2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaslar merhaba,
Kusura bakmayin oylr telaslandimki doktoruda arayamadim saat gec oldu.cuma doktora gittim hersey yolunda dedi doktor.ama.iki gundur oyle mide bulantim var ne yesem cikariyrum..16.haftaya girdim hala artarak devm ediyr bulantim;( icim disima cikti oyle zorlaniyrki midem yemek borum resmen tahris oldu artik..iki gundur karnimin alt tarafinda su dolu poset tasiyor gibiyim..sizde boyle oldumu yani alt tarafa dogru bi doluluk ve agirlik var korkuyorum ilk gebeligim oldugundan normalmi bilemedim.doktorada ulasamam bu saatte..olecegim merak ve korkudan ..bi bilgisi olan iki satir yazabilirmi??

canım hiç bilmiyorum ben :KK50:
umarım bi sorun yoktur.
aaklını karıştırmak istemem. bulantıların devam ediyorsa bebeğin yaşıyorur diye düşünyorum.
acile gidebilirsin emin olmak için

canim kani sulandirsa ne yazar ki catir çatır igne vuruyom kanim sulansin diye.bence boyle seylere takilmayin zararli olsa elbet duyardik dr.umuz israrla tembihlerdi yemeyin diye..

ah canım Allah kolaylık versin. hiç kolay değil iğneyi sürekli vurunmak.
Allah senide karşılıksız bırakmaz inşallah.

bu arada uzmanın birisi hamilelikte yenmemesi gereken gıdaları açıkladı;
1.konserve ton balık
2.ciğer
3.salam,sosis (pişirilse bile)

Ben de o durumdayım, sadece sola ve sağa yatmaktan her tarafım tutuluyor, bacaklarımı uzatamıyorum ya bir de.. sabah uyandığımda kuyruk sokumumun ağrsından yere basamıyorum bi 5 dk :KK50:

o bende de var. bastığım an acayip bi acı giriyo kalça kemiğime :KK5:

Arkadaslar merhaba,
Kusura bakmayin oylr telaslandimki doktoruda arayamadim saat gec oldu.cuma doktora gittim hersey yolunda dedi doktor.ama.iki gundur oyle mide bulantim var ne yesem cikariyrum..16.haftaya girdim hala artarak devm ediyr bulantim;( icim disima cikti oyle zorlaniyrki midem yemek borum resmen tahris oldu artik..iki gundur karnimin alt tarafinda su dolu poset tasiyor gibiyim..sizde boyle oldumu yani alt tarafa dogru bi doluluk ve agirlik var korkuyorum ilk gebeligim oldugundan normalmi bilemedim.doktorada ulasamam bu saatte..olecegim merak ve korkudan ..bi bilgisi olan iki satir yazabilirmi??

merhaba,
inşallah hiçbir şeyiniz yoktur. bence bulantılarınıza korkmayın. ben de en başından beri hiç istifra etmemiştim ilk kez 13 buçuk haftamda çıkardım mesela. bu karnın alt tarafında sanki su torbası var hali bir süredir bende de var:KK43: en son 13+4 te gitiim doktora ve sormak aklıma gelmedi. son kontrolde bi sorun yok demişti doktor ve bir sonraki randevum 22 mart:KK43: daha çok var. bu su torbası hissini öne doğru eğilirken hissediyorum bazen. inşallah önemli bir şey değildir.

Kizlar selam
size bir sorum olucak
benim tosunum dun bir suru tekme atdi haraketlerini bol bol hiss etdim ama bugun yok hala bekliyorum bir tekme atmadi
sizce bu tekme hergunmu olur
yoksa biz henuz minik oldugumuz icin 2-3gunde birmi olur...
insallah oglum iyidir opdum hepinizi

serçem maşallah ne kadar güzel mesajlarını görüyorum allah hayırlı etsin çok sevindim.göbegime ismi yazmak işi işe yarıyor mu yoksa senınkını yazmıştım:):):)

Oyle cnm iki katina cjkiyo her ay bakalim bnde haftasonu gidicem ogrenirim bn 1 ay sabredemiyorum iki ayri dr a gidiyorum 15 gunde bir gormus oluyorum prensesi :)

:KK70: hmm ne güzel ya ben çok özlüyorum ama özelede para dayanmıyor ki öyle

ah canım Allah kolaylık versin. hiç kolay değil iğneyi sürekli vurunmak.
Allah senide karşılıksız bırakmaz inşallah.

bu arada uzmanın birisi hamilelikte yenmemesi gereken gıdaları açıkladı;
1.konserve ton balık
2.ciğer
3.salam,sosis (pişirilse bile)

ciğer niye yenilmemeli yaaa faydalı diyolardı haniii

CNm benımkı ıkıncısıde erkek bende turşu as eriyordum hatta hala tatlı yıyemıyorum tıksınıyorum bızde ilkinde dokuz ay modem bulandı bunda sadece sabahları bulanıyordu oda ıkı hafta once bulantılarım tamamen bıttı hep kız bu dıyordum ama erkekmış hayırlısı ne dıyım bıde kendımı endekslemıştım kıza ama erkek çıktı bence kendını kıza alıştırma hayırlısı Allah tan
ayy hayırlı olsun kuzum.. yaşlar yakın olduğu için bn daha çok erkek istiyorum boğuşsunlar güreşsinler rahat rahat diye. drlar görmüyoz bişeyler dediler de ben gördüm gayet bariz kukuydu biraz şişlik vardı sadece.. uzantı falan yoktu. bizim pipimiz biraz uzun 10.haftada bal gb ortadaydı..hadi bunun küçük olsun azıcık diyeyim de yine bırak pipiyi göbek bağı bile ortada yoktu o kdr net gördüm de korkudan sesimi çıkaramadım drlara..
ilk bebişte sabahları bi kere ö diyodum o kdr.. bunda hala yemekten yiyecekten tiksiniyorum ölüyorum yorgunluktan sürekli karnım ağrıyor. 1.5 ay mutfağa hiç giremedim kapısını bile açsam tabak koymak için koşa koşa wc ye gidiyordum bulaşıktan tiksindim yıkayamadım. su bile geçen haftaya kdr günde en fazla 2 bardak içebiliyordum. turşu ise yarım kg yiyorum elime geçerse.. oğlumda çiğköfte et ve acı aşermiştim..ben geleneksel bi kadınım.. hiç bişeyim normal dışı çıkmaz bu tarz olaylarda. o yüzden %70 kız geliyo bana :))
ama hayalim erkekti.. bakalım daha çok mu kıskanacak daha iyi mi oynayacaklar anlatırız artık birbirimize:))

Oglumda siirte gorev yapiyoduk hevesim kaldi hep dogru duzgun usg leride yoktu bide 1 hast vardi ayda bir gidiyodum erken gidrrsem azarliyodu uyuz bide su 3 4 boyutlularda hevesim cokdu bnm dr hep 3 boyutlu bakiyomus 16. Haftafan spnra bu sefer onuda gorcem :)

o da çok güze akıl akıldan üstünmüş boşa denmemiş

yok canım bizim ilkler kobay mı oldu doğduğu anda uzman yapıyor bebiler anneleri merak etme.ihtiyaç duyulduğuna tabiki yardımcı oluruz kuzum hi hi kendimi uzman hissettin biran :)

Vallahi iyi ki varsiniz canim.. burdan o kadar cok sey ogrendim ki daha simdiden.. tabi ki ben cok korkuyorum simdilik herseyini dusunuyorum nasil banyo yaptircam nasil altini degistircem nasil emzircem atesi cikinca napcsm disi cikarken napcam bilmem ne diye.. artik ogrencez biz de desteklerinizle:KK9:

serçem maşallah ne kadar güzel mesajlarını görüyorum allah hayırlı etsin çok sevindim.göbegime ismi yazmak işi işe yarıyor mu yoksa senınkını yazmıştım:):):)[/QU
..canimmmmmmm nasilsin bitanem evet sukurler olsun Rabbime ogluma hamileyim teyzesi
cok cok sagol yazdiginiz ellerinize kurban olurum cok dua etdi kk da arkadaslar sende tabi Rabbim kabul etdi evladimi verdi simdi karnimda buyutmek heyacanindayim oglusumu sonra buyutmek korumak heyacani derken insallah cok mutluyum sukurler olsun evlad verdi Rabbim herkese nasib etsin
ama babamizi cok ozledik 1aydan cok oldu uzakta bizden esim martin 16si kavusucaz insallah inan simdide onun stresindeyim insallah kavusuruz diyorum hergun her saniye
sen nasilsin nasil gidiyor?

ciğer niye yenilmemeli yaaa faydalı diyolardı haniii

ben de bu gün izledim o programı anladığım kadarıyla çok a vitamini oluyormuş vucutta birikince zehirliymiş :)) aman ya dinlerken çok mantıklıydı da anlatırken olmadı program özge ile yeni bir hayat çok güzel bir programdı

Vallahi iyi ki varsiniz canim.. burdan o kadar cok sey ogrendim ki daha simdiden.. tabi ki ben cok korkuyorum simdilik herseyini dusunuyorum nasil banyo yaptircam nasil altini degistircem nasil emzircem atesi cikinca napcsm disi cikarken napcam bilmem ne diye.. artik ogrencez biz de desteklerinizle:KK9:

aynı benn :KK9:
nasıl emzircem diye yastığı tutarak örnekleme de yapıyor musun kendine
ben yapıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bide ben açıköğretim okuyorum. bebek 4-5 aylıkken sınavlar başlıyo
dondurayım diyorum eşim ben bakarım dondurma diyo
adam benden daha cesaretli ne sanıyorsa oyuncak bebek felan mı:KK53::KK53::KK53:

ayy hayırlı olsun kuzum.. yaşlar yakın olduğu için bn daha çok erkek istiyorum boğuşsunlar güreşsinler rahat rahat diye. drlar görmüyoz bişeyler dediler de ben gördüm gayet bariz kukuydu biraz şişlik vardı sadece.. uzantı falan yoktu. bizim pipimiz biraz uzun 10.haftada bal gb ortadaydı..hadi bunun küçük olsun azıcık diyeyim de yine bırak pipiyi göbek bağı bile ortada yoktu o kdr net gördüm de korkudan sesimi çıkaramadım drlara..
ilk bebişte sabahları bi kere ö diyodum o kdr.. bunda hala yemekten yiyecekten tiksiniyorum ölüyorum yorgunluktan sürekli karnım ağrıyor. 1.5 ay mutfağa hiç giremedim kapısını bile açsam tabak koymak için koşa koşa wc ye gidiyordum bulaşıktan tiksindim yıkayamadım. su bile geçen haftaya kdr günde en fazla 2 bardak içebiliyordum. turşu ise yarım kg yiyorum elime geçerse.. oğlumda çiğköfte et ve acı aşermiştim..ben geleneksel bi kadınım.. hiç bişeyim normal dışı çıkmaz bu tarz olaylarda. o yüzden %70 kız geliyo bana :))
ama hayalim erkekti.. bakalım daha çok mu kıskanacak daha iyi mi oynayacaklar anlatırız artık birbirimize:))

canımmm hoşgeldin.
nasılsın görmüyorum bayadır seni.
çocukların pipilerini şimdiden yarıştırm kızz :KK53::KK53:
kızlar vefalı olur bırak sen şu pipilileri :KK52:

canımmm hoşgeldin.
nasılsın görmüyorum bayadır seni.
çocukların pipilerini şimdiden yarıştırm kızz :KK53::KK53:
kızlar vefalı olur bırak sen şu pipilileri :KK52:

canım bana geç döllenme dediler o nedenle eylül annelerine kaydım mecburen. şimdi de gününü yakalamış diyolar. abisi gb azıcık erken davransa aha da ağustos:KK1:
walla en çok annem istiyodu kız olsun o kdr elbise ördüm boşa gitmesin diye o bile pipiye çok alıştık yaw diyo :)) bi de etrafımdaki kız çocukları çok sorunlu oldular doğduktan sonra.. kolik mi dersin iltahabı kurumayan mı bağlanma problemi yaşayan mı?cinsiyete göre ayırt etmek doğru değil ama benim bebekliğim gb olacaksa eyvallah.. hareketli çocuk seviyorum ben, hiç durmasın kilo bile almasın ama meraklı keşif aracı gb bişey olsun :))
bi de oğlum gece hariç rahat bi bebekti. aynı rahatlığı gönül arıyor galiba :)
aynı benn :KK9:
nasıl emzircem diye yastığı tutarak örnekleme de yapıyor musun kendine
ben yapıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
bide ben açıköğretim okuyorum. bebek 4-5 aylıkken sınavlar başlıyo
dondurayım diyorum eşim ben bakarım dondurma diyo
adam benden daha cesaretli ne sanıyorsa oyuncak bebek felan mı:KK53::KK53::KK53:
kızz ne var birkaç saatlik sınavlarda en kötü arabada durakta oturur seni beklerler :)) eşin haklı çok rahat bakılabilir. sınavları ertelemek yok :KK20:

X