2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

seni çok iyi anlıyorum bende ilk çocukta epeyi uğraştan sonra kendiliğinden oldu,dedim 2.çocuk yine çocuk için tedavi görmeden olmaz bide baktımki daha evdeki bebiş varken plansız bi bebiş daha geliyor

hmm anlıyorum çok üzüldüm neyse umarım şimdi iyidir.Allah bebişlerimizi korusun

Arkadaşlar,şu sıralar başım çok sık ağrıyor.Neden olabilirki?

benimde ağrıyo canım. ilaçsız atlatmaya çalışıyorum.
sebebi kan basıncımızın bu dönemde değişmesi.
ayaklarını ılık suyla dolu bi leğenin içine koy ve geriye doğru yaslanıp kafanı arkaya at otur bi süre.
inan rahatlatıyo. eşim bile bu yöntemi kullanıyor

canım ben özel muayenehanesine gidiyorum aylık alıyo 100 o ay içinde gidersen almıyo ve 12. haftadan beri 2 kere gittim hem 4 boyutlu hem normal ultrasonla baktı ikisindede

valla haklisin...kusura bakma en sevmedigim insan tipi...

evet 5 tane yapıldığını söylediler bana da dün ama bu hemen karar verilecek bir konu değil iyice düşünmek araştırmak lazım yaptırıp yaptırmamayı

Merhaba ben aile hekimliğinde hemşireyim. aşı yaptırmakta çekinmeyin lütfen özellikle ilk gebelikse. 2 doz aşı uyguluyorum ben ilk gebelikte bebeğin kalp atışları sağlık ocağındaki aletten duyulmaya başladığı an aşı yapılabilir. bu da zaten 17 haftaya denk geliyor. ama ben 24 ve 29 haftalarda yapıyorm doğuma kadar yapılabilir deniliyor. aşı doğum anında kullanılan makas bistüri gibi aletlerden bebeğe tetanos hastalığı bulaşmaması için yapılıyor. yenidoğan tetanozu çok tehlikeli ve bebeği felç bırakabilecek şiddette bir hastalık malesef. bu arada aile hekimliklerine gebeliğini mutlaka herkesin 13. hafta sonuna kadar bildirmesi gerekiyor. daha sonradan düzenli takip ve bebek aşıları için sizi tespit etmeleri gerekiyor.

seni çok iyi anlıyorum bende ilk çocukta epeyi uğraştan sonra kendiliğinden oldu,dedim 2.çocuk yine çocuk için tedavi görmeden olmaz bide baktımki daha evdeki bebiş varken plansız bi bebiş daha geliyor

olsun kardeş iyidir. Allah hepimize hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah...

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için sağolun.Doktorumla konuşacağım bu konuyu gittiğimde o beni yönlendirir tekrar teşekkürler

ya insan anlamıyor değil mi...çok uyuz oluyorum ben bu duruma...

29 marta çok var ama söyle doya doya izle :)

Bu sabah gittim doktora, 5 dakika kadar izledim oğluşumu, bundan sonra 29 Marta kadar başka yok randevum, ayda bir bakılıyor zaten. 3 boyutlu ultrason bebeğe zarar veriyor diye biliyorum, fazlası zararlı. O yüzden bir kere bakılması yeterli benim için, normal siyah beyazda da çok net anlaşılıyor

aynen söyleme canım hatta erkekse bile bi süre kız de dicem ama bu seferde erkek olduğunu öğrenince ben demiştim dicek...

yok ben üzülmedim hayırlısı olsun ama millet çok hoş tepki vermiyor sanki onlara kalmış

aynen öyle kimsenin karışabilip yorum yapabileceği bi konu değil bu. Sanki geceleri gelip onlar bakacaklar. Milletin tepkisi hep olur. Evlenmezsin neden evlenmedin???. Nişanlanırsın başkasınımı bulamadın???. Evlenirsin niye hala doğurmadın? Sorun mu var??? Hamile kalırsın niye kız değil niye erkek değil???. Doğurursun sen bakamazsın!!! . Ikinciye hamile kalırsın niye acele ettin ??? Ayyyy gına getirilerde susmazlar. O yüzden boşver ben öyle yapıyorum....

canım afp testi ne oluyor :)))

bu arada maşallah bacak bacak üstüne filan atıyor sıpa yerim onu ben

Normalde üçlü testin içinde bakılıyormuş canım, yine bebeğin gelişimiyle alakalı bir test. Ama benim ikili testim temiz çıktığı için doktor üçlü yapmaya gerek yok sadece afp'ye bakalım dedi.

ben 2012 de 2 doz halinde tetenoz vurdum,doğumdan sonrada çağırdılar ama vurulmadım,şimdi 2.ye hamileyim,tekrar vurmaya gerek varmı

Selam kızlar,,
bebek alışverisleri nasıl gidiyor..neler aldınız bizimle paylaşın fikrimiz olsun..

selamm ben bugün musteladan banyo temizlik ürünlerini aldım,2 penye yelek ve hırka,1 patik,bide alt açma bezi aldım dayanamadım çok şekerdi bu kadar şimdi kargonun yolunu gözlüyorumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…