğini yap

kızlar yarın dişçiye gidiyorum içte gömülü dişimi çıkarmak için amelaiyat yapacaklar çok korkuyorum :18: aslında aylar önce yapacaklardı ama bebeğişm biraz büyüsün istedim sadece anne sütü almasın istedim , antibiyotik sütümden geçeceği için. bayramdan sonraya randevu alırız off varya düşündükçe kötü oluyorum

Geçmiş olsun canım şimdiden. Benimde aynı durum var bende hep erteledim. Antibiyotk kullanınca napcaksın mama mı verceksin emzirmek yasak dimi

Geçmiş olsun canım şimdiden. Benimde aynı durum var bende hep erteledim. Antibiyotk kullanınca napcaksın mama mı verceksin emzirmek yasak dimi

aslında emziren annelere göre antibiyotik veriyorlar yasak değil canım da zararlı yani sonuçta, bebeğimin bünyesine antibiyotik gitsin istemem. ameliyat tarihinde 5.5 aylık olur miniğim ek gıdaya baya bi başlamış olurumsadece içeceği süt miktarı azalmış olur . mama versem mi diye düşünüyorum ama tekrar anne sütü almaz diye korkuyorum. sağıp buzluğa atsam şimdiden o kadar sütüm yok. off ne yapacağımı bilemedim . benim asıl korktuğum diş ameliyatı nasıl olur acaba yaa çok ağrır mı ki :18:

20lik diş mi bu ? Eğer öyleyse ben bi kaç sene önce olmuştum dikişli falan 10 dk da bitmişti iş.ama benim doktorum hastanenin baş hekimiydi iyiydi Allahı var.1 hafta antibiyotik kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam.dikişleri 1 hafta sonra almıştı ozaman kadar kullanmıştım.geçmiş olsun korkma çok

yok canım köpek dişim. süt dişim dökülmemişti daha onu çektiler, şimdi içinde gerçek dişim var ameliyatla açacaklar bi aparat takacaklar oraya, birkaç ay içinde yavaş yavaş çıkacak dışarı. inşallah ağrısız sızısız geçer benimki de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…