2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kızlar bebeğine gaz için acı elma yağı kullanan var mı? Sadece topuklarına mı masaj yapılıyor?

Elagam bu ayda herogunde farkli seyler vermr
Neye alerjisi olduginu anlsyamazsin ve okadar
Meyve vermek yerine sebzede ekle hem sonra zor
Olur tatsiz sebzeyi yrdirmen

canım 3 ay bittiğinde o kontrolü yapmıştım mesela 1 gün üzün yalatıp 2 gün bekledim,
2 3 gün sonra şeftali yalatıp bekledim..
bunun gibi bi çok meyveyi denedim.
baktım alerjik bi belirti yok doktorumuzunda izniyle her öğün karışık vermeye başladım çok şükür şuan bi sıkıntı yok.
sebzeyide vermek istiyorum ama nasıl versem bilmiyorum.sonuçta daha küçük...
sebzelerin suyu çıkmıyor malum: )
domates var bir tek ama ondan korkuyorum,genelde alerji ihtimali yüksek onda.
ama sebzeyi öne almak mantıklı.
şuan tattırma aşamasındayım 4 ay bitince sebzelere öncelik versem daha iyi olacak bencede.

Elagam senin bebiş kaç kilo şuan.benim kızımla benziyor da durumlar biraz

canım benim kızım 2860 doğdu.
15 gün önce muayenede 5200 gr dı.
şuan ne kadar bilmiyorum.
ilk ay 900 2. ay 700 en sonda 500 gr almış: (
doktor çok normal,kusan bebek çok kilo alamaz diyor ama ben yinede üzülüyorum..
senin kızın kaç kilo?

Son düzenleme:
amin canım hayırlısı artık , annenin yanında olması çok büyük bir nimet, benim annem 10 saat uzakta. dün çok hastaydım yanımda olsaydı çocuğa bak da ben bi yarım saat yatayım kendime geleyim derdim , oğlum da sürekli kucak istiyor ne yapacağımı şaşırdım çok şükür dünü de aylattım hastaneye gitmeden bugün iyiyim çok şükür :KK51: 2 sene önce bende girmiştim kpss ye, miniğimin şannsına hamileyken atandım yoksa tekrar girecektim bu sınava da. inşallah sende istediğin yere gidersin

çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin :KK16:
bende annemden 13 saat uzaktayım,doğudayız.
anneler gerçekten büyük nimet,annem olmasa çok çok zorlanırdım.
annem bizde 2,5 ay kaldı,sonra ben gittim annemlere 1 ay kaldım sonrada geldim sınava girdim: )
ne güzel atanmışsın canım darısı başıma :KK31:
ne mezunusun? kaçla atandın?
2012 son atamada kaçla kapadı biliyor musun?

canım benim kızım 2860 doğdu.
15 gün önce muayenede 5200 gr dı.
şuan ne kadar bilmiyorum.
ilk ay 900 2. ay 700 en sonda 500 gr almış: (
doktor çok normal,kusan bebek çok kilo alamaz diyor ama ben yinede üzülüyorum..
senin kızın kaç kilo?

Benim kızım 3100 gr doğdu.ilk ay 1100,2. 1000,3. 440 gr aldı.5720 gr dı.daha 2 hafta var kontrole dr. Bi daha ki ay en az 400 gr alması lazım şuan için mama demiyorum hemen dedi.kusmadan dolayı alamamış olabilir diye ilaç verdi 2 haftadır onu kullanıyoruz işe yaradı biraz.toz bi ilaç gavisconun sütüme karıştırıp veriyorum.inşallah bu ay mamaya başlamak zorunda kalmayız:KK43: Allah şifa versin inşallah hepimizin bebeklerine.

canım 3 ay bittiğinde o kontrolü yapmıştım mesela 1 gün üzün yalatıp 2 gün bekledim,
baktım alerjik bi belirti yok doktorumuzunda izniyle her öğün karışık vermeye başladım çok şükür şuan bi sıkıntı yok.
şuan tattırma aşamasındayım 4 ay bitince sebzelere öncelik versem daha iyi olacak bencede.

Canim sebzeleri doktorum bana iyicr hasla
Catalla ez z.yag koy iyice karistir dedi yarin baslicam
Bende o sekilde yapinca pure gibi olur rahay yutarlar
Gibime geliyor yarin oglen yedirdikten sonra yazarim

Canim sebzeleri doktorum bana iyicr hasla
Catalla ez z.yag koy iyice karistir dedi yarin baslicam
Bende o sekilde yapinca pure gibi olur rahay yutarlar
Gibime geliyor yarin oglen yedirdikten sonra yazarim

tamam canım bide hangi sebzeyle yapacaksın onuda yaz olur muç
ilk başta havuç kabak patates uygunmuş bebişlere.
senin bebeğin kaç aylık?

Benim kızım 3100 gr doğdu.ilk ay 1100,2. 1000,3. 440 gr aldı.5720 gr dı.daha 2 hafta var kontrole dr. Bi daha ki ay en az 400 gr alması lazım şuan için mama demiyorum hemen dedi.kusmadan dolayı alamamış olabilir diye ilaç verdi 2 haftadır onu kullanıyoruz işe yaradı biraz.toz bi ilaç gavisconun sütüme karıştırıp veriyorum.inşallah bu ay mamaya başlamak zorunda kalmayız:KK43: Allah şifa versin inşallah hepimizin bebeklerine.

canım senin mamalık bi durumun yokki maşallah çok iyi almış bebeğin.
ayrıca doktorun nden hemen mama demiş hayret :KK19:
bak benim kızım seninkinden daha az kilo almış ve daha zayıf olmasına rağmen doktorum mama yok asla.
bebeğin kusmadan dolayı böyle,yaşıtlarına göre normal.
o yüzden sakın mama verme zaten sütün yetmese kusmazdı dedi.
o yüzden içim rahat seninde olsun.
üstelik 3. ve 4. aylarda kilo lımı çok çok azalırmış ve hatta duradabilirmiş.
ben buna yoruyorum,nerde okuduysam bu aylarda az almış bebişler.
bize kusma için ilaçta vermedi,yapay bişey vermeyelim,kusması normal,1 yaşına kadar devam eder dedi.
kv söyledi,eşimde 1 yaşına kadar hep kusmuş.sanırım ona çekti benim kızımda :KK53:
sen içini ferah tut canım maşallah güzel kilo almış,tavsiyem mama verme,illa vereceksende sen kendin hazırla hazır mamadan uzak dur :KK50:

canım senin mamalık bi durumun yokki maşallah çok iyi almış bebeğin.
ayrıca doktorun nden hemen mama demiş hayret :KK19:
bak benim kızım seninkinden daha az kilo almış ve daha zayıf olmasına rağmen doktorum mama yok asla.
bebeğin kusmadan dolayı böyle,yaşıtlarına göre normal.
o yüzden sakın mama verme zaten sütün yetmese kusmazdı dedi.
o yüzden içim rahat seninde olsun.
üstelik 3. ve 4. aylarda kilo lımı çok çok azalırmış ve hatta duradabilirmiş.
ben buna yoruyorum,nerde okuduysam bu aylarda az almış bebişler.
bize kusma için ilaçta vermedi,yapay bişey vermeyelim,kusması normal,1 yaşına kadar devam eder dedi.
kv söyledi,eşimde 1 yaşına kadar hep kusmuş.sanırım ona çekti benim kızımda :KK53:
sen içini ferah tut canım maşallah güzel kilo almış,tavsiyem mama verme,illa vereceksende sen kendin hazırla hazır mamadan uzak dur :KK50:

Ne bilim öyle dedi benim de baya canım sıkkın o günden beri.ilacı mecbur veriyorum emdiğini kusuyodu diyebilirim sana.aslında gelişim eğrisine göre normal dediğin gibi ama dr. Oyle deyince endişelendim.mamadan yana değilim mecbur kalmadıkça.evde mama nasıl yapılır onu da bilmem ya hoş :44: saol moralin için ya

tamam canım bide hangi sebzeyle yapacaksın onuda yaz olur muç
ilk başta havuç kabak patates uygunmuş bebişlere.
senin bebeğin kaç aylık?

8 martta dogdu annesinin armagani:))
Bugun tam 120 gunluktu yarin kisnetse oglen
Ac karna havuc yapicam 3 gun.c.tesi kayisi vericem
3 gunden sonra kabak sonra gene meyve bole
Devam

elegam
benım komsumun 1,5 ve 3 yasında 2 kızı var
bebeklereıne cıcıbebe bıle vermedı
sütü de pek olmadı ama, 5 ay boyunca sadece anne sutu verebilmek için yemediği içmediği şey kalmıyordu
5 ay sonrası ek gıdaya basladı
sebzeleri çorba olarak yapıp verdi sonrasında
ıspanak corbası, brokoli çurbası, tavuk corbası, kabak corbası...
bazılarına kıyma da koyar
bunları robottan gecırıyordu, bunların yanında da bıraz yogurt
tatsız tuzsuz, salcasız corbalarla baslıyor, sonra yavas yavas tatlandırıyor
1,5 yasındakı kızına sımdı kuru fasulyeyi bile robottan gecırıp verıyor :KK1:
umarım yardımcı olur

aarjadaşlar sütü sulandırıp vercez keçi sütü inek gibi değilmiş yani biberona koyup içirmicez canım hazırladığımız mamaları onunla hazırlıcaz

kızlar geçen gün kardeşim domates suyu vermiş bizim oğlana ondan sonra sanırım dudağının üstünde ve göğsünde bir iki kırmızı nokta çıktı alerji mi yaptı sizce?yani alerji böyle mi olur bebeklerde?:KK42:

kızlar geçen gün kardeşim domates suyu vermiş bizim oğlana ondan sonra sanırım dudağının üstünde ve göğsünde bir iki kırmızı nokta çıktı alerji mi yaptı sizce?yani alerji böyle mi olur bebeklerde?:KK42:

Yok canim alerji ole olmuyomus para gibi
Benekler ve ishal olurmus dr.ole dedi
Aleeji yaptiysa ole hafif olmaz bariz anlasilir
Normal bi durum olmadigi dedi senin oglan
Domates testinden gecmis gozun aydin:KK76:

esilamcım dün biz de 4. ay aşımızı olduk değerler aynı seninki gibi 7800 çıktı ve bu ay sadece 500 gr almış oğluşum :KK43: benim tontik oğlan artık tontik olmayacak galiba :KK5: hep fazla fazla alırdı en son 1200 gr almıştı bu ay birden 500 aldı bari alıştıra alıştıra düşseydi değerler :KK1: neyse yaa Allah can sağlığı versin bu ay zaten az alırlar normal aslında da birden bire çok düşmesi üzdü beni. ben artık başlayacam meyve suyu yoğurt sebze falan

Aynen ole cnm.bizim bebisler ayni gidiyo.basladinmi meyve sebzeye.bende baslamak istiyorum ama.emmeyi birakirmi acaba diye dusunuyom

Aynen ole cnm.bizim bebisler ayni gidiyo.basladinmi meyve sebzeye.bende baslamak istiyorum ama.emmeyi birakirmi acaba diye dusunuyom

canlar, bence dusus olması normal.. her ay 1 kg alsa obez olur bu bebişler.. saglık ocagına da sordum 500 gr cok normal dediler.. bence sadece anne sütü veriyorsanız 6.aydan once baslamayın ek gıdaya..

Havuc puremiz haydi bismillahh

Eklentiler

• $20140709_121030-1.jpg
    $20140709_121030-1.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 21
X