2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben hiç bir şey kullanmıyorum yaa,,, Hiç bir sıkıntımız da yok. Sizleri şunu bunu kullanıyorum, vitamini ikiye çıkardım vs diye okuyunca bu forumda pinpiriklenmeye başlıyorum...

bende hiç bir şey kullanmıyorum.
burda herkes vitamindi,demirdi,magnezyumdu felan yazınca ben eksik kalıyorum diye tedirgin oluyorum.:18:
ama doktor ben hiç bir takviye tavsiye etmiyorum zorda kalmadıkça dedi.
kan tahlillerim iyi çıktı. cevizi,bademi,balık,yumurta,süt ve pekmeze dikkat et yeter dedi.
inşallah doktor yanılmamıştır:18:

kızlarrrr ben geldimm :KK16: herşey yolunda çok şükür bebeğimde gayet sağlıklı kilosu 145 gr boyu 14 cm cinsiyetini öğrendik bu arada çok şükür paşamız geliyoooo :emir_bebek: :KK1::KK1:

kızlarrrr ben geldimm :KK16: herşey yolunda çok şükür bebeğimde gayet sağlıklı kilosu 145 gr boyu 14 cm cinsiyetini öğrendik bu arada çok şükür paşamız geliyoooo :emir_bebek: :KK1::KK1:

canım gözün aydın maşallah oğluşuna:nazar:biz öğrenemedik bugün cinsiyeti 1 ay sonra öğreneceğiz

bende hiç bir şey kullanmıyorum.
burda herkes vitamindi,demirdi,magnezyumdu felan yazınca ben eksik kalıyorum diye tedirgin oluyorum.:18:
ama doktor ben hiç bir takviye tavsiye etmiyorum zorda kalmadıkça dedi.
kan tahlillerim iyi çıktı. cevizi,bademi,balık,yumurta,süt ve pekmeze dikkat et yeter dedi.
inşallah doktor yanılmamıştır:18:

Yok kuzum hepsi sentetik neticede, kendini dinle hissedersin ne istediğini ne istemediğini. Şu devirde hele ki büyük şehirlerde her yer tüp bebek merkezi, gebe kalmanın bir olay olmasını geç sağlıklı gebelik sürdürmek başarı. Neden? yediklerimiz içtiklerimiz işte, o açıdan yaşadığım yer itibariyle de şanslıyım ben. Ki bu kadınlar kadar erkekleri de etkiliyor. Bilinçli davrandıktan sonra bir şey olmaz diye düşünüyorum bende, ama rakamlar öyle korkunç ki gebelerin %98i anemik ve demir desteği alıyor...

önerilerin çok işimize yarıyor canım çok teşekkürler.
ana kucağını bende bu tip istiyorum. bazıları araba koltuğu gibi duruyor :26:
bebek arabasının kullanılışı nasıldı kolay mıydı?
arabaya felan koyarken özellikle.

walla bebek arabasını da 7 yasına kadar kullanırsın
23 kilo taşıyormuş :)

canım bu resimdeki ana dizinin aynısını kullanmıştın demi Paşha baby markası , kaliteside iyimiydi bu marka mı alayım ?

walla markasını hatırlamıyorum..ama çok kullandım.bunun aynısıydı..
koltuğun üstüne falan koyabiliyodum
küçük bişey zaten fiyatı da uygun hatta şimdi tekrar alıcaz..çünkü 2.cocugu düşünmüyoduk.o yüzden herşeyleri kapıcıya sağa sola verdim. nası üzülüyorum..ama hayırlısı olsun..onların işine yaradı...çok kullanışlı..genelde yerde duruyordu.ayakla sallıyoduk..fiyatıda uygun 80 90 arası
yani öğle uykusunu vs hep orda yaptı salonda yanımda..
onu uyutmak için ayrıca vakit harcamadım :KK70:
tv izlerkene kitap okurkene ayak darbesiyle uyutulabiliyor :))))

Markası: Cybex
Modeli: Cybex Onyx
Ürün Kategorisi: Bebek Arabası
Ürün Alt Kategorisi: Baston Pusetler

Özellikleri:

Alman mühendisliğinin üstün ürünü Cybex Topaz,sadece 7 kg.

4 Kademe ayarlanabilen, tam yatar ve dolgu süngerli yumuşak oturma ünitesi sayesinde doğumdan itibaren kullanılabiliyor.

Cybex Aton ana kucağı ile istenildiği zaman travel sete dönüşebiliyor.

Koltuğu 4,ayaklığı 2 değişik pozisyona ayarlanıyor. Patentli ayak ayarlama sistemi sayesinde bebeğiniz büyüdüğünde kendi başına bebek arabasına binmeye çalışırken ayak ayarlama kısımı hiç bir zaman kırılmıyor. ( Diğer bütün markalarda kırılma ihtimali vardır ! )

Patentli kemer sistemi tek elle ayarlanabiliyor. Diğer bebek arabalarında olduğu gibi kemer aç gevşek daral sistemi değil. Oto koltuklarında kullanılan tek tuş ile ayarlanabilen bir kemer sistemi mevcuttur.

4 teker süspansiyon sistemi ile rahat sürüş sağlıyor. Ayrıca silikon malzemeden yapılmış lastikleri sayesinde aşınmadan arabanızı yıllarca kullanabilirsiniz.

Patentli özel tentesi UV ışınları %50 engelleyerek bebeğinizi güneş ışınlarından korur. XXL Canopy sistemi sayesinde körüklü ayarlanabilen ve fermuarla açılarak büyüyebilen bir tenteye sahiptir, bu sayede çocuğunuzu karşıdan gözüne direk gelen güneş ışınlarından, rüzgar ve yağmurdan korur. Ateş düştüğü zaman parlamaz ve su geçirmez kumaşı sayesinde tam bir koruma sağlayan tentesi pencerelidir.
Geniş ve kolay ulaşılır alt sepeti 2.5 kg taşıma kapasitesine sahiptir.
Gözalıcı tasarımı,seçkin desen ve renk kombinasyonları ile Cybex Topaz estetik ve fonksiyonelliğin benzersiz bir kombinasyonu.

Diğer baston arabalara göre daha fazla taşıma kapasitesi! Diğer tüm baston bebek arabalarının testleri 15 ila 18 kg iken Cybex dünyada tek 22.5 kg testini alan bebek arabasıdır. İç içe geçmiş çift alüminyum şasesi sayesinde hem daha dayanıklı hemde diğer baston bebek arabaları ile aynı ağırlıktadır.

Hitap ettiği yaş aralığı: 0 dan 4 yaşına kadar

Markanın Ait Olduğu Ülke: Almanya

Cybex Yetkili Bayisidir.

Gözün aydın canım hayırlı olsun paşannn :nazar: bu arada muhtemel doğum tarihlerimiz ve bebek cinsiyetlerimiz aynı seninle farkettiysen.ha bide aynı olan bişey daha var ben de öğrendiğim günden beri bebişime ''paşam'' demeye bayılıyorum:KK9:Allah sağsağlim kucağımıza almayı nasip etsin inş.:KK49::KK49:

ya kızlar ahşap beşikler park beşiklere nazaran sağlık açısından daha iyi değil mi ? bu konu benim kafamı karıştıyor.

Gözün aydın canım hayırlı olsun paşannn :nazar: bu arada muhtemel doğum tarihlerimiz ve bebek cinsiyetlerimiz aynı seninle farkettiysen.ha bide aynı olan bişey daha var ben de öğrendiğim günden beri bebişime ''paşam'' demeye bayılıyorum:KK9:Allah sağsağlim kucağımıza almayı nasip etsin inş.:KK49::KK49:

hadi hayırlı olsunnnnnnnnnnnnn :)
bu sene paşa senesi heralde

ya kızlar ahşap beşikler park beşiklere nazaran sağlık açısından daha iyi değil mi ? bu konu benim kafamı karıştıyor.

iyi marka alısrsan onlarda belli stamdartlara uygun üretiliyor..
aman bu kadar da önemseme
büyüyünce dünya içine karısınca her türlü mikrobu alıyorlr zaten ..sen istediğin kadar dikkat et..
o yere düşen elmasını yicek..yere düşen oyuncağını yalıcak vs...
:)

canım en son kontrolümde 51,600 kg dım bugün 53,300 kg çıktım:KK43:( tabiki sadece süt,yumurta yoğurt vs.yüzünden değil.Benim hatam çok iştahım çok açıldığı için ekmeği çok tükettim son zamanlarda tatlıyla aram yok benim sevmem çok nadir yerim.Sabahları tahin pekmez marmelat vs. derken şiştim iyice ya off:KK5:neyse bundan sonra dikkat edeceğim artık.Canım doktorum cinsiyeti tahmin etmeye bile yeltenmedi maalesef yalvarsamda söylemeyecekti belli ki oyüzden ısrar etmedim.Halbuki bebişin pozisyonu fala çok müsaitti bence hareketliydi bayağı.Neyse artık 7 nisanda öğreneceğiz inşallah

hayırlısı olsun bakalım. 7 nisanda net bir cevap verir artık. dikkat edersin artık bende yapay şekerden uzak durmaya çalışıcam hamilelik şekeri filan çıkmasın diye.. bide bahar geldi artık hava miss bol bol yürürüz.. dinlene dinlene :KK49::KK49::KK49:

hayırlısı olsun bakalım. 7 nisanda net bir cevap verir artık. dikkat edersin artık bende yapay şekerden uzak durmaya çalışıcam hamilelik şekeri filan çıkmasın diye.. bide bahar geldi artık hava miss bol bol yürürüz.. dinlene dinlene :KK49::KK49::KK49:
Ben eşimin yüzünden hareket etmeye korkuyorum ya sürekli otur otur ayakta durma diyip duruyo hareketin nekadar önemli olduğunu anlatamadım bitürlü ona.Ama bundan sonra sürekli hareket edeceğim yürüyeceğim hoplayıp zıplamadıktan sonra bi sakıncası yok yürüyüşün.Yediklerimede çok dikkat edeceğim artık moralim çok bozuldu:KK5:

Ben eşimin yüzünden hareket etmeye korkuyorum ya sürekli otur otur ayakta durma diyip duruyo hareketin nekadar önemli olduğunu anlatamadım bitürlü ona.Ama bundan sonra sürekli hareket edeceğim yürüyeceğim hoplayıp zıplamadıktan sonra bi sakıncası yok yürüyüşün.Yediklerimede çok dikkat edeceğim artık moralim çok bozuldu:KK5:

eşinde amma koruyucuymuş :))) ayakta durmak iyi değil ama hafif tempolarda yürümek çok çok sağlıklı hamilelikte. bozma moralini en azından başında önlem almış oluyorsun işte ...

merhaba kızlar, kısmetse bende ağustos annesi olacağım, 3 ağustos m. doğ. tarihimiz, 2,5 yaşında bir kızım var birde oğlumuz olacak inşallh, ,,, topiğe arasıra baktım ama yazmak kısmet olmadı birtürlü, herkes sağlıcakla alır bebişini kucağına inşallah:KK16:

X