2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canlar merhabalar.. benim iki gündür karnımın içi geriliyo sanki aldığım nefes yetmiyo gibi çok zorlandım gece bide üstüne yemek borum öyle bi yandı ki sanki asit dökülmüş gibi acıdan ağladım yani nedir ki bunun sebebi

Ayni haftadayiz ve ayni seyi 3 4 gün boyunca yasadim, dün ve bugün biraz daha iyiyim. Ben de cok zorlanmistim. Doktora sordum, hamilelikte gastrit oluyormus, onun etkisi. Benim öyle yakacak düzeye gelmedi ama internetten oku bak, hamilelik reflüsü diye bir sey var. Sebebi o. Azar azar yememi tavsiye etti doktor bana, 3 ögün degil 6-8 ögün, suyu yemek yerken icme dedi, yemek aralarinda ic dedi. Yatmadan önce yeme dedi. Bir de bazi besinleri mide sindiremiyo, onlara da bak, dikkatli ye.

hiç araştırmadım ki olabilir, bi soruşturmak lazım.. yatak odasına koyamayacağım ki ben muhtemelen ilk bi sene hemen hemen hiç kullanmayacak bizimkisi o yüzden.. belki de sıkıştırırız odada bir yerlere bakalım. büyüyen mantıklı geldi, en azından 3-4 yaşa kadar kullanır diye. evde yer sıkıntısı olunca işin o tarafını düşünüyorum bir de, ne eşya almışız yaaa :KK1:

Canım büyüyen besikler daha ilerki yaslara kadar kullanım icin ama çabuk deforme oluyormus biz modokoya falan da gittik büyük firmalar uretmiyorlar bu yüzden bir de yurt dışından da almiyorlrmis güvenilir değil diye çilek mobilya da öyle söylemişti

Ya ben maydanoz cok tüketiyorum. Yani sürekli salata ve kisir yedigim icin sanirim. Icine de dogruyorum baya baya. 3. döneme girecegim haftaya hala zarari var midir? Yoksa sadece ilk 3 ay icin mi?
merhaba bende her sabha kahcaltıda maydanoz yiyorum limonlu tuzlu abatmıyorum tabi tutupda her gün bi demet yemiyorum b zaarını görmedim zaten trt de bi doktordanda dilemiştim maydonozun zararlı olması için demet demet yenmesi lazım yosa bi iki dal mydonozdam bişey olmz demişti ben nerdeyse hergün 15- 20 dal yiyorum

Yok zorunluluk Degil kesinlikle cevremde de sordum yaptiran Yok riskli olanlar disinda Doktorum cok iyidir cok memnunum. Evet pass veriyorlar Anne ve bebekde ki her tahlili her gelismeyi her randevuda kayd ediyorlar. Bana öyle geliyor ki Tr de para icin hamilelere bu denli stres yaptiriyolar 2 li. Test yaptiran 3 lü ve 4 lü yü neden yaptiriyolar ki üstelik Fiyatlar cok ucuk Mantikli Degil.

Ya ben maydanoz cok tüketiyorum. Yani sürekli salata ve kisir yedigim icin sanirim. Icine de dogruyorum baya baya. 3. döneme girecegim haftaya hala zarari var midir? Yoksa sadece ilk 3 ay icin mi?

Yok canım salatalarda kısırda bişey olmaz sanırım ben aşırı yemekten bahsettim hani suyunu kaynatıp içmek falan bana aşırı geldi ondan öyle dedim.

Ayni haftadayiz ve ayni seyi 3 4 gün boyunca yasadim, dün ve bugün biraz daha iyiyim. Ben de cok zorlanmistim. Doktora sordum, hamilelikte gastrit oluyormus, onun etkisi. Benim öyle yakacak düzeye gelmedi ama internetten oku bak, hamilelik reflüsü diye bir sey var. Sebebi o. Azar azar yememi tavsiye etti doktor bana, 3 ögün degil 6-8 ögün, suyu yemek yerken icme dedi, yemek aralarinda ic dedi. Yatmadan önce yeme dedi. Bir de bazi besinleri mide sindiremiyo, onlara da bak, dikkatli ye.

ay canım ne bilim dün ölüyorum sandım ya. ben yemek yerken su içerim hep demekki ondan oluyo. yarın randevum var bide doktora sorayım sağol cevabın için :KK16:

o dozu alana kadar maydanoz tarlasının suyunu içmek lazım canım ya... çikolata da öyle ona kalırsa, hepimiz ultrasondan önce bebekler hareketlensin diye yiyoruz ama etken maddesi fena.. ancak etkilenme dozu yüksek, piyasadaki çikolataların kakao oranı, kakaodaki madde miktarı belli, zararı olması için 100 paket tüketmek gerek gibi bişi.. maydanoz derken abartılı şekilde demedim, ben normal kullanıyorum ona buna, hamileyim diye dikkat ettiğim bişi olmadı o, suyu yine bir derecede belki ilk 3 ay o da riskli gebeliklerde ama salatalarda filan, çok seyrek yeniyorsa biraz daha almak o derece ödem problemi yaşayanlara faydalı olabilir.

vallahi ben duyduğumu okuduğumu söylüyorum canım.Ben uyarıyım da isteyen yesin istemeyen yemesin.:KK34:

Tatlım salatalarda yiyin ama suyunu kaynatıp içmek filan çok sakıncalıymış.bunun ilk 3 ay yada riskli gebelikle ne alakası var.aşırı maydanoz tüketimi tüm hamilelere zarsrlı.Allah korusun riskli hamile olmak herkes için an meselesidir.benim hamileliğim riskli değil diye herşeyi yiyip içmemeli canım.

haklısın canım katılıyorum
bende İbrahim saraçoğlundan duymuştum. hamilelikte maydanoz çok yenmemeli diye.
canınız çekince üç beş dalı aşmasın tabi ki yeyin ama öyle tabağa koyupta fazlaca tüketmek sakıncalı demişti.
bende hamile kaldığımda çevremdekiler maydanaozu azalt demişti.

kızlar geceleri bazen uyanında dönerken felan karnımda bi acı gibi, ağrı gibi anlatamadığım bi rahatsızlık oluyor. sanki üstüne yatmışımda acımış gibi.
korkuyorum vallahi.
sizde var mı böyle bi durum?

vallahi ben duyduğumu okuduğumu söylüyorum canım.Ben uyarıyım da isteyen yesin istemeyen yemesin.:KK34:

yok haklısın.. şimdi meslek icabı da benim bildiğimle deyip insanların anladığı aynı şey olmuyo.. pişman oldum dediğime.. neyse Allah kimseye göstermesin öyle şeyler..

Kızlar bana bazen durduk yerde ter basıyo bir sıcaklıyorum anam sanki menapoza girmişim gibi:KK53:.sizde de oluyo mu?

merhaba bende her sabha kahcaltıda maydanoz yiyorum limonlu tuzlu abatmıyorum tabi tutupda her gün bi demet yemiyorum b zaarını görmedim zaten trt de bi doktordanda dilemiştim maydonozun zararlı olması için demet demet yenmesi lazım yosa bi iki dal mydonozdam bişey olmz demişti ben nerdeyse hergün 15- 20 dal yiyorum

O zaman iyi. Ben de sanirim her gün 20 dal kadar yiyorumdur. Bir demeti bitirmem bir kac gün aliyor. :KK16: Bir an dedim acaba cok mu yiyorum ama maydanoz demir acisindan da iyimis diye yiyorum aslinda benim demir cok düsük.

Yok zorunluluk Degil kesinlikle cevremde de sordum yaptiran Yok riskli olanlar disinda Doktorum cok iyidir cok memnunum. Evet pass veriyorlar Anne ve bebekde ki her tahlili her gelismeyi her randevuda kayd ediyorlar. Bana öyle geliyor ki Tr de para icin hamilelere bu denli stres yaptiriyolar 2 li. Test yaptiran 3 lü ve 4 lü yü neden yaptiriyolar ki üstelik Fiyatlar cok ucuk Mantikli Degil.

Anladim canim. Yok evet zorunluluk degil pardon yanlis ifade etmisim hizli yazdigimdan, genelde herkes yaptiriyor demislerdi. Geriye kalan testler falan da o pasaporta yaziliyor hersey sistemli burda demislerdi. Bunu demek istedim aslinda. Cocugun hastaligi bir sikintisi var mi ögrenmek istemeyen de yaptirmiyor. Türkiye`de de para icin degil aslinda. Benim doktorum sadece 2`li ve organ taramasini önerdi, Almanya`da da böyledir demisti. Ama mesela down sendromu riski varsa aldirmayacagim zaten diyorsan 2`liyi de yaptirma dedi. Organ taramasi da aldirmayacak bile olsan önceden olusabilecek riskleri görmek acisindan iyidir demisti. Ben bu ikisini yaptirdim. Bence özellikle özürlü bir cocuk dogurmak istemeyen kisiler icin önemli testler bunlar. Bazi kadin vardir ki, nasil dogarsa dogsun kabulumdur der, bazisi da vardir ki bir ciddi sorunla dogacaksa dogmasin der, tip bilimi de bunun icin var, secim de bizlerin. :)

Yok canım salatalarda kısırda bişey olmaz sanırım ben aşırı yemekten bahsettim hani suyunu kaynatıp içmek falan bana aşırı geldi ondan öyle dedim.

Anladim canim evet suyunu kaynatip icmek asiri abarti olur. Ben bira an panikledim acaba cok mu dogruyorum diye. :KK16: Simdiye kadar bir sikintim olmadi gerci. Bu arada rezene cayi hakkinda bilgin var mi?

yok haklısın.. şimdi meslek icabı da benim bildiğimle deyip insanların anladığı aynı şey olmuyo.. pişman oldum dediğime.. neyse Allah kimseye göstermesin öyle şeyler..
hayır canım pişman olacak bir şey yok ortada sen aslında güzel bir tavsiyede bulundun.Maydonoz normalde çok faydalıdır vücuda evet ama hamilelikte daha dikkatli tüketilmelidir sadece.Ayrıca güzel bir konuya değinmiş oldun bence bilmeyen fazla tüketen arkadaşlar varsa onlarda araştırıp daha dikkatli olurlar

senin de 2. mi????
hayırlı olsun
:)
kaç yaş var aralarında? cinsiyetleri ne?
benim ilki kız
bu da erkek

kızım şimdiden kıskanmaya başladı
napıcam bilemiyorum:KK52:

evet canım benimde 2.bebiş 5 yaş var aralarında ilki erkek şimdiki sürpriz yapcak ilk kız dediler sonra erkek şimdi tekrar gittim doktora göstermiyo dedi benim oğlumun şuan bi kıskançlığı yok tam tersine ne zaman gelicek diyo sürekli karnımı falan öpüyo ama doğunca ne olur bilemem :KK1:

Son düzenleme:
ay canım ne bilim dün ölüyorum sandım ya. ben yemek yerken su içerim hep demekki ondan oluyo. yarın randevum var bide doktora sorayım sağol cevabın için :KK16:

Gecmis olsun canim ben de öyleydim, hatta geldim direk buraya yazdim bir duyan bilen var mi diye. :KK9: Cidden esime ay nefes alamiyorum, ay ölüyorum deyip durdum günlerce. :KK70::KK70: Cok felaketti ya. Sen de sor evet. Ben de bol bol su iciyordum yerken, simdi aralarda iciyorum ve bir seferde cok yemiyorum, böldüm ögünlerimi.

Kızlar bana bazen durduk yerde ter basıyo bir sıcaklıyorum anam sanki menapoza girmişim gibi:KK53:.sizde de oluyo mu?

Bana da oluyo, nefes kesilmesi gibi bir hisle. :) Hatta esime menapoza girmek böyle bir seyse istemiyorum demistim. :KK9::KK9::KK9:

kızlar geceleri bazen uyanında dönerken felan karnımda bi acı gibi, ağrı gibi anlatamadığım bi rahatsızlık oluyor. sanki üstüne yatmışımda acımış gibi.
korkuyorum vallahi.
sizde var mı böyle bi durum?

Bu da bana oluyo. Hersey basima geliyo benim de masallahim var. :KK1::KK1::KK1::KK1: Canim ben bunu doktora sordum, doktor pozisyonunla alakalidir dedi. Orada damalar var, cok üzerine yatmissindir dedi. Bazen benim iki tarafima da oluyo, o tarafa dönsem saplaniyo, bu tarafa dönsem saplaniyo, sirt üstü yatiyorum bir süre, geciyor. Yan yatarken bacaklarinin arasina yastik koy, ya da yorgani topakla koy, cok daha rahat oluyor.

canım ben o anadizinden almaya karar verdim. bi yere baktım. deseni farklıydı bunun gibi güzel değildi. ve 100 liraydı sen nerden 70e aldın bende alıcam

ben 3,5 sene önce aldım
walla nette yaz ana dizi heryerde var zaten
http://www.gittigidiyor.com/arama/?...d=ana dizi&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

bence mağazadan al
bende şimdi yeniden alıcam
gecen hatta girdim bi bebek mağazasına fiyat sordum
80 dediler
indirim yaparız dediler
bütün bebek mağazalarında var

X