2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canim sen öyle bisey için daha cokkkkk beklersin maalesef erkekler bizim kadar ince fikirli düşünceli duygusal anlayisli değil nerden biliyorum çünkü benimkide öyle ben kolundan tutup goturursem geliyor ben gidelim bakalim alalim demesem çocuk yazik sap gibi doğacak erkekler genelde kucagina aldiklarinda baba olduklarini anlarlarmis ya ondan yada biraz da odunluk var iste tabiatlarinda ne yaparsin :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

hadi yaa ohh sizler yazdıkça içime su serpiliyor biraz bende sadece benim eşim mi böyle acaba diyordum demekki geneli böyle erkeklerin.

erkeklerden bunu hep bekliyoruz we hep üzülüyoruz malesef:) bi de yanılmıyosam sizin ilk bebeğiniz..o henüz babalığın ne olduğunu bilmiyo ki..sen anneliği şimdiiden hissediyosun ama o öyle diil..bi de ders çalışıyo filan diyosun gergin stressli...eşim geçenlerde dedi ki kızımızı kucağımıza alana dek ne olup bittiğinin ççok farkında değildim..sen aylarca onu yaşadın ama ben nezaman ilk kucağıma aldım işte ozaman anladım der..sen üzme tatlı canını..
o bebişi kucağına alıp babalık duygusunu anlayana kadar bebişin herşeyini ben almış olurum canım zaten:KK52::KK52::KK52:Neyse yeterki ilgili olsunda.

mrb. kızlar 1-2 hafta sonra şeker yüklemesi testi yapmayı düşünüyordum fakat bugün star tv'den melek baykalın programına, canan karatay konuktu ve hamilelerin şeker yüklemesi testini kesinlikle kabul edip yapmamalarını söledi..
annede olduğu gibi bebekdede ünsülin direncini arttırdığını söledi..
yaptıran varmı ? siz ne düşünüyorsunuz ?
kafam çok karışdı. lütfen yardımcı olunn!!

canım erkekler hiçbi zaman bizim kadar düşünceli olamazlar. Benim eşim dünyanın en düşünceli, anlayışlı adamıdır belki ama o da hadi gidip bişey alalım demiyor. Araştırmaları hep ben yapıyorum, gidip alıyoruz beğendiğim şeyi. fiyat konusunda fikrini söylüyor, pahalıysa engelliyor almamı. Tabi ona da gösteriyorum, ortak zevkimizi alıyoruz. Yatak ve bebek arabasını aldık şimdiye kadar, hep ben araştırdım, rengini ve fiyatını ona danıştım, gidip beraber aldık. Kıyafetleri de toplu şekilde Eminönü'nden alcaz. Öyle pek gidip alışveriş yapalım durumumuz olmadı yani bizim. Ama benimle fazlasıyla ilgili, yardımcı ev işlerinde, şımartıyor beni hep. O konuda asla hakkını yiyemem. sadece alışveriş konusunda tipik erkek işte :KK52:
Benim eşim benimlede ilgili değil.Ona alıştım zaten artık çoğu zaman yokmuşum gibi davranıyor bende o yokmuş gibi falan yani bizim değişik bi ilişkimiz var.Eşimin hayatındaki en önemli şey 1annesi,2 kız kardeşi,3 kendisi.Hayatında başka kimseye yer yok bide oğlunu sever işte okadar.Onun her daim bir bahanesi vardır.Ben bişey yapmak istediğimde ya maçı vardır,ya dizisi,ya yorgundur,ya ps oynayacaktır.Bana asla vakit ayırmaz.

Benim eşim benimlede ilgili değil.Ona alıştım zaten artık çoğu zaman yokmuşum gibi davranıyor bende o yokmuş gibi falan yani bizim değişik bi ilişkimiz var.Eşimin hayatındaki en önemli şey 1annesi,2 kız kardeşi,3 kendisi.Hayatında başka kimseye yer yok bide oğlunu sever işte okadar.Onun her daim bir bahanesi vardır.Ben bişey yapmak istediğimde ya maçı vardır,ya dizisi,ya yorgundur,ya ps oynayacaktır.Bana asla vakit ayırmaz.

hakkaten değişik bi ilişkiniz varmış :KK53: madem öyle daha ne bekliyosun canım kocacından, adamın yapısında yok baksana :KK52:

Bu arada kızlar bişey soracağım size.Sizin eşleriniz nasıl?Yani benim eşim bebek yapalım diye başımın etini yedi yaptık ama hala 1 çöp bile almadı şöyle özenipde oğluma şunu alıyım bende falan demiyo hiç.Ben ondan daha fazla ilgileniyorum.Bebek mağazalarına girmiyor bile gezerken hemen çıkıyo ve üzülüyorum ben bu duruma.Çocuğun herşeyini ben düşünmek zorunda kalıyorum.Eşim şu an ders çalışıyor haziranda sınava girecek çok yoğun vakti yok diyorum bazen ama.Dışarı çıktığımızda da hadi gel oğlumuza bişey alalım demesini istiyorum hiç oralı değil bahsi bile geçmiyor yani.:KK47:

Benim esim hevesli baya hatta benden daha hevesli. Ama biraz beynin mesguliyeti stres ile de alakali. Sinavi var diyorsun. Benim de hazirlanmam gereken bir sürü isim, sinavim var, ben de cok yogunum, o yüzden hamileligimin tadini cikaramiyorum desem yalan olmaz. Beynim doluyken gidip bebege kiyafet almak aklimin ucuna gelmiyor. Yani insanin kendi stresi yetiyor zaten. Bence biraz daha bekle. Sinavi gecsin, o da eminim daha cok heyecanlanacaktir.
Ya da karakteriyle alakali bir durum olabilir, öyleyse de degistiremezsin sanirim.

Bebek magazalarina girmeyisi de genelde alisverisi sevmiyor olmasindan olabilir mi? Erkekler genelde magaza dolasmayi sevmez cünkü. O konuda kadin olmama ragmen ben de ayniyim. :KK1: Üniversitede kizlar alisverise giderken sen git takil, surda bulusalim derlerdi. :KK9::KK9::KK9: Esim de sabirsiz olmanin en güzel yani saatlerce alisveris yapamayan bir bünyen olmasi demisti. :KK52::KK52::KK52:

O yüzden üzülme hic, eminim dogunca cocuk yolda cikolata görse onu alip getirecektir. Ama hic yapmiyorsa o zaman söylenmenin zamani gelmistir demektir. :KK52:

mrb. kızlar 1-2 hafta sonra şeker yüklemesi testi yapmayı düşünüyordum fakat bugün star tv'den melek baykalın programına, canan karatay konuktu ve hamilelerin şeker yüklemesi testini kesinlikle kabul edip yapmamalarını söledi..

Ben daha yaptirmadim ama yaptircam yani bütün hastaneler doktorlar yaptirin diyorlarsa bence ciddi ve önemli birşey bide söyle düşün allah korusun sende gerçekten yuksek seker var ve sen test yaptirmadin anlamadin ya bebeğe geçerse zarar verirse erken doğuma sebep olursa tamam bunlar olacak diye birşey tabiki yok ama tedbir almak bence her zaman en iyisi çok TVde söylenenlere de takilma bence herkes farklı birşey soyleyebiliyor.

hakkaten değişik bi ilişkiniz varmış :KK53: madem öyle daha ne bekliyosun canım kocacından, adamın yapısında yok baksana :KK52:
aman bi umut işte napıyım.Belki değişir dedim hep ama değişmez o artık maalesef.İnsan flört ederken daha duygusal düşünüyor ileride değişir diyosun,olsun ben onu seviyorum yinede böyle bile olsa diyosun vs vs.Ama evlenince beklentiler değişiyor.Daha fazla ilgi bekliyorsun,duygulardan fazla mantıkla hareket ediyorsun falan.Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin misali işte.

Benim esim hevesli baya hatta benden daha hevesli. Ama biraz beynin mesguliyeti stres ile de alakali. Sinavi var diyorsun. Benim de hazirlanmam gereken bir sürü isim, sinavim var, ben de cok yogunum, o yüzden hamileligimin tadini cikaramiyorum desem yalan olmaz. Beynim doluyken gidip bebege kiyafet almak aklimin ucuna gelmiyor. Yani insanin kendi stresi yetiyor zaten. Bence biraz daha bekle. Sinavi gecsin, o da eminim daha cok heyecanlanacaktir.
Ya da karakteriyle alakali bir durum olabilir, öyleyse de degistiremezsin sanirim.

Bebek magazalarina girmeyisi de genelde alisverisi sevmiyor olmasindan olabilir mi? Erkekler genelde magaza dolasmayi sevmez cünkü. O konuda kadin olmama ragmen ben de ayniyim. :KK1: Üniversitede kizlar alisverise giderken sen git takil, surda bulusalim derlerdi. :KK9::KK9::KK9: Esim de sabirsiz olmanin en güzel yani saatlerce alisveris yapamayan bir bünyen olmasi demisti. :KK52::KK52::KK52:

O yüzden üzülme hic, eminim dogunca cocuk yolda cikolata görse onu alip getirecektir. Ama hic yapmiyorsa o zaman söylenmenin zamani gelmistir demektir. :KK52:
İnşallah değişir düzelir

Aaaa seninki gerçekten cok dusuncesizmis kizma ama bayada bir odunmus yani iyi katlaniyorsun valla Allah sabir versin

Aaaa seninki gerçekten cok dusuncesizmis kizma ama bayada bir odunmus yani iyi katlaniyorsun valla Allah sabir versin

Aminnn canım aminnn ben çok sabırlıyım gerçekten farkındayım.

Canim dünyanin her ülkesinde milyonlarca kadin yaptiriyor. Ben de bugün yaptirdim. Sabahin köründe ac ac 2 saat beklemek 3 kere kan verdirmek zorladi bünyemi ama uzandim zaten revirde. Bir zarari olsaydi eminim simdiye kadar bulunmus olurdu ve yaptirilmazdi. Hatta ailede seker olanlar benim gibi daha erken haftalardan ölcülüyor bile. Doktor bana hamilelikten sonra gidebilir ciksa da, ama bu sana sinyal olsun, ileride seker hastasi olabilirsin diye, yediklerine ceki düzen verirsin demisti.

Ben daha yaptirmadim ama yaptircam yani bütün hastaneler doktorlar yaptirin diyorlarsa bence ciddi ve önemli birşey bide söyle düşün allah korusun sende gerçekten yuksek seker var ve sen test yaptirmadin anlamadin ya bebeğe geçerse zarar verirse erken doğuma sebep olursa tamam bunlar olacak diye birşey tabiki yok ama tedbir almak bence her zaman en iyisi çok TVde söylenenlere de takilma bence herkes farklı birşey soyleyebiliyor.

evet cnm haklısın, benim dr yaptıralım dedi. bu konuşma aklımı karıştırdı.
ama senin dediğinde çok mantıklı.
sanırım biraz daha araştırma yapmalıyım..:26:

Aminnn canım aminnn ben çok sabırlıyım gerçekten farkındayım.

Boşver takilma sakin bak üzüldüm öyle yazdigima heee :KK43:(( o seni çok seviyordur merak etme yoksa o kadar senden bebek istermiydi herkesin huyu suyu bir olmuyor iste neyaparsin hele bir bebeğini kucagina alsin koklasin hayirlisiyla bak bakalim ozaman nasil olacak :))

Canim dünyanin her ülkesinde milyonlarca kadin yaptiriyor. Ben de bugün yaptirdim. Sabahin köründe ac ac 2 saat beklemek 3 kere kan verdirmek zorladi bünyemi ama uzandim zaten revirde. Bir zarari olsaydi eminim simdiye kadar bulunmus olurdu ve yaptirilmazdi. Hatta ailede seker olanlar benim gibi daha erken haftalardan ölcülüyor bile. Doktor bana hamilelikten sonra gidebilir ciksa da, ama bu sana sinyal olsun, ileride seker hastasi olabilirsin diye, yediklerine ceki düzen verirsin demisti.

cnm. o testi aç karnınamı yapıyosun ? ben kesinlikle düşünüodum yaptırmayı bizim ailedede var şeker ve çıkar diede korkuyorum.
inş. çıkmaz. ama haklısınız gerçekten hemen,her dr istiyor.
öle sorun olsaydı birinden biri istemezdi. offf bütün testleri yaptırdım, bu son bunuda yaptırıcam :KK31:

Boşver takilma sakin bak üzüldüm öyle yazdigima heee :KK43:(( o seni çok seviyordur merak etme yoksa o kadar senden bebek istermiydi herkesin huyu suyu bir olmuyor iste neyaparsin hele bir bebeğini kucagina alsin koklasin hayirlisiyla bak bakalim ozaman nasil olacak :))

üzülme hayatım ben üzülmüyorum artık alıştım bu duruma.Normalde alışılacak bir durum değil tabi ama alışıyormuş insan maalesef.Sonra eşler birbirlerinden neden soğuyor falan diyorlar hep işte bu yüzden ilgi yok alaka yok bi sürpriz yok hediye alıyım vs. yok bi güzel söz yok ee ne anlamı var evliliğin demi?Ama dediğim gibi ben de çok değiştim.Eskiden olsa bu yaşadıklarıma katlanamazdım ama artık alıştım vallaha hiç tamıyorum.Ben sadece oğlumuza da benim gibi davranmasını istemiyorum babsı olduğunu hissettirsin.Başka bişey istemiyorum.

X