2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Blendırdan çek olmaz mı?az taneli kalması gerekmiyo mu zaten bu aylarda mı başlıyo tam bilmiyorum ama

Canim dr.blendir yok dedi catalla ezin dedi
Ne bilim vitamini gitmesin diye herhalde
Az taneli olmaz diye dusundum pureyi
Anca yutar tane gelse direk yutar amann tikanir bide

Canim dr.blendir yok dedi catalla ezin dedi
Ne bilim vitamini gitmesin diye herhalde
Az taneli olmaz diye dusundum pureyi
Anca yutar tane gelse direk yutar amann tikanir bide

Dr dediyse bi bildiği vardır tabi.o zaman haşlaması çok olunca kolay ezilir heralde.ama azcık tane olsa bişey olmaz heralde ya biz pimpirikliyiz korkuyoruz.aslında öyle çiğnemeyi öğrencekler

Dr dediyse bi bildiği vardır tabi.o zaman haşlaması çok olunca kolay ezilir heralde.ama azcık tane olsa bişey olmaz heralde ya biz pimpirikliyiz korkuyoruz.aslında öyle çiğnemeyi öğrencekler

Ay verdim simdi dilinin ustune gelince ogurdu
Hemen arkasindan az su verdim basariyla
Tamamladik:nazar:

Tüh ya çocuktan anca fırsat buldum. Şerbet soğuk olacaktı kek sıcak. Yağ yok içinde

Kesmesi fark etmez. Ben genelde kürdanla deliyorum ara ara kekli soslu şeylerde.geç kaldım cevap için gerçi ama inşallah yapmışsındır :18:

Bebişlere pekmez verilebiliyor mu ki

htc_6067 ceymis bond'um benim tarif harika oldu kociş bayıldı :)) teşekkür ederim :) bu arada bebişlere 6 ay itibariyle pekmez veriliyor . demir ilacı verme pekmez ver diyen doktorlar da var.

htc_6067 ceymis bond'um benim tarif harika oldu kociş bayıldı :)) teşekkür ederim :) bu arada bebişlere 6 ay itibariyle pekmez veriliyor . demir ilacı verme pekmez ver diyen doktorlar da var.

:KK56: afiyet olsun yarasın.bende gelmeyince tırstım bişey mi oldu acaba diye :KK53: o zaman organik bulmak farz oldu desene pekmezi

Son düzenleme:
Kpss defterini 3 yıl önce kapattım ben.baktım geçemiyorum sınavı en iyisi ev hanımı öğretmen olayım dedim:KK33: Zor iş gerçekten sınav olayı yaşlılıkta daha geç alıyo kafa bilgileri :KK53:
valla en iyisi seninki. ne güzel bebişinler bol bol vakit geçireceksin hem anne gibi hiçkimse bakamaz. ben mecbur bakıcıya bırakacam 1 yaşına geldiğinde :18:
çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin :KK16:
bende annemden 13 saat uzaktayım,doğudayız.
anneler gerçekten büyük nimet,annem olmasa çok çok zorlanırdım.
annem bizde 2,5 ay kaldı,sonra ben gittim annemlere 1 ay kaldım sonrada geldim sınava girdim: )
ne güzel atanmışsın canım darısı başıma :KK31:
ne mezunusun? kaçla atandın?
2012 son atamada kaçla kapadı biliyor musun?

canım ben hemşirelik mezunuyum 30 haftalık hamileydim atandım göbüşümle beraber gittim bir gün hastanede oturdum geri geldim izne ayrıldım direk, hiç çalışma hayatım olmadı :KK1: 70le atandım bizde puanlar düşük biraz. sen ne mezunusun, valla 2012 kendi alanımı bile hatırlamıyorum kaçla kapattığını. eşnin mesleği dolayısıyla mı doğudasın? eczacı mıydı yanlış mı hatırlıyorum

:KK56: afiyet olsun yarasın.bende gelmeyince tırstım bişey mi oldu acaba diye :KK53: o zaman organik bulmak farz oldu desene pekmezi

teşekkür ederim :KK56: valla aynen farz oldu, kocamın köyünden getireceğiz eylül ayında yeni pekmezler yapılacak o zaman bebişim de tam 6 aylık olacak :KK55: :nazar:

teşekkür ederim :KK56: valla aynen farz oldu, kocamın köyünden getireceğiz eylül ayında yeni pekmezler yapılacak o zaman bebişim de tam 6 aylık olacak :KK55: :nazar:

İyiymiş bize de bi köy lazım :KK3: bakim olmazsa bende bizim oralara kuş uçurayım. Hayırlısı iyi bakıcı bulursan biraz rahat olur için.

Termos çantalardan kullananınız var mı dışarı çıkarken yiyecek içecek koymak için.bebekler için olan

Ne bilim öyle dedi benim de baya canım sıkkın o günden beri.ilacı mecbur veriyorum emdiğini kusuyodu diyebilirim sana.aslında gelişim eğrisine göre normal dediğin gibi ama dr. Oyle deyince endişelendim.mamadan yana değilim mecbur kalmadıkça.evde mama nasıl yapılır onu da bilmem ya hoş :44: saol moralin için ya

canını sıkacak bi durum yok inan.her doktorun tacrı görüşü farklı.
izim doktorumuz mamayı hiç ama hiç önermiyor.kızım zayıf fakat yinede önermiyor.
kustuğundan zayıftır,üstelik boyu iyi uzuyor,gelişemeyen çocuğun boyuda uzamaz o yüzden mamaya gerek yok diyor.
bende çok seviniyorum o öyle deyince.
kızım 49 cm doğdu şuan 63 cm.
uzaması iyi.o yüzden içim rahat.bide aç olan çocuk durmadan bağırır bizde öyle bi durum yok.
aynı seninki gibi memeden hemen sonra kusuyor: (
fazlasını atıyor derler ama ne bileyim...
Allah'tan gece kusmuyor kızım.gecede az kalkıyor belki ondnda çok kilo almıyor bilmiyorum.

8 martta dogdu annesinin armagani:))
Bugun tam 120 gunluktu yarin kisnetse oglen
Ac karna havuc yapicam 3 gun.c.tesi kayisi vericem
3 gunden sonra kabak sonra gene meyve bole
Devam

seninki bizden büyükmüş: ) benim kızım 3,5 aylık.
verdin mi tepkisi nasıl oldu?ben sebzelere 15 gün sonra tam 4 ay bitince geçeyim diyorum.
şimdilik tattırmakla yetiniyorum.
yoğurt veriyorum günde 4 5 çay kaşığı kadar: )

elegam
benım komsumun 1,5 ve 3 yasında 2 kızı var
bebeklereıne cıcıbebe bıle vermedı
sütü de pek olmadı ama, 5 ay boyunca sadece anne sutu verebilmek için yemediği içmediği şey kalmıyordu
5 ay sonrası ek gıdaya basladı
sebzeleri çorba olarak yapıp verdi sonrasında
ıspanak corbası, brokoli çurbası, tavuk corbası, kabak corbası...
bazılarına kıyma da koyar
bunları robottan gecırıyordu, bunların yanında da bıraz yogurt
tatsız tuzsuz, salcasız corbalarla baslıyor, sonra yavas yavas tatlandırıyor
1,5 yasındakı kızına sımdı kuru fasulyeyi bile robottan gecırıp verıyor :KK1:
umarım yardımcı olur

ne güzel yapmış maşallah,bayılıyorum çocuğu için çırpınan annelere :KK16:
benim sütüm çok şükür yetiyor safranımda kızım çok kusuyor: (
o yüzden kilo alımı az.
dün ev yapımı mama denedim,irmikli vs.yedi onuda kustu,en azından gördüm ki sorun bende değilmiş :KK53:
ben şuan dmağı gelişsin diye tattırıyorum.4 ay bitsin ufak ufak başlayacağım.
sütüm yettiğincede emzireceğim.
emzirmek çok önemli.hep dua ediyorum Rabbim rızkını veren sensin ama vesilesi benim göğsüm olsun,kızımı 2 yaşına kadar emzireyim..

Eline saglik canim bence cok guzel gorunuyo insallah sever minik 😋 havucu parcalara bölüp buharda mi hasladin ? Yada nasil yaptin anlatir misin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Havucu ince dilimledim ustunu az gece icme siyu
Koydum iyice uumusayinca bitabsga aldim ezdim
Once sonra z.yag ve kaynamis ilinmis suyla pure
Yaptim

Ay verdim simdi dilinin ustune gelince ogurdu
Hemen arkasindan az su verdim basariyla
Tamamladik:nazar:

hadi hayırlı olsun canım darısı başıma :KK53:
yarasın miniğe :emir_bebek:

valla en iyisi seninki. ne güzel bebişinler bol bol vakit geçireceksin hem anne gibi hiçkimse bakamaz. ben mecbur bakıcıya bırakacam 1 yaşına geldiğinde :18:

canım ben hemşirelik mezunuyum 30 haftalık hamileydim atandım göbüşümle beraber gittim bir gün hastanede oturdum geri geldim izne ayrıldım direk, hiç çalışma hayatım olmadı :KK1: 70le atandım bizde puanlar düşük biraz. sen ne mezunusun, valla 2012 kendi alanımı bile hatırlamıyorum kaçla kapattığını. eşnin mesleği dolayısıyla mı doğudasın? eczacı mıydı yanlış mı hatırlıyorum

ben ekonometri mezunuyum canım.ben alandan girdim,uzmanlık müfettişlik için.onda 70 i geçmek yetiyor kurum sınavlarına girebilmek için.hayırlısı bakalım ya,sen ne güzel atanmışsın :KK31: evet canım eşim eczacı benim.o yüzden doğudayız.

Termos çantalardan kullananınız var mı dışarı çıkarken yiyecek içecek koymak için.bebekler için olan

termos çanta değilde bebek termosum var benim çok memnunum.haftasonu sınava gireceğim zaman 200 cc süt sağdım termosa koydum.eşim sınav yerinde beni beklerken acıktıkça kızımın biberonuna azar azar koyarak verdi.işime yaradı doğrusu.çantasınıda alabilirim.

canını sıkacak bi durum yok inan.her doktorun tacrı görüşü farklı.
izim doktorumuz mamayı hiç ama hiç önermiyor.kızım zayıf fakat yinede önermiyor.
kustuğundan zayıftır,üstelik boyu iyi uzuyor,gelişemeyen çocuğun boyuda uzamaz o yüzden mamaya gerek yok diyor.
bende çok seviniyorum o öyle deyince.
kızım 49 cm doğdu şuan 63 cm.
uzaması iyi.o yüzden içim rahat.bide aç olan çocuk durmadan bağırır bizde öyle bi durum yok.
aynı seninki gibi memeden hemen sonra kusuyor: (
fazlasını atıyor derler ama ne bileyim...
Allah'tan gece kusmuyor kızım.gecede az kalkıyor belki ondnda çok kilo almıyor .

Benim kızım da 61 cm di 2 hafta önce.50 cm doğdu. Baş çevresi ne kadar seninkinin.bizimki geçen ay 39du. Gece benimki de az kusar ama uyanır 3 saatte bi. Aynı benim gibisin valla bende senin duana benzer dua ederim hep. :)

Beni termos canta icin ikna edermisin:))
1 aydir surekli tam alcsm vazgeciyom
Icine ne koyabiliriz nasil ne icin kullanabiliriz
Ilerde sence uzun yol icin daha mantikli sanki

Beni termos canta icin ikna edermisin:))
1 aydir surekli tam alcsm vazgeciyom
Icine ne koyabiliriz nasil ne icin kullanabiliriz
Ilerde sence uzun yol icin daha mantikli sanki

Benim alasım var açıkçası :KK52: ama lassig markanınki nette hiç biyerde stokta yok. Yaz kış lazım olur bence özellikle ek gıdaya geçince dışarı çıkınca.uzun yolda da lazım bide yaz şimdi tatile giderken vs. Lazım olur gibime geliyor. İkna ettim mi :KK52:

X