2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kizlar 4.ayda demir damlasina basladiniz ni

canım ben başlamadım sağlık ocağı başla dedi ama ben bekleyecem 5. yada 6. ay başlayacam. zaten tadı pis çocukların iştahı azalıyor ne kadar geç başlasam o kadar iyi. bugünlerde miniğimin iştahı zaten az birazz düzelsin. hatta organik pekmez peşindeyim bulursam hiç başlamamayı bile düşünüyorum :KK6:

fitil rahatlatıyor biraz canım.onun dışında acı yemeyeceksin bol su,kuru meyve(kabız olmamak için,kabız olunca daha da acıyor çünkü) yiyeceksin...ben kesin çözümünü bulamadım malesef.eşim eczacı bana özel krem bile hazırladı yok genede geçmedi :KK50:

fena değildi canım tarih zorladı beni bayağı.onun dışında mat 24 işaretledim,türkçe fena değildi.günceller kasmış biraz.
dünde alan sınavım vardı onda da iktisat kasmıştı.
bakalım hayırlısı artık :KK14:
hamilelikte hazırlanmam çok kolay olmuştu günde 8 saat çalışıyordum.
25 martta doğum yaptım.o günden bu zamana annem hep yanımdaydı,kızıma bakıyordu bende çalışıyordum.
ama bi bıkma olmuştu,sürekli kızımla ilgilenme isteği vs.. çalışmamın önüne geçti biraz.
yoksa bakacak biri olduğu müddetçe zor değil.

amin canım hayırlısı artık , annenin yanında olması çok büyük bir nimet, benim annem 10 saat uzakta. dün çok hastaydım yanımda olsaydı çocuğa bak da ben bi yarım saat yatayım kendime geleyim derdim , oğlum da sürekli kucak istiyor ne yapacağımı şaşırdım çok şükür dünü de aylattım hastaneye gitmeden bugün iyiyim çok şükür :KK51: 2 sene önce bende girmiştim kpss ye, miniğimin şannsına hamileyken atandım yoksa tekrar girecektim bu sınava da. inşallah sende istediğin yere gidersin

kızlar biz 3,5 aylığız kusmalarımız hiç geçmiyor...
doktorumuz mide kapakçıkları 1 yaşına kadar kapalı olmaz bebekler o yüzden normal diyor ama sürekli kustuğundan mıdır nedir yeterli kiloyu alamıyor.
en son ki muayenede 500 gr aldı.doktor normal.kız bebeği olduğu için az almasıda normal,mama yok dedi.
ki zaten mama ver desede hazır mama vermem kızıma,eşim bu sektörde olduğundan pek sıcak bakmıyoruz.
(yanlış anlaşılmasın mecbur veren anneler illaki oluyor doğumdan sonra.ben 4 saat acilde yatıp tomografiye girdiğimden kızım o zaman 2 gün mamayla beslenmişti.mecbur kalınan durumlar illaki oluyor.fakat artık bizler o dönemi atlattık sayılır.doğal mama tarifleri uygulanabilir)
sadece 4. aydan sonra doğal mama tarifini uygulayabilirim.
hayri gözlükgillerin,
Doğal mama yapımı Dr. Hayri Gözlükgiller,Dr. Hayri Gözlükgiller çocuklarda kabızlık gideren mama.
Dr. Hayri Gözlükgiller 03.06.2014 tarihinde katıldığı zahide İle Yetiş programında çocukların sağlıklı büyümeleri ve obez olmamaları için yedirilmesi gereken yüzde yüz doğal mamanın tarifini verdi.

Bu mama bağırsak düzenleyici, gaz sorunlarına iyi gelir.

Doğal mama yapımı

2 tatlı k. irmik
1 k. kase pirinç unu
1 çay k. şeker
1 tatlı k. pekmez
yarım su b. su
3/1 su b. süt

Hazırlanışı:

Önce irmik pirinç unu, şeker, pekmez ve suyu dibi tutmaz tencereye koyun malzemeleri çırpma teliyle topaklanmaması karıştırın.

Ocakta hafif pişirin ılıdıktan sonra içine pekmez ve en son 1 tatlı k. maden suyu ilave edin ve karıştırın.

sütüm çok şükür yetiyor ama kusmalardan dolayı sıkıntılıyız,bu tarifi deneyip bakacağım bakalım o zamanda kusacak mı :KK50:
bu arada bu tarif 4.aydan itibaren kullanılabilirmiş.
isteğe göre vitamin çeşitliliği açısından armut,elma,şeftali vs.. suyuda eklenebilirmiş.

bu arada ben kızıma sabah öğle ve akşam bir meyvenin suyundan 1 çay kaşığı kadar tattırıyorum.
örn. sabah 1 tane üzümü sıkıp veriyorum,öğlen şeftali gene 1 çay kaşığı,akşam karpuz vs..
bir çay kaşığıda yoğurt veriyorum.
biraz biraz alışsın diye.

paylaşım için teşekkürler cnm, kızlar bildiğiniz tarifler varsa paylaşalım ben en basiti muhallebi yapmayı bile bilmiyorum bebeğim için :KK17:

Kizlar oglum 110 gunluk oldu gozleri hala gri mavimsi donmedi aranizda boyle olanlar vardi dondu mu gozlerin renkleri

canım bizimki de grimsi mavi. artık dönecek gibi değil mavi olur sonunda ama ne zaman net mavi olacak bilmiyorum. doktorlar 8 aylıkken falan diyor. ama çevremde 2 çocuk gördüm biri 2 aylıkken cam gibi masmaviydi diğer 10 aylık ve hala grimsi mavimsi :103: belki de zamanı çocuğun gelişimiyle alakalıdır. 2 aylık dediğim çocuk maşallah iyi gelişmişti, 10 aylık çocuk hiç gelişmiyor

Arkadaşlar ltfn acil cevap verin bugun aşı olduk ve demir damlasına başladık sabahdan beri durmuyo ne yapyım bi teyzesi bi annem maf olmş durumdyım suan böle olan oldumu

cnm biz bir hafta önce olduk çok huzursuzlandı miniğim sürekli bi ağlama hali vardı. bir haftadır azalıyor ama daha tam geçmedi kucakta duruyor sadece, eskiden öyle kucakçı bi oğlum yoktu aşıdan sonra oldu. hatta ilk gün kucakta bile durmadı

cnm biz bir hafta önce olduk çok huzursuzlandı miniğim sürekli bi ağlama hali vardı. bir haftadır azalıyor ama daha tam geçmedi kucakta duruyor sadece, eskiden öyle kucakçı bi oğlum yoktu aşıdan sonra oldu. hatta ilk gün kucakta bile durmadı

Çok tşk edrm boncukcm biraz önce damlattım baklım ne olck b gnde ilk demir damlasını artındada devilt verdim beşki tatını değiştirir ilaçın şimdilik keyfi yoolnda ilerleyen saatlerde ne olur bilemm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Kizlar biz de dun doktora gittik. Normalde 4 aylik kontrolu icin haftaya gitmem gerekiyodu ama dayanamadim. Oglum bir haftadir çıldırdı resmen deli gibi agliyor çıglık atmayi ogrendi nasi agliyo bi gorseniz sinir krizi geciriyo. İstedigini yapmadigimiz an kucaktan yere indirdigimiz an kafayi yiyo. Okadar agliyo ki saatlerce sakinlesmiyo icini cekiyo unutuyo 5 dakika sonra tekrar basliyo offf mahvetti beni !!! Doktor hicbirseyi yok hersey normal dedi. Zaten bende tahmin ediyodum bizimki arsızlıktan şımarıkliktan agliyo. Doktor kan ilacini verdi hemen kullanmak istemedigimi soyledim kotu etkiliyor diye cok gecikme ver biran once dedi. Ek gidaya gecebilirsin dedi tattirayim ozaman bi kasik dedim yok ver 3-4 kasik Suyu ver hic korkmadan dedi. Ayaklarina basmiyo dönmuyo kaldirmaya calisiyorum kalkmiyo dedim normal naaptin daha nekadarlik ki yapsin 9 ayda yuruyen cocuk da normal 15 ayda yuruyende ama aileler hep 9 ayda yurusun istiyolar diye acikladi cok guzel. Bide bizi kovdu yine hicbir derdi yok bu cocugun getirmeyin 6. Ayda getirin kontrole dedi😄😄

Kizlar biz de dun doktora gittik. Normalde 4 aylik kontrolu icin haftaya gitmem gerekiyodu ama dayanamadim. Oglum bir haftadir çıldırdı resmen deli gibi agliyor çıglık atmayi ogrendi nasi agliyo bi gorseniz sinir krizi geciriyo. İstedigini yapmadigimiz an kucaktan yere indirdigimiz an kafayi yiyo. Okadar agliyo ki saatlerce sakinlesmiyo icini cekiyo unutuyo 5 dakika sonra tekrar basliyo offf mahvetti beni ve gittikce daha da artiyo bu aglama !!! Doktor hicbirseyi yok dedi hersey normal. Zaten bende tahmin ediyodum bizimki arsızlıktan şımarıkliktan agliyo. Doktor kan ilacini verdi hemen kullanmak istemedigimi soyledim kotu etkiliyor diye cok gecikme ver biran once dedi. Ek gidaya gecebilirsin dedi tattirayim ozaman bi kasik dedim yok ver 3-4 kasik dedi. Suyu ver hic korkmadan dedi. Ayaklarina basmiyo dönmuyo kaldirmaya calisiyorum kalkmiyo dedim normal naaptin daha nekadarlik ki yapsin dedi. 9 ayda yuruyen cocuk da normal 15 ayda yuruyende ama aileler hep 9 ayda yurusun istiyolar diye acikladi cok guzel. Bide bizi kovdu yine hicbir derdi yok bu cocugun getirmeyin 6. Ayda getirin kontrole dedi😄😄

demekki doktorun paracı değil canım o daoktora gitmeye devam et :KK9: ben kan damlasına başlamayacam, 6. ayda başlatan doktorlar da var zaten . miniğine de geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum :KK16:

demekki doktorun paracı değil canım o daoktora gitmeye devam et :KK9: ben kan damlasına başlamayacam, 6. ayda başlatan doktorlar da var zaten . miniğine de geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum :KK16:

Sagol canim iyi dileklerin icin ☺️ doktorumdan memnunum zaten ama ek gidaya bu kadar erken basla demesi beni şaşırttı. Aksi gibi dun esimde vardi simdi doktorun soylediklerini duydu rahat birakmaz beni ver cocuga biseyler diye. Keske yanliz gitseydim 😃😃 yinede ben 4,5 ayda tattirmaya baslayip 5 ayda gecmeyi planliyorum cunku gaz sorunumuz var hala...

Kizlar demir ilacina dikkat hicbiyere damlatmayin
Kirmizi leke yapiyor ve cikmiyor
Ablamdan biliyom carsaf yastik kalmamisti
Lekesiz

canım ben başlamadım sağlık ocağı başla dedi ama ben bekleyecem 5. yada 6. ay başlayacam. zaten tadı pis çocukların iştahı azalıyor ne kadar geç başlasam o kadar iyi. bugünlerde miniğimin iştahı zaten az birazz düzelsin. hatta organik pekmez peşindeyim bulursam hiç başlamamayı bile düşünüyorum :KK6:

Bebişlere pekmez verilebiliyor mu ki

cok huzursuz benim minnos neden agliyo bi anlasam 2-3 gundr iyice artti dis cikariyo desem gorunur ds bisey yok tam duzend girdi demisken yine basa donduk sanki :KK43:

evet yani bizim ayarlari da bozdular sagolsunlar :) ne yapacagimi sasirdim saskin saskin dolaniyorum

Benimki de sabahtan beri huysuzdu doğru düzgün uyuyamıyorum kaç gündür ,sabaha karşı 2 saatte bir uyanıyor.ancak uyudu.aynen benim ayarım bozuluyor sinir yapıyo bende :KK37:

amin canım hayırlısı artık , annenin yanında olması çok büyük bir nimet, benim annem 10 saat uzakta. dün çok hastaydım yanımda olsaydı çocuğa bak da ben bi yarım saat yatayım kendime geleyim derdim , oğlum da sürekli kucak istiyor ne yapacağımı şaşırdım çok şükür dünü de aylattım hastaneye gitmeden bugün iyiyim çok şükür :KK51: 2 sene önce bende girmiştim kpss ye, miniğimin şannsına hamileyken atandım yoksa tekrar girecektim bu sınava da. inşallah sende istediğin yere gidersin

Kpss defterini 3 yıl önce kapattım ben.baktım geçemiyorum sınavı en iyisi ev hanımı öğretmen olayım dedim:KK33: Zor iş gerçekten sınav olayı yaşlılıkta daha geç alıyo kafa bilgileri :KK53:

X