2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benim bi arkadaşım normal ıslak mendill alırdı sonra paketinden çıkarıp bütün halde yıkayıp sıkardı biraz nemli bırakırdı tabi sonra da tupper dı galiba bi kutusu var onun içine koyup kullanırdı hiç de pişik olmadı çocuğunda

sanada merhaba :)

ben bileğimi değdirip bakıyorum insan zamanla el alışkanlığı alışıyor termometre gb olunuyor hatta zamanla çalarsaat, bebek gurmesi, ateş ölçere bile ihtiyaç duyulmuyor biz anneler var ya bebekleri sayesinde inglz çakısı gb oluyoruz. :)

Tecrubeli annenin hali baska tabi :-) bizim bebisler kobay olcak onlarda ogrencez herseyi bu yuzden de destege ihtiyac duyuyoruz tabi :KK1:

benim bi arkadaşım normal ıslak mendill alırdı sonra paketinden çıkarıp bütün halde yıkayıp sıkardı biraz nemli bırakırdı tabi sonra da tupper dı galiba bi kutusu var onun içine koyup kullanırdı hiç de pişik olmadı çocuğunda

o da çok güze akıl akıldan üstünmüş boşa denmemiş

Tecrubeli annenin hali baska tabi :-) bizim bebisler kobay olcak onlarda ogrencez herseyi bu yuzden de destege ihtiyac duyuyoruz tabi :KK1:

yok canım bizim ilkler kobay mı oldu doğduğu anda uzman yapıyor bebiler anneleri merak etme.ihtiyaç duyulduğuna tabiki yardımcı oluruz kuzum hi hi kendimi uzman hissettin biran :)

Son düzenleme:
Kızlar merhaba,
uzak kaldım ıkı haftadır. esımın ısı dolayısıyla abd ye geldık ve burda saglık sıstemı berbat. yatıp kalkıp halımıze sukredelım. burda sadece 18. haftada bır kez ultrasyona gonderıyor onun dısında benıkı dogunca goruyorsunuz :) yazık burdakı anne adayarına.

arkadaşlar dr.um bebek yüzüstü yatıyormuş ama korkma rahim normal dedi daha önce böyle bişey duydunuzmu daha önceki kontrollerde hep sırtüstüydü inş kötü bişey yoktur ayrıca ben çok kasık ağrısı çekiyorum iyice endişelenmeye başladım 18 haftalığm

benimki de geçen hafta bir ara yüzüstü yatmıştı şimdi terleri geniş olduğundan istedikleri gibi hareket edebiliyorlar endişelenme

hiç olmuyor canım sen öyle san daha şimdiden anne bebiii diyor uzatarak öpüyor karnımı sonra eliyle değil nerden akıl ediyorsa dirseğiyle vuruyor karnıma kardeşin ağladı ama üzüldü diyorum. hiç umursamadan arkasını dönüp gdyr giderken burun kıvırma ve göz kısma hareketini bir görseniz sanki kuma geliyor :)

çok fena senin büyük :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canım ben 1 numaradan 1 tane aldım.. başka almaya gerek var mı ?? kaç paket gider acaba ?? ben bir tane 1 bir tanede 2 alayım diyorum ama sence nasıl olur?

Bezler alınmaya başlanmış bende ılk bebegımde onceden almıştım ne olur ne olmaz dıye onceden fazla almayın cunku bebegınız kac kılo doğar vs bılemezsınız mesela benım bebış 3500 kg doğdu ben 0 boyundan bır adet 1 yanı 3-5 kg yazan bezden de 4 paket harcamıştım 2 boydan 1 tane kullandım hemen 3 en geçtim cunku bebegım hızla kılo aldı ılk bır ayda 5 kılo oldugundan dolayı 2 boyu bır paket kullanabıldım ama 3 boyunu en az 8 tane kullanıyorsunuz helekı 4 boyunu cok cok kullanıyorsunuz 1 yasa kadar kullanıyorsun bence sizi temkinli olun 0-1-2 nosundan sadece 1 er veya 2 en fazla paket alın kı sonradan pısman olmayın

Bezler alınmaya başlanmış bende ılk bebegımde onceden almıştım ne olur ne olmaz dıye onceden fazla almayın cunku bebegınız kac kılo doğar vs bılemezsınız mesela benım bebış 3500 kg doğdu ben 0 boyundan bır adet 1 yanı 3-5 kg yazan bezden de 4 paket harcamıştım 2 boydan 1 tane kullandım hemen 3 en geçtim cunku bebegım hızla kılo aldı ılk bır ayda 5 kılo oldugundan dolayı 2 boyu bır paket kullanabıldım ama 3 boyunu en az 8 tane kullanıyorsunuz helekı 4 boyunu cok cok kullanıyorsunuz 1 yasa kadar kullanıyorsun bence sizi temkinli olun 0-1-2 nosundan sadece 1 er veya 2 en fazla paket alın kı sonradan pısman olmayın

0 numara prematüre bebek değil mi*??? o da mı kullanılıyor????? ben prematüre doğmadığı sürece 1 den başlarız diye düşünmüştüm

0 numara prematüre bebek değil mi*??? o da mı kullanılıyor????? ben prematüre doğmadığı sürece 1 den başlarız diye düşünmüştüm

Ilk bır hafta suresınce cok küçük oluyorlar benımkı duşun 3500 doğdu öle olmasına rağmen 1 boy cok büyük gelıyordu ozellıkle premıum care aldım ben fakat cok büyük geldı poposuna bende 1 paket 0 boy kullandım daha ıyıydı ılk bıde dogum şişliğini atıyorlar dogum kılosundan düşüyorlar en az 200 gr da öle düşüyor o yüzden tavsiyem ederim al ama söyle bısey var 4750 gr doğuran arkadasım vardı hıc 0 boy kullanmadı bu da var yanı bence doğduktan sonra al derım ben alıcam eğer kampanya felan olursa cunku kendım zayıfım zayıf doğuruyorum benım bebegım normal dogmasına rağmen 40 haftayı gecırdıne rağmen boyle doğdu fazla kılolu doguramıyorum kendım suan 4 aylık hamıleyım hala 53 kıloyum Dr lar hatta sen cok kılolu bebek bekleme demıstı hatta bır Dr sana 3 kg dogurtucam demıstı ve dogum yaptığında 3 buçuk kılo olmasına şaşırmıştım..eğer dıyorsanız ben ırkı bebek doğurmam dıye 0 boy alın hatta 2 paket bıle kullanabilirsiniz cunku cok bez degıstırıyorsunuz ılk günlerde en az 6 bez belkı 8 degısıyor sureklı kaka cıs oluyor o yüzden göz önünde bulundurun

walla 2.de daha çok merak ediyormuş insan.ilkinde rüyamda oğlan gördüm ama bunda turşu isteği dışında hiç belirtim yok :))
bakalım artık sonuç ne olacak?

CNm benımkı ıkıncısıde erkek bende turşu as eriyordum hatta hala tatlı yıyemıyorum tıksınıyorum bızde ilkinde dokuz ay modem bulandı bunda sadece sabahları bulanıyordu oda ıkı hafta once bulantılarım tamamen bıttı hep kız bu dıyordum ama erkekmış hayırlısı ne dıyım bıde kendımı endekslemıştım kıza ama erkek çıktı bence kendını kıza alıştırma hayırlısı Allah tan

merhabaaaa
kızlar umarım hepiniz iyisinizdir.halimize şükürler olsun inanın neler var az evvel arkadaşımın yanından geliyorum.hamilelik alerjisi olmuş diye sormuştum size dökmeyen yeri kabarmayan karışı kalmamış vücudunda kaşınmaktan ağlıyor.6 ay gibi olur demiş dr.bebeğin anneye verdiği kirli kandan oluyomuş bebekte bi durum yok şükür ama kızcağız berbat halde..çok üzüldüm.belki okumayanlar vardır tekrar sorayım,var mı bilen ya da yaşayan hamilelik alerjisi ni???

merhabalar.. allah arkadaşınıza şlifa versin inşallah. benim bi arkadaşıma da oldu 6-7 aydan sonra ve kızcağız doğurana kadar çekti:KK43: doğurduktan 1 ay kadar sonra geçti. ilaç gebe diye kendi kullanmak istemedi ama aslında doktor ona bazı kremler vermişti.

benim uykularım neredeyse gebe kaldığımdan beri çok kötü:KK43: bölük pörçük... tamam lavaboya gitmek zorunda kaldığım da oluyor ama gözümden uyku aktığı halde uykuya dalamıyorum... belki bunun sebebi normalde yüzüstü yatarken artık hep sol yanıma yatmaya çalışmam da olabilir...

aynen aynen bende öyleyim. uykusuzluktan yatakta sürünüyorum ama uyuyamıyorum :KK31:
bende hep yüzüstü yatardım
evet sorun bu olsa gerek :KK31:

Arkadaslar merhaba,
Kusura bakmayin oylr telaslandimki doktoruda arayamadim saat gec oldu.cuma doktora gittim hersey yolunda dedi doktor.ama.iki gundur oyle mide bulantim var ne yesem cikariyrum..16.haftaya girdim hala artarak devm ediyr bulantim;( icim disima cikti oyle zorlaniyrki midem yemek borum resmen tahris oldu artik..iki gundur karnimin alt tarafinda su dolu poset tasiyor gibiyim..sizde boyle oldumu yani alt tarafa dogru bi doluluk ve agirlik var korkuyorum ilk gebeligim oldugundan normalmi bilemedim.doktorada ulasamam bu saatte..olecegim merak ve korkudan ..bi bilgisi olan iki satir yazabilirmi??

Son düzenleme:
Bende senin gibiyim canım uzak olsada napalım özel daha iyi oluyor bende iyim canım iştahım normal deli gibi yemek yemiyorum
Ama kilo aldım yarın gidince ne kadar aldığım ortaya çıkar acıkmasam bile sürekli atıştırdım can sıkıntısından abur cuburda yiyorum :18:canım istiyor bide cok ekşili şeyler istiyor salatalara bol bol limon sıkıyor yiyorum koca bir tabak şuan bile agzım sulandı akşam icin yaptım ama salatamı :KK17:yarın inşallah güzel haberlerle döneriz evimize cok merak ediyorum en son şubat 1 de gördüm özel hastanede burdakine gittim ama göstermedi yine yavruyu sadece erkek dedi o kadar bakalım bügmüşmü heycanlıyım birde nisanın ilk haftası gidicez ondan sonra bafrayla işim bitiyor benim ailemin yanına gidicem ordan devam kaldıgımız yerden saglıkla bi bitseydi 9 ay yüregim agzımda sanki hep
Sen napıyorsun senin nasıl geciyor iştahın nasıl kusmaların bittimi küboşum sende bi ögrenseydin cinsiyetini cok merak ediyorum vallaha Ailemin yanına gitsemde ordan görüşmeye devam ederiz mutlaka

balım benim beynim iyi çalışmıyo bu aralar. çayı demledim sanıyorum bardağa bi dolduruyorum su :KK52:
sıcak demliği alıp ocağa koyacağıma baharat dolabına kaldırıyorum felan:KK52:
bulantılarım ara ara devam ediyor. ama iştahım iyii. cinsiyet öğreneyim haber vericem hemen
gittin demi doktora? ne kadar kilo almışsın canım? bebişin son durumlar nasıl

X