2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hadi hayırlı olsun canım ...benim de teyzem hamile yengem hanmile :)) bu yaz üç bebiş geliyor bizde de:)

hayırlı olsun canım..sağlıkla nasip etsin Allahım bize bebeklerimizi..

kıskanıyorum bir de ben hissetsem ahh ahh cok istiyorum hisetmeyi...

ya yer ana kucağı gibi olan bana da cok kullanışlı geldi.. ölçüleri de büyük gibi.. acaba nerede var onun satışı..markası ne acaba ne yazınca cıkıyor

büyük şaşkınlık olmuştur ..insan kendini alıştırıyor ne de olsa.. herşeyin hayırlısı
tabi ki cnm hayirlisi alisdtirmistik evet bian degisince sok olduk.

bu doktorlarada güven olmuyor yaaa... bana daha bişey demedi. yarın ilk defa bakılacak ve ben 15+6 oluyorum. sana ne kadarlıkken erkek demişti
senin kadardim % 100 demisti.

bana sadece 1 tane demir verdi başka bir şey vermedi?????
nedennnnn
bak şimdi ben eksik mi laıyorum acaba?

Ben hiç bir şey kullanmıyorum yaa,,, Hiç bir sıkıntımız da yok. Sizleri şunu bunu kullanıyorum, vitamini ikiye çıkardım vs diye okuyunca bu forumda pinpiriklenmeye başlıyorum...

bana sadece 1 tane demir verdi başka bir şey vermedi?????
nedennnnn
bak şimdi ben eksik mi laıyorum acaba?
hmm bilmiyorum ki canım benim kan sonucumu falan görmeden yazdı direkt bu vitaminleri.Sanırım bu vitaminleri yediğimiz şeylerden yeteri kadar alamıyoruz oyüzden takviye amaçlı veriyor.

demirde mi kullanmıyorsun? doktor vermedi mi?

O verdi canım, ben kullanmıyorum. Bi sıkıntımız yok, gebe kadınlarda anemi çok yaygın, gebe demir destekelme programları vs %98ine uygulanıyo neredeyse gebelerin. Ama o mineraller arasındaki karışık denge, yeşil dışkılama filan bilmiyorum benim fikrim hamilelik doğal birşey ve ben kendimi çok iyi hissediyorum. Arada tahlil yaptırıp bakıyorum o kadar. Beslenme çok önemli ona dikkat ediyorum ki oldum olası takıntılıyım o konuda. onun ekmeğini yiyorum şu aralar sanırım. Hamile olduğumu bile 2,5 ayda öğrendim ben hormon düzensizliği vardı regl olmamaktan şüphelenmedim ve hiç ağır gelmedi hamilelik, hiç zorlamadı. ne iyi bünyen sağlam dedi bana kendi doktorum. İlaçları da almayı ben istemedim, haberi yok :) Aman maşallah de ya böyle deyince sanki nazar değecekmiş gibi bir de bakıyorum herkes bişiler kullanıyo filan pinpiriklilikten başka bir şey değil işte,, siz bana bakmayın kendi doktorlarınızı dinleyin:)

canımm geldim herşey yolunda çok şükür bebiş kıpır kıpırdı çikolata yedim gelmeden önce dedim doktora:))) ense kalınlığı burun kemiği falan çok iyiydi kan sonucum cumartesi çıkacak herşey yolunda ama ben çok kilo almışım doktorum dikkatli ol dedi lıght süt vs.tüketicem bundan sonra onlar çok kilo aldırır dedi normal yağlı olanları:26:

iyi iyi çok sevindim. bebeği net bir şekilde görmüşsündür artık. ne kadar kilo almışsın?? bi tek süt yapmaz canım bi gözden geçir bakalım karbonhidrat ve yapay şeker tüketimin nasıl.. genelde en büyük suçlu onlar oluyor :KK66:) bu arada cinsiyetiyle ilgili bişey dedi mi????

Hadi geçmiş olsunn.. Aynen bende öyle evde çekmeceler çikolata dolu, kek kurabiye hiç eksik ettiğim yok zaten, hiç olmaz denen şeyler oluyo dikkat etmek lazım tabi iş işten geçmeden.

aynen bende abur cubur yemezdim artık evde mutlaka bisküvi çikolata oluyor. dediğin gibi iş işten geçmeden önlemimizi alalım ..

iyi iyi çok sevindim. bebeği net bir şekilde görmüşsündür artık. ne kadar kilo almışsın?? bi tek süt yapmaz canım bi gözden geçir bakalım karbonhidrat ve yapay şeker tüketimin nasıl.. genelde en büyük suçlu onlar oluyor :KK66:) bu arada cinsiyetiyle ilgili bişey dedi mi????

canım en son kontrolümde 51,600 kg dım bugün 53,300 kg çıktım:KK43:( tabiki sadece süt,yumurta yoğurt vs.yüzünden değil.Benim hatam çok iştahım çok açıldığı için ekmeği çok tükettim son zamanlarda tatlıyla aram yok benim sevmem çok nadir yerim.Sabahları tahin pekmez marmelat vs. derken şiştim iyice ya off:KK5:neyse bundan sonra dikkat edeceğim artık.Canım doktorum cinsiyeti tahmin etmeye bile yeltenmedi maalesef yalvarsamda söylemeyecekti belli ki oyüzden ısrar etmedim.Halbuki bebişin pozisyonu fala çok müsaitti bence hareketliydi bayağı.Neyse artık 7 nisanda öğreneceğiz inşallah

O verdi canım, ben kullanmıyorum. Bi sıkıntımız yok, gebe kadınlarda anemi çok yaygın, gebe demir destekelme programları vs %98ine uygulanıyo neredeyse gebelerin. Ama o mineraller arasındaki karışık denge, yeşil dışkılama filan bilmiyorum benim fikrim hamilelik doğal birşey ve ben kendimi çok iyi hissediyorum. Arada tahlil yaptırıp bakıyorum o kadar. Beslenme çok önemli ona dikkat ediyorum ki oldum olası takıntılıyım o konuda. onun ekmeğini yiyorum şu aralar sanırım. Hamile olduğumu bile 2,5 ayda öğrendim ben hormon düzensizliği vardı regl olmamaktan şüphelenmedim ve hiç ağır gelmedi hamilelik, hiç zorlamadı. ne iyi bünyen sağlam dedi bana kendi doktorum. İlaçları da almayı ben istemedim, haberi yok :) Aman maşallah de ya böyle deyince sanki nazar değecekmiş gibi bir de bakıyorum herkes bişiler kullanıyo filan pinpiriklilikten başka bir şey değil işte,, siz bana bakmayın kendi doktorlarınızı dinleyin:)

walla en güzeli seninki..
doğru yapıosun
önceden folik asit mi vardı,demir mi vardı
anneannelerimiz doğuru doğuruverdiler tosun gibi çocukları :KK70:

walla en güzeli seninki..
doğru yapıosun
önceden folik asit mi vardı,demir mi vardı
anneannelerimiz doğuru doğuruverdiler tosun gibi çocukları :KK70:

Eşim başımın etini yiyoooo... Aman maşallah de, nazar değmesin laf anlatamıyorum ona da... Kendimi biliyorum, fizyolojimi biliyorum bundan iyisi yokta işte ..

erken hissedildiğinde oğlan olacak derler bizde:KK9::KK9::KK9::KK9:
bende erken hissetim 7.haftalarda,
doktorum 2 defa erkeğe benzetti ama emin deil salı günü kesin öğrencez inş.:KK31::KK31:
bende kendimi hep erkeğe hazırladım bakalım ne olacak...

hadi bakalım hislerin doğru mu çıkacak :KK52:
haftaya cuma da ben gidiyorum. bi geçmiyo günler :KK31:
nedense bende erkek hissediyorum. kız bebek hiç gözümün önüne gelmiyo. ama kızlarda eve daha bi neşe katıyor :KK16:

cnm hic erjek gibi asermedim hep eksi sevdim burda da konustuk yalanmis hikayeymis canim tatli iatemio ama bakin erkek dedim.ikili testin sonucunda kız ciktik oda yalanmis dedik :) karnim sivri cikio.ama hep erkek dedi be gülüm % 100 dedi direk gorunuyo dedi nasil inanmazdik ki.

aynen kordon vakasi cnm ama bide ben ayda bir giden degilim ki 10 gune bir gidiyorum hep mi kordon yani.en son dedi ki bak kordon yukarda tamam kesin erkek ablacim git alisverisini yap dedi.herseyi hazirdi degistirilecekler degistirilecek olmayani kullanacak napim.

pipisi mi düşmüş yoksa kuzucuğunun:KK1:
şaka bir yana oluyor böyle şeyler. keşke bu kadar emin konuşmasaymış doktor.
benim ablama da 9 ay boyunca kız dediler, erkekimiz geldi :KK1:

Bnm ilkindede oyleydi kiz olursa bn erkek olursa swn koy dedi allahdan ne desem kulp buldu kaan dedim iki sesli yanyana olmasinmisiyi kagan dedim g olmasin yumusak olurmus cinar dedim c le baslamasin kayra kiz ismi gibi derken poyraz dwdik kaldkk cok sukur bundada illa zeynep yok istemiyorum dedikce inat etti iki isimde olmaz diyodu neyse zeynep mira bak bir de soylenir fln derken zor kandrdim ama bi kimlige yazdirana kadar bn sorarim ona sadece mira diycem hihhi '
:)))

adıyla yaşasın ne güzel olacak ismi :KK16:
biz evde bu konuda çatışırız gibi geliyor:KK15:
işin içine bir de kayınvalidem girecek, onunda isteği varmış. kaos yaşanacak hissediorum :KK53:

kızlarrrrrrr ben geldimmmmmm çok şükür herşey yolunda ultrasonu ilk açtığında bi baktık içerde kendi kendine bişeyler yapıyo bebiş eller kollar oynuyo zıplıyo sonra bizi farketti heralde durdu biraz hareketleri :))))))))))))))))sonra ense kalınlığına baktı çok iyi dedi burun çıkıntısını gördü boyu vs. herşey yolunda dedi.Çok şükür.Cinsiyeti sorduk söylemedi bir sonraki gidişimizde söyleyecek yani 7 nisanda:KK43::KK43: neyse sağlık olsun.Asıl bomba ben en son gittiğimde 51,600 kg dım.Bugün 53,300 çıktım doktor dikkat et çok hızlı kilo almışsın dedi.Off yaa ben okadar çok yemiyorum dedim yağlı sütler yumurta yoğurt,meyve bunlar çok kilo aldırıyormuş.Süt ürünlerinin lıght olanını kullanmamı önerdi öyle yapacağım artık.Kilomun dışında bi sıkıntı yok.Bebiş çok iyi maşallah kan sonucum da cumartesi günü çıkacakmış doktorum arayıp haber verecek işte böyle kızlarrrr:)))))))

gözün aydın canım çok sevindim...
bu yaramazlar sağlıklı olunca insanın ayakları yerden kesilmiş şekilde dönüyo eve değil mi :KK1:

ilk bebeğimde kullandıklarım ve kesinlikle tavsiye ettiklerim :)

önerilerin çok işimize yarıyor canım çok teşekkürler.
ana kucağını bende bu tip istiyorum. bazıları araba koltuğu gibi duruyor :26:
bebek arabasının kullanılışı nasıldı kolay mıydı?
arabaya felan koyarken özellikle.

X