2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınlar elevit vitaminde domuz jelatini varmış. Decavit almayi düşünüyorum birkaç yerde yoktu zaten diğer ilaca bir ay olmadigindan vermiyorlar ama ben reçetesiz almak istiyorum yalnız iki gün elevit icmesem ne olur..bayadir biliniyormus

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hiç birşey olmaz güzelim hiç sıkma canını. Bende aynı sebebten içmedim. en son 17+4 te doktora gittim ozaman doktorum sordu içiyomusun diye dedim 'domuz jelatini diyorlar ve internette araştırdım firması da hayır asla böyle birşey yok diye savunma bile yapmıyor' oda şaşırdı bilmiyormuş başka birşey verin içemem ben onu şüphe girdi bikere içime demiştim. Gerek yok içme gayet iyi görünüyosun zaten doğal şeylerden al vitaminini dedi. bende bol bol meyve yemeyi tercih ediyorum. Şu an hiç bir ilaç kullanmıyorum. Hatta sağlıkocağında ki doktorum da çok tatlı biridir ona da sormuştum adam gülerek amannn önceden ilaçmı içiliyormuş boşver sen doğal yolla beslen al vitaminini demişti:) Tabi ama gerekli olan arkadaşlarımız vardır muhakkak onlar için birşey diyemem.

Kızlar bu arada ben 20+1 oldum ama hissetmiyorum ya haraketlerini hala yada anlamıyorum sürekli bi gaz ağrısı var gibi onun dışında bişey yok korkmaya başlıyorum 17+4 te doktorum 1 ay sonra hissedcen demişti 3 hafta geçti 21inde kontrolüm var ve kötü bişey duymaktan çok korkuyorum. midemde aşırı yanma olmasa herşey normal gibi.

Birde şu var ben 75 kiloda gebe kaldım boyda var tabi ama böyle bi iri yapıyımdır .2 kilo aldım 5 kilo aldım diyen arkadaşlara hayret ediyorum imreniyorum zira ben sanırım 13-14 kilo aldım:)) günde bir paket sigara içiyordum gebeliği duyduğum gibi bırakınca o da çok etkiledi tabi ama yapımda müsait karnım 8 aylık gibi yaklaşık 2 aydır metroda otobüste yer veriliyo bana yani:) doktorum ilk başta çok söylendi ama son gidişimde normal almıştım pek bişi demedi:) Acaba diyorum kızımı kilolarımdan dolayımı hissedemiyorum:KK43:

Hiç birşey olmaz güzelim hiç sıkma canını. Bende aynı sebebten içmedim. en son 17+4 te doktora gittim ozaman doktorum sordu içiyomusun diye dedim 'domuz jelatini diyorlar ve internette araştırdım firması da hayır asla böyle birşey yok diye savunma bile yapmıyor' oda şaşırdı bilmiyormuş başka birşey verin içemem ben onu şüphe girdi bikere içime demiştim. Gerek yok içme gayet iyi görünüyosun zaten doğal şeylerden al vitaminini dedi. bende bol bol meyve yemeyi tercih ediyorum. Şu an hiç bir ilaç kullanmıyorum. Hatta sağlıkocağında ki doktorum da çok tatlı biridir ona da sormuştum adam gülerek amannn önceden ilaçmı içiliyormuş boşver sen doğal yolla beslen al vitaminini demişti:) Tabi ama gerekli olan arkadaşlarımız vardır muhakkak onlar için birşey diyemem.

Kızlar bu arada ben 20+1 oldum ama hissetmiyorum ya haraketlerini hala yada anlamıyorum sürekli bi gaz ağrısı var gibi onun dışında bişey yok korkmaya başlıyorum 17+4 te doktorum 1 ay sonra hissedcen demişti 3 hafta geçti 21inde kontrolüm var ve kötü bişey duymaktan çok korkuyorum. midemde aşırı yanma olmasa herşey normal gibi.

Birde şu var ben 75 kiloda gebe kaldım boyda var tabi ama böyle bi iri yapıyımdır .2 kilo aldım 5 kilo aldım diyen arkadaşlara hayret ediyorum imreniyorum zira ben sanırım 13-14 kilo aldım:)) günde bir paket sigara içiyordum gebeliği duyduğum gibi bırakınca o da çok etkiledi tabi ama yapımda müsait karnım 8 aylık gibi yaklaşık 2 aydır metroda otobüste yer veriliyo bana yani:) doktorum ilk başta çok söylendi ama son gidişimde normal almıştım pek bişi demedi:) Acaba diyorum kızımı kilolarımdan dolayımı hissedemiyorum:KK43:

Teşekkürler bilgilerin için. .bebeğini hissetmeye gelince herkes illa 20de hissedecek diye birşey yok. .ben hissediyorum elimi hareket ederken dokunurken belli ama kuzenim hala inanmıyor o 25 te hissedersin doktora sor diyor hala ben abla oluyor dememe rağmen :KK66:) yani belki zamanı var ,belkide dediğin gibi kilodan öyle okumuştum zarflar daha erken hissedermis..bende senden 3-5 aşağıda hamile kaldım ama boyda standard Selvi değil 8 kilo aldım ama ben abur cubur yemiyorum dikkat ediyorum alıyorum sanırım yanlislik yapıyorum..aslinda öğünlerde tek besin turuyle besleniyorum ondan mi..yani diyorlar doktorlar öğlen sebzeli et yemeği. Aksam hem et türleri hemde sebze yemeği et en fazla dört kofte kadar ama ben bole bir bir yapamıyorum ondan mi diye düşündüm. .

Sağolun arkadaşlar dualarınızı eksik etmeyin
Ben çok üşütmüştüm, 10 gün yattım antibiyotik kullandım mecburen. Gerileme acaba bundan olurmu ki? Doktora sormak aklıma bile gelmedi, dondum kaldım karşısında. Umarım herşey düzelir

Canim bak ben perşembe gittim 20+1 dim doktor dedi 20+5 e uyumlu dedi eee dün gittm 20+2 ydim. Fetal biyometrik ölçümlerde 20+3 birinidede 20+1 yazıyor..yani birgün arayla :))

23 haftanın içindeyim :)

benimde karnım az ama hareketlerim baya yavaşladı eğilip kalkarken bile bacaklarımı hafif açmadan eğilemiyorum :KK43:birde bacaklarımda selilutte oluştu baya egzersizde yapmıyorum sende varmı selulit

bende dondurmaya dayanamıyourm yaa yazı erkekn getirdik galiba yaz sıcaklarında naparız bilmem :44:

şuan ben de selülit ve çatlak yok henüz canım.. ilk hamileliğimde çok zayıf hamile kalmıştıım onda çatlağım olmuştu biraz inş ilerleyen zamanlarda bunda da
olmaz..
bende dondurmaya dayanamıyorum yaa kutu kutu yiyorum :KK30:

Sağolun arkadaşlar dualarınızı eksik etmeyin
Ben çok üşütmüştüm, 10 gün yattım antibiyotik kullandım mecburen. Gerileme acaba bundan olurmu ki? Doktora sormak aklıma bile gelmedi, dondum kaldım karşısında. Umarım herşey düzelir

evet gerileme ondan olabilir cnm..

açık yeşil akıntı (enfeksiyon)- bir hafta antibiyotik, fitil,krem tedavisi (iyileşme yok)- batticon ile doktor müdahalesi (bebeğe zarar gelmesin korkusu, acı,tedirginlik )- 2 hafta daha batticon türevi fitil kullanılacak (tedavinin olumlu sonuç vermesi ümidi)..............................................
enfeksiyona dikkat arkadaşlar, bebeğe ulaşması durumunda erken doğum riski olduğundan bir haftadır bu enfeksiyon ile uğraşıyoruz....... bebeklerimizi sağlıklı- sıhhatli-hayırlı evlatlar olarak kucağımıza alırız inşAllah... bebiş için her olumsuzlukla savaşmak gerekiyor...... Rabbim bebişlerimizi korusun.... AMİN...:emir_bebek:

Teşekkürler bilgilerin için. .bebeğini hissetmeye gelince herkes illa 20de hissedecek diye birşey yok. .ben hissediyorum elimi hareket ederken dokunurken belli ama kuzenim hala inanmıyor o 25 te hissedersin doktora sor diyor hala ben abla oluyor dememe rağmen :KK66:) yani belki zamanı var ,belkide dediğin gibi kilodan öyle okumuştum zarflar daha erken hissedermis..bende senden 3-5 aşağıda hamile kaldım ama boyda standard Selvi değil 8 kilo aldım ama ben abur cubur yemiyorum dikkat ediyorum alıyorum sanırım yanlislik yapıyorum..aslinda öğünlerde tek besin turuyle besleniyorum ondan mi..yani diyorlar doktorlar öğlen sebzeli et yemeği. Aksam hem et türleri hemde sebze yemeği et en fazla dört kofte kadar ama ben bole bir bir yapamıyorum ondan mi diye düşündüm. .

Rica ederim ne demek. Ben okadar dikkat edemiyorum ya zaten ilk aylarda çoğu şeyden tiksinmiştim o yüzden neyi o an istersem onu yiyorum. Sadece işlenmiş gıdalar ve fast food yemiyorum. eskiden meyvelerle hiç aram yoktu şimdi zorla yemeye çalışıyorum. Kahve ve çaydan uzak durmaya çalışıyorum ama işte alıyorum yaa:) Tatlıyı çok seviyorum midem aşırı ağırıyor belki de o yüzden tatlıya düşkünlüğüm birde tuzlu çekirdek yemediğim akşam yok gibi:) aman napım bu gidişle 100 kilodan fazla doğuma gircem bebeğim sağlıklı doğsun yeter sonra veririm:) ben okadar takamıyorum kafama :)

açık yeşil akıntı (enfeksiyon)- bir hafta antibiyotik, fitil,krem tedavisi (iyileşme yok)- batticon ile doktor müdahalesi (bebeğe zarar gelmesin korkusu, acı,tedirginlik )- 2 hafta daha batticon türevi fitil kullanılacak (tedavinin olumlu sonuç vermesi ümidi)..............................................
enfeksiyona dikkat arkadaşlar, bebeğe ulaşması durumunda erken doğum riski olduğundan bir haftadır bu enfeksiyon ile uğraşıyoruz....... bebeklerimizi sağlıklı- sıhhatli-hayırlı evlatlar olarak kucağımıza alırız inşAllah... bebiş için her olumsuzlukla savaşmak gerekiyor...... Rabbim bebişlerimizi korusun.... AMİN...:emir_bebek:

Seni çok iyi anliyorum iki ay ugrastim enfoksiyonla ayni tedavileri bende yasadim biraz azaldi en sonunda ama simdi sanki yine basladi akintim cogaliyo bide ekstra vajinal kuruluk da başladı :KK43:(( oyuzdenmi yoksa enfoksiyindanmi kestiremiyorum arada kasintim var doktora gitmeye korkuyorum yine enfeksiyon var dicek diye çünkü benim sinirlerimi çok bozmustu ağlayipda bebegimi de üzmek istemiyorum :KK43:( Allah bebislerimize saglikli zamanında kucagimiza almaya nasip etsin..

Ben bugün detaylı ultrasona girdim, normalde sata göre 21+1 im, genelde de uyumlu çıkıyordu.
Ama bugün 19+2 çıktı, çok moralim bozuldu arkadaşlar.
Bir de suyum azmış ve de bebeğimin kalbinde tam anlayamadığı birşeyden şüphelendi doktorum ve çocuk cerrahına yönlendirdi, çok moralim bozuk:KK14:

Suyunu çoğaltmak senin elinde bildiğim kadarıyla.çok su içmen lazım.günde en az 3 lt.o zaman çoğalır canını sıkma.inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın canım.

Ben bugün detaylı ultrasona girdim, normalde sata göre 21+1 im, genelde de uyumlu çıkıyordu.
Ama bugün 19+2 çıktı, çok moralim bozuldu arkadaşlar.
Bir de suyum azmış ve de bebeğimin kalbinde tam anlayamadığı birşeyden şüphelendi doktorum ve çocuk cerrahına yönlendirdi, çok moralim bozuk:KK14:

dur hemen üzme kendini inşallah yapılabilecek bir çok şey vardır sen allaha sığın dua et bebeklerimiz önce allahın bir kulu sonra bizim evladımız allah yardım edecektir

Selam. Ben de senin gibiyim hala kimse anlamiyor artik ogrencilerime kendim söyledim şok oldular nasil 5 aylik olir hocam diye ☺ ben mutluyum bu durumdan cunku nasil olsa son 2 ay sisecez. Kendimize masallah diyelim 😀
Tuvalet meselesinde ben normalde cok su tuketen biri degildim hamilelik dolayisiyla iciyorum ve senin gibi hep tuvaletteyim. Buyuk tuvalet icin doktorum magnezyum verdi kabiz olmayayim diye cok ise yariyor kullanmiyosan bi doktoruna sorup kullan istersen.

aaa evet sen söyleyince hatırladım yakın bir arkadaşımda magnezyum dan bahsediyordu dr vermiş çok memnundu

Bu magnezyum mu sabahları ishal gibi yapıyor..bir defa kabızlık çektim ondada daha 3 aylikti ama ben agladim felaketti aman kabızlık zor

sanırım mantar oldum...kaşıntım var akıntı cok gelmıyor ara sıra ve seffaf...nasıl gececek bu ılllet doktora gıtmeden evde yapılacak bırsey yokmu yaaa :KK43:

sanırım mantar oldum...kaşıntım var akıntı cok gelmıyor ara sıra ve seffaf...nasıl gececek bu ılllet doktora gıtmeden evde yapılacak bırsey yokmu yaaa :KK43:

Canim doktora gitmem gerek ilerlemesi için evde dikkat edeceğin şeyler pamuklu camasir giymek ve utulemek bol bol su içmek tuvaletini tutma bide kasimamaya calis kasindikca ve çok fena oluyo devamli kasiyasin geliyo inş bir an önce geçer ..

Mesajlarımızın altında kaç haftalık hamile olduğumuz falan çıkıyor ya o nasıl yapılıyor?

psikolojik canım, kendini dnlediğinde hareket etmiyo sıpalar, akışına bırakınca başlıyorlar dönmeye :)

Her aile hekimi yapıyor mu acaba şeker yüklemesini? bana da 3 hafta sonra yaptır dedi, ne yaptın bi anlatır mısın? benim hiçbi bilgim yok da bununla alakalı..

Sabah gittim bi aç karnina kan aldilar 1 su bardağı şerbet icirdiler 1 saat sonra tekrar kan aldilar 1 saat sonra tekrar 3 kere kan aldılar toplamda çok şükür normal çıktı benim değerlerimiz sen kac haftaliksin ben 24. Haftadayim yeni yaptilar daha. Ayy resmen 6. Ayim bitio zaman cabuk gecio yaa

psikolojik canım, kendini dnlediğinde hareket etmiyo sıpalar, akışına bırakınca başlıyorlar dönmeye :)

Her aile hekimi yapıyor mu acaba şeker yüklemesini? bana da 3 hafta sonra yaptır dedi, ne yaptın bi anlatır mısın? benim hiçbi bilgim yok da bununla alakalı..

Ben çok kilo alamdım canım ya.. Hatta gebe olduğumu öğrendikten sonra hiç almadım, bebekte gayet sağlıklı çok şükür. Doktorumda ne yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama çok iyi yapıyorsunuz dedi :) Kşlom normal ama bi beş kilo kadar fazlam vardı belki üstüne yine hiç almadan doğuma giderim inşallah diye düşünüyorum, başarabilirsem tabii.. Arada gelen iştaha karşı koymak gittikçe zorlaşıyor sadece.

Kaç kilo aldınız toplamda bende 5 kilo aldim 24 haftaligim ama herkez bundan sonra alirsin asıl dio bakalım :/

X