2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kusura bakmayın kızlar muhabbetinizin ortasına dalıvermiş gibi oldum umarım kızmazsınız. ben 2013 ağustos annesiyim. kuzucuğum şuanda evde bakıcısıyla ben maalesef artık çalışıyorum. bebişinizle her yere gidebildiğiniz günlerin tadını çıkarın :KK14: sormak istediğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. öyle bi çocuk büyütüp uzman kesilen etrafa çok bilmişlik yapan insanlardan hoşlanmıyorum öylede olmak istemem. sayfalarınıza şöyle bir göz attım bebek hareketleri konusundaki tedirginliğinizi çoook iyi anlıyorum. benim minik meleğimde çok az hareket eden bir bebekti. 30. haftada bile dr a çok az hareket ediyor dediğimi hatırlıyorum 30 dan sonra biraz daha hareketlendi ama elhamdülillah sağlıklı doğdu. gönlünüzü ferah tutun insanların keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin. her bebek farklı kimisi daha hareketli kimisi daha durgun olabiliyor. benim pıtırcığım doğduğunda da çok hareketli değildi uslu bir bebekti. birde bana AC si yani karın genişliği geriden geliyor deyip moralimi bozmuşlardı. çok şükür kızışım annesi gibi ince belli ama bi problemi yok. hamileyken insanı böyle şeyler çok tedirgin ediyor ben tedirgin oldum siz olmamaya çalışın. Rabbim sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin kuzucuklarınızı :KK34:
Amin insallah Allah yavruna sağlıklı ömür nasip etsin endişem bazı günler hareketlerini çok hissederken bazı günler çok az olması

canım benim günaydın sanada.. haklısın, çok salmamak lazım. ayrıntı ıvır zıvır bir dolu yavaş yavaş almak lazım bencede..
evet canım ya henüz hamileliğe bile alışamamışken 5 aylık oluverdim bile nasıl geçti zaman hiç anlamadım.Oyüzden erteleme lüksümüz yok bence ben şimdi bile biraz fazla yürüyüm tıkanıp kalıyorum.Zaten dediğim gibi burnum sürekli tıkalı.İleriki aylarda ben hiç hareket edemem gidip oda falan da bakamm yani.Dün kapı komşumla karşılaştık oda 7 aylık olmak üzere topaç gibi olmuş gözlerime inanamadım.Napıyosun dedim.Yaa canım ben bu zamana kadar almadım odasını falan hep bu zamana bıraktım geçen gün güç bela gittik aldık.Seçtiğim odadan da bişey anlayamadım ayakta zor duruyorum şimdi onlar gelecek de odayı boşaltıyorum dedi.Yazık nefes nefeseydi.Oyüzden erkenden halletmek lazım.

Medela için de sürekli içinde süt kaçıyor ve çok gürültü yapıyor dediler bana :18:

Avent manuel olanı anlata anlata bitiremiyorlar. Kullanan memnun kalan varsa bir haber etse de alsam :KK49:

canım bende ilk doğumumda medela kullandım çokta memnun kaldım sağımı çok iyi efet dikkat edip içine süt kaçırmıcaksın tabiki ben 2 kez kaçırdım yalnışlıkla servis ağı iyi hemen göndermişlerdi 2.sinde sıfır göndermişlerdi saolsunlar :)

canım aldığın anakucağının resmini yada linkini atarmısın ??

Tabii canım paylaşmıştım burda da:

$untitled.png

canım bende ilk doğumumda medela kullandım çokta memnun kaldım sağımı çok iyi efet dikkat edip içine süt kaçırmıcaksın tabiki ben 2 kez kaçırdım yalnışlıkla servis ağı iyi hemen göndermişlerdi 2.sinde sıfır göndermişlerdi saolsunlar :)

Hay allah medela mı alayım o zaman ? Ofiste hızlı pratik olması önemli olacak. Bu yüzden manuel olanlardan korkuyorum biraz ama.

evet bennnn bennn çok korkuyorummm :18::18::18::18::18::18:eek:yüzden doğurmayı hiç düşünmüyorum kalsın bebiş içimde böyle iyiyiz biz:KK9::KK9::KK9:

ben ben ben benn
konuşmak istemiyortum ki aklıma gelmesin şimdiden stres olmıyayaım diyee
eşimde sölyedidm
boşver konuşmayalım dah çok varrr düşünme diyor

Hay allah medela mı alayım o zaman ? Ofiste hızlı pratik olması önemli olacak. Bu yüzden manuel olanlardan korkuyorum biraz ama.

pratik olması içni elektiri öneriyor herkez
daha hızlı oldugu için
ayrıca süt stok yapamya çok erkenden başlamak lazım
1 aylıkken yavaş yavaş poşetlere başlamak lazım buzlugaa

pratik olması içni elektiri öneriyor herkez
daha hızlı oldugu için
ayrıca süt stok yapamya çok erkenden başlamak lazım
1 aylıkken yavaş yavaş poşetlere başlamak lazım buzlugaa

ya o 1 aylık sürede öyle bi süt oluyo ki ben gece uyanırdım üstüm başım süt akmış gitmiş

ofis mi? ses olayını napcaksın ? biraz sesli bi mkina çünkü :)

E şimdi doğum iznine ayrılıcam ben allah izin verirse 36-37 hafta civarlarında ama 4 ay sonra işe geri dönücem. Dolayısıyla ofiste sütümü sağmam lazım ki sütüm kesilmesin. Hem de işe başlamadan 1 ay evvel stok yapmaya başlamam lazım.
Evim işime 10 dk mesafede ama yine de git emzir gel zor olur sanki biraz. Sağmak şart.
O kadar ses yapıyorsa beni manueller paklayacak desenize :2:

ben ben ben benn
konuşmak istemiyortum ki aklıma gelmesin şimdiden stres olmıyayaım diyee
eşimde sölyedidm
boşver konuşmayalım dah çok varrr düşünme diyor

bende korkuyorum, geçen gün hastanede bir test için doğum yapılan yere gittim, çığlıklar geliyordu. Ayrıca bikaç video izledim, sezeryan yada normal doğum hakkında bilgim olsun diye, iyice tırstım...:26:

bende korkuyorum, geçen gün hastanede bir test için doğum yapılan yere gittim, çığlıklar geliyordu. Ayrıca bikaç video izledim, sezeryan yada normal doğum hakkında bilgim olsun diye, iyice tırstım...:26:

Ben de bir sezaryen videosu izledim, normal doğumu daha çok istiyorum şuan :18:

E şimdi doğum iznine ayrılıcam ben allah izin verirse 36-37 hafta civarlarında ama 4 ay sonra işe geri dönücem. Dolayısıyla ofiste sütümü sağmam lazım ki sütüm kesilmesin. Hem de işe başlamadan 1 ay evvel stok yapmaya başlamam lazım.
Evim işime 10 dk mesafede ama yine de git emzir gel zor olur sanki biraz. Sağmak şart.
O kadar ses yapıyorsa beni manueller paklayacak desenize :2:

canım bak ben bu konuda deneyimliyim sen 4 ay evdeysen o 4 ayda çok süt birikir sabah uyanır emzirirsin sonrasında gün içi sağmaz akşam geldiğinde emzirmeden önce sağarsın sonra emzirince süt gelmeye devam ediyo zaten manuelle sağılan sütten hayır gelmez manuelle 10 ml sağarken makinayla 350 ml.den fazla süt sagarsın

canım bak ben bu konuda deneyimliyim sen 4 ay evdeysen o 4 ayda çok süt birikir sabah uyanır emzirirsin sonrasında gün içi sağmaz akşam geldiğinde emzirmeden önce sağarsın sonra emzirince süt gelmeye devam ediyo zaten manuelle sağılan sütten hayır gelmez manuelle 10 ml sağarken makinayla 350 ml.den fazla süt sagarsın

Hazır deneyimli biri bulmuşken sorayım o zaman :KK17: Gün içinde hiç sağmazsam sütüm azalmaz mı ? Yani 3 saatte bir sağın diyorlar genelde ?

X