2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım ben aslında yenidoğan bebişlerde ıslak mendil kullanımına karşıyım.Yıkamak veya pamuk ve suyla silmek daha sağlıklı diye düşünüyorum.Ama bağzı markaların yeni doğan ıslak mendilleri de sağlıklı ve doğalmış.Mesela Mustelanın,chicco nun,lansinosh un sebamed in.Bunlardan birini tercih edebilirsin.Unibaby kesinlikle almam nedense bana güvenilir gibi gelmiyor.Ben mustelanınkini aldım.

ilk aylar bende kullanmam canım. ailemde sürekli bunu tembihliyo. aman hemen ıslak mendile dadanma diye.
misafirlikte,dışarıda sıkıntı biraz. o anlar lazım olacaktır.
bazı arkadaşlar ne stoğu kıtlık mı var demişte valla benim bulunduğum yerde ancak internetten bulabilirim böyle şeyleri. o yüzden her seferinde tek tek spariş vermek mantıksız. üç beş atarım kenara diye düşünüyorum.

Kızlar gruptan aldım bugun:)
Nasıl sizceee? Yaptırmayı düşünüyormm:KK35:
merhabaaa sizde mi Çınar koyuyorsunuz bebişinizin adını.Bizde Çınar koyacağız:)))) Hayırlı olsun ben beyendim bunlar güzelmiş.Facebook da masalsı telaşlar diye biryer var oraya bakmanızı da tavsiye ederim.Sipariş üzerine çok güzel şeyler yapıyorlar.Mesela ben Üzerinde çınar ın annesi yazan mavi lohusa terliği ve tacı nı sipariş verdim süper duruyor.Birde Mickey li hastane çıkışı süper:KK16::KK16:

Canlarım ben bu tetanos aşısını sordum doktoruma. Sağlık ocakları gebelikte 3 defa yapıyor ama bence fazla sen sadece 28. haftada 1 kez yaptır dedi.
O kadar da salamcı kadındır ama. Buna gerek görmedi herhalde. Siz 3 doz da yaptırıcak mısınız ?

ilk aylar bende kullanmam canım. ailemde sürekli bunu tembihliyo. aman hemen ıslak mendile dadanma diye.
misafirlikte,dışarıda sıkıntı biraz. o anlar lazım olacaktır.
bazı arkadaşlar ne stoğu kıtlık mı var demişte valla benim bulunduğum yerde ancak internetten bulabilirim böyle şeyleri. o yüzden her seferinde tek tek spariş vermek mantıksız. üç beş atarım kenara diye düşünüyorum.

Canım bezi çok fazla stok yapma önce bebek doğunca bi dene aldığın bezi allerji yapmazsa o markaya devam et ama allerji yaparsa değiştirmek zorunda kalıyorsun sonra aldıkların elinde patlıyo:KK9:ama ıslak mendili labilirsin bikaç tane çünkü ben yiğenlerimden biliyorum 1 paket ıslak mendil en fazla 1 hafta gidiyor.Sürekli almak zorunda kalıyorsun oyüzden elinin altında hazır bulunsun.

Canlarım ben bu tetanos aşısını sordum doktoruma. Sağlık ocakları gebelikte 3 defa yapıyor ama bence fazla sen sadece 28. haftada 1 kez yaptır dedi.
O kadar da salamcı kadındır ama. Buna gerek görmedi herhalde. Siz 3 doz da yaptırıcak mısınız ?

canım 3 kez yapıldığını lk defa duyuyorum.Benim doktorum 2 doz yapıldığını söyledi.Ve etrafımdakilerde hep 2 doz yaptırdılar

Ben yeni yaptırdım canım,salı günü ama dünden beri okadar ağrım varkii.. :KK43: 1 ay sonra tekrar gel dedi 2 doz olucakmış

merhabaaa sizde mi Çınar koyuyorsunuz bebişinizin adını.Bizde Çınar koyacağız:)))) Hayırlı olsun ben beyendim bunlar güzelmiş.Facebook da masalsı telaşlar diye biryer var oraya bakmanızı da tavsiye ederim.Sipariş üzerine çok güzel şeyler yapıyorlar.Mesela ben Üzerinde çınar ın annesi yazan mavi lohusa terliği ve tacı nı sipariş verdim süper duruyor.Birde Mickey li hastane çıkışı süper:KK16::KK16:

Oyyy canımmm :)
Evet Ömer Çınar koyucaz bizde kısmetse teyzesi :)
Hemen bakıyorum çok güzel şeyler var ya :)

Bana da oluyor o zaman zaman ama benim plesenta zaten rahim agzindaydi en son. Doktor zamanla yukari cekilecek demisti. Bazen ben de resmen vajina kisminda hissediyorum :KK70::KK70::KK70: Belki psikolojiktir de. En son ne zaman ultrason kontrolü oldu?
en son 18hftada girmistim ultrasona o zaman da serviks boyu 3.6smdi..dk normali 4sm.dedi nisanda bakalim kisalma olursa serviks bagi dikilecekti..korkum ondan acaba kisaldimi diye..randevum ay sonunda dahaaa:KK19:

canım gerçekten orada hissettiğine eminsen doktoru bi arayıp sormakta fayda var. inşallah düşündüğün gbi değildir.
hamilelik takvimime baktim cnm bebegin ayagi asagida..yarin da dvm ederse boyle artik dk.yolu gozukucek...:18:

Kızlar gruptan aldım bugun:)
Nasıl sizceee? Yaptırmayı düşünüyormm:KK35:
Guzelmis cnm....instagramda yapanlar var ben onlardan takip ediyorum daha sekerler de var hatta papyonlu falan..

Ben yeni yaptırdım canım,salı günü ama dünden beri okadar ağrım varkii.. :KK43: 1 ay sonra tekrar gel dedi 2 doz olucakmış

Allah kolaylık versin. Şimdi ben tek seferle yırtabilecekken ses etmiyim o zaman :KK17:

canım 3 kez yapıldığını lk defa duyuyorum.Benim doktorum 2 doz yapıldığını söyledi.Ve etrafımdakilerde hep 2 doz yaptırdılar

Sağlık ocağı bana 3 doz dedi :18: Doktorum da 3 çok 28.haftada tek yeter dedi. Siz de 2 şer kere oluyorsunuz. Poffff :KK25:

En mantıklısı 28 de tekle kurtulmak o zaman :KK17:

en son 18hftada girmistim ultrasona o zaman da serviks boyu 3.6smdi..dk normali 4sm.dedi nisanda bakalim kisalma olursa serviks bagi dikilecekti..korkum ondan acaba kisaldimi diye..randevum ay sonunda dahaaa:KK19:

hamilelik takvimime baktim cnm bebegin ayagi asagida..yarin da dvm ederse boyle artik dk.yolu gozukucek...:18:

Guzelmis cnm....instagramda yapanlar var ben onlardan takip ediyorum daha sekerler de var hatta papyonlu falan..

Valla canım araştırıyorum yaptırmayı düşünüyorum inş böyle bişey çok şirin oluyolar :)

Allah kolaylık versin. Şimdi ben tek seferle yırtabilecekken ses etmiyim o zaman :KK17:

Sağlık ocağı bana 3 doz dedi :18: Doktorum da 3 çok 28.haftada tek yeter dedi. Siz de 2 şer kere oluyorsunuz. Poffff :KK25:

Kesinlikle öyle :) ben şimdide ikinci dozun derdine düştüm :KK53:

Canım bezi çok fazla stok yapma önce bebek doğunca bi dene aldığın bezi allerji yapmazsa o markaya devam et ama allerji yaparsa değiştirmek zorunda kalıyorsun sonra aldıkların elinde patlıyo:KK9:ama ıslak mendili labilirsin bikaç tane çünkü ben yiğenlerimden biliyorum 1 paket ıslak mendil en fazla 1 hafta gidiyor.Sürekli almak zorunda kalıyorsun oyüzden elinin altında hazır bulunsun.

yok bezi almam canım. burda daha önce de bilinçli anneler uyarmıştı aklımda kaldı almam :KK1:
konuşulmasa kesin alırdım ama :KK9:
haha bi de bu yeğenler ıslak mendili keyfi olarak paketten hepsini çıkarınca hiç yetmiyor demi :KK53::KK53:
nedir bu çocuklarda ıslak mendil hastalığı :KK53:

Oyyy canımmm :)
Evet Ömer Çınar koyucaz bizde kısmetse teyzesi :)
Hemen bakıyorum çok güzel şeyler var ya :)

evet çok şeker şeyler var ve bebişlere alışveriş yapmak inanılmaz eylenceli oluyor.Aldıklarımızı güzel günlerde giysinler inşallah:nazar::emir_bebek:

yok bezi almam canım. burda daha önce de bilinçli anneler uyarmıştı aklımda kaldı almam :KK1:
konuşulmasa kesin alırdım ama :KK9:
haha bi de bu yeğenler ıslak mendili keyfi olarak paketten hepsini çıkarınca hiç yetmiyor demi :KK53::KK53:
nedir bu çocuklarda ıslak mendil hastalığı :KK53:

evet benim yiğenim çıkarıp çıkarıp sehpayı,masayı falan siliyordu.Vermesen ağlıyor mecbur veriyorsun:KK9::KK9::KK9:

Kızlar sonunda girebildim kıyafeler ufak tefek ihtiyaçlar ve odasını hazırladık…vee kızıma isim bulduk ayza ipek koymayı düşünüyoruz :)

Ne tatlı telaşlar bunlar :KK16: Ciciler sayfasında odasını filan paylaş da biz de görelim canım. Ayza ne demek, ilk kez duyuyorum, çok güzel olmuş ismi maşallah :nazar:

Benimde kafam karıştı iyice yaa.Ofiste hamile bir arkadaşım daha var onun doktoruda ben gerek duymuyorum tetanoz aşısına vurunmayın demiş :KK53::KK53::KK53::KK53:Bizimle dalga mı geçiyorlar ne??:KK9::KK9::KK9:Ama ben doktoruma çok güveniyorum korkmuyorum oyüzden.

X