2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bende yaptırmıcaktım ama doktor yaptır dedı ben de yaptırıdm bide canım:KK16: senın dogum nezaman olacak allah nasıp olursa benım
01/08/2014 yada 31/07/2014 allah nasıp ederse göbegım baya büyüdü bu arada

senin sezaryan heralde gün algıına göre
en son tarih 6 agustos ama kısmet artık
biz henüz doktorla dogum şeylerini hiç konuşmadık
sanırım erken diye hiç bişi demedi doktorum bende stres yapmamak adına sormadım :)

Son düzenleme:
ben baştan söyledim
annemdende almıcam sizde yapmatın dedim
ee misafir filan dediler
bana kim gelicek yatılıya gerek yok dedim :) kapatmıştım konuyu :)
i

aynen arkadasim evlenirken bende aldirmadim anneme kaynanamlarda dosek yun yorgan falan hastalik var
dedim benim alerjim var kapattim hangi devirde yasiyoruz ya bide evler kutu gibi kimse kalmasin dedim misafir falan
ugrasamm valla zaten calisiyom aldim silikon yorgan yastk ohh ykka miss
oglumada alcam valla simdiden soyledim esime istemm dye..benim oglum canim ben karar veririm herseye

canım ben uzun zamandır araştırıp duruyordum.. bugün gittim ve park yatak aldım.. 2 tane yeğenim var.. birinin mobilya birinin park yatağı oldu. park yatak kullanan 3 yaşını dolduracak hala kullanıyor çokta memnun. diğeri daha kısa vade kullandı.

Ben de öyle yapayim o zaman ya. Hem de park yatak rahat gibi gezdirmesi acisindan, ben bir de oda kurmayacagim zaten. 3-4 yasini doldurduktan sonra da normal yataga gecis yapariz o zaman.

$706125759_294.JPG

Internette söyle bir yatak buldum cok begendim ya. :) Ilerde odasi olunca, böyle bu tarzlarda sonradan yanlari sökülebilen yatak yaptirmak istiyorum marangoza. :)

Ben de öyle yapayim o zaman ya. Hem de park yatak rahat gibi gezdirmesi acisindan, ben bir de oda kurmayacagim zaten. 3-4 yasini doldurduktan sonra da normal yataga gecis yapariz o zaman.

Eki Görüntüle 1085287

Internette söyle bir yatak buldum cok begendim ya. :) Ilerde odasi olunca, böyle bu tarzlarda sonradan yanlari sökülebilen yatak yaptirmak istiyorum marangoza. :)

evet çok güzelmiş...:) oyun salonu gibi yaaa :)))
bende oda yapmıyorum canım. bi dolap aldım eşyalarını koymak için baumaxtan .. yetmezse bir şifonyer alırım. yetersede hiç gerek kalmaz.. 3 yaşını doldurduktan sonra muhtemelen bizde ev değiştiririz ve o zaman güzel bir genç odası alırız daha uzun vadeli kullanır

Eki Görüntüle 1085287

Ben mobilya beşik seviyorum aslında bu eski tarz olanlardan.onlardan alıcaktım ama sonra vazgeçtim.park yataklar çok kullanışlıymış, üç yıl kullanılıyomuş , bi de ben annemlerle kayınvalidemlerle aynı şehirde yaşamıyorum , onlara ziyarete gittiğimde park yatağı yanımda götürürüm rahat olur diye düşündüm.ben de 3 yaştan sonra oda yapıcam oğluma o zaman alıcam en güzelini.zsten 7-8 aylık olana kadar yatakodama koyucam park yatağını dolabını.7-8aydan sonra odayı ayırıcam.o zaman da taşımak kolay olcak park yatağı.

kızlar merhaba 25 haftalık hamıleyim tetanoz aşısının ilk dozunu bugun vurundum 1 ay sonrada 2 dokuzunu vurulacam ben biraz geç kaldım galıba siz kaç haftalıkken vurundunuz:KK49:

Ben 20. haftada olmuştum. 8 Mayısta ikinciye gideceğim... :KK49: Doktorlar ol olma birşey demediler. Aile hekimime sık sık gidiyorum ben şeker hastalığımdan dolayı o söyledi burada da gebeliğini takip edeceğiz diye... Yoksa bilemeyecektim herhalde:KK1:

Lansinoh krem ve sudocrem tavsiyeniz için teşekkür ederim bayanlar. Bilgim yoktu doğrusu iyi oldu. Ablam göğüsleri çok yara olduğundan oğlunu emzirirken can çekişiyordu resmen. Ben uzun süre emsin istiyorum. Eşime kalsa 2 sene emzir diyor.. :) (bekara karı boşamak kolay tabii) Birde göğüs yara olmasın diye silikon göğüs ucu takılıyormuş memeye, dişler çıktıktan sonra onu kullansam, böylelikle daha uzun süre süt verebilirim diyorum ama sadece diyorum. :KK51:

Amniyosentez sonuçlarımı beklediğimdem henüz oğluma birşey almış değilim. Bir anne çantası aldım yabancı siteden onunda gelmesine 15 gün var. Onun dışında ablamın oğlunun bir ton eşyası var, bazılarını bir-iki kere giydi bazılarını giymedi bile, yarın gidip o bavulu alacağım. İçindekilere bakıp ihtiyaca göre beğendiğim şeylerden alacağım... Evin içinde giyeceği şeylere tekrar para vermeye gerek yok, o parayla başka şeyler alırız :KK9:

Bende park yatak alayım diyorum. Bizim komidinleri kaldırıp, yatağı cam kenarına itekleyeceğim. O boşluğa bebeği yerleştireceğim. Artık ne kadar süre bizle yatar bilmem. Gene eşime kalsa askere gidene kadar bizle yatacak çocuk:KK53:

senin sezaryan heralde gün algıına göre
en son tarih 6 agustos ama kısmet artık
biz henüz doktorla dogum şeylerini hiç konuşmadık
sanırım erken diye hiç bişi demedi doktorum bende stres yapmamak adına sormadım :)

Yok daha belli degıl normaol olur işalalh sadece dktorun verdıgı ölçüm kağıtlarında öyle yazıyo

arkadaşlar 24+4 günlük hamileyim bugün şeker yüklemesi yaptırdım henüz sonucunu doktoruma gösteremedim açlık şekerim 67 tokluk 55 çıktı yüklemeden sonra şekerimin düşmesi normalmi sizce çalıştığım için devamlı doktoroda gidemiyorum benim gibi olan varsa cvp verebilirmi acaba

evet çok güzelmiş...:) oyun salonu gibi yaaa :)))
bende oda yapmıyorum canım. bi dolap aldım eşyalarını koymak için baumaxtan .. yetmezse bir şifonyer alırım. yetersede hiç gerek kalmaz.. 3 yaşını doldurduktan sonra muhtemelen bizde ev değiştiririz ve o zaman güzel bir genç odası alırız daha uzun vadeli kullanır

Hehe di mi genis de oyun salonu gibi valla. :KK9: Evet ben de biraz büyüsün tasiniriz bir odasi olur diye planliyorum o zaman da artik normal yatakta yatar dedigin gibi uzun vadeli kullanmasi söz konusu olur. Ben de bir dolap alacagim esyalarini koymak icin. Nasil bir dolap aldin?

Benim aslinda yatak odama da dolaba ihtiyacim var.

http://www.raifcukur.net/meslekibilgiler/gencod12.jpg

Sundan alsam yatak odasi icin ama bastan cocuk icin kullansam yeter mi acaba... ?

Yoksa hem askilik yeri olan hem de böyle altinda cekmeceleri olan bir dolap mi alsam?

ben bebek çantası olarak sırt çantası kullanmaya düşünüyorum
hem daha spor hem taşıması daha kolay..

Son düzenleme:
Hehe di mi genis de oyun salonu gibi valla. :KK9: Evet ben de biraz büyüsün tasiniriz bir odasi olur diye planliyorum o zaman da artik normal yatakta yatar dedigin gibi uzun vadeli kullanmasi söz konusu olur. Ben de bir dolap alacagim esyalarini koymak icin. Nasil bir dolap aldin?

Benim aslinda yatak odama da dolaba ihtiyacim var.

http://www.raifcukur.net/meslekibilgiler/gencod12.jpg

Sundan alsam yatak odasi icin ama bastan cocuk icin kullansam yeter mi acaba... ?

Yoksa hem askilik yeri olan hem de böyle altinda cekmeceleri olan bir dolap mi alsam?

benim bir iş arkadaşımda hamile o resmini attığın gibi bir şifonyer alıp bebeğe onu kullanacak.. ama sanki bana yetmezmiş gibi geldi.. bebeğin bir sürü ıvır zıvır eşyası var. ben 3 kapılı bir dolap aldım askılığı kat yerleri filan var.. $to8ikngvu8bkao3ee6ev.jpg buna benzer bir dolap

Yok daha belli degıl normaol olur işalalh sadece dktorun verdıgı ölçüm kağıtlarında öyle yazıyo

sennikide o zaman önde gidyor öyle mi?
beniki regl tarihine göre 9 agustos gelişimi 3 gün önceydi yani 6 ya çektiler..
ama bakaluım bu ay durumlar ne bilmiyomm
seninki ne zamandır öndwe gidiyor.

Ben mobilya beşik seviyorum aslında bu eski tarz olanlardan.onlardan alıcaktım ama sonra vazgeçtim.park yataklar çok kullanışlıymış, üç yıl kullanılıyomuş , bi de ben annemlerle kayınvalidemlerle aynı şehirde yaşamıyorum , onlara ziyarete gittiğimde park yatağı yanımda götürürüm rahat olur diye düşündüm.ben de 3 yaştan sonra oda yapıcam oğluma o zaman alıcam en güzelini.zsten 7-8 aylık olana kadar yatakodama koyucam park yatağını dolabını.7-8aydan sonra odayı ayırıcam.o zaman da taşımak kolay olcak park yatağı.

Evet ben de mobilya seviyorum hatta boyanmamis direk agacin dokusuyla sadece cilalanmis. :) Ama oda yapmayacagim icin en mantiklisi park yatak. Cidden aklima yatti bu fikir. Biz de 3-4 yasindan sonra tasinip odasi olabilecek bir eve tasiniriz diye planliyoruz. O zaman hayalim marangoza yaptirmak kendim dizayn edicem. :KK9::KK9::KK9: Insallah kismet olur. :emir_bebek::emir_bebek:

Park yatagin tasinabilirligi de iyimis. Kurumu cok kolay anladigim kadariyla.

benim bir iş arkadaşımda hamile o resmini attığın gibi bir şifonyer alıp bebeğe onu kullanacak.. ama sanki bana yetmezmiş gibi geldi.. bebeğin bir sürü ıvır zıvır eşyası var. ben 3 kapılı bir dolap aldım askılığı kat yerleri filan var.. Eki Görüntüle 1085461 buna benzer bir dolap

canım hayırlı olsun park yatağınn bebişin güle güle kullansın.Geldimi eve?Kurdun mu?

arkadaşlar 24+4 günlük hamileyim bugün şeker yüklemesi yaptırdım henüz sonucunu doktoruma gösteremedim açlık şekerim 67 tokluk 55 çıktı yüklemeden sonra şekerimin düşmesi normalmi sizce çalıştığım için devamlı doktoroda gidemiyorum benim gibi olan varsa cvp verebilirmi acaba

Ben şeker hastasıyım. Mesela benim için 80'nin altı tehlikeli. Bende ölçüm cihazı var tabi, düştüğünü yükseldiğini artık anlayabiliyorum, şüphelenirsem hemen ölçüyorum. Baktım 80'nin altına inmiş, hemen meyve gibi birşey yiyorum. Ama 70'in de altındaysa direk bir tane kesme şekeri atıyorum ağzıma. Çok yüksek olması gibi çok düşük olmasıda tehlike arz ediyor. Tabii en iyisini doktorlar bilir yinede... Geçmiş olsun.

benim bir iş arkadaşımda hamile o resmini attığın gibi bir şifonyer alıp bebeğe onu kullanacak.. ama sanki bana yetmezmiş gibi geldi.. bebeğin bir sürü ıvır zıvır eşyası var. ben 3 kapılı bir dolap aldım askılığı kat yerleri filan var.. Eki Görüntüle 1085461 buna benzer bir dolap

Bu dolap da cok iyimis, 3 kapili düsünmemistim hic, dur bakayim odaya sigacak mi, daha büyük olmasi daha avantajli. Ki ben biraz kendi esyalarimdan da koyacagim, cocugun esyalari da herseyini koyarim derli toplu olur. Sagol fikir icin! :KK9::KK9:

X