2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Hayda... bilerek yapıyodur o yaramaz :KK1: İnsan öğrenmek ister haklısın, ama sağlığı yerindeyse gerisi dert değil, mesajını okurken içimden erkek geçti nedensiz, arada çıkar böyle.. hayırlısı bakalım.. bende merak etitm şimdi :)

hislerin kuvvetli sanırım :) çünkü Dr. %70 erkek diyebilirim, kesin konuşamam. Kız da olabilir dedi. ben de kendimi erkeğe çok aliştirdim. herkes başından beri öyle hissediyor. pek nazlıyız. dediğin gibi sağlikli olsun da bunlar tatli meraklar. napalim :) :KK49:

Günaydın arkadaşlar bende gebelik diyabeti çıktı. Dr kontrolümde bebeğin iri suyunda fazla yüklemeyi hemen yaptıralım dedi. Zaten öncesinde insülin direncim olduğu için çok dikkat ediyordum şimdi ne yiyeceğimi şaşırdım.

derdiniz isim olsun kızlar, 6.aya giriyoruz benim çocuğun cinsiyeti daha kesin değil :KK43: bi türlü bacakları açmyor, bağdaş kurup oturuyor.

Oy oy onun totosunu isiririm.. ya bu anne karnı ne gizemli geliyor bu aralar. .senin sipayi yiyesim geldi..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Şeker yükleme testi evet.. canım aç mı gittin tok mu?

kizlar gunaydin detayli ultrasonda yuzu belli oluyomus bende 26dagdcm
dr ohafta bol su ic dedi bide tatli ye dedi bakalim oglusum nasil kontrolde suyuma bakti suyun cok iyi dedi
onun icin bebis cok hareket eder dedi dogru kipir kipr hele iste bazen konusurken nasil sert oluyo darbeleri yerim onu ben yaa
babasi karnima dokunmuyo bise olur diye anlatamadin gitti valla bi hissetse
korkmyack ama ... swker yuklemesi nasil oluyo kan koldan mi aliniyo arkadaslar?

derdiniz isim olsun kızlar, 6.aya giriyoruz benim çocuğun cinsiyeti daha kesin değil :KK43: bi türlü bacakları açmyor, bağdaş kurup oturuyor.

Çok inatci hee şimdiden boyleyse çok isin var demektir yerim onu bennn Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin :KK66:

Sipa dedim ama kizmazsn inşallah severken çıkıyor

bilmiyorumki bende o mantıkla düşündüm ablam çok şişmandı,hamileliğinde 4 kg aldı o çocuk nerden çıktı bilmiyorum,yegenim maşallah ufak bir tosuncuktu 4kilo 400gr doğmuştu,
ama ben ilk hamileliğimde 25 kg aldım sonrada bi güzel verdim,kg ya takıntılı biri değilim ben bebiş sağlıklı olsun ben kg veririm ama ne bileyim doktor korkutuyor beni

Ablan doğum yaptıktan sonra hamile kaldığı kilosundan kaç kilo zayıftı :) ?

hislerin kuvvetli sanırım :) çünkü Dr. %70 erkek diyebilirim, kesin konuşamam. Kız da olabilir dedi. ben de kendimi erkeğe çok aliştirdim. herkes başından beri öyle hissediyor. pek nazlıyız. dediğin gibi sağlikli olsun da bunlar tatli meraklar. napalim :) :KK49:

O zaman hissettiklerimin tamamını da getiriyim.. yaramaz, inat bi oğlun olcak sankii :) sizin eve yeni reis geliyomuş gibi... Şaka bi yana hayırlısı olsun, sağlılkla doğar inşallah.. :emir_bebek: :nazar:

bu da iyiymiş
ama en önemli lazım olan sey yok
yanlamasına sallama
bebekler yanlamasına sallanınca uyuyor genelde

Evet gösterdiğim herkes aynı yorumu yaptı. Seninkinden alıcam. Teşekkür ederim, böyle kullanıp şahane hayat kurtarıyor dediğiniz ürünleri paylaşmanız süper oldu. Hiç fikrim yokken bakıp alıyorum sonra göreceğim günümü muhtemelen :KK17:

Yaa cok begendim bir nike modeli

19.5 numarayi ne zaman giyer yani 1yasinda kac giyiyolar

canım bende senin gibi ilk çocukta çok heveslendim nike aldım ama giyemedi,1 yaşında tekrar aldım 22 numara aldım,her çocuğun ayağı bir olmaz eğer bebişin erkekse 1 yaşında 20 numaradan küçük alma,mesela benimki şuan neredeyse 17 aylık 23 numara giyiyor

Hoşgeldin ne iyi ettin geldin :KK17: Bilinçli bilgili birine sormak istediğim öyle çok şey var ki, geldiğine pişman olmazsın umarım :KK16:

- Süt pompası ?
- beşik ? park yatak?
- muhakkak alınmalı ?
- ben aldım ama hiç elim gitmedi- gerekmedi- kullanışlı olmadı dediklerini şöyle bir özetlesen varya duacın olurum :KK17:

hoşbulduk canım çooook uzun bi cevap yazmıştım silindi çok üzüldüm
1. süt pompası wee manuel süt pompası kullanıyorum. benim işimi görüyor arkadaş tavsiyesiyle almıştım farklı bir marka çeşit kullanmadığım için kıyaslayamıyorum tabi. yani size şu daha iyi diyemem. ama 2 aydır her sabah sütümü sağıp bırakıyorum kızıma bu benim işimi gördü.
2. park yatak kullanıyorum memnunum aynı kararsızılığı bende çok yaşamıştım çünkü ilk bebeğim olduğu için bebek odası yapmak istiyordum. hatta sırf bu yüzden taşındım diyebilirim. ama kimse mobilya tavsiye etmedi bende çözümü tekzenden düz beyaz 3 kapaklı bir dolap ve park yatak almakta buldum. dolabın üzerinede keçe uğur böceğinden süslemeler yaptım. gayet şirin bir odası oldu kızımın.
3.muhakkak alınmalı kıyafet ve pazen battaniye. herkes alma alma çabuk büyüyor dedi.bizde az almıştık. benim bebeğimde çok kusan bir bebekti o yüzden en az 5 yenidoğan takım 5 de pazen battaniyeniz olsun. kullanmadığınızın etiketini çıkarmayın gerekirse birine hediye edersiniz ama boşuna almış olmazsınız alın derim yani ben çektim siz çekmeyin. bebek doğunca alışverişe çıkmak çok zor
4. bebek arabası konusunu iyi düşünün derim kızım 21 ağustos doğumlu 40ımız çıktı etti derken bir baktık kış girmiş. ben biraz temkinli bir anne olduğum için çok gezmedim yaza sakladım hevesimi o yüzden bebek arabamız avm gezmeleri dışında çok az kullanıldı. baston tarzı bir bebek arabası alabilirmişiz. çünkü bu yaz da baston almayı düşünüyoruz diğeri büyük diye aklıma başka gelen olursa yazarım. inşallah herşey gönlünüzce olur. dünyanın en güzel duygusu anne olmak. hepimiz çoook şanslıyız

hoşbulduk canım çooook uzun bi cevap yazmıştım silindi çok üzüldüm
1. süt pompası wee manuel süt pompası kullanıyorum. benim işimi görüyor arkadaş tavsiyesiyle almıştım farklı bir marka çeşit kullanmadığım için kıyaslayamıyorum tabi. yani size şu daha iyi diyemem. ama 2 aydır her sabah sütümü sağıp bırakıyorum kızıma bu benim işimi gördü.
2. park yatak kullanıyorum memnunum aynı kararsızılığı bende çok yaşamıştım çünkü ilk bebeğim olduğu için bebek odası yapmak istiyordum. hatta sırf bu yüzden taşındım diyebilirim. ama kimse mobilya tavsiye etmedi bende çözümü tekzenden düz beyaz 3 kapaklı bir dolap ve park yatak almakta buldum. dolabın üzerinede keçe uğur böceğinden süslemeler yaptım. gayet şirin bir odası oldu kızımın.
3.muhakkak alınmalı kıyafet ve pazen battaniye. herkes alma alma çabuk büyüyor dedi.bizde az almıştık. benim bebeğimde çok kusan bir bebekti o yüzden en az 5 yenidoğan takım 5 de pazen battaniyeniz olsun. kullanmadığınızın etiketini çıkarmayın gerekirse birine hediye edersiniz ama boşuna almış olmazsınız alın derim yani ben çektim siz çekmeyin. bebek doğunca alışverişe çıkmak çok zor
4. bebek arabası konusunu iyi düşünün derim kızım 21 ağustos doğumlu 40ımız çıktı etti derken bir baktık kış girmiş. ben biraz temkinli bir anne olduğum için çok gezmedim yaza sakladım hevesimi o yüzden bebek arabamız avm gezmeleri dışında çok az kullanıldı. baston tarzı bir bebek arabası alabilirmişiz. çünkü bu yaz da baston almayı düşünüyoruz diğeri büyük diye aklıma başka gelen olursa yazarım. inşallah herşey gönlünüzce olur. dünyanın en güzel duygusu anne olmak. hepimiz çoook şanslıyız

Canım emek verdin çok teşekkür ederim.

O zaman şimdilik kıyafetlerden az al dedikleri için 2 şer tane almıştım biraz artırayım.

Çok inatci hee şimdiden boyleyse çok isin var demektir yerim onu bennn Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin :KK66:

aynen teyzesi 3 hafta üstüste ultrasona gittik göstersin diye, ne çikolatalar, sert kahveler ı ıııh yok... belki de uslu olacak :)) ben daha henüz hareketlerini de hissetmiyorum :KK43:(

Canım benim de ilk bebeğim, annemin dediklerine göre ilk 3 ay zıbın takımları battaniyeler yetermiş.. Onları da çok fazla almana gerek yok dedi, nasılsa bir daha giyemeyecek diye.. 4 zıbın takımı aldım ben.. Hatta bir bornoz takımı da aldım ama annemle konuşunca almasamıydım dedim, ufacık bebeğe ne bornozu havlu yeter dedi :) Doğru söylüyo, şimdi her şey var, çıkarıyorlar görünce heves edip alıyosun ama biraz da gereksiz kalıyo çoğu sonradan.. sonrası için tulum, yelek, takım filan 9 ay -1 yaş ,için de takımlar var, o tip şeylere bakıyorum ben şimdilik.

canım zıbın takımı dediğin şey ne?? ben 4 tane iç zıbın aldım ama onları göbeği düşene kadar giyer dediler. hastane çıkışı kaç tane almak lazım??

bencede bornoz gereksiz, havlu alırım yeter

X