2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
ya dikkat et canım.çok yorma kendini.helal sana misafir ağırlamayı düşünüyorsun maşallahbulantıdan hiçbir şey yapamıyorum

çok şükür öyle bulantım yok cnm sadece yorgunluk eringeçlik var.ben de kara kara düşünüorum nasıl becericem diye. aslında ben cagırma taraftarı degilim de eşim bozuluo ondan

çok şükür öyle bulantım yok cnm sadece yorgunluk eringeçlik var.ben de kara kara düşünüorum nasıl becericem diye. aslında ben cagırma taraftarı degilim de eşim bozuluo ondan

niye bozuluyor cnm.. Tamam hasta degiliz fln ama halsizlik yorgunluk bulanti bizde.. daha cabuk yoruluyoruz. uyku istiyoruz...
Sen bence kendini dusun tatlim...oncelik sende ve bebiste... bu ramazanda boyle olsun seneye kismet olursa bebisinle karsilarsin misafirlerini...
Yalniz kizlar sunu gordum Eslerinizi mutlaka doktor randevulariniza goturun...
Doktordan duyunca bazi seyleri daha kolay anliyorlar.
Benim esim agrimi sizimi anlayamazdi.. sanki 9 ayliksin derdi...
Sonra ilk kontrole gittik keseyi gorduk fln doktor agri sizi olur adet olcakmissin gibi ama stres yapma yorma kendini dedi.. Benimki sustu kaldi...
sonra gecen gun yine gittigimizde kalp atislarini duyduk.... Doktor bu defa sordu mide bulantisi kusma halsizlik fln..
yok dedim daha baslamadi ... olabilir ama ilerleyen zamanlarda baslar simdiden bulanti ve kusma onceliyi premesis verdi...
simdi benimki beni nerdeyse mutfaga sokmicak... gecen aksam gece 12.00 ye kadar baliklari kendi temizledi ben bisey demeden.. dicem su kizlar imkaniniz varsa haftasonu randevu alabiliyorsaniz mutlaka esleride katin yaniniza... onlarda daha cabuk adapte oluyorlar bu duruma ..

aynen yapacak birşey yok şimdilik... idrarda çıkan 15-20 eritrosit kanama olacak anlamına gelmiyor değil mi :26:
Yok yok canım korkma, idrardaki eritrositin onla bağlantısı yok, ama böbrek taşı kumu dökenlerde ya da idrar yolu enfeksiyonu olanlarda görülebilir. Bazen adet dönemlerinde görülebilir fln. Öyle çok korkulacak bir durum değil yani. Ama tabi hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu göz ardı edilecek bir durum değil, yani incelense iyi olur aslında, çünkü sonra idrar yollarında yanma ağrı sızı olursa zorluk çekersin

arkdaşlar bn bi konuda acil bilgi istiyorum ben 5.haftadayım şuan 8.haftada tatile gideceğim sizce sakıncalımı değil mi bnm gibi olup tatile gidecek olan varmı?:26::26::26:

aah ah cnmm hiç sorma aslında çok düşünür beni aama anlayamıorum böyle pek inanmıyor gibi halsizim yorgunum diyorum ama bir şey ifade etmiyor.hele ki şu zamanda daha çok üstüme düşmesi lazım ama çagırırz diyor sen ne zaman kendini iyi hissedersen cagıralım diyor demio ki bu sene de böyle olsun siz daha önemlisinz. doktorada beraber gittik ama biz daha keseyi kalp atıslarını duymadık acaba ondan mı diyorum daha böyle

arkdaşlar bn bi konuda acil bilgi istiyorum ben 5.haftadayım şuan 8.haftada tatile gideceğim sizce sakıncalımı değil mi bnm gibi olup tatile gidecek olan varmı?:26::26::26:

tatile çogu kişiye izin veriyor doktor ama durumunu en iyi doktor bilir cnm doktoruna danısmanda fayda var derim

bozuluyorsa bozulsun bizde ramazan için öncesinden planlar yapmıştık.yok misafir ağırlayacaktık.geçen ramazan 17 akşam misafir ağırlamıştık.sahurlara da giderdik.sonra dedim yok canım bu sene yapamayacağım.görüyorsun halimi kaldıramıyorum kendimi,bir çorba makarna yapana kadar akla karayı seçiyorum.misafire nasıl hazırlık yapacağım dedim.ama ayıp olmaz mı diye kemküm etse de eşim rahatsız dersin.başka zaman çağırırız dedim hatta birisi iftara çağırsa da gidemem dedim.geçen gittik.çorbayı zor içtim.yesene diyip durdu ev sahibi.o kadar yağlı baharatlı şey ağzıma süremedim.bir daha çağırırlarsa da gidemem dedim.biraz anlayışlı olunması lazım.daha yeni hamilesin.değer mi kendini yormaya,misafir zaten ayrı bir stres.bence bu dönem için ertelenmeli.sense88 ah her doktor hassas olsa da uyarılarını söylese.dün gittik eşimle herşeyi ayaküstü konuştuk doktorlar.bir telaş,acele var.daha ben odadan çıkmadan yeni hastaya sesleniliyor. eşim de vardı ama konuşmaların kimisini kaçırdı.bazı doktorlar hastayı pohpohlamıyor.ama bence bu durumlar için dediğin gibi lazım.eşlerin de duyması gerek.

cnm bana doktorum tatil - deniz var ama sicak kesinlikle yok dedi.... denize girebilirsin ama cok yormaman gerek kendini...
mumkun oldugu kadar golgede zaman gecirmek gerekli... bana tek uyarisi sicak oldu... bence doktoruna danis derim ben. herkese tavsiye etmiyorlar. mesela esimin ebesi doktorumun hastanesinde ebe hala... ve akrabamiz... hamile oldugumu duyunca denizden havuzdan bir sure uzak dur dedi...

evet cnm benimkide kese ve kalp atisi duymadan pek algilayamadi durumu
hatta keseyi bile gectim kalp atislarini duyunca tam olarak idrak etti herseyi
onlar bizim hemen koca bir gobek sahibi olucagimiz dusunuyorlar galiba...

vallahi iyi demissin cnm... cunku ben aksamlari kendime bile yemek hazirlamaya useniyorum zor duruyorum ayakta
allahtan esim o konuda cok anlayisli cikti kendi dedi cagirmayalim kimseyi diye...
doktor konusunda haklisin ama sansima benim doktorum iyi... disarda kuyruk bile olsa yeterince ilgilenmeye calisiyor mutlaka...
o hastanenin demirbas ebesi var... kac doktor gitti geldi o yillardir orda... butun dogumlari yaptiriyor... esiminde ebesi bide akrabasi o tavsiye etti doktoru bize... butun doktorlari fln bildigi icin... sagolsun gercekten cok memnunum doktorumdan... biraz rahat hic fazla uyarida bulunmadi... ekstra ilaca fln karsi... oyle hep iyi seyler soylemiyor ilk keseyi gorduk daha erken bisey soylemek icin dedi... beklicez 1 hafta sonra gel dedi mesela... ama cok guleryuzlu insana kotu bisey bile soylese strese sokmuyor.
terapi gibi geliyor bana randevular

canım ya rezervasyoun yptırdık iptalde edilmiyo doktorlar konuşcam daha hiç gitmedim doktora haftaya gidicem bakalım o zaman sorcam

Kızlar ben geldim:) sabah eşime çaktırmadan yakındaki hastaneye gittim henüz eşimin haberi yok çünkü kese gözükmedi ama rahim kalınlaşmış bu gözükmeyeceği anlamına gelmez dedi.kan verdim bakalım 1-2 saat sonra alıcam sonucu.

Merhabalar.bayadir gelmiyordum.
Bebisim ve ben cok sukur iyiyiz.7 mm oldu benim sipa kocaman oldu :) sonraki kontrolumuz bayramdan sonra

dr una sor ama bnm bı arkadasım ıkız hamıleydı tekını dusuk yaptıı. fıtıl verdı fıtılı koyup gıt dedı ıkıncı bebege bısey olmaz dedı sen sor dr una tavsye ederse fıtıl koyarsın...

aynen cogu tutmayacak bu tarıhlerın mart annesıyız suan planlara gore ama 1 hafta erken dogsa benım kı subata kayacak :))

merhaba arkdaşlar bn aranıza yeni katıldım dün öğrendm hamile olduğumu ve çok heycanlıyım

hayırlı uğurlu olsun canım.hep birlikte sağlıklı bir hamilelik geçirmeyi ve sonrasında da sağlıklı,kolay bir doğumla sağlıklı evlatlarımızı dünyaya getirmeyi Yüce Allah hepimize nasip etsin.

bu arada diyetisyene gidip beslenme programı yaptırmayı düşünen var mı? çok kilo almaktan korkuyorum.bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum.

anne aşerdiğinde aşerdiği şeyi yemezse çocuğunda leke olur diyorlar doğru mu sizce.aşerdiği şeyi illa yemeli mi?

bir de hamilelikte abartıyorlar.sürekli yemek yeniyor.sizce hamileler doymak bilmediklerinden mi yiyorlar? yoksa gözleri herşeyde kaldığından mı? normal insan da herşeyde gözü kalsa yese yese kocaman şişer.
bir sitede okumuştum anneler kilolarına dikkt etsinler.maalesef kadınlarımızın yeni doğum yapanları kucaklarında minnacık bebekleri ile kilolu halleri hiç hoş durmuyor yazıyordu.

ah ah ne heveslenmesi canım :18: korkuyordum.küçükken acayip çıkarırdım ve artık boğazım tahriş olurdu.rahatlamıştım ama 2 saatlik bir rahatlama sonra tekrar aynı bulantıya döndüm.sabah işe 5 te gidiyorum.doktor dün bulantıya iyi gelir diye bir ilaç verdi.eşim tek başına sahur yapıyor.onunla kalkıp ilacı içip yatmıştım aşırı bulantım vardı.sabahta 7-8 tane zeytin çok az ekmek yedim.iyi geldi gibiydi.ama mutfağın kokusu acayip midemi bulandırıyor sürekli cam açık olduğu halde ve yine çıkardım tüm yediklerimi çıkardım.başımda da eşarp vardı.iş için hazırlanmıştım.eşarptan dolayı boğazım iyice genişlemedi az kalsın çıkardıklarımdan dolayı boğuluyordum bir yandan çıkarıyorum bir yandan eşarbı açıyordum.ve şuan boğazımda birşeyler hala var gibi.mide bulantım çok arttığında hey Allahım yardım et diyorum çok sesli.eşim ne oldu diye soruyor.mide bulantım çok fazla yardım istiyorum Yüce Allah'tan diyorum.artık her böyle dediğimde eşim çok mide bulantım olduğunu anlayacak sanırım.
Rabbim tüm hamilelere göz açıp kapayınca kadar geçen kolay hamilelik ve doğum nasip etsin.işten erken çıkacağım.yanımda hergün 2 boş poşet,limonlu ve naneli şekerler,su,peçete,kraker taşıyorum.hazırlıklı olmak için bulantıya. Yüce Allah herkese yardım etsin.hem halsizlik hem bulantı çok zor oluyor...[/QUOTE]

senı cok ıyı anlıyorum canım bazen oturup aglayasım gelıyor. evın ıcı sureklı havasız mutfak sureklı pıs kokuyor gıbıme gelıyor camasır suyu en cok tukettıgım sey oldu bu sıralar. ama dun doktorumun verdıgı ılac bıraz ıse yaradı sanırım sabah uyandıgımda esıme sarılıp koynunda yatabıldım normalde mumkun degıldı oyle bırsey bı haftadır yatagın en dıbıne atıyordum kendımı. mutfaga atıstırmak ıcın gırdıgımdede pek zorlanmadım. bugunume sukredıyorum yanı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…