2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın canım..
gece ben ilk uykuya dalışımda çok zorlanıyorum ama 2-3 kere tuvalete kalkıyorum, gözüm kapalı gidip geliyorum hemen dalıyorum geri :KK9:
ilk zamanlarımdan beri yüzüstü yatmamaya alıştırdım kendimi ki ben de yüzüstü dalabilirdim uykuya. Resmen eğittim kendimi, yüzüstü yatma lüksüm kalmadı zaten artık göbekten. Ama mesela sol yana yatıyorsam sol bacağımı dümdüz tutup sağ bacağımı bir yastığın üstüne atıyorum, öyle çok rahat oluyor. Onu da bir kitaptan okumuştum, tavsiye ederim :KK34:

kızlar 1-2 aydır hamile yastıgı kullanıyorum
anneme ornekleri aldım götrüdüm diktirim cidden faydalı bence
yatakan kalkarken filanda yardımcı oluyor beli destekliyor
bence sizde mahlale arası yorgancılara diktirin
hem bacak arası yapıyorsun hemde ayagını yüksekde dikmiş oluyorsun canın nasıl isterse
yatakta evirip çevirip yatıyorum
özellikel yan yatmalarda sarılınca filan gayet iyi serin tutuyor :)
ornekleri alın bence yorgancınıza götürün

yatakta birazcık fazla yer kaplıyor ama olsunnn çok ii geldi bana :)
ahhat bazen benim almadıgım zaman bakıyorum eşim almış o sarmaş dolaş yapıyor

Eklentiler

• $001.jpg
    $001.jpg
    23,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
en ucuzu nerde araştırdınız mı?
ben eminonene gidip bakıcam ondan sonra karar vericektim

her yerde fiksti fiyatı 333 tl, ben de taşıma derdi olmasın diye internetten aldım, eve geldi rahatça. Ama havuzluhan'da nakitte 297 TL yazıyordu etiketinde, oraya gideceksen bakabilirsin. Yalnız baya ağır, araba olmadan taşımanız zor bilgin olsun.

canım sanırm almanya ya da yakınındasın..bende avusturyadan geldim ama dediğn gibi çok farklı şeyler var ..zaten her gittiğinde bebeğin kafası kemikleri

burnuna bakıyorlar birşey olsa söylenir sen kafanı rahat tut :)

yoksa biz gibi herşeye takarsın hoşgeldin bu arada

Günaydin ...Evet Canim almanya dayim Doktoruma ayrintili icin sormustum gerek Yok demisti genetige bakiyoruz gibi seyler söylemisti ve evet dedigin gibi kafatasina Falan bakiyor genelde cok sükür simdiye kadar Kötü bisey cikmadi simdiye simdiden sonrada Alllah a emanet . Sanirim dedigin gibi böyle olmasi daha iyi yoksa su testi bekle o testi bekle zaten cok Evhamliyim Siyiririm sanirim :)

Canim benim arkadaslarim var, doktorum da uzun yillar Almanya`da calismis, orda 2`li test ve sonra ayrintili organ taramasi yapiliyor diye biliyorum. Seker testi de yapildi 3 arkadasima, istersen sorarim riskliler diye mi yoksa herkese mi yapiliyor diye. Sen bence doktoruna bir sor seker yüklemesi neden yapilmadi diye, belki de hic riskin yoktur diye doktor dikkate almamistir.

3. döneme girecegim icin ben de heyecanliyim, saglikla insallah. :nazar:

Tesekkürler cevabin icin... Doktorun türk sanirim türk Doktorlar burda da saolsunlar alman Doktorlar kadar Kati degiller. Benim Doktorum alman ölmeyene kadar ilac Bile yazmiyor su ic diyor herseye :) doktoruma ayrintiliyi sormustum Canim ama gerek görmedigini söylemisti seker icin Falan da sanirim Genetik önemli aileden gecen bi hastalik genelde öndan bahsetmemisdir sanirim. Amin saglikla Insallah

Son düzenleme:
hesaplı alışveriş

1.oyun parkı : 169

2. yatak : 67

3. ana dizi : 70

4. hastane çıkışı :60

toplam 366
işte alışveriş tamam:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:21::21::21::21::21:
hele pazardan alırsanız öyle güzel markalar o kadar ucuza ki..
sakın alışveriş merkezlerinden yapmayın alışverişi
arabaya gelince
zaten 40 ı çıkana kadar evde oluyo hele ilk bebeklerde atapte olana kadar bebeğe alışana kadar bi 3 ay geçio...araba sonrada alınır
acele etmeyin..
kızıma bebitof markasını almıştım
ve gayette memnun kaldım..tabi anneanneler babaanneler organik takımlar vs almışlar :KK70:

Eklentiler

• $1331211537.jpg
    $1331211537.jpg
    38,8 KB · Görüntüleme: 34
  • $Bebitof-606-Hastane-Cikisi-10lu-Set-14897.jpg
    $Bebitof-606-Hastane-Cikisi-10lu-Set-14897.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 32
  • $lBJE-89119_2.jpg
    $lBJE-89119_2.jpg
    22,3 KB · Görüntüleme: 44
Ben ahşap beşik almaya karar verdim görümcem park yatak kullanıyor pek memnun değil bana cok sağlıklı gelmiyor park yataklar plastik diye

ben kızımda park yatak kullandım 3,5 yasına kadar
sonra oda aldık
ve gayette memnnun kaldım..onlar zaten belli standartlara göre yapılıyor..belli belgeleri almak zorundalar..boyası acısından olsun malzeme acısından olsun..
sağlıksız değiller ..sanmıyorum..çünkü kızım içinde mışıl mışıl uyudu ne alerji olodu ne başka bir şey
tabi gidipte bilinmedik bi markanınkini almıycaksın..
bizim aileler uzakta olduğu için mecburen oyun parkı aldım ben..2 dakikada kurulup kaldırılıyor..
gittiğimiz yere götürüyorduk
walla pikniğe bile götürmüşlüğüm var
:KK53:
yani o kadar rahat
:21:

Ben ahşap beşik almaya karar verdim görümcem park yatak kullanıyor pek memnun değil bana cok sağlıklı gelmiyor park yataklar plastik diye

Haklısın o konuda, plastik filan geçiyorum ne biliyim böyle bebek beşiği yatağı gibi değil, ikilemim ondan aslında.. evde çalışma odasında bi masayı ekarte edebilirsem ki en kötü ihtimal balkona atacağım bende ahşap çekmeceli, dolaplı büyüyen bi beşik alacağım sanırım.. kullananlar rahat filan diyorlar diye kafam karışıyodu ama yok :KK1:

Kızlar 32.haftadan önce doğum izni kullanabiliyor muyum?
doktor raporuyla falan çalışamaz raporu alabiliyor muyum?
bilgisi olandan acil cevap bekliyorum lütfen..

Doğum izni 32. Haftadan önce verilemez canım ancak doktorun sana normal yada heyet raporu verebilir.gebelik riskli diyerek.

Oyyyy hadi 8 takim neyse de 1 yas tulum ne oluyor kizim hahahahaaa valla benim hayalim simdi ilk uç ay hazir bulunsun da sonra alicam kizimi yanima bindircem bebek arabasina boyle suslu suslu bir hava bir hava ana kiz alisverise cikip gezicez sonrada oturup biyerde kahve iceriz :KK70: oyuzden ilerisi için bisey almicam

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Haklısın ama çok tatlıydı :KK1: Bir de onlar bile küçücük ki, sanki doğunca bile olacakmış gibi alıyosun işte :) Hakikaten bunlar doğunca parmak kadar mı olacaklar yaa, o bir yaş tulumuysa..

zaten 2 yaşına doğru başlıyorlar anneee sunu istiyom bunu istiyorum demeye
hele kız çocuksa yandın ne ojesi bitiyor ne ruju ne eteği ne elbisesi vs
dükkana girdik mi kendini kaybediyor bizimki daha 3 yasında
ayy anneeee baaaaaaaaaaak bu çok güzel
aaa anne bak esas bu güzel
bunu alalım annne sunu alalım anne
yani bence şimdiden harcamayın paraları :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
kızlar fena
ama bayılıyorum onunla alışverişe gitmeye
eşşek bide bi zevkli bi zevkli :KK9:

Kızlar öyleee :KK1: bende öyleymişim çocukken, inşallah abiden sonra öyle bir kızım olur benimde.. hayırlısı bakalım :KK1:

günaydın canım..
gece ben ilk uykuya dalışımda çok zorlanıyorum ama 2-3 kere tuvalete kalkıyorum, gözüm kapalı gidip geliyorum hemen dalıyorum geri :KK9:
ilk zamanlarımdan beri yüzüstü yatmamaya alıştırdım kendimi ki ben de yüzüstü dalabilirdim uykuya. Resmen eğittim kendimi, yüzüstü yatma lüksüm kalmadı zaten artık göbekten. Ama mesela sol yana yatıyorsam sol bacağımı dümdüz tutup sağ bacağımı bir yastığın üstüne atıyorum, öyle çok rahat oluyor. Onu da bir kitaptan okumuştum, tavsiye ederim :KK34:

bide öyle deneyeyim bari :)

Ben sağdakini aldım, Kraft Calipso :)

rengide aynımı?? aslında arlarında çok fark yok gibi hatta calipso 10 cm daha uzun.. ama yinede 55tl fiyat farkı var. calipso daha uygun. renk olarak ellerinde bir tek siyah kalmış diye kararsız kaldım. başka yerden almak istemiyorum çünkü 55 tl hediye çeki var.. sence siyah güzel duruyor mu???

Haklısın o konuda, plastik filan geçiyorum ne biliyim böyle bebek beşiği yatağı gibi değil, ikilemim ondan aslında.. evde çalışma odasında bi masayı ekarte edebilirsem ki en kötü ihtimal balkona atacağım bende ahşap çekmeceli, dolaplı büyüyen bi beşik alacağım sanırım.. kullananlar rahat filan diyorlar diye kafam karışıyodu ama yok :KK1:
Büyüyen besiklerde deformasyon sıklıkla gorulebiliyormus o yüzden biz de normal cekmeceli sallanabilir besik alicaz ins. Kuzucuklarimiz sağlıkla keyifle yatıp büyüsünler

evet evet bu
tam kendisi :)
kızımda bunu kullandım ben
walla hayat kurtardı desem yeridir..odasındaki oyun parkında sallarken uyumayınca alıyoduk salona bunun içine ohh miss ..biz film seyrediyoduk..o da uyuyordu yerde..2 yasına kadar kullandım ben..artık dışına taşmaya başlamıştı :KK53: ama devam ettim..kızım da seviyordu..
hem diğer ana kucakları gibi çukurda değil içi..arkadaşım o pahalı olanlardan almıştı
ama çocuğu içine koyunca böle 2 büklüm bi garip duruyordu çocuk..bana rahatsız geldi
diğerleri bi de çok pahalı içi cukur olduğu için bebek büyüdükçe içinde rahat edemiyor..
bu hem yanlamasına sallanıyor ..hem önden arkaya doğru
hem de sudan ucuz
bu daha düz

teşekkürler canım bilgiler için:119::119:

X